Bruksel, sot vendimi për negociatat e anëtarësimit për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut
cna.al
Për ty Halim, që di këndim
monitor.al
Franca kërkon që qeveria e re e Kosovës ta heqë taksën ndaj Serbisë
LSI: Shqipëria nuk e meriton hapjen e negociatave, mos i ndiqni mediat kryesore në vend se ju genjëjenë
aa.com.tr
City gati të paguajë 60 milionë euro për 19 vjeçarin Haland
Mafia e ISSH dhe heshtja e Kuvendit dhe qeverisë/ Kreu i sindikatës së minatorëve denoncon pezullimin e pastrimit të skemës së pensioneve nga abuzimet
gazetainfokus.com
Ofensiva e Speciales, për çdo ditë nga dy të ftuar në Hagë
boldnews.al
Dështimi me negociatat/ Bushati: Rama ka të drejtë të festojë edhe sot
koha.net
Bizneset në Ferizaj kundërshtojnë monopolin për shitjen e arkave fiskale
rtsh.al
Meksikë, përleshje mes policisë dhe një një karteli droge
shekulli.com.al
Rishikohet ligji, 94 mijë objekte të palegalizueshme nuk shemben
boldnews.al
Bosët e drogës, krimi, korrupsioni e azilkërkuesit/ Pse Franca, Holanda, Danimarka e Spanja kundërshtojnë hapjen e negociatave
koha.mk
Pas Tetovës dhe Strugës, “Maqedonia nga antika deri te koha jonë” arriti edhe në Shkup
boldnews.al
U kap me 3400 euro të falsifikuara, arrestohet (EMRI)
Qeveritë po dështojnë të trajtojnë pastrimin e parave dhe mashtrimet ndërkombëtare
Brexit në parlamentin britanik, liderët e BE-së përkrahin marrëveshjen e re
shqiptarja.com
Nis aplikimi i tarifave të Trump ndaj Europës, përfshirë djathin Parmigiano dhe verërat franceze
3.400 Euro të falsifikuara, kapet një person
starplus-tv.com
VETËVENDOSJA EDHE NË SHQIPËRI, SYNON BASHKIMIN KOMBËTAR
gazetamapo.al
Raportet e atdhetarit Jahja Karavelija mbi shfarosjen e fisit arbror
starplus-tv.com
NGRIHET KAMPI PËR KLANDESTINËT
sot.com.al
A do ta marrim “PO-në” e shumëpritur nga BE-ja? Sot vendoset fati për çeljen e negociatave
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 18 tetor 2019
sot.com.al
Dosja “Xhisiela”/ Gjykata e Tiranës pushon çështjen, rrëzon akuzat e Taulant Ballës ndaj Lulzim Bashës
sot.com.al
Debate në Parlament, Balla shpërthen ndaj Berishës për negociatat, opozita akuza për pakt të fshehtë Rama-Basha
sot.com.al
Dështon plani “Berisha-Meta” për të përçarë demokratët në Parlament, Hajdari siguron firmat e 5 deputetëve, vuloset shkarkimi i presidentit
sot.com.al
Hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë, Greqia dhe Bullgaria mbështesin integrimin e Ballkanit Perëndimor
sot.com.al
Rama vijon takimet në Bruksel, komisioneri Hahn kërkon hapje negociatash, shefja e KE e zhgënjyer me vendet skeptike
ekonomiaonline.com
Takohen grupet punuese të VV-së dhe LDK-së
kohajone.com
Presidentja e KE: Sinjale negative për NEGOCIATAT
shqiptarja.com
Xhufi: Mesjeta e pastudiuar, 2400 dosje për Arbërit në Arkivat e Venecias
Sot pritet takimi mes grupeve punuese të VV-së dhe LDK-së
shekulli.com.al
Von der Leyen: Zhgënjim, sot nuk ka shenja për zgjerimin e BE-së
hashtag.al
Sot KE merr vendimin final për hapjen ose jo të negociatave
sot.com.al
Skenarët, vendi drejt zgjedhjeve të parakohshme në tetor 2020, reforma zgjedhore gati të bëjë bashkë Ramën dhe Bashën
sot.com.al
PD drejt paktit me PS, del me propozime konkrete për të ndërhyrë në ligje dhe Kushtetutë, alarm në LSI
telegrafi.com
Koalicioni LVV-LDK, sot takohen grupet punuese të dy partive
kosova-sot.info
Shokon ish agjenti i SHIK-ut, zbulon njeriun e Hashim Thaçit në Gjykatën Speciale

Dimitrov: Është shumë me rëndësi që BE-ja të dëshmojë se është serioze

TRT 20.06. 09:22

Dimitrov: Është shumë me rëndësi që BE-ja të dëshmojë se është serioze

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov, tha se nëse nuk merret ndonjë datë në tetor, atëherë ky do të jetë fundi i perspektivës evropiane. Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov, tha se është shumë me rëndësi që Bashkimi Evropian (BE) »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano