kurir.mk
Лоповот вели држете го лоповот- Заев бара оставка од Ременски
netpress.com.mk
Европската комисија внимателно ги следи преговорите на Србија со Русија за Евроазијската економска унија
kanal5.com.mk
Средба Путин – Ердоган во Сочи
Собранието ја утврди потребата од носење нов законот за класифицирани информации
kanal5.com.mk
„Само Вистина“ вечерва со Тодор Петров и Мухамед Халили
alfa.mk
Заев забавува со оптимизмот: Носам нова лузна за недобиенот датум
Жбогар за МИА: Да се воздржиме од ветувања за датум, фокусот да биде на вистинските промени
МОЖЕ ЛИ ДА СЕ СКРШИ МАКРОНОВАТА АРОГАНЦИЈА ПО ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО ФРАНЦИЈА?
ЗA СТРАНЦИТЕ НЕМА ДИЛЕМА – ПРОБЛЕМОТ СО ДОБИВАЊЕТО НА ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ ОД ЕУ НЕ Е КАЈ ЗАЕВ
ОГНЕНА ДЕБАТА ЗА ФЕНОМЕНОТ НА ГРЕТА ТУМБЕРГ: КАКО ЕДНА НЕКВАЛИФИКУВАНА 16-ТОГОДИШНА ДЕВОЈКА МОЖЕ ДА ГОВОРИ НА САМИТОТ НА ОН!?
press24.mk
Хрватски @Јутарњи" со анализа: Историската грешка на Макрон со Македонија и Албанија
netpress.com.mk
Телефонски разговор меѓу Макрон и Путин, за Сирија и Украина
alsat-m.tv
Партиите си договорија избори, ама заборавија на изборниот модел, законот за ОЈО и пописот
Италија го враќа датумот за преговори со Македонија на агендата на ЕУ
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Сириските Курди со компири ја гаѓаа американската војска
press24.mk
Заев ќе патува за Рим, Италија сака да го врати на маса проширувањето на ЕУ
netpress.com.mk
Данас: Русија е сигурна дека Вучиќ нема да ги исполни ветувањата кон Запад
zurnal.mk
Протест „Новинари против фантоми“ пред српската Влада
ДОБРИТЕ И ЗДРАВИ ИНСТИТУЦИИ ПРЕДУСЛОВ ЗА ДИНАМИЧЕН И ОДРЖЛИВ РАСТ
ПРЕКУ ЗАКОНСКА ПОДДРШКА КАЈ СТОПАНСКИТЕ СПОРОВИ ДО ИСКОРИСТУВАЊЕ НА БЕНЕФИТИТЕ ОД МЕДИЈАЦИЈАТА
Италија го враќа прашањето за почнување на преговорите, Макрон доаѓа во Скопје и Тирана
mia.mk
Курти: Одлуката на Советот на ЕУ е неправда кон Албанија и Северна Македонија
makfax.com.mk
Светска банка ќе даде поддршка од 120 милиони долари за финансирање на пет проекти
makfax.com.mk
Џонсон и Ердоган разговараа за Сирија
Изјава на премиерот Заев по лидерската средба: Постигнавме консензус за избори на 12-ти април, верувам дека граѓаните мудро ќе донесат одлука за траси
kurir.mk
Бугари ќе бдеат за прием на Македонија во ЕУ
mia.mk
Почна лидерската средба кај претседателот Пендаровски
alfa.mk
Европските лидери дадоа поддршка за референдумот, но не и гаранција за датум
makfax.com.mk
ЕУ: Британија да ни ги каже идните чекори
kurir.mk
Димовски: По пазарот за името, некој мислел дека датумот ќе дојде како подарок
kanal5.com.mk
Париз: Ново одлагање на Брегзит не е во ничиј интерес
kanal5.com.mk
Груевски на ФБ: Одлуката на Заев за предвремени избори во неговите очи е последната “сламка за спас”
kanal5.com.mk
Заев: Предлагам брзи предвремени избори, граѓаните да одлучат по кој пат ќе одиме
alfa.mk
„Ла Верита“: Макрон се одмаздува и го блокира проширувањето на ЕУ

МАС: НЕМА ВЕЌЕ НИКАКВИ ПРЕЧКИ ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Globus 16.09. 21:46

МАС: НЕМА ВЕЌЕ НИКАКВИ ПРЕЧКИ ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Шефовите на германската и македонската дипломатија од Берлин порачаа дека се исполнети сите предуслови и барања за Северна Македонија да ги започне преговорите со ЕУ. Според Мас, за Скопје нема веќе никакви пречки МАС И ДИМИТРОВ Оптимистичка порака од Берлин Шефот на германската дипломатија Хајко М»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano