Ziarul Profit 1m

Reacția mult așteptată de argeșeni: Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului se delimitează de derapajele lui Ion Mînzînă - Ziarul Profit

Presiunea publică și spiritul civic își spun din nou cuvântul în Argeș. În urma demersului ferm inițiat de jurnalistul Iulian Uță — care a cerut public explicații Arhiepiscopiei Argeșului și Muscelului și, în mod direct, Arhiepiscopului Calinic —, instituția a emis în cele din urmă o reacție oficia»»»

ziarulprofit.ro
Ziarul Profit 1m

Câştigătorul potului de aproape 13 milioane de euro de la Joker este din Bucureşti şi joacă ocazional. Cum arată biletul norocos - Ziarul Profit

Loteria Română anunţă, luni, că persoana care a câştigat cel mai mare premiu din istoria tragerii Joker, peste 12 milioane de euro, şi-a ridicat banii. Este un bărbat din Bucureşti care joacă ocazional şi care nu a dorit să-şi facă publică identitatea. Rezultate Loto 19 aprilie 2026. S-a câştigat m»»»

ziarulprofit.ro
Gandul 5m

Fritz, primele declarații după retragerea sprijinului PSD pentru Bolojan: „PSD este o pisică și se vede leu în oglindă”

PSD a votat retragerea sprijinului politic premierului Ilie Bolojan. Cei 5.000 de membri PSD au votat online, printr-o aplicaţie. S-au înregistrat 97,7% din voturi în favoarea retragerii sprijinului. La două ore de la votul exprimat de Partidul Social Democrat, Dominic Fritz, președintele USR, a su»»»

gandul.ro
Ziuaveche 8m

Reacția lui Bolojan după ce PSD a votat să îi retragă sprijinul (VIDEO

Liderul PNL, premierul Ilie Bolojan a avut luni seară prima reacţia după ce peste 97% dintre social-democraţi au votat să-i retragă sprijinul politic, că a luat act de decizia complet greşită şi iresponsabilă a PSD faţă de România, nu faţă de o persoană. ”Voi continua să exercit mandatul de premier»»»

ziuaveche.ro
Evz 9m

Lia Olguța Vasilescu contestă măsurile promovate de Ilie Bolojan

Lia Olguța Vasilescu a lansat un atac frontal la adresa lui Ilie Bolojan, susținând că măsurile economice actuale riscă să repete scenariul din 2011, când austeritatea a fost urmată de contracție economică și pierderi masive de locuri de muncă. Într-o declarație recentă, Lia Olguța Vasilescu a comp»»»

evz.ro
Digi24 9m

Olguţa Vasilescu spune ce pași va face PSD după ce i-a retras sprijinul politic lui Bolojan

Primarul Craiovei, Lia Olguţa Vasilescu, spune că miniştrii social-democraţi îşi vor prezenta demisiile „cel mai probabil zilele următoare”, iar demisiile acestora vor fi urmate de cele ale prefecţilor şi secretarilor de stat. Ea consideră că „demisia de onoare” ar fi „cel mai fericit gest” pe care»»»

digi24.ro
Romania TV 12m

Bolojan se ține tare și nu demisionează! ”Vom continua să asigurăm guvernarea țării”. Despre decizia PSD de a-i retrage sprijinul: ”Iresponsabilă față de România, nu față de o persoană”

Bolojan se ține tare și nu renunță la șefia guvernului. Premierul a anunțat luni seară, după ce social-democrații au decis să-i retragă sprijinul, că își continuă mandatul. În același context, liderul liberalilor a catalogat drept ”iresponsabilă” decizia PSD și i-a acuzat pe social-democrați că și-»»»

romaniatv.net
Romania TV 12m

Olguța Vasilescu spune că miniștrii PSD vor demisiona dacă Ilie Bolojan nu pleacă de bunăvoie din fruntea guvernului

Lia Olguța Vasilescu a spus că PSD îi oferă lui Ilie Bolojan posibilitatea de a face gestul de onoare al demisiei. În caz contrar, a adăugat ea, toți miniștrii PSD vor demisiona, iar apoi vor face la fel secretarii de stat și prefecții. ”Îi dăm o posibilitate domnului Ilie Bolojan să facă un gest d»»»

romaniatv.net
Gandul 17m

Fritz, primele declarații după retragerea sprijinului PSD pentru Bolojan: „PSD este o pisică care se uită în oglindă și se vede leu”

PSD a votat retragerea sprijinului politic premierului Ilie Bolojan. Cei 5.000 de membri PSD au votat online, printr-o aplicaţie. S-au înregistrat 97,7% din voturi în favoarea retragerii sprijinului. La două ore de la votul exprimat de Partidul Social Democrat, Dominic Fritz, președintele USR, a su»»»

gandul.ro
Bursa 18m

Bolojan: ”Am luat act de decizia complet iresponsabilă a PSD faţă de România”

Premierul şi liderul PNL, Ilie Bolojan, a reacţionat luni seară după ce peste 97% dintre membrii PSD au votat retragerea sprijinului politic pentru Guvern, calificând decizia drept „complet greşită şi iresponsabilă”, nu faţă de o persoană, ci faţă de România. El a subliniat că îşi va continua manda»»»

bursa.ro
Bursa 18m

Bolojan: ”Am luat act de decizia complet iresponsabilă a PSD faţă de România”

Premierul şi liderul PNL, Ilie Bolojan, a reacţionat luni seară după ce peste 97% dintre membrii PSD au votat retragerea sprijinului politic pentru Guvern, calificând decizia drept „complet greşită şi iresponsabilă”, nu faţă de o persoană, ci faţă de România. El a subliniat că îşi va continua manda»»»

bursa.ro
Active News 19m

Bolojan se jelește, dar nu se predă după votul PSD: ”Am luat act de decizia complet greșită și iresponsabilă a PSD față de România. Voi continua să-mi exercit mandatul”

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută! ascultă articolul Ilie Bolojan a făcut primele declarații după ce socia»»»

activenews.ro
Stirile PRO 19m

Gelu Duminică: „Maturitatea politică face diferența între haos și echilibru. Fix ceea ce nu avem” - Știrile ProTV

Sociologul Gelu Duminică afirmă, luni seară, că, în perioade de instabilitate populaţia devine mai anxioasă şi mai vulnerabilă la mesaje emoţionale, iar ”deciziile greşite ale clasei politice au efecte mult mai rapide şi mai severe asupra societății”.»»»

stirileprotv.ro
Observator 21m

Ilie Bolojan anunță că nu își dă demisia: "Voi continua să exercit mandatul de premier"

Premierul Ilie Bolojan a declarat, la scurt timp ce social-democraţii au decis să îi retragă sprijinul politic, că a luat act de decizia "complet greşită şi iresponsabilă" a PSD. "Am luat act de decizia complet greşită şi iresponsabilă a PSD faţă de România, nu faţă de o persoană. În vara anului tr»»»

observatornews.ro
Observator 21m

Manifestaţie pro Bolojan la Victoriei. Fostul ministru Radu Berceanu, huiduit şi scos din piaţă de jandarmi

Oameni de toate vârstele au ieşit, luni, începând cu ora 18:00, în Piaţa Victoriei, în faţa sediului Guvernului pentru a-l susţine pe Ilie Bolojan. Aceştia reclamă că PSD, ai cărui miniştri au criticat, luni, deciziile Guvernului din care ei înşişi fac parte, ar trebui nu să îl critice pe Bolojan, »»»

observatornews.ro
Evz 21m

Decizia luată de Oana Gheorghiu după acuzațiile care i s-au adus din partea social-democraților

Vicepremierul Oana Gheorghiu a declarat, luni, că va continua alături de prim-ministrul Ilie Bolojan „mandatul de a face curățenie în companiile de stat”. „Nu voi accepta în nicio clipă șantajul și populismul PSD”, a scris aceasta, într-o postare pe Facebook. Potrivit vicepremierului, PSD ar vrea î»»»

evz.ro
Digi24 21m

Prima reacție a lui Ilie Bolojan după ce PSD i-a retras sprijinul politic: „Voi continua să exercit mandatul de premier!”

Premierul Ilie Bolojan a anunțat că va rămâne pe funcție și nu va demisiona, în ciuda faptului că PSD i-a retras sprijinul politic. „Vom asigura stabilitatea guvernării”, a adăugat acesta. „Decizia PSD, complet greșită și iresponsabil㔄Am luat act de decizia complet greșită și iresponsabilă a PSD »»»

digi24.ro
Digi24 21m

Oana Țoiu, după întrevederea cu Roberta Metsola: România este neabătută în drumul său european

România are nevoie, în continuare, de un Executiv care să dea dovadă de curaj și consecvență pentru a respecta angajamentele asumate față de cetățeni și pentru a duce la îndeplinire planurile de finanțare convenite cu partenerii europeni, a declarat ministra Afacerilor Externe Oana Țoiu, după între»»»

digi24.ro
Romania TV 26m

Mesajul Ursulei von der Leyen pentru noul prim-ministru al Bulgariei, Rumen Radev: "Aştept cu nerăbdare să colaborăm"

„Bulgaria este un membru important al familiei europene și joacă un rol important în rezolvarea provocărilor noastre comune”, a subliniat Ursula von der Leyen într-un mesaj publicat pe X. Președinta Comisiei Europene l-a felicitat pe Radev şi a transmis că „așteaptă cu nerăbdare să colaboreze” cu e»»»

romaniatv.net
DC News 29m

Iranul, pe muchie de cuțit: Trump amenință cu noi bombardamente, în timp ce Vance merge în Pakistan pentru discuții

Delegația vicepreședintelui american JD Vance se află în drum spre Pakistan, a declarat președintele american Donald Trump pentru New York Post luni. Vance conduce delegația pentru a purta o nouă rundă de discuții de armistițiu cu Iranul la Islamabad, potrivit JPost. „Ar trebui să purtăm discuțiile»»»

dcnews.ro
Active News 31m

O stafie bântuie România... Ora 6 a sosit, Mihai Șora n-a venit! Protestul pro Bolojan din Piața Victoriei, fără răposatul agitator bolșevic la ”girafă”, la muzeul nevertebratelor

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută! ascultă articolul La marele protest al reziștilor de luni seara, în spr»»»

activenews.ro
Capital 31m

Alertă diplomatică în Moscova. Cetățean moldovean reținut în Rusia sub acuzația de terorism. Chișinăul solicită acces consular

Alertă diplomatică. Un cetățean al Republicii Moldova a fost reținut în Federația Rusă și pus sub acuzare pentru presupusa implicare într-un plan de pregătire a unui act terorist, potrivit unui comunicat al Ambasadei Republicii Moldova la Moscova. Din cuprinsul articoluluiAlertă diplomatică. Cetățe»»»

capital.ro
Money 31m

Ilie Bolojan sfidează decizia PSD: „Voi continua să exercit mandatul de premier”

Premierul și liderul PNL, Ilie Bolojan, a anunțat luni seară că nu va demisiona din funcție, în ciuda votului covârșitor prin care Partidul Social Democrat a decis retragerea sprijinului politic. Bolojan a calificat decizia PSD drept „complet greșită și iresponsabilă” față de România și a transmis »»»

money.ro
Business Magazin 31m

În primele două luni de euro, investiţiile străine directe din Bulgaria au crescut cu 87%. Totuşi, bulgarii, cu teama de inflaţie în suflet şi dornici să scape de corupţi, şi-au ales ca premier un politician prorus

După opt alegeri parlamentare în ultimii cinci ani, bulgarii i-au dat mandat să for­meze un nou guvern lui Ramen Radev. Bulgaria, din 2021 într-o lungă criză politică, este considerată cea mai săracă economie din Uniunea Europeană şi este notorie ca bastion al influenţei ruseşti în Europa. De la 1 »»»

businessmagazin.ro
Gandul 32m

Estonienii îl critică pe Volodimir Zelenski. Remarcile lui despre țările baltice seamănă cu retorica Kremlinului

Într-un interviu televizat, Volodimir Zelenski a declarat că restricțiile de internet impuse de Moscova cetățenilor ruși ar putea fi legate de mobilizarea pentru un atac asupra țărilor baltice. Potrivit politicienilor estonieni, Zelenski a repetat astfel o narațiune a Kremlinului, iar o astfel de r»»»

gandul.ro
Romania TV 36m

Premierul Ilie Bolojan, atac dur la adresa PSD: "Această strategie de a declara că cineva a decis unilateral, iar PSD nu a participat la decizii nu are legătură cu realitatea, dar se promovează accelerat"

Potrivit surselor politice, discursul lui Ilie Bolojan a fost puternic orientat împotriva PSD, pe care îl acuză că a blocat reformele și a încercat să se delimiteze de deciziile guvernării, în timp ce rămânea la putere. „În primele luni, coaliția a funcționat acceptabil. Am avut niște termene f str»»»

romaniatv.net
Curierul National 37m

Ilie Bolojan: PSD a încercat să fie la decizie, dar să fugă de răspundere

Președintele PNL Ilie Bolojan le-a transmis liberalilor, în ședința de luni a conducerii partidului, că strategia PSD din ultimele luni a vizat delimitarea de deciziile guvernării și pregătirea terenului pentru alegerile din 2028, inclusiv prin conturarea unui „PNL arondat sau afiliat” care să asig»»»

curierulnational.ro
Evz 38m

Toto Dumitrescu, condamnat la doi ani de închisoare cu suspendare după ce a părăsit locului accidentului în care a fost implicat

Toto Dumitrescu, în vârstă de 28 de ani, fiul fostului fotbalist Ilie Dumitrescu, a fost condamnat la doi ani de închisoare cu suspendare, după accidentul în care a fost implicat în luna septembrie a anului trecut. Deși nu a fost considerat vinovat de producerea accidentului, acesta a părăsit locul»»»

evz.ro
Digi24 45m

Primarul Constantin Toma a votat în favoarea premierului Bolojan: „S-au spus foarte multe neadevăruri în şedinţa PSD”

Primarul Buzăului, Constantin Toma, a votat în favoarea premierului Bolojan, el afirmând că se simte foarte bine şi în acelaşi timp rău, pentru că am mai intrat într-o criză politică care va aduce suferinţă pentru toţi românii. El a arătat că s-au spus foarte multe neadevăruri în şedinţă şi PSD a f»»»

digi24.ro
Gandul 56m

Keir Starmer se apără în Parlamentul britanic: numirea lui Peter Mandelson în funcția de ambasador în SUA a fost „o eroare de judecată”

Prim-ministrul britanic Keir Starmer s-a adresat luni parlamentarilor britanici cărora le-a spus că numirea lui Peter Mandelson în funcția de ambasador în Statele Unite la începutul anului 2025 a fost o eroare de judecată, scrie The New York Times. Lordul Mandelson, o figură centrală a Partidului L»»»

gandul.ro
Romania TV 1h

Lia Olguța Vasilescu, atacuri în rafală la adresa premierului Bolojan: "Spune că pune lanterna pe șobolanii pe care i-a găsit în cămară, dar șobolanul cel mare are o singură sprânceană și se uită încruntat către români"

Lia Olguța Vasilescu, primarul Craiovei, a avut un discurs plin de atacuri la adresa premierului Ilie Bolojan. Aceasta a spus că Bolojan a fost trimis acasă nu de PSD, „ci de INS” și a vorbit despre șobolanul „cu o singură sprânceană”, aluzie la faptul că, recent, premierul Bolojan a afirmat că, du»»»

romaniatv.net
Romania TV 1h

Ministrul Fondurilor Europene pune presiune pe PSD. Ce pierderi riscă România, dacă social-democraţii îşi retrag miniştrii: "60% din reformele din PNRR sunt la ministere coordonate de PSD"

Declarațiile vin în contextul în care scena politică este marcată de posibila retragere a miniştrilor PSD din Guvern, votată în aceeaşi zi de membrii social-democraţi din toată ţara, cu 97,7%. În acest cadru, ministrul a explicat că stabilitatea guvernamentală este esențială pentru menținerea credi»»»

romaniatv.net
Bursa 1h

Bloomberg: Trump afirmă că este foarte puţin probabil să prelungească armistiţiul cu Iranul

Armistiţiul dintre Statele Unite şi Iran va expira „miercuri seara, ora Washingtonului”, a declarat preşedintele american Donald Trump într-un interviu acordat Bloomberg, apreciind că o eventuală prelungire este „foarte improbabilă”. Acordul de încetare a focului fusese conceput iniţial pentru o pe»»»

bursa.ro
DC News 1h

Culise din ședința PNL. Surpriză pentru Ilie Bolojan: Cine și-a arătat susținerea

Liderii PNL care s-au reunit la sediul partidului, luni seară, au votat „sprijin total” pentru Ilie Bolojan. Conform unor surse, președintele PNL Ilfov, Hubert Thuma, a anunțat, la ședință, că îl susține pe Ilie Bolojan, semn că „disidentul” din interiorul PNL și-a reconsiderat poziția. Au interven»»»

dcnews.ro
DC News 1h

Pașii următori ai PSD, dacă Ilie Bolojan nu demisionează. Sorin Grindeanu, anunțul serii

Liderul PSD Sorin Grindeanu a declarat luni la Antena 1 care sunt următorii pași ai Partidului Social Democrat, după votul covârșitor pentru retragerea sprijinului pentru Ilie Bolojan. „E un vot care ne obligă și de care trebuie să ținem cont. PSD spune într-o manieră care nu lasă loc de interpretă»»»

dcnews.ro
Business Magazin 1h

100 cei mai admiraţi CEO din România: Locul 100 - Mădălin Mihailovici, CEO, Veolia România

Parcursul profesional al lui Mădălin Mihailovici până în rolul de CEO al Veolia nu a fost prestabilit, ci unul cu multe puncte de cotitură. El povesteşte că era într-o perioadă de pauză, prins cu activitatea de catedră la universitate, când, în 2007, în ajunul Crăciunului, a primit un telefon direc»»»

businessmagazin.ro
Romania TV 1h

EXCLUSIV Victor Ponta, după ”divorțul” PSD-Bolojan: ”În momentul în care ți l-ai băgat pe dracu' în casă, pe USR, era normal să se termine”

Luni, PSD a ”divorțat” de premierul Ilie Bolojan, în urma consultării interne prin care social-democrații au decis să-i retragă acestuia sprijinul. Victor Ponta, fost șef al Executivului, a analizat subiectul, în exclusivitate la România TV, subliniind că decizia social-democraților a fost una ”nor»»»

romaniatv.net
Business Magazin 1h

Surse. Ilie Bolojan: „PSD a minţit. Nimeni nu a decis unilateral”

Aflat la sediul PNL din Modrogan, unde a avut loc şedinţa liderilor organizaţiilor PNL din ţară, Ilie Bolojan demontează tot arsenalul de critici adus de către PSD, la şedinţa de dezînvestire a încrederii de luni. „În primele luni, coaliţia a funcţionat acceptabil. Am avut nişte termene foarte strâ»»»

businessmagazin.ro
Business Magazin 1h

Surse: Ciucu le-a transmis liberalilor că PSD „şi-a săpat singur propria groapa”

Prim-vicepreşedintele PNL Ciprian Ciucu ar fi avut un discurs dur în şedinţa liberalilor, în care a avertizat că partidul se află într-un moment decisiv şi că direcţia aleasă în următoarele luni va influenţa viitorul formaţiunii, potrivit surselor Mediafax. Conform surselor Mediafax, Ciucu a susţin»»»

businessmagazin.ro
Gandul 1h

Guvernul de la Berlin a anunțat luni că l-a convocat pe ambasadorul rus pentru a denunța „amenințările directe din partea Rusiei împotriva Germaniei”

„Nu vom fi intimidați”, a transmis guvernul de la Berlin, care l-a convocat pe ambasadorul Rusiei. Berlinul acuză Moscova de „amenințări directe”. „Astfel de amenințări și toate formele de activitate de spionaj în Germania sunt complet inacceptabile”, a declarat luni Ministerul german de Externe. M»»»

gandul.ro
Observator 1h

Surse. Ciprian Ciucu: "PSD și-a săpat singur propria groapă și vrea să ne ia și pe noi"

Președintele Nicușor Dan a transmis că nu crede că suntem foarte aproape de o moțiune de cenzură și că încă are încredere în Bolojan ca persoană, dar problema este dacă mai poate să strângă o majoritate. Iar UDMR transmite că nu va face parte dintr-un guvern minoritar instalat cu voturile AUR. În p»»»

observatornews.ro
Curierul National 1h

Nicușor Dan: „România ar putea intra într-o perioadă de instabilitate politică“

Președintele României, Nicușor Dan, a declarat că România ar putea intra într-o perioadă de instabilitate politică, însă a subliniat că există un consens privind implementarea Planului Național de Redresare și Reziliență (PNRR), iar țara își va menține traiectoria financiară. „Probabil vom intra în»»»

curierulnational.ro
Curierul National 1h

George Simion: AUR va vota eventuale moțiuni de cenzură împotriva guvernului

George Simion a anunțat luni, la Parlament, că partidul său va vota eventuale moțiuni de cenzură care să trimită acasă actualul guvern. Anunțul vine după ce social-democrații au transmis că, dacă Ilie Bolojan nu face un pas în spate, atunci PSD va depune propria moțiune de cenzură. Liderul AUR a ma»»»

curierulnational.ro
DC News 1h

Ședința liderilor de organizații PNL. Bolojan, primele declarații după votul PSD / live text

O şedinţă a liderilor de organizaţii PNL a început astăzi, 20 aprilie, la ora 18:00, la sediul partidului din Modrogan 1. În jurul orei 20:00 vor fi susținute declarații de presă. Revenim aici cu cele mai importante declarații. PSD a decis retragerea sprijinului politic pentru premierul Ilie Boloja»»»

dcnews.ro
Business Magazin 1h

Oraşul care nu se mai opreşte din dezvoltare mai accesează un proiect european de 1,43 miliarde de lei pentru dezvoltarea unei reţele de trenuri în zona metropolitană

Consiliul Judeţean Bihor a accesat un proiect european de 1,43 mld. lei (280,6 mil. euro), din care aproximativ 1,37 mld. lei (aproximativ 273 mil. euro) sunt fonduri nerambursabile, ce presupune realizarea unei conexiuni între municipiul Oradea şi localităţile din zona metropolitană, prin utilizar»»»

businessmagazin.ro
Business Magazin 1h

PSD a votat cu 97,7% pentru retragerea sprijinului politic al premierului Ilie Bolojan. Sorin Grindeanu: „Nu mai este loc de nimic altceva”. Se aşteaptă reacţia prim-ministrului în această seară

UPDATE 3: Mihai Ghigiu, secretarul general adjunct al PSD, a prezentat rezultatele consultării interne. Astfel, 97,7% dintre delegaţi au votat în favoarea retragerii sprijinului politic pentru premierul Ilie Bolojan, iar 2,3% au ales „nu”. În final, Sorin Grindeanu a explicat că va pune în aplicare»»»

businessmagazin.ro
Business Magazin 1h

Lovitură pentru stat. Curtea Supremă de Justiţie: dreptul de deducere al TVA este imprescriptibil

ÎCCJ a decis, luni, într-un recurs în interesul legii, că aplicarea art. 1473 din Codul fiscal Dreptul persoanei impozabile de a reporta soldul sumei negative a TVA în decontul de TVA aferent perioadelor fiscale ulterioare nu este prescriptibil. Astăzi, Completul pentru soluţionarea recursului în i»»»

businessmagazin.ro
Business Magazin 1h

Jocurile politice dintre PSD şi PNL au şters 1 mld. de euro din valoarea Hidroelectrica, Romgaz, Nuclearelectrica, Transgaz şi Electrica într-o singură zi. Hidro, minus 500 mil. euro

Bursa de Valori Bucureşti a închis luni în scădere semnificativă, indicele BET coborând cu 1,87%, într-o zi în care investitorii au reacţionat direct la incertitudinea politică generată de tensiunile din coaliţia de guvernare. Marile companii de stat listate – Hidroelectrica, Romgaz, Nuclearelectri»»»

businessmagazin.ro
Business Magazin 1h

Trump spune că este puţin probabil ca armistiţiul cu Iranul să continue. „Nu mă grăbesc să închei un acord prost. Avem tot timpul din lume”

Preşedintele Donald Trump a declarat că este „foarte puţin probabil” să prelungească armistiţiul de două săptămâni cu Iran dacă nu se ajunge la un acord înainte de expirarea acestuia şi a subliniat că Strâmtoarea Hormuz va rămâne blocată până la finalizarea unei înţelegeri, notează Bloomberg. Trump»»»

businessmagazin.ro