insajderi.com
Asgjë pos të vërtetës: Trashëgimia e Orwellit dhe “1984”
lapsi.al
Deputetja e opozitës fasadë të Edi Ramës del garant për listën e Aleancës Kuq e Zi në 25 bashki
“E dija që do të vazhdonte gjuetia e shtrigave ndaj BD”, Patozi flet për akuzat e PD e për aleancë: Lefter Kokën e mora për siguri. S’mund të bëjmë…
tesheshi.com
“Bindja” s’i bindet PD-së, Patozi: e dija se do na sulmonin
Vetëm 5 muajsh! Del fotoja e Edi Ramës në studion e skulptorit të madh (FOTO LAJM)
shqiptarja.com
U rrëzua si kandidat për Himarën, Beleri akuzon: KQZ-ja po vonon me qëllim zbardhjen e vendimit
portalb.mk
“Metamorfozis” në Sarajevë e prezantoi luftën e saj kundër deziformatave
tvklan.al
Meta: Më shumë vëmendje nënave kryefamiljare
exit.al
Kandidati i Bindjes Demokratike në Lezhë tërhiqet nga gara: Janë zgjedhje farsë
javanews.al
Tërhiqet nga gara në Lezhë kandidati i Bindjes Demokratike dhe bashkohet përsëri me PD: Alternativa e vetme europiane
Lexoni kush janë 140 shqiptarët që po kandidojnë për tu votuar në zgjedhjet në Itali
Serbia në përgatitje të një kundër rezolutë për Kosovën
Zgjedhje të parakohshme, Patozi: Qeveria mund t’i kërkojë pas një viti
Nesër vullnetarët i bashkohen aksionit për pastrimin e deponisë më të madhe në Rajonin e Pejës
sot.com.al
"Kjo nuk ka sens fare", antarët KQZ përplasen për partinë e Patozit, kjo është arsyeja
tetovasot.com
Gjenden tetë emigrantë në vendkalimin kufitar Tabanoc në një automjet me targa të Bullgarisë
kallxo.com
Hulumtimi i KALLXO.com, ngrihet aktakuzë ndaj këshilltares së Haradinajt
tetovasot.com
Kosovari i verbër, lexues entuziast i Kur’anit
Serbët nga Kosova të premten takim me Vuçiç - Arbresh.info
cna.al
Protesta e 11 Majit/ Në hetim dy ish deputetë dhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së
Prezantohet “Sfida Rajonale Elevator Lab Shqipëri & Kosovë” në universitete
mia.mk
Pendarovski-Kasami: Subjektet politike të drejtohen në drejtim të realizimit të qëllimeve strategjike
Zbardhet historia e agjentit grek Nikos Akrivogiannis
sot.com.al
Ç'po ndodh? Prokuroria nis hetimin ndaj 2 ish-deputetëve (EMRAT)
Tradhtohet Bindja Demokratike, mbetet me vetëm 5 kandidatë në zgjedhje
botasot.info
Caktohen trupat gjykuese, zgjidhet ngërçi për “Shullazin” dhe Izet Haxhinë
epokaere.com
Këtë javë pritet të përpilohet teksti i mocionit për rrëzimin e Qeverisë (Video)
kallxo.com
Limaj: Brenda 10 ditëve zgjidhen problemet teknike të qarkullimit Kosovë- Shqipëri në Vërmicë
javanews.al
Zgjedhjet vendore/ KQZ regjistron kandidatët e Bindjes Demokratike! Debate mes Denar Bibës dhe Ivi Kasos
kosova.info
KEK-u deklarohet pas vendimit të Themelores për rastin e sigurimit fizik - Kosova Info
Grup pune me Shqipërinë për gazifikimin e territorit të Kosovës
hashtag.al
Tërhiqet nga gara për Lezhën kandidati i Bindjes Demokratike: Proces farsë në shërbim të Ramës
Proces i rregullt zgjedhor në veri të Kosovës
kohajone.com
Vullkani i lirisë
A po i blen dhe shantazhon PD-ja kandidatët që po hyjnë në garën e 30 qershorit?
kallxo.com
Rexhep Hoti nuk tregon emrat e autorëve të 'Testit të Diturisë' me gabime
kallxo.com
PZAP pranon pesë ankesa për zgjedhjet në komunat e veriut
Shqipëri-Kosovë: Menaxhimi i kufijve, sfidë për të dyja vendet
cna.al
Sulmet ndaj Bindjes Demokratike/Patozi: Reklamë falas
periskopi.com
Në Gazimestan, kundërshtarët e Vuçiqit formojnë “Aleancën për Kosovën e Metohinë”

Basha mesazh ambasadës amerikane: Protesta nesër do hyjë në histori

Channel One 15.03. 17:12

Basha mesazh ambasadës amerikane: Protesta nesër do hyjë në histori

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i bëri thirrje ambasadave të ishin palë me vlerat e demokracisë dhe jo palë me parti. “Asnjëherë nuk komentoj deklaratat e Ambasadave. Por meqë më pyetët kam një sugjerim. Nuk i kërkoj të jenë palë me asnjë person në Shqipëri apo parti por i kërkoj të jenë palë me vler»»»

Vizionplus 15.03. 16:28

Basha-ambasadës amerikane: Mos u bëni palë me asnjë parti

Kryetari i PD-së Lulzim Basha është shprehur se nuk do të komentojë kërkesën e ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës e cila pak orë më parë apeloi që nesër gjatë protestës të gjithë aktorët të tregojnë vetëpërmbajtje dhe të shmangin dhunën. Në fjalën e tij kryedemokrati është shprehur se k»»»

vizionplus.tv
City News Albania 14.03. 21:46

I përmend pasurinë 1 milionë euro/ Alfred Peza sherr me Gazmend Bardhin

Sekretari i Përgjishëm i PD-së Gazmend Bardhi në lidhje direkte me emisionin “Opinion” zhvilloi një debat të ashpër me gazetarin Alfred Peza. Teksa Bardhi sqaronte aferën korruptive me 200 milionë euro tek projekti i teatrit, Peza ndërhyri dhe i përmendi 220 milionë eurot e rrugës së Kombit për të »»»

cna.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano