Haradinaj rikthen çështjen e kufirit, takim me homologët malazezë për korrigjim
gazetaexpress.com
Britanikët në Vetëvendosje e theksojnë qëndrimin kundër ndryshimit të kufijveTe fundit
kohajone.com
Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së
Si do të duken VIP-at shqiptarë kur të plaken?
gazetaexpress.com
Njeriu i palodhur i punës Erion Veliaj i jep një tjetër tender Shkëlqim FushësTe fundit
aa.com.tr
Çavuşoğlu: Gjithmonë do të jemi pranë Palestinës
cna.al
“Masakroi” Maturën Shtetërore/ Përmeti thërret interpelancë urgjente me Shahinin
kallxo.com
Ministri rrit numrin e studentëve të Mjekësisë në UP, KShC e quan intervenim politik
vizionplus.tv
Ursula von der Leyen lë postin e Ministres së Mbrojtjes, kritika për drejtuesen e re të KE
boldnews.al
Kolapsi në drejtësi/ Për çfarë do të festohet në ceremoninë e 3-vjetorit të Reformës?
exit.al
KLP rendit 15 kandidatët për SPAK
epokaere.com
Ndërhyrjet politike në Këshillin e Cilësisë mund të sjellin pasoja ndërkombëtare
aa.com.tr
Gjermani, Kramp-Karrenbauer emërohet ministër i mbrojtjes
telegrafi.com
Haradinaj priti në takim Azgan Haklajn, President i Unionit të Artistëve të Kombit Shqiptar
mia.mk
Osmani> Ndryshimet kadrovike do të thotë politika të reja për një standard më të mirë
cna.al
Meta propozon për kreun e KLSH-së ish-këshilltarin e Berishës
noa.al
Presidenti propozon Petraq Milon, për postin e kreut të KLSH
Nis gjykimi për ‘Babalen’, Erzen Breçani thirret si dëshmitar
gazetaexpress.com
Tufës i hiqet e drejta për studimin e LANÇ, demokrati- Manjës: Edhe Jari 16 vjeç ishte po e njihnin si “Venusi”Te fundit
insajderi.com
Edicioni i 11-të i PRIFEST nisi me interesim shumë të madh
telegrafi.com
800 milion euro shtesë për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme, pasi EIF dhe ProCredit Maqedoni dyfishojnë mbështetjen për kompanitë inovative
gazetamapo.al
Ironia e Manjanit: PS do emërojë Arben Keshin në vend të Malajt
telegrafi.com
PSD: E dënojmë ndërhyrjen brutale të kryeministrit ndaj Këshillit Shtetëror të Cilësisë
cna.al
Video-Vasili mesazh Metës/ Po flet kot, nuk të kanë informuar këshilltarët
kallxo.com
Skandali: I kërkuari i Interpolit merr letërnjoftim në Skenderaj
gazeta-shqip.com
‘Burri bërtiste o Moza, o Moza’, pamje të rënda nga shpërthimi që tronditi Vlorën (Fotot)
aa.com.tr
SHBA sërish mbështet ULS-në në jug të Sirisë
kosova-sot.info
Edhe Abazi i del kundër Veselit, ja si ironizon me të
shekulli.com.al
Ish-të përndjekurit, gati kësti i tretë për 520 trashëgimtarë
shekulli.com.al
Pronat shtetërore, shtyhet ligji i “oligarkëve”
gazetaexpress.com
Austriakët e PANEUROPA: Më lehtë e merr vizën një oligark jashtë Evropës, se një punëtor kosovarTe fundit
cna.al
Skandal tek Krimet e Rënda/ Humbasin fashikujt e dosjes "Tahiri"
Katica dhe vrasja e drejtësisë!
periskopi.com
Daçiq shkon në Amerikë: Do të mburret se sa shumë respektohet feja në Kosovë  
Pse Paundi po vijon të humbasë kuota këto ditë? Ndikimi i ngjitjes së Boris Johnson, Brexit dhe frika për rritjen ekonomike
Intervista/ Rrëfimi i ish-Drejtorit të Përgjithshëm i RTSH, shkrimtarit, publicistit, Marash Hajati: Enver Hoxha ka poseduar cilësi të spikatura në fu
lajmi.net
Ministria e Pal Lekajt bën dallavere me tenderë dhe ligji shkelet “për hir të interesit publik”
Meta uron Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen

Çuçi, në Nivicë: Jemi në bisedime me investitorë nga Arabia Saudite dhe Irani

Java News 04.07. 14:42

Çuçi, në Nivicë: Jemi në bisedime me investitorë nga Arabia Saudite dhe Irani

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, ishte në Nivicë një prej fshatrave që bën pjesë në programin ‘100 fshatrat’. Siç njofton zyra e shtypit pranë kësaj ministrie, Çuçi zhvilloi një bashkëbisedim me blegtorë të zonës përreth, për të diskutuar me ta mundësinë e zgjerimit të tufave »»»

javanews.al
ATA - Albanian Telegraphic Agency 25.06. 10:20

Çuçi me blegtorët e Nivicës: Jemi në bisedime me investitorë nga Arabia Saudite dhe Irani

TIRANË, 25 qershor /ATSH/- Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, ishte në Nivicë një prej fshatrave që bën pjesë në programin ‘100 fshatrat’. Ai zhvilloi një bashkëbisedim me blegtorë të zonës përreth, për të diskutuar me ta mundësinë e zgjerimit të tufave të mbarështimit të të imt»»»

RTV Oranews 24.06. 23:00

Subvencionet në fshatra, Çuçi në Nivicë: Mbështetje për tufat e gjedhëve

Ministri, Bledi Çuçi, në takimin me blegtorët e Nivicës ka premtuar më shumë fonde për tufat e gjedhëve. Sipas tij në qendër të vëmendjes do të jetë dhe zhvillimi i agroturizmit. Vlora, Tepelena dhe Gjirokastra do të jenë bashkitë e para që do të përfitojnë nga programi për mbështetjen e projekteve»»»

Gazetatema 24.06. 19:38

Më në fund drejt kanioneve të Nivicës do shkohet me asfalt. Miratohet fondi 8 milinë euro

Një lajm i mirë për banorët e Kurveleshit. Është miratuar fondi për ndërtimin e lotit të dytë të rrugës që të çon drejt Nivicës. 8 milionë euro do të përdoren për segmentin Bënçë-Lekdush. Ky investim shkurton kohën për të shkuar në Nivicë dhe krijon një perspektivë të re për zhvillimin e kësaj zone»»»

Lexo 24.06. 18:22

Çuçi, në Nivicë: Jemi në bisedime me investitorë nga Arabia Saudite dhe Irani

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, ishte në Nivicë një prej fshatrave që bën pjesë në programin ‘100 fshatrat’. Siç njofton zyra e shtypit pranë kësaj ministrie, Çuçi zhvilloi një bashkëbisedim me blegtorë të zonës përreth, për të diskutuar me ta mundësinë e zgjerimit të tufave »»»

Shqiptarja 24.06. 17:05

Çuçi takim me blegtorët në Nivicë: Jemi në bisedime me investitorë nga Arabia Saudite dhe Irani

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, ishte në Nivicë një prej fshatrave që bën pjesë në programin ‘100 fshatrat’. Siç njofton zyra e shtypit pranë kësaj ministrie, Çuçi zhvilloi një bashkëbisedim me blegtorë të zonës përreth, për të diskutuar me ta mundësinë e zgjerimit të tufave »»»

shqiptarja.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano