“Qeveria genjeu, s’kemi laborator të specializuar”, Malltezi për mbetjet e rrezikshme: Prokuroria të zbardhë ngjarjen
javanews.al
Masakrat tona të vitit 1944 dhe 1951 -
syri.net
2 marsi i të gjithëve
zeriamerikes.com
Më shumë armë ruse për Serbinë me gjithë kërcënimet për sanksione amerikane
shekulli.com.al
Italia, shteti i katërt i prekur nga Covid 19, konfirmohen 132 të infektuar në 5 rajone
Skënderbeu apo Moisiu, media kazani po zihen nga përcaktimi më i fundit ndaj Ramës…
lexo.com.al
“Lir Babai me 40 hajdutë dhe minat me sahat ndaj drejtësisë”
epokaere.com
Tahiri: Të nxirren mësime nga rasti i mosnjohje nga Xhamajka
Loti i burrit: Historitë e trishta të dy kryefamiljarëve, njëri nga Presheva dhe tjetri nga Tirana, që luftojnë çdo ditë për të ushqyer familjet e tyr
periskopi.com
JAVA: A po heqë dorë Kurti nga Reciprociteti?
epokaere.com
LLOGARITË E PA PAGUARA
shqiptarja.com
Mbetjet në Vlorë, Malltezi: U zbulua vetëm rruga e 15-të. Ku shkuan 14 të tjerat?
almakos.com
ASH: Vetingu i vërtetë për BDI dhe sistemin e drejtësisë do të ndodh pas 12 Prillit
shqiptarja.com
Cilët janë tre të shumëkërkuarit për vrasje nga Policia
Matet temperatura e çdo udhëtari. Masat e shtuara në Rinas për linjat me Italinë
PD: “Anti KÇK” të përqendrohet në Tiranë
ekonomiaonline.com
Monografia e profesoreshës Nura për identitetin, nga java tjetër në libraritë e Kosovës
shqiptarja.com
Koronavirusi prek Italinë/ Shqipëria rrit masat parandaluese në pikat kufitare: Dhomë intervistimi, matje e temperaturës dhe izolim provizor
gazetainfokus.com
Foto e parë e Forumit Rinor të LDK-së, shumë prej tyre janë në subjekte tjera tani
portalb.mk
RMV, është propozuar projekt që synon zgjidhjen e problemit me mbeturinat
Tirana, epiqendër e nacionalizmit shqiptar në fund të shek. XIX e në fillim të shek. XX
koha.mk
Studimi Gjenetik i Universitetit të Kalifornisë: Shqiptarët, më homogjenët në Evropë, ja karakteristikat Privacy Overview
lajmi.net
PDK thotë se Konjufca është përgjegjës për skandalin me Xhamajkan
alsat-m.tv
A e ka ushqyer klima politike nё Gjermani terrenin ekstremist?
portalb.mk
HEC Çebren: Një ide e vjetër, me paketim të ri publik-privat
exit.al
Naftëtarët në grevë urie për pagat dhe rihapjen e rafinerisë së Ballshit
epokaere.com
5 qytetet më të rrezikuara në botë nga ndryshimet klimatike
A duhet vepruar tani për paktin detar me Greqinë?
shqiptarja.com
Shtohen masat në Morinë për koronavirusin, mjeku: Kemi gati karantinën për çdo rastKoronavirusi prek Italinë/ 340 pasagjerët nga Bari në portin e Durr
Fituan miliona nga bastet, sot masa e sigurisë për 30 nga 115 të arrestuarit/Emrat
gazetainfokus.com
Çfarë premtoi e çfarë ka realizuar në mandatin e katërt Agim Veliu? (Dokument)
"Bar" nga Spanja në Rumani, si u vu nën hetim për trafik droge avokati shqiptar
Konfindustria: E papranueshme që Kuvendi bllokoi publimin e emrave të pronarëve të kompanive "guackë"
lexo.com.al
Bora mbulon Dardhën, kush është deputeti që humbi kontrollin e makinës dhe u përp las
Policia e Shtetit, bashkëpunim të ngushtë me EUROPOL në luftën ndaj krimit të organizuar
tetovasot.com
Ngjarja që mobilizoi stacionet policore në Rrafshin e Dukagjinit
preshevajone.com
Serbia nuk ka terhequr njohjet, por ka arritur te zbuloj se disa njohje ishin te rreme nga Thaci, Citaku dhe qeveritareve tjere
portalb.mk
Jovo Vangellovski ka iniciuar shkarkimin e gjyqtarëve të cilët duhet të konfirmojnë largimin e tij nga Supremja
cna.al
Nga Tanush Çaushi/ Ndizni motorin e ekonomisë
lexo.com.al
Poshtërsia me 12 fytyra e 2 marsit dhe një pyetje retorike
exit.al
2 të vdekur dhe 8 të plagosur nga aksidenti në Gramsh
kosova-sot.info
Bernie Sanders në epërsi të lartë, pranë fitores në Nevada
syri.net
‘SHBA përhapi koronavirusin’/ Uashingtoni akuzon Rusinë për spekulim, reagon Moska
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/02/2020

Rama zbulon rolin e izraelitëve për anti-KÇK: Gati task-forca për zyrtarët, ja si do funksionojë

Bota Sot 14.02. 10:05

Rama zbulon rolin e izraelitëve për anti-KÇK: Gati task-forca për zyrtarët, ja si do funksionojë

Kryeministri Rama tha dje se ligjet e fundit anti-KÇK apo dhe njësia e re antikorrupsion janë hartuar nga ekspertët izraelitë dhe antimafia italiane. I ftuar në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, Rama tha se, “Në njësinë e re, arsyeja e vetme pse nuk është formalizuar akoma, është se u»»»

botasot.info
Panorama 14.02. 09:57

Rama zbulon rolin e izraelitëve për anti-KÇK: Gati task-forca për zyrtarët, ja si do funksionojë

| 9:52 Kryeministri Rama tha dje se ligjet e fundit anti-KÇK apo dhe njësia e re antikorrupsion janë hartuar nga ekspertët izraelitë dhe antimafia italiane. I ftuar në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, Rama tha se, “Në njësinë e re, arsyeja e vetme pse nuk është formalizuar akoma, ësh»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano