koha.net
Avokatët i quajnë skandaloze vendimet në rastin “Syri i Popullit”, thonë se shkalla e dytë do t’i rrëzojë
Dyfytyrësia e PD-së / Për sistemin zgjedhor të vendosë populli. Për reformën territoriale do të vendosim vetë
gazetainfokus.com
Haxhiu rrëfen se çfarë thanë Vjosa Osmani dhe Kujtim Shala para zgjedhjes së kryeparlamentarit - inFokus
ina-online.net
Murat Jashari, i përndjekur nga regjimi maqedonas e shpëtoi kokën në Zvicër…
newsbomb.al
Ironizon Astrit Patozi: Unë e dija se këta të fortët e Rilindjes ua shisnin drogën të tjerëve për lekë, por këta e thithkan vetë
insajderi.com
Fajësimi i Donald Trump: Ç’pritet të ndodhë, dhe çfarë është në lojë
shqiptarja.com
Habit Maliqi: Ku ka më të korruptuar se deputetët?!Lirimi i Dokles/ Maliqi: Dalje politike! U vunë në lëvizje të gjitha hallkat, e nxorën me probleme
“Bryma e Vdekjes” solli në Teatrin e Gjilanit kujtimet rrëqethëse nga kampi i Bllacës
syri.net
FNSH dhe agjentët e Anti-drogës 'blindojnë' qytetin. Çfarë po ndodh në Sarandë
Kombet e Bashkuara japin alarmin: Përgatituni për "tsunamin e refugjatëve" nga klima
Habit dynjanë ish-kreu i SHISH: Është e drejta ime të konsumoj drogë, dua mo!
periskopi.com
Muhaxheri: Nëse java tjetër nis pa marrëveshje, tërhiqemi nga negociatat
syri.net
Skandali me shërbimin diplomatik/ Çollaku: Ambasadat resorte turistike për militantë dhe familjarë të rilindasve
indeksonline.net
Muhaxheri: LDK është parti që nuk tradhton, ai që e mori besimin e qytetarëve të mos frikësohet ta qojë vendin përpara
balkanweb.com
Ndahen çmimet e letërsisë, “Kur sunduesit grinden” e Ismail Kadaresë shpallet vepra më e mirë eseistike për 2018-ën
balkanweb.com
“Vota e kuksianit vlen njësoj si e tiransit”, Zaloshnja: Përfaqësimi bëhet në bazë të numrit të popullatës
newsbomb.al
Prokuroria ‘groposi’ para festave skandalin e DH Albania te Unaza, reagon PD: Tallje e pafytyrë, merrret i pandehur vetëm recepsionisti
cna.al
Pritet shkarkimi/ Kryebashkiaku përdorues kokaine, braktiset nga Rilindja
portalb.mk
Vuçiç: Kërkuam të mos ketë kompani ajrore vendase në linjën Beograd-Prishtinë
insajderi.com
13 ditë – as sot, Kurti-Mustafa s’ndërrmarrin asnjë veprim për formimin e qeverisë
aa.com.tr
Forcat e Haftarit kërcënojnë se do të rrëzojnë avionët civilë mbi Tripoli
shqiptarja.com
EKSKLUZIVE - INVESTIGIMI/ Ja historia e 15 gjyqeve, si Endrit Dokle përdori gjyqtaren e Krujës për të fituar lirinë
balkanweb.com
‘Dekriminalizimi armë në dorë e opozitës’, Zaloshnja: Nëse dalin dhe 6 kryebashkiakë të tjerë, Rama do të paguajë kosto politike
shqiptarja.com
'Blindohet' Vlora, vijojnë kontrollet e rëndësishme për kapjen e 'të shumëkërkuarve'
shekulli.com.al
Salvini ofendon adoleshenti tunizian: A jeni një shpërndarës droge?
shqiptarja.com
Nis ndërtimi i banesës së efektivit të rënë në detyrë! Ardi Veliu: Policia e shtetit jep 4 milionë lekë të reja për '224 kolegë dëshmorë'
insajderi.com
Kadri Veseli tenton ta reformojë PDK-në me Sami Lushtaku, Xhavit Halitin dhe Elmi Reçicën
ekonomiaonline.com
Grenelli në darkë me Thaçin: Trumpi është i interesuar për marrëveshje sa më të shpejtë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
epokaere.com
Presidenti Macron konfrontohet me policët izraelitë në Jerusalem
portalb.mk
Guterres: Armëpushimi në Libi duhet të kthehet në një proces politik
Luigi Di Maio jep dorëheqjen si kreu i “Pesë Yjeve” në Itali

Requiem për dosjen 184

Mapo 14.01. 14:38

Requiem për dosjen 184

Requiem është një term që vjen nga latinishtja që tregon ceremoni kishtare mbi dikë të larguar nga jeta. Më pas, requiem dendur u perdor për dukuri ose fenomene, cështje apo kauza, kur ato sosnin. Një requiem u krye sot në Tiranë edhe me dosjen më të rëndë të krimit elektoral në vend, atë 184, që k»»»

gazetamapo.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining