kosova-sot.info
Kriza Vetëvendosje-LDK, zbardhet e gjithë prapaskena: Ja për çka akuzohet Thaçi
Zveçani mbështet Listën Serbe për boshatisjen e të gjitha institucioneve të Kosovës
noa.al
Rama: Nis blerja e apartamenteve stok! Ndërtojmë në tokë-shtet, veç kujdes nga KÇK
sot.com.al
Del në seancë dëgjimore një tjetër kandidat i SPAK, prokurori Anton Martini të martën jep llogari para KPK
sot.com.al
Miliarda dollarë pasuri korruptive të fshehura jashtë vendit, dhjetra politikanë të rrezikuar nga Prokuroria e Posaçme
rtsh.al
Rama : Të zgjatet gjendja e jashtëzakonshme
sot.com.al
Shtohen vitet e dënimit për Kostandin Xhuvanin, Gjykata e Gjirokastrës jep 4 vite burg për përplasjen me armë në 2014
sot.com.al
BE reagon për krimet e luftës në Kosovë: Ngjarjet në Reçak janë të pamohueshme
sot.com.al
Intelektualë të anatemuar vetëm se takohen me kryeministrin
rtsh.al
Durrës, nis z bukurimi me rastin e festave të fundvitit
koha.net
BE-ja reagon ndaj mohimit apo relativizimit të krimeve në Reçak
Negociatat/ Fajon: BE është marrë peng nga Franca, vazhdon të minojë interesin tonë në Ballkan
gazetainfokus.com
Fisnik Ismaili tregon nëse do të kthehet në VV - inFokus
RrGK organizon Kuvendin e 17-të Vjetor të Anëtareve
kohajone.com
Loja e ministrave me shumat e dëmit të tërmetit
syri.net
Pamje nga vendngjarja - VIDEO EKSKLUZIVE/ Atentat me tritol në Tiranë, shpërthimi i fuqishëm shkakton panik te qytetarët
sot.com.al
Koncesioni i rrugës Milot – Balldren është anuluar, vjen reagimi i parë nga PD
Ndërkombëtarët rrëzojnë në Kuvend paketën e Ramës për mediat online
klankosova.tv
“Gjenocidi, varret masive dhe masakrat, janë e vërteta e Serbisë”
lapsi.al
Anulohet “koncesioni i florinjtë” i rrugës Milot – BalldrenMilot-Balldre/ Skandali që “zbuloi” Meta në koncesionin 217 milionëshKLSH zbulon katrahurën
Politika të gjelbra për Ballkanin Perëndimor?
Romët janë një pasuri, dhe jo pazar për anëtarësimin në BE
evropaelire.org
Komisioni i Venecias me vërejtje për Ligjin për shqipen
kosova.info
A po e pengon marrëveshjen e madhe mes VV-së dhe LDK, partia e Kadri Veselit? Kadriaj zbulon detaje të rëndësishme
monitor.al
Përurohet seksioni i fundit i autostradës që lidh Serbinë dhe Bullgarinë
SHKA “Koha”, mjetet e grumbulluara për të prekurit nga termeti, i transferon në fondacionin “Fundjavë ndryshe”
Sassoli: E ardhmja e Shqipërisë në BE, shpresojmë të rishikohet vendimi gjatë Presidencës kroate
Soreca takon Çuçin: Vlerësimi i nevojave pas tërmetit, kusht për konferencën e donatorëve
Linda Rama pjesë e ekipit të vullnetarëve në menaxhimin e krizave
klankosova.tv
Merkel viziton Auschwitzin (VIDEO)
VIDEO që po bëhet “hit” në rrjet me ministrin Gent Cakaj
rtsh.al
Bebe Rexha për RTSH: "Jam një telefonatë larg bashkëpunimit më Dua Lipën, Rita Orën dhe Ava Max!"
rtsh.al
Bebe Rexha e thotë troç: "Burrin e dua shqiptar dhe dasma do të zgjasë 5 ditë!"
aa.com.tr
"Turqia përmbushë obligimet e saja brenda NATO-s"
kosova-sot.info
Deputeti i VV-së: Kurti Kryeministër, Mustafa President, Osmani Kryeparlamentare
kallxo.com
Dreka e Isa Mustafës me mish, verë e ujë italian
koha.mk
Lavrov: Rusia menjëherë do të përgjigjet ndaj sistemimit të raketave balistike amerikane
zeriamerikes.com
Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, çmim karriere për gazetaren Laura Konda
“Ju Flet Moska” - Shqipërinë e pastërmetit e shpjegon romani “Komedianët” i Graham Greene
rtsh.al
Këshilli i Evropës nderon me Çmimin e Muzeve për vitin 2020 muzeun "Shtëpia e gjetheve" në Tiranë
Express 15.11. 14:29

Analisti jep alarmin: Erdogan rrezik për KosovënTe fundit

Analisti i çështjeve të Ballkanit në Uashington, Erdoan Shipoli, thotë se Turqia është një aktore e rëndësishme në Ballkanin perëndimor, por këto vende duhet të kenë kujdes nga sistemet paralele që ajo përpiqet të krijojë atje. Në një intervistë me kolegun Ilir Ikonomi, zoti Shipoli flet edhe për v»»»

gazetaexpress.com
Koha 15.11. 09:35

Shipoli këshillon Ballkanin të jetë i kujdesshëm me Turqinë

Analisti i çështjeve të Ballkanit në Uashington, Erdoan Shipoli, thotë se Turqia është një aktore e rëndësishme në Ballkanin Perëndimor, por këto vende duhet të kenë kujdes nga sistemet paralele që ajo përpiqet të krijojë atje. Në një intervistë për “Zërin e Amerikës, zoti Shipoli flet edhe për viz»»»

koha.net
VOA - Zeri i Amerikanes 14.11. 20:29

Shipoli: Ballkani të jetë i kujdesshëm me Turqinë

Analisti i çështjeve të Ballkanit në Uashington, Erdoan Shipoli, thotë se Turqia është një aktore e rëndësishme në Ballkanin perëndimor, por këto vende duhet të kenë kujdes nga sistemet paralele që ajo përpiqet të krijojë atje. Në një intervistë me kolegun Ilir Ikonomi, zoti Shipoli flet edhe për v»»»

zeriamerikes.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano