kanal5.com.mk
Рускиот нафтен гигант му најави на Путин огромен арктички проект
Заев за БГНЕС: Договорот ќе биде закон, ќе казнувам омраза, „ДЛАБОКАТА ДРЖАВА“ е во опозиција (ВИДЕО)
ИЛИЈА: Да не правиш разлика меѓу дијалект и јазик е страшно! Ако му помине ова на Заев, ПАРТИЗАНИТЕ СТАНУВААТ ТЕРОРИСТИ
press24.mk
Груби во Приштина: Во јануари заедничка седница на владите на Северна Македонија и Косово
mia.mk
Јоурова: Странското мешање во македонските медиуми не смее да има политичка позадина
makfax.com.mk
(Видео) Џастин Трудо телефонски разговарал со лажна Грета Тунберг
makfax.com.mk
Двајца повредени со нож во Швајцарија, се утврдува дали е терористички напад
zurnal.mk
Инцко: Дејтон се политизира, пораките на негирање доаѓаат од Република Срспка
makfax.com.mk
Зошто Путин досега не се вакцинирал?
press24.mk
Бајден го претстави својот надворешно-политички тим: Со овие луѓе ја враќа Америка на глобалната сцена
netpress.com.mk
Бајден: Америка се враќа и ќе го преземе глобалното водство
press24.mk
Донесени повеќе кадровски решенија - Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата
mia.mk
Бајден и Харис ги претставија првите луѓе на новата Админстрација на САД (видео)
zurnal.mk
Можен договор меѓу Скопје и Софија, ВМРО-ДПМНЕ повика да се откријат детали
netpress.com.mk
Руската вакцина ќе чини под 20 долари и е ефикасна над 95 отсто
kanal5.com.mk
Какви документи и понуди разменуваат Македонија и Бугарија?
БАЈДЕНОВИОТ ТРНЛИВ ПАТ: НОВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СЕКАКО ЌЕ БИДЕ РАЗЛИЧЕН ОД ТРАМП, НО НЕ ТРЕБА ДА БИДЕ ИСТ КАКО ДЕМКРАТСКИТЕ ПРЕТХОДНИЦИ
kurir.mk
Шведска не успеа да ги заштити корисниците на домови за стари лица
kanal5.com.mk
Чавушоглу: ЕУ да ги признае грешките кон Турција
ЧЕРНЕЕВА: ВНЕСУВАЊЕТО НА ИСТОРИЈАТА КАКО КРИТЕРИУМ ЗА ПРИЕМ ВО ЕУ ЌЕ ГО БЛОКИРА РЕГИОНОТ
ОДБЕЛЕЖАН 22 НОЕМВРИ
makfax.com.mk
Петмина загинати и 18 повредени во терористички напад во сириски Ал Баб
kanal5.com.mk
Рекордни се глобалните нивоа на CO2 и покрај пандемијата и карантините
netpress.com.mk
Британската кралица му додели титула „барон од Сибир“ на синот на руски бизнисмен
БУГАРИЈА 2020: „ЗАВЕРУВАЊЕ“ НА ИДЕНТИТЕТОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ (2)
kanal5.com.mk
Бесими: Клучен збор во Предлог-буџетот за 2021 година е здравје, најважно е здравјето
makfax.com.mk
„Медиапул“: Десет незгодни прашања во врска со бугарското вето
kanal5.com.mk
ВМРО-ДПМНЕ: Влада на национален спас за поуспешно справување со кризата и последиците од неа
netpress.com.mk
Германија се надева на „трансатлантски“ пристап кон Иран откако Бајден ќе ја преземе власта
netpress.com.mk
Битиќи: Целта на Владата е да ги исполни обврските од Зелениот договор 2050 на ЕУ
kapital.mk
Директорката на МЕПСО, Шуклева: Во инвестициски циклус сме од 163 милиони евра
netpress.com.mk
Заштита од диктатура и мобинг во јавните институции во Македонија
netpress.com.mk
Стоилковиќ: Заев и Пендаровски не изразија сочувство за смртта на патријархот Иринеј- не е превид, туку намера
makfax.com.mk
Бајден утре ќе претстави членови на новата влада, медиумите открија некои имиња
makfax.com.mk
Бајден ќе го постави Ентони Блинкен за американски државен секретар
kurir.mk
Турција ги обвини НАТО и ЕУ дека не преземаат мерки за решавање на ситуацијата во Нагорно Карабах
netpress.com.mk
Короната однесе пет животи свештенството на СПЦ
zurnal.mk
Каракачанов: Македонските влади, од првиот ден на постоењето на земјата, не се нормални
makfax.com.mk
Трамп среде Г-20 самитот отиде да игра голф
puls24.mk
Филип Петровски: Многу луѓе од тесниот круг на Мицкоски се луѓе на Црвенковски и чуваат слика од Бранко!
mia.mk
Турција ги обвини НАТО и ЕУ дека не преземаат мерки за решавање на ситуацијата во Нагорно Карабах
netpress.com.mk
Русија забрани влез за 25 британски дипломати
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Француските новинари и „Жолтите елеци“ на протести против новиот закон за безбедност
telma.com.mk
Оддавањето почит на патријархот Иринеј надвор од здравствените протоколи
kanal5.com.mk
Нови масовни антивладини протести во Ерменија (ВИДЕО)
kanal5.com.mk
Супер преносителите се главни двигатели на епидемијата на коронавирус
kanal5.com.mk
Американската влада ги засилува заканите со санкции поради гасоводот во Германија
kurir.mk
Винченцо Дел Монако нов шеф на Мисијата на ОБСЕ во Албанија
sitel.com.mk
Да се направат напори за одржување на првата меѓувладина конференција до декември, ЕУ да го препознае постигнатото на земјава
netpress.com.mk
Реакција во „Фајненшл тајмс“: Дипломатијата на Западен Балкан има одеци од советското минато!
netpress.com.mk
Во САД предадено првото барање за одобрување вакцина против Covid-19

Путин го информирал Макрон дека на Украина ѝ се вратени трите запленети бродови

Net Press 18.11.2019. 17:52

Путин го информирал Макрон дека на Украина ѝ се вратени трите запленети бродови

Рускиот претседател Владимир Путин денеска телефонски разговарал со својот француски колега Емануел Макрон за ситуацијата во Украина. „Владимир Путин го информираше претседаелот Макрон дека во водите на Црно море е изведено предавање на три воени бродови на украинската морнарица што биле вмешани во»»»

netpress.com.mk
Telma 17.10. 12:09

Макрон: Терористите нема да ја поделат Франција

Мажот, кој го уби средношколскиот наставник бидејќи на учениците им покажувал карикатури на пророкот Мухамед, ја „гаѓал“ слободата на изразување, изјави синоќа францускиот претседател Емануел Макрон при посетата на местото на нападот во париското предградие Конфлан Сент-Онори. – Еден граѓанин е уби»»»

telma.com.mk
Makfax 17.10. 12:35

Макрон: Терористите нема да ја поделат Франција, темнината нема да победи

Човекот којшто го уби наставникот затоа што им покажал на студентите карикатурите на пророкот Мухамед „гаѓал“ на слободата на изразување, изјави францускиот претседател Емануел Макрон. „Еден граѓанин беше убиен затоа што бил учител и затоа што предавал слобода на изразување“, рече Макрон во близина»»»

makfax.com.mk
Kanal5 17.10. 10:52

Макрон: Еден граѓанин е убиен бидејќи бил учител и ги учел децата за слобода на говор

Мажот кој вчера беше обезглавен во преградие на Париз беше наставник по историја во средно училиште, кој на час им покажувал на учениците карикатури на пророкот Мухамед. Прегледи:1Објавил:17 октомври 2020, 10:50СподелиСподелиМажот, кој го уби средношколскиот наставник бидејќи на учениците им покажу»»»

kanal5.com.mk
Zurnal 17.10. 10:36

Макрон: Терористите нема да ја поделат Франција, темнината нема да победи

Човекот којшто го уби наставникот затоа што им покажал на студентите карикатурите на пророкот Мухамед „гаѓал“ на слободата на изразување, изјави францускиот претседател Емануел Макрон. „Еден граѓанин беше убиен затоа што бил учител и затоа што предавал слобода на изразување“, рече Макрон во близина»»»

zurnal.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.