Vrasja e Oliver Ivanoviçit, Kosova lëshon urdhërarrest ndërkombëtar për Milan Radoiçiç
Foto/ Meta përshëndet nga Lalëzi
sot.com.al
Afrimi i SPAK, mazhoranca premton rihapjen e dosjeve të bujshme, juristët tregojnë rrugët si do shkohet te “21 janari”, Gërdeci e afera “Durrës-Kukës”
sot.com.al
PD-LSI pendohen për djegien e mandateve, 11 ish-deputetë padisin Kuvendin, kërkojnë pagat për periudhën e bojkotit
ekonomiaonline.com
Gërxhaliu: Dy vjetët e fundit, fatale për ekonominë e vendit, u dëmtua edhe imazhi i Kosovës
Rusi, stacioni bërthamor nis lundrimin drejt Arktikut
Zeka- Krasniqit: As kundër Listës Serbe nuk ke folur fjalë më të rënda se sa kundër Pacollit
sot.com.al
De-Heroizmi ose Shqipëria përballë humbjes se Identitetit Kombëtar
sot.com.al
Irracionalizmi i lidershipit shkaktar i shkërmoqjes së formacionit opozitar
syri.net
Varja e Havzi Nelës, shqiptarët në Amerikë denoncojnë regjimin hipokrit të Ramiz Alisë Komentet
shqiptarja.com
Nga Moska në Gjermaninë Lindore si dështoi alternativa e socializmit totalitar
gazetablic.com
4 emrat që u futën në Kryesinë e LDK-së, e për të cilët vështirë se i njihni apo keni dëgjuar për ta (Lista)
Franca dhe Gjermania – raund përfundimtar negociatash për Brexitin
balkanweb.com
Itali, PD dhe 5-Yjet, përparime në bisedimet për qeverinë e re
gazetablic.com
Ministri i PDK-së e shkarkoi, reagon Këshillin Drejtues i Muzeut të Kosovës
Orari i arritjeve të haxhive në Kosovë
Pacolli thotë se u tradhtua nga PSD-ja: Kishim marrëveshje për koalicion
gazetablic.com
Pacolli flet për armatosjen e Serbisë dhe prezencën ruse në Ballkan
lajmifundit.al
Riaktivizohen zjarret në Lezhë, tymi arrin deri tek porti i qytetit - Lajmi i Fundit - Lajme
telegrafi.com
Pacolli: Ndjehem i tradhtuar nga PSD-ja
gazetablic.com
I shkoi në Vetëvendosje, Pacolli ka disa fjalë për Bahtirin
kohajone.com
Braimllari: Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje të lira
insajderi.com
Si lindën dinosaurët që na kanë pushtuar?
shqiptarja.com
Opozita e mbetur për vjeshtë
Policia procedon 75 shtetas në 24 orë
Tushemishti destinacioni i fundjavës, organizohet për herë të dytë Festa e Teto Ollgës
kosova-sot.info
Ushtaraku shqiptaro-amerikan zbulon skenarin për zgjedhjet: SHBA po shqyrton këto dy opsione
monitor.al
Brexit është momenti ideal për të bërë anglishten gjuhën e përbashkët të BE-së
Aida Doçi e Adelina Berisha aderuan në AAK
syri.net
Liderat e G-7-ës gati për përballjen me Presidentin Trump
“Zhvatja”, flet gazetari që paralajmëroi aferën
koha.mk
Zjarre në Shqipëri, Meta kërkon masa urgjente nga kompetentët
gazetablic.com
Halil Kastrati tregon se a ka pasur oferta nga partitë politike
koha.net
Edhe dy ditë në parashkrimin absolut të lëndës ndaj 27 aktivistëve të VV-së, kjo s’është e vetmja
cna.al
Ndikimi i Jeromartirit Shën Kozma për çlirimin dhe pavarësinë e vendit
FRANCË – Parisi: Lufta kundër ngrohjes kushton 1000 dollarë në vit për banor
gazetablic.com
Driton Hyseni kritikon qeveritë e deritanishme për neglizhencën e rajonit të Llapit: Tani është koha për vëmëndje të merituar
gazeta-shqip.com
E skualifikuar për pasuri të padeklaruara /Gjykata rikthen Zhaklina Peton në garën për Gjykatën Kushtetuese
Përurohet në Rusi xhamia më e madhe në Evropë, Putin: ja ç’përfaqëson “Krenaria e muslimanëve” (video)
Gjaku që s’ndalet, raund i ri bisedimesh SHBA-talibanë
tetovasot.com
A mund të kthehet Gruevski me “kalë të bardhë” në Maqedoninë e Veriut?
exit.al
Reforma e dështuar në drejtësi, shpëtim për kriminelët e drogës dhe të zgjedhjeve
insajderi.com
Nga sekser i PAN-it, në Nismë - profili i njeriut që dyshohet se vodhi laptopët e shtetit
rtsh.al
Amazona alarmon BE dhe krerët e G7
Vazhdojnë reagimet ndaj Memorialit të Dëshmorëve të 15 Korrikut në Tiranë
RTV Oranews 18.07. 17:55

Credins kujdes për të pamundurit, dhuron shtretër për të moshuarit

Shtëpia e të Moshuarve në Kavajë ishte destinacioni i radhës i Bankës Credins. Stafi i saj në kuadër të përgjegjësisë dhuroi shtretër për moshën e tretë. Drejtuesit e shtëpisë, por edhe vetë të moshuarit, vlerësuan Bankën Credins për kujdesin e veçantë ndaj tyre. Credins Bank në kuadër të përgjegjë»»»

Scan 17.07. 17:04

Credins, pranë moshës së tretë- Banka dhuron shtretër për banorët e shtëpisë së të moshuarve në Kavajë

Credins Bank, në kuadër të përgjegjësisë sociale dhe përkujdesjes ndaj komunitetit, ka treguar vëmendje të veçantë për shtresat më në nevojë. Vizita e kësaj here ishte në shtëpinë e të moshuarve në qytetin e Kavajës. Kjo vizitë, shërbeu për t’jua lehtësuar jetesën të moshuarve duke ju dhuruar shtre»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano