ekonomiaonline.com
Vazhdon Java Kundër Korrupsionit, diskutohet roli i sinjalizuesve në prokurim
Mbyllet numërimi i votave, Redjan Krali i PS fiton Kavajën
Ja emrat e ambasadorëve shqiptarë në Maqedoni
gazetaexpress.com
Nesër në Bruksel takohen liderët e BE’sëTe fundit
kosova.info
Vetëvendosje dhe LDK deri të premten nënshkruajnë marrëveshjen për koalicionin
Edvin Kulluri, ish anëtar i Këshillit Kombëtar të PD-së/ Pas çdo vendimi politik të Bashës, Rama ka marrë më shumë pushtet
newsbomb.al
Duka: Gati të bashkëpunoj me Ramën për Shijakun, nuk e pyes fare opozitën se kam lind e jam rrit atje dhe i njoh ato familje
Rama pret ambasadorët: Faturën e tërmetit mund ta përballojmë vetëm me ndihmën tuaj
ekonomiaonline.com
Kryeministri slloven viziton Manastirin e Deçanit: Detyra jonë të mbrojmë pakicat
Ambasadori i Kosovës: T’i dalim zot njëri-tjetrit
Pasojat nga tërmeti/ Ambasadorit turk: Detyrë e natyrshme të ndihmonim shtetin tonë mik
insajderi.com
Numri i shqiptarëve të prekur nga tërmeti që gjetën strehim në Kosovë
cna.al
Nga Bislim Ahmetaj/ Urime për Ditëlindjen bija jonë e dërrmuar, e kërrusur, e grabitur, e keqtrajtuar !
sot.com.al
Agron Duka del kundër Lulzim Bashës: Jam gati të bashkëpunoj me Ramën për Shijakun
syri.net
Aksident pranë një club-i në Elbasan/ Disa vajza të plagosura dërgohen me urgjencë në spitalRritet ndikimi kinez në Shqipëri/ Reklamoi keqtrajtimin e
shqiptarja.com
Shpronësohet toka për ndërtimin e varrezave greke në Këlcyrë
koha.net
Turqia do të hakmerret ndaj çdo sanksioni amerikan, thotë Cavusoglu
shqiptarja.com
Këshilltari i Bashkisë: 3 arsyet se përse opozita ka dështuar politikisht në situatën pas tërmetit Si po menaxhohet situata pas tërmetit...sonte në 'R
kryeministria.al
Në Pallatin e brigadave me Miqtë e Shqipërisë
telegrafi.com
Nuk ndalet Gjuriqi, akuzon rëndë zyrtarë në Kosovë dhe paralajmëron trazira e konflikte
lapsi.al
FOTO/ Ditën që u emërua zv.ministër i arsimit i nxjerrin plagjiaturën
shqiptarja.com
Ironia e Kullurit: Rama rri 7 orë në TV, ku e gjeti kohën për të bërë masterplane?Si po menaxhohet situata pas tërmetit...sonte në 'Repolitix' (VIDEO-
Shpallja e Dakos dhe Llallës ‘non-grata’, Bushati: Personave të tillë t’u kufizohet pjesëmarrja në jetën publike
boldnews.al
I dashur demokrat, Mos prit! Ti mund të shpëtosh edhe Partinë Demokratike
rtsh.al
Ndizen dritat e pemës së Krishtlindjes në Parkun e Liqenit, Veliaj: “Momentet e vështira t’i lëmë pas”
koha.net
Studentët e “Kadri Zekës” kërkojnë të mos ulen kriteret për bursa
Gjoni: Zero ndihma tek njerëzit e prekur nga tërmeti, njerëzit në baltë
I publikon artikullin plagjiaturë, zv/ministri i ri i Arsimit debat me Taulant Mukën: Nuk shërbeu për asgjë
shqiptarja.com
Si po menaxhohet situata pas tërmetit...sonte në 'Repolitix' (VIDEO-LIVE)
javanews.al
Rama u dorëzon ambasadorëve medaljen e forcave të shpëtimit, por nuk harron batutat: Sot u ndjeva më i vogël se Erion Braçe – JavaNews.al
lajmi.net
Për planprograme u pajtuan, për poste jo: A ka shpresë për koalicionin e shpresës?
kosova.info
PDK-ja duhet ta hapë debatin për të ardhmen e vendit
shqiptarja.com
Sherr në Kukës, dy persona dhunojnë 34-vjeçarin, shpallen në kërkim
Kryeministri Rama shpërndan dekoratat e rralla për “heronjtë e heshtur”, thirrje shteteve: “Na duhet ndihma juaj”
aa.com.tr
Kalın: Po punojmë që kthimi i refugjatëve sirianë të jetë i sigurt dhe vullnetar
shqiptarja.com
Rruga që lidh 12 fshatra në Fier e amortizuar, banorët: E bënë për faqe të zezë... u telendisëm
koha.mk
Pompeo: SHBA-ja dëshiron të punojë me Rusinë që t’i jepet fund konfliktit në Libi
Pas kritikave të ambasadës amerikane, qeveria shqiptare tërhiqet nga 5G-ja. Çfarë vendimi u mor sot
indeksonline.net
“MPB s’duhet t’i takojë VV-së, ata kanë ngarkesa psikologjike në raport me policinë, dy partitë po e pengojnë vetveten”
tvklan.al
Di Maio: Italia, avokate për të ndihmuar Shqipërinë
insajderi.com
U shkarkua nga Napoli, vjen reagimi prekës i Ancelottit
“Emigrantët po na kolonizojnë”, Samaras alarmon Greqinë
Sarajeva shpall “persona non grata” laureatin e Çmimit Nobel për Letërsi, Peter Handke

Serwer: Pres që Vuçiq të mos ndërhyjë në procesin që po zhvillohet për vrasjen e Ivanoviqit

Presheva 03.12. 16:35

Serwer: Pres që Vuçiq të mos ndërhyjë në procesin që po zhvillohet për vrasjen e Ivanoviqit

Eksperti amerikan për Ballkanin dhe profesori i Universitetit të Uashingtonit “John Hopkins”, Daniel Serwer ka komentuar sot aktakuzat e ngritura ndaj gjashtë personave të dyshuar për përfshirje në vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq. Serwer ka thënë se “si do të reagojë Serbia nd»»»

presheva.com
Telegrafi 03.12. 00:08

Serwer: Pres që Vuçiq të mos ndërhyjë në procesin që po zhvillohet për vrasjen e Ivanoviqit

Eksperti amerikan për Ballkanin dhe profesori i Universitetit të Uashingtonit “John Hopkins”, Daniel Serwer ka komentuar sot aktakuzat e ngritura ndaj gjashtë personave të dyshuar për përfshirje në vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq. Serwer ka thënë se “si do të reagojë Serbia nd»»»

telegrafi.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano