Hallakamë në Prishtinë, KAWA Group thotë së “zhurma” është nxitur mbi një paragjykim!
gazetablic.com
E thotë Hashim Thaçi: Kam nominuar Kurtin për kryeministër (VIDEO)
alsat-m.tv
Erdogan: BE të mbështesë përpjekjet turke nëse do paqe në Libi
gazetablic.com
‘Lajmërohet’ Ramush Haradinaj: Thotë se është i gatshëm për oferta koalicionesh
MMPH: Kemi nisur hartimin për anulimin e vendimit të Komunës së Prishtinë për projektin në Badovc
lexo.com.al
Historia e Lin Dedës, majori që për të jetuar bënte çarqe minjsh
syri.net
Vasili: Edi Rama, leri broçkullat 'madhështore' për shëndetësinë
Si Erion Veliaj (Lal Kapone) po e zhyt Ambasadën Amerikane në një skandal të paparë
almakos.com
Fondacioni ALSAR nga Shqipëria mban qëndrim kundër shpifjeve ndaj Shtëpisë Botuese Logos-A dhe kërkon t’u jepet fund atyre
Flaka e Janarit - 2020, Gostivar
syri.net
Nga vizita skandaloze e fundit te mungesa sot/ Pse nuk ishte Rama në Prishtinë
cna.al
Manovra dhe akrobaci për të varrosur të shkuarën/Agron Tufa i nxjerr të palarat ish sigurimsit
klankosova.tv
Haradinaj i gatshëm për oferta koalicionesh (VIDEO)
Demalia: Nisma e Ora News për skanimin e rrugëve për t'u përkrahur, kërcënimi i Veliajt akt kriminal
shqiptarja.com
Makinat e tonazhit të rëndë shkatërrojnë rrugën që të çon në Vilë Bashtovë, shoferët: Kemi frikë të kalojmë natën
boldnews.al
Trump-Khameneit: Kujdes kur më krahason me klounin, sepse …
balkanweb.com
Rubrika gazmore/ Nga përgatitjet për konferencë, te bisedat nën zë, çfarë nuk u pa këtë javë
shqiptarja.com
Prestigjozja 'The Times' zbërthen skemën financimit të Lulzim Bashës nga kompania fantazëm
cna.al
“The Times” për lobimin rus/ Po hetohet kompania që transferoi mijëra dollarë në emër të PD
kallxo.com
Zyrtari i VV-së: Çdo vonesë në formim të qeverisë, mundësi për rikthimin e PAN-it në pushtet
telegrafi.com
Arifi: Synojmë të kemi katër deputet në parlamentin e Serbisë, marrëveshja për bashkim të jetë shembull për shqiptarët në rajon
presheva.com
Ministri i jashtëm Cakaj: Kryetari i Preshevës Shqiprim Arifi ka vendosur interesat kombëtare përpara interesave partiake
balkanweb.com
Rrëfimi i rrallë! Pëllumb Kulla përtej skenës, flet për lidhjen e ngushtë me bashkëshorten: Ka qenë gjithmonë …
rtsh.al
PËLLUMBI: DO TË DËSHIRONIM TË KISHIM PAK MË SHUMË TË ARDHURA PËR TË QENË MË KOMOD NË PUNËN TONË
balkanweb.com
Nga i persekutuar, në një “yll” të skenës, Pëllumb Kulla rrëfen eksperiencat në estradë dhe teatër: Kam qenë me fat!
balkanweb.com
“Si ia përmenda Enver Hoxhës gjyshin e pushkatuar”, regjisori rrëfen takimin me ish-diktatorin: Ja çfarë më premtoi dhe…
koha.mk
Rruga Tetova-Prizren shteg për ekonominë dhe qytetarët
exit.al
Rrëzimi i avionit në Iran, 6 rastet e ngjashme që prej vitit 1973
infoglobi.com
Kosovë, vazhdon ngërçi politik për formimin e qeverisë
infoglobi.com
Mustafa: Unë pres që marrëveshja të arrihet. Duhet të ruajmë nivelin
shqiptarja.com
Armë në shtëpi dhe drogë në makina, burg infermierit të Tepelenës, avokati: S'dinte gjë, kishin mbetur që në '97
hashtag.al
PD: Arrestimi i vëllait të shefit të policisë në Dibër provë se Rama mbështetet te krimi për të vjedhur zgjedhjet
Vëllai i shefit të policisë së Dibrës u kap me drogë, Alibeaj thirrje Prokurorisë dhe SPAK: Hetoni këtë provë të freskët
cna.al
Pajtim Aga në pranga për drogë/ PD: Ia bënë vëllain shef policie, mbështetet nga Rama
aa.com.tr
Kryediplomati italian: Armëpushimi në Libi, kusht për dialogun politik
lexo.com.al
Ëndrra brenda një kioske hot-dog në Tiranë
koha.mk
BETEJA E NOKSHIQIT, SPROVA MË E SUKSESSHME USHTARAKE E LIDHJES SHQIPTARE
lajmi.net
Sekretari i VV-së: Çdo vonesë për formimin e Qeverisë është mundësi e kthimit të PAN-it

Ambasadori turk: Gylenistët janë sikur ISIS - Arbresh.info

Arbresh 15.07.2019. 22:36

Ambasadori turk: Gylenistët janë sikur ISIS - Arbresh.info

Në përvjetorin e tretë të përpjekjes për puç në Turqi, autoritetet turke e paralajmëruan Kosovën për, siç thanë, rrezikun e lëvizjes së klerikut fetar turk, Fethullah Gulen. Ankaraja e fajëson lëvizjen e tij “Hizmet” për grushtshtetin e dështuar, më 15 korrik të vitit 2016. Ajo u kërkoi autoritetev»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining