rtsh.al
Kryeprokurorja e Dibrës dhe një anëtare e KED-së para Vettingut
koha.net
“Mali i Zi është serb po aq sa Amerika është angleze”
shqiptarja.com
Matteo Salvini kundër BE-së: Italia nuk mund të kënaqet pafundësisht me thërrime
cna.al
Basha në rrezik?/ Lleshaj përgënjeshtron PD
cna.al
Asnjë kërcënim për Bashën/ Zbulohet “blofi” i kreut të PD-së
Paralajmëroi zgjedhje të parakohshme, Zaev tërhiqet dhe ndjek strategjinë e Ramës: Mund të rikthejnë nacionalizmin dhe radikalizmin, do riformatojmë q
kohajone.com
Dhunimi publik që u bëri Rama ish-ministrave
kallxo.com
Gjonbalaj thotë se në kontratën me ‘Z Mobile’ nuk ka pasur shërbime 3G dhe 4G
ts.mk
SERBIA – POLITIKA E VJETËR E SAJ
portalb.mk
Ministria e Drejtësisë do të kërkojë ekstradim të Gruevskit për rastin e “27 Prillit”
cna.al
Elisabeta Imeraj, prokurorja e Bashës, që e sulmon Luli
Balla për lobimin e PD-së në SHBA: Basha subjekt i paketës ligjore kundër pastrimit të parave
Albpetrol liçencë për furnizimin e gazit, ERE nis proçeurat
MND në industrinë e naftës, sistemi fiskal dhe korrupsioni
boldnews.al
Diktatura nisi, arrestohet opozita politike, pastaj qytetarët
“Dritare” mbi tregun financiar shqiptar – ALSE dhe Bursa e Vienës, marrëveshje për ndarje informacioni
koha.net
KQZ i kthen përgjigje Metës: Në kuvend janë 122 deputetë
ts.mk
Projektligji dhe distancat e paefektshme të Lojërave të Fatit
sot.com.al
Lulzim Basha pritet të arretohet? Alarmohet ish-deputeti, tregon se kush është 'koka' që fshihet pas këtij urdhri
boldnews.al
Dokumentat/ Fshehu 70 milionë, Prokuroria fali gjyqtarin Artan Gjermeni
Investigimi/ Kalvari i pritjes për dëmshpërblimin e familjeve të prekura nga shpronësimet, zbulohet sa është borxhi i qeverisë
cna.al
Komisioni i Vettingut saboton zgjedhjen e kryeprokurorit/ Zbardhen skenari manipulativ
rtsh.al
KQZ i përgjigjet presidentit për numrin e deputetëve
insajderi.com
Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa
exit.al
KQZ e konfirmon: Parlamenti nuk është legjitim
shekulli.com.al
ZGJIDHJA: Votime s’ka, Rama të tërheqë policinë
Kuvendi u mblodh në seancë plenare dhe miratoi 5 projektligje, një marrëveshje dhe një projektrezolutë.
Adria Airways rrezikon udhëtaret me avionë të nxjerr jashtë përdorimit
KQZ i përgjigjet Presidentit: Ja numri i deputetëve sipas qarqeve dhe vakancat e plotësuara
Sundimi i Ligjit po merr qasjen dhe drejtimin e duhur
kohajone.com
Masakër në Nigeri, grupi “Boko Haram” vret 30 njerëz. Mbi 40 të plagosur
kallxo.com
VIDEO - Momenti kur sigurimi në PDK shtyn protestuesit e shoqërisë civile
Reformat e ndërmarra kanë ngushtuar lakun atyre që kanë shfrytëzuar paratë e pista për interesat e tyre personale
Beqaj: Basha tenton të mënjanojë prokurorinë, por me drejtësinë e re nuk do i’a dalë
shekulli.com.al
Macaj: Siguria në burgje zero, makinat ngelin në rrugë dhe të pablinduara
gazetamapo.al
KQZ i përgjigjet Presidentit: Në Kuvend janë 122 deputetë
Sportel i ri i DPSHTRR në Kavajë – Lehtësi për më shumë se 9 mijë zotërues mjetesh
boldnews.al
“Bashës i rrezikohet jeta”, gjeneral Lleshaj pyet: “A doni ‘muskuj’ dhe armë”?!…
rtsh.al
"Lobimi rus", Basha nuk paraqitet në Prokurori: Jeni në shkelje, vij kur të zbatoni ligjin
Po ndodh/20 vjetori i Greco-s, Gjonaj pjesë e konferencës së nivelit të lartë

Berisha: Beteja kundër ndërtimit të TC 'Kosova e Re' do të vazhdojë (Video)

Kallxo 11.10.2018. 17:44

Berisha: Beteja kundër ndërtimit të TC 'Kosova e Re' do të vazhdojë (Video)

Dajana Berisha nga Konsorciumi i Shoqërisë Civile të Kosovës për Zhvillim të Qëndrueshëm (KOSID) ka thënë për Kallxo.com se beteja kundër ndërtimit të termocentralit ‘Kosova e Re’ do të vazhdojë edhe më tutje. “Si KOSID, ne do të vazhdojmë betejën tonë. Nëse mbërritëm të bindim Bankën Botërore, ins»»»

kallxo.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano