shqiptarja.com
Veliaj-Kryemadhit: T’u thuash njerëzve rrini në një pallat që mund të shembet, është e dalldi dhe papërgjegjshmëri
insajderi.com
Shqipëri: Tri vdekje dhe rekord rastesh të reja me COVID-19
Stoltenberg: Nato do të mbështes Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi dhe Shqipërinë
lajmi.net
“Nuk keni parë gjë akoma” – Tri zhvillimet që brenda 24 orëve ia kthyen përmbys deklaratën Hotit
gazetainfokus.com
Kjo është pasuria gjysmë milionëshe e Armend Zemajt
Bekim Fehmiu frymëzon festivalin e Beogradit
shqiptarja.com
Bien të ardhurat, bashkitë zhyten në borxhe!
Akuza për faturat e hotelit nga “Fusha”/ Gjyqtari Tone pushon çështjen e Maznikut, Aleanca: Do ankimojmë, dosje edhe në SPAK
indeksonline.net
Përballja me Rusinë: Pentagoni, transferim masiv tankesh në Ballkan
epokaere.com
Opozita bjelloruse fiton Çmimin Sakharov
abcnews.al
“I ati i Dendias mbante në zyrë bustin e Skënderbeut”, gazetari tregon takimin në Korfuz
tvklan.al
Rama apel bareve e restoranteve: Respektoni protokollet
aa.com.tr
Izraeli: Jemi afër normalizimit të lidhjeve me Sudanin
aa.com.tr
Liban, formimi i qeverisë së re i besohet ish-kryeministrit Hariri
oranews.tv
Milionat që hidhen Rrugëve nuk zgjidhin “Asgjë”, flasin ekspertët
abcnews.al
Sytë nga SHBA, por luftimet zbehin shpresat për marrëveshje mes Armenisë dhe Azerbajxhanit
starplus-tv.com
SËRISH SHIFRA TË LARTA, 30 RASTE TË REJA ME COVID-19
parlament.al
Seanca plenare miratoi sot pesë projektligje, një projektvendim dhe një rezolutë
portalb.mk
Zaev, Dimitrov dhe Osmani me Sasolin: RMV e gatshme të bëhet tregimi i ardhshëm i suksesshëm i zgjerimit të BE-së
abcnews.al
Tensione në Kuvendin e Serbisë, deputetët shqiptar kundër propozimit të Daçiç për kryeparlamentar
shqiptarja.com
Rezoluta për antisemitizmin, Ruçi: Prej vitesh Shqipëria ka mbrojtur hebrenjtë nga shfarosja! I bashkohemi vendeve kundër urrejtes ndaj tyre
shqiptarja.com
Ministri francez pret në takim Cakajn në Paris: Franca vlerëson rezultatin e Shqipërisë në procesin e integrimit europian
kohajone.com
Basha-Ramës: E ke një hall të madh që për të mbrojtur korrupsionin tënd, e mbylle PS në plehra
kosova-sot.info
Hykmete Bajrami thotë se vjedhja ishte sulm kibernetik, Zafa thotë se raste të tilla ndodhin edhe në perëndim
tvklan.al
Basha: Inceneratori i Elbasanit mori 300 mln lekë të tjera
Zafir Berisha për vjedhjen e 2 milionëve: Nuk mund të ruaj me “snajperkë” çdo institucion
cna.al
“Mafia extortion scheme”/Lulzim Basha publishes shocking fact about the Incinerator of Fier
abcnews.al
Gjermani: Racizmi në polici strukturor apo raste të veçuara?
shekulli.com.al
Bullgaria mund të vendosë veton për hapjen anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, çfarë thuhet për Shqipërinë
Italia ringjall mosmarrëveshjen kufitare me Francën mbi Malin e Bardhë
ata.gov.al
OST, punime në linjën 110 kV Sallmonë (Sukth) – Gjiri i Lalëzit për përforcimin e rrjetit të tensionit të lartë
indeksonline.net
Vjedhja në Thesar- Ministrja ​Bajrami e vendosur, nuk dorëhiqet
epokaere.com
Hekurudha e re me trena 120 km në orë
kohajone.com
Vizitë në Tiranë e Sekretarit të Shtetit të Ministrisë së Ekonomisë së Rumanisë, Liviu Rogojinaru
gazetainfokus.com
Reagon deputeti i VV-së pas raportimit të Infokusit për punësimin e tre ministrave të qeverisë Hoti në bordin e FSHS-së
balkanweb.com
Veliaj prezanton projektet: Kriminale të inkurajosh njerëzit të jetojnë në banesa të dëmtuara
telegrafi.com
“Fillimi i ri, homofobë të njëjtë”, organizatat e shoqërisë civile me aksion para selisë së PDK-së
MTI lansoi data-bazën për tregtinë në shërbime
alpenews.al
INTERVISTA/ Peza: Tri arsye thelbësore që PS kërkon një mandat të tretë
lapsi.al
Zgjedhjet në Amerikë/ Pse serbët janë me Trumpin
shqiptarja.com
18 vite nga vdekja e mbretëreshës/ Rama: Geraldina, përfaqësuesja e hijshme në sytë e botës e imazhit të një Shqipërie të panjohur! Jetoi një jetë asp

Gashi thotë se ka ardhur urdhër nga Specialja të mos publikohen dokumente të tjera

Insajderi 01.10. 23:26

Gashi thotë se ka ardhur urdhër nga Specialja të mos publikohen dokumente të tjera

Avokati i njohur, Tomë Gashi, është deklaruar rreth komunikimeve të tij të sotme me Gjykatën Speciale, transmeton Insajderi. Ai tha se në një thirrje janë ftuar ai dhe sekretari I Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Faton Klinaku që të shkojë te selia e EULEX-it n»»»

insajderi.com
Koha 01.10. 11:33

Gashi thotë se Specialja e ka urdhëruar OVL-në e UÇK-së të mos shpërndajë materiale konfidenciale

Avokati i OVL të UÇK-së, Tomë Gashi, thotë se pas refuzimit për t’u paraqitur në zyrat e EULEX-it në Fushë-Kosovë, sot ka pranuar një e-mail prej Gjykatës Speciale, të lëshuar me kërkesë të prokurorit Jack Smith. Siç shkruan si në Facebook, ai është urdhëruar që si përfaqësues i veteranëve të infor»»»

koha.net
EO - Ekonomia Online 01.10. 11:22

Gashi thotë se Specialja e ka urdhëruar të mos shpërndajë materiale konfidenciale

Avokati i OVL të UÇK-së, Tomë Gashi, thotë se pas refuzimit për t’u paraqitur në zyrat e EULEX-it në Fushë-Kosovë, sot ka pranuar një e-mail prej Gjykatës Speciale, të lëshuar me kërkesë të prokurorit Jack Smith. Siç shkruan si në Facebook, ai është urdhëruar që si përfaqësues i veteranëve të mos s»»»

ekonomiaonline.com
Abcnews 30.09. 19:50

Gashi: Nuk kam marrë kërkesë me shkrim nga Specialja, as në dasmë nuk shkoj pa ftesë

Avokati Tomë Gashi është shprehur se nuk ka pranuar ftesë me shkrim nga Prokuroria Speciale në Hagë dhe se refuzon të shkojë kudo që ftohet pa pasur një ftesë zyrtare. Gashi thotë se është ftuar nga një person i panjohur i prezantuar si hetues nga Prokuroria Speciale, por nuk ka marrë ftesë me shkr»»»

abcnews.al
Arbresh 30.09. 19:47

Tomë Gashi thotë se u telefonua nga Specialja, por nuk ka ftesë me shkrim: As në dasmë nuk shkon njeri pa ftesëTë ngjashme

Avokati i njohur kosovarë, Tomë Gashi, ka sqaruar se nuk ka marrë asnjë ftesë nga Prokuroria Speciale pranë Dhomave të Specializuara në Hagë, por vetëm një telefonatë. Përmes kësaj telefonate, Gashi ka bërë të ditur se është ftuar që bashkë me sekretarin e OVL UÇK-së, Faton Klinaku të paraqitet në »»»

Telegrafi 30.09. 19:19

Gashi: Nuk kam marrë ftesë me shkrim nga Specialja, as në dasmë nuk shkoj pa ftesë

Avokati Tomë Gashi ka sqaruar se nuk ka pranuar ftesë me shkrim nga Prokuroria Speciale në hagë dhe se refuzon të shkoj kudo që ftohet pa pasur një ftesë zyrtare. Gashi thotë se është ftuar nga një person i panjohur i prezantuar si hetues nga Prokuroria Speciale, por nuk ka marrë ftesë me shkrim. “»»»

telegrafi.com
Tetova Sot 30.09. 18:09

Tomë Gashin e thërret Haga, avokati jep detaje nga telefonata

Avokati Tomë Gashi është ftuar sot së bashku me sekretarin e OVL-UÇK-së, Faton Klinakun, nga Prokuroria Speciale në Hagë. Avokati Gashi në një prononcim për T7 tha se e ka thirrur dikush, i cili është paraqitur si zyrtar dhe ka kërkuar nga ai që së bashku me Klinakun të shkojnë në Policinë e EULEX-»»»

tetovasot.com
Kosova Sot 30.09. 17:39

Tomë Gashin e thërret Haga, avokati jep detaje nga telefonata

Avokati Tomë Gashi është ftuar sot së bashku me sekretarin e OVL-UÇK-së, Faton Klinika nga Prokuroria Speciale në Hagë Avokati Gashi në një prononcim tha se e ka thirrur dikush, i cili është paraqitur si zyrtar dhe ka kërkuar nga ai që së bashku me Klinakun të shkojnë në Policinë e EULEX-it në Fush»»»

kosova-sot.info
Infokusi 26.09. 15:01

Pas arrestimit të të atit, emocionon me shkrimin, vajza e Nasim Haradinajt

Hetuesit e EULEX-it bastisën dje zyrat e OVL-UÇK-së, teksa e arrestuan kryetarin e kësaj organizate, Hysni Gucatin dhe nënkryetarin, Nasim Haradinaj. Gucati është transferuar për në Gjykatën Speciale në Hagë, ndërsa Haradinaj dyshohet se ndodhet akoma në selinë e EULEX-it, në Fushë Kosovë. Ariana H»»»

gazetainfokus.com
Periskopi 26.09. 14:44

Veteranët e Fushë Kosovës iu bëjnë thirrje kolegëve dhe EULEX-it për sjellje të qytetëruara - Periskopi

Dega e OVL UÇK-së në Fushë Kosovë ka bërë thirrje për respekt të ndërsjellë dhe sjelle më dinjitoze pas aksionit të djeshëm të policisë së EULEX-it në zyrat e kësaj organizate në Prishtinë. Dega po e vlerëson krejtësisht të panevojshëm spektaklin e krijuar me rastin e bastisjes së zyrave të OVL-së »»»

periskopi.com
Gazeta Blic 26.09. 14:35

Pas arrestimit të të atit, emocionon me shkrimin, vajza e Nasim Haradinajt

Hetuesit e EULEX-it bastisën dje zyrat e OVL-UÇK-së, teksa e arrestuan kryetarin e kësaj organizate, Hysni Gucatin dhe nënkryetarin, Nasim Haradinaj. Gucati është transferuar për në Gjykatën Speciale në Hagë, ndërsa Haradinaj dyshohet se ndodhet akoma në selinë e EULEX-it, në Fushë Kosovë. Ariana H»»»

gazetablic.com
Bota Press 26.09. 14:34

Pas arrestimit të të atit, emocionon me shkrimin vajza e Nasim Haradinajt

Hetuesit e EULEX-it bastisën dje zyrat e OVL-UÇK-së, teksa e arrestuan kryetarin e kësaj organizate, Hysni Gucatin dhe nënkryetarin, Nasim Haradinaj. Gucati është transferuar për në Gjykatën Speciale në Hagë, ndërsa Haradinaj dyshohet se ndodhet akoma në selinë e EULEX-it, në Fushë Kosovë. Ariana H»»»

RTK 26.09. 14:07

Veteranët iu bëjnë thirrje kolegëve dhe EULEX-it për sjellje të qytetëruara

Dega e OVL UÇK-së në Fushë Kosovë ka bërë thirrje për respekt të ndërsjellë dhe sjelle më dinjitoze pas aksionit të djeshëm të policisë së EULEX-it në zyrat e kësaj organizate në Prishtinë. Dega po e vlerëson krejtësisht të panevojshëm spektaklin e krijuar me rastin e bastisjes së zyrave të OVL-së »»»

Zeri 26.09. 13:41

Dega e OVL-së në Fushë Kosovë bën thirrje për sjellje qytetëruese pas aksionit të EULEX-it

Nga kjo degë e kanë vlerësuar të panevojshëm spektaklin e krijuar me rastin e bastisjes së zyrave të OVL-së dhe arrestimeve të krerëve të organizatës. “OVL UÇK-së Dega në Fushë Kosovë e vlerëson krejtësisht të panevojshëm spektaklin e krijuar me rastin e bastisjes së zyrave të OVL-së dhe arrestimet»»»

Indeks 26.09. 13:24

Veturat e EULEX-it drejt aeroportit, dyshohet se Nasim Haradinaj niset për në Hagë

Disa automjete të EULEX-it dhe Policisë së Kosovës janë nisur nga selia e EULEX-it për në aeroport. Por, nuk dihen nëse brenda tyre ka qenë edhe i arrestuari i djeshëm Nasim Haradinaj, nënkryetari i OVL UÇK-së. Ndryshe, dje oficerët e EULEX-it kanë kryer bastistje në zyrat e OVL-UÇK-së, teksa e arr»»»

indeksonline.net
Klan Kosova 26.09. 12:52

Veteranët e Fushë Kosovës iu bëjnë thirrje kolegëve dhe EULEX-it për sjellje të qytetëruara

Dega e OVL UÇK-së në Fushë Kosovë ka bërë thirrje për respekt të ndërsjellë dhe sjelle më dinjitoze pas aksionit të djeshëm të policisë së EULEX-it në zyrat e kësaj organizate në Prishtinë. Dega po e vlerëson krejtësisht të panevojshëm spektaklin e krijuar me rastin e bastisjes së zyrave të OVL-së »»»

klankosova.tv
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining