rtsh.al
Rama merr detyrën e shefit të diplomacisë
Kurbanët e Ulajt. Po ai vetë ç’fsheh?
Frank Shkreli: Urtësia e Ibrahim Rugovës dhe Trimëria e Adem Jasharit
PD-ja e cilëson këtë projektbuxhet si draft i krizës
tvklan.al
Nis Fushata “100 ditët e pemëve”
koha.mk
Komanda osmane nuk e lejoi flamurin shqiptar në Janinë, qytetin ua dorëzoi grekëve
Obsesionet e Thaçit dhe frika e shndërruar në merimangë
“Save the chidren”: Burgu, alternativa e fundit për të miturit në Shqipëri
ina-online.net
Zaevi: Në Qeveri po përgatitemi që ministrat shqiptar të flasin shqip
gazetablic.com
Deputeti i AAK-së: Thaçi s’duhet të thotë se do ta marrim Preshevën, sepse s’mundet ta marrë ai
Obama vendos për dërgimin e 450 trupave shtesë në Irak
Ahmeti pret Mogherinin: Kriza institucionale, jo krizë ndëretnike
Deputeti i AAK’së: Isa Mustafa është një xhenaze vertikale politike - Arbresh.info
Ngjarjet e datës 23 janar 2019 - RTV21
koha.mk
Osmani: Me zgjedhje të parakohshme me vetëdije do ta komprometojmë procesin evropian
gazetablic.com
Soros në politikën shqiptare? Dalin akuzat ndaj tij
insajderi.com
Nënkryetari i AAK-së i reagon Driton Selmanajt për taksën
Flet modelja që u përdhunua nga Chris Brown: Zgjati 30 minuta, ishte brutal! Abuzuan dhe 3 miqtë e tij
Parlamenti Europian, shuplakë për Tiranën zyrtare
sot.com.al
Flet studiuesi: Ja si i zbulova plagjiaturat e Kodhelit dhe Kryemadhit
Dorëhiqet Mitchell, diplomati kryesor për Evropën në DASH
kallxo.com
Lladrovci: Do të ndërtojmë rrugën e tramvajit Drenas- Komoran
Grabiti banesën e Elton Çiçës në 2015, kapet pas 4 vitesh një nga autorët (EMRI)
Zjarri në Trepçë, flasin minatorët e drejtori
alpenews.al
KRIZA NË PARTINË DEMOKRATIKE/ Salianji bëhet “sebep”, demokratët kritik nuk “kursejnë” Bashën
gazetablic.com
Uran Ismaili: Qeverisja Mustafa u vetërrëzua nga depuetët e LDK-së
insajderi.com
Vajzat e guximshme kosovare
Radari i 5 viteve/ Koncensionet me faturë 2 miliardë euro s’mund të amnistohen me “çfarë kaloi u harrua”
Shëndetësia falas!!! Skandal/ “Transporti i pacientit mes shiut, nga urgjenca për te 6 katëshi”
syri.net
Shkarkimet e drejtorëve, Zëri i Amerikës ngre dyshime: Akte të detyruara, nuk shkojnë në linjë me... Komentet
balkanweb.com
Zgjedhjet në PD, gazetarja replikë me Gjatën: Procesi jo transparent
Katër vendimet e para të Kryesisë së re të PD, protestat dhe një thirrje ish-drejtuesve nga ‘91
syri.net
Tentativa e tretë - Ekskluzive/ Partitë kosovare negociojnë në Rogner gjatë fundjavës
gazetablic.com
LDK: Të hiqet taksa pas kërkesës së SHBA-së
Silva Caka: Donika Prela do t’a kalojë Vetting-un me rregull 3-shi
koha.mk
Majlida Bregu e mbështeti agjendën reformuese evropiane të Maqedonisë
Kriminterni – gangsterët dhe Kremlini
balkanweb.com
“Propozimi që më ndryshoi jetën”, Gjata flet për pozicionin në PD
alpenews.al
PROFIL/ Ervin Salianji, shkëlqimi dhe rënia e një “meteori” politik në Partinë Demokratike
Erisa Xhixho: Protesta popullore të pandalshme deri në rrëzimin e kryeministrit Rama!
Ngjela: Femra shqiptare, më e bukura në botë! Ja pse nuk jam martuar dhe të lë trashëgimtarë..
Erisa Xhixho: Protesta popullore të pandalshme deri në rrëzimin e Kryeministrit Rama
U vendos! Opozita në protestën e madhe popullore në datë…
indeksonline.net
Ky është gjenerali i TMK-së që dërgoi ushtarët e tij për ta varrosur Presidentin, Ibrahim Rugova
gazetablic.com
VV-ja kundërshton pezullimin e taksës ndaj Serbisë: Me këtë vendim, po ndihemi shtet!
insajderi.com
Promovimi i artit dhe veprave artizanale nëpërmjet “Takim dhe njoftim” me zanatlinjtë
TAP kërkon licensën 25-vjeçare për transmetimin e gazit, ERE e pranoi edhe pse nuk ka dokumentet
koha.mk
Lordi Bajron me kostum shqiptar/Çfarë I tha Pashai djaloshit fisnik?
shqiptarja.com
Hoxha: Meta ikën çdo vit jashtë kur afron 21 janari, Berisha e ka bërë komandantin e Gardës, kryetar të PD në Mat
Rama takohet me Vals në Paris, në fokus errorizmin dhe integrimi
exit.al
Sheshi Skënderbej kandidat për një tjetër çmim
Taksa për produktet serbe, ambasadori amerikan takon Haradinajn
cna.al
Nuk përmbahet Petrit Vasili/ Edi Rama derr që mban erë
Veliaj/ Kodheli: Qytetari i Tiranës e ka kryetarin! S'e di për Durrësin e Elbasanin
rtsh.al
Afganistan, sulm vdekjeprurës ndaj një bazë të inteligjiencës vendase
rtsh.al
Vetingu, prokurorja Prela ka rezultuar me probleme në deklarimet e pasurisë
rtsh.al
Armiku i oligarkëve!, sonte në #Përballë do të jetë zv/kryeministri Erion Braçe
shqiptarja.com
21 janari/ Gazetari Artan Hoxha: Vrasjet ndodhën kur protesta ishte shuar. Analisti Ilir Yzeri: Ishte masakër, Basha sot kërkon pushtet
periskopi.com
Njerëz të afërt me presidentin Trump të interesuar për blerjen e Telekomit, Qeveria tashmë ka një plan
Nis procedura për zgjedhjen e projektit të Kompleksit “Adem Jashari”
almakos.com
Ramë Lahaj publikon fotografi të 20 viteve më parë, kujton kohën kur ishte ushtar i UÇK-së
cna.al
Kompesimi i TVSH/ Njoftim i rëndësishëm i kreut të PAA-së
Belgu i hekurt i vetingut ‘kapet’ me Donika Prelën
BOOM: Shqipëria vendos barriera, kontenieri me ndihma për spitalet mbetet i bllokuar
kosovalive360.com
Vazhdon trysnia e SHBA-ve rreth pezullimit të taksave
E zeza është një ngjyrë
Ekipi i PS për “betejën” e 30 qershorit, të rikonfirmuarit dhe emrat e rinj
periskopi.com
Djali i Sabri Hamitit, i diplomuar për letërsi ligjëron për banka dhe financa në Universitetin e Gjilanit
Hakmarrja e “kryeministrit që duam” ndaj Mariglenit!
Tenderi i impiantit fotovoltaik në Akërni, kush është kompania serbe që fshihet pas administratorëve shqiptarë
Ibrahim Rugova krijues
portalb.mk
Komuna e Tetovës me 300 mijë euro do ta rregullojë shtratin e lumit Shkumbin, tenderin e fitoi NB Company
gazetaexpress.com
“Eksploroni perlën e fshehur të Ballkanit”
Denoncon avokati: Soros urdhëroi Ramën për të ndal PPP-të, po tani është vonë, SHBA do t’i godasë shpejt
balkanweb.com
Dorëhiqet diplomati i DASH për çështjet evropiane, Wess Mitchell
sot.com.al
Juristi Romeo Kara letër të hapur, zbulon synimin e fshehtë të familjes Berisha
Minatorët dalin nga miniera, gjendja shëndetësore e tyre stabile
Kryeministri Haradinaj: Taksa ndaj Serbisë mund të mbetet përgjithmonë
periskopi.com
Zeka: Ua kemi ulë rrogat Thaçit, Veselit dhe Haradinajt – Do të përfitojnë fukarenjtë
exit.al
Tirana mes qyteteve më të ndotura në botë
boldnews.al
Djali i Ruçit, Shullazi dhe pagat në të zezë të bashkëshortit, dyshimet e ONM-së për Donika Prelën
tesheshi.com
Tiranë – Elbasan, gati për Ditën e Verës: pse Rama përmendi “babëzinë”?
Soreca apel të fortë politikës shqiptare: Shqipëria do të bënte gabim nëse nuk do të fokusohej…
Fakulteti Gjeologji-Minierave ultimatum: Nëse VKM-ja nuk shfuqizohet brenda 15 ditësh atëherë…
portalb.mk
Kroacia, Shqipëria dhe Mali i Zi thellojnë bashkëpunimin në luftimin e migrimit të parregullt
Rama: Si do veprojmë me pedagogët e korruptuar, studentët do na ndihmojnë
koha.net
Sonte në Rubikon debat për takimin Kosnett-Veseli-Haradinaj
Contour Global i siguron paratë për ndërtimin e termocentralit 'Kosova e Re'
Abazi i shkruan Haradinajt: Nëse mendon që Valdrin Luka, Petrit Selimi e Berat Buzhala...
gazetablic.com
Profesori i Sociologjisë tregon shkaqet që quan mësimdhënësit drejt grevës
Nuk përmbahen studentët: Shqiptarët pa punë i Gjati me dy punë…
Presidenti Meta në Tuz: Marrëdhënie shembullore mes Shqipërisë dhe Malit të Zi…
Gjosha: Shqipëria nuk ka më kohë për të humbur për negociatat. Rama pengesë për dialogun politik
lajmpress.com
Laburistët, propozim për një tjetër referendum mbi Brexit
Skandali me Unazën, dorëhiqet administratori i OST
Bujar Nishani flet për postin e ri në PD: Shqipëria në kolaps ndaj vendosa të rikthehem, do nisim protestat masive për të treguar alternativën tonë
portalb.mk
Lideri i BDI-së, Ahmeti u shpreh skeptik se pse Ligji për gjuhët u dërgua në Venedik
Zv.ministri i Ramës për 21 JANARIN: Përgjegjës për VRASJET këta 2 EMRA! Me ngritjen e SPAK do japin llogari
balkanweb.com
Emri/ Kapet autori i grabitjes së shtëpisë së Elton Çiçës
cna.al
Gazetari denoncon/ Kryetari i PS-së, merr gjashtë rroga
Kandidatët e PS për Bashkitë, ja rikonfirmimet e pritshme
gazetainfokus.com
Ministri Hamza nënshkruan Marrëveshjen Grant për rrugën Kijevë-Zahaq me Bankën Evropiane për Investime
Zyrtarizohen emërimi i Ministrit të Mbrojtjes dhe Komandantit të FSK-së
Pasi hoqi Ahmetajn e Gjiknurin, Rama ndalon koncesionet dhe spastron drejtorët
Shumë kërkesa, pak buxhet
"Sot e pa dritën investimi më i madh që nga paslufta" - RTV21
Kim Jong Un luan me Trump, zbulohet shtabi i raketave bërthamore
insajderi.com
Historia e dështimit dhe nxjerrja në shitje e Telekomit
Meta: Shqiptarët të jenë faktor për të ardhmen europiane të Malit të Zi
Kërkimet për naftën rrezikojnë edhe Parkun Kombëtar të Zagorisë
10 shprehje frymëzuese nga Forumi Ekonomik Botëror në vite
“Yrshek” zbardh ngjarjet e vjetra dhe kap autorët
botasot.info
Qeveria e re Rama/ Kodheli: Edhe kur unë hyra në politikë thanë se isha e panjohur
starplus-tv.com
LEZHË, TRYEZË PËR TË DREJTAT E LGBTI
Njihuni me dy biznesmenët Shpallo dhe Orgoçka, janë ndër të pasurit në Shqipëri
balkanweb.com
Nëna rome frymëzon: Rrita djalin e braktisur, ndihmë ta birësoj!
boldnews.al
Vetingu/ I liroi djalin në vitin 2012, a do e ndihmojë Gramoz Ruçi, Donika Prelën?
Taksa mbi produktet serbe, Veseli: Çdo gjë e bëjmë në koordinim me SHBA
Mehmeti paralajmëron heqjen e takës: Ky do të jetë dështimi i radhës i Qeverisë!
koha.mk
Shekerinska: Progres në procesin reformues, vazhdojmë në interes të shtetit dhe qytetarëve
Komploti i Turqisë në Vlorë dhe dorëheqja e detyruar e Ismail Bej Vlorës
Rrugë me koncensione deri në qershor
almakos.com
Dënohet me pesë vite burg për pjesëmarrje në ISIS
kallxo.com
Neglizhenca e drejtësisë: Vrasësi i Valbona Nrecajt gjykohet për shuplakën ndaj saj
kallxo.com
Në mars fillojnë punimet për TC ‘Kosova e Re’
SHBA: Një hap madhështor i qeverisë gjermane!
ekonomiaonline.com
Haradinaj për takimin me Kosnnet: Biseduam për dialogun që ndërlidhet me taksën
koha.net
Haradinaj parasheh “revolucion” në rritjen ekonomike në Kosovë
Spahiu: Protesta të pandalshme deri në rrëzimin e kësaj qeverie
Tregtarët në SHBA, në “errësirë” – Mbyllja e Qeverisë bllokon të dhënat gjatë trazirave në tregje
tesheshi.com
OFERTA/ Ja ç’i ofrohet Kosovës nga Hahn për heqjen e taksës ndaj Serbisë
Skandali me Unazën e Re: Shkarkohet Qendro, vjen Qato
shqiptarja.com
Bllokimi i fakultetit të Drejtësisë nga një grup studentësh, Dekani: E di arsyen por nuk mund ta them
aa.com.tr
Gjatë janarit në Detin Mesdhe humbën jetën 203 migrantë
cna.al
“Po çmendem”/ Nëna me dy fëmijë denoncon kryebashkiakun e Ramës
Myftiu Tërnava vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame të Istogut
‘Tenda e Qypit’, 75 vjet nga dita e betejës partizane që bëri histori
PSD-ja kërkon të merren parasysh sugjerimet e amerikanëve për taksën
ekonomiaonline.com
Qeveria nis procedurat për privatizimin e Telekomit
Qeveria nis procedurat për privatizimin e Telekomit
PD: Drejtorët e shkarkuar e kanë vendin në burg
“Paratë e burrit”, eksperti i ONM-së i kërkon llogari Donika Prelës
kallxo.com
Fati i termocentralit 'Kosova e Re' në duart e deputetëve
kallxo.com
Komuna e Prishtinës i kundërpërgjigjet akuzave të LDK-së
Ruçi i mban pagat opozitës, deputetët që mungojnë më shumë dhe gjobat për secilin
epokaere.com
Hamza nënshkruan marrëveshjen grant për rrugën Kijevë-Zahaq
Nis garën elektorale Kamala Harris, konsiderohet pasardhësja e Obamës
shqiptarja.com
Zgjedhjet e 30 qershorit, deputetët e mjekët drejt kandidimit për bashkitë e PS (LISTA)
shqiptarja.com
Kandidatët e PS, ja rikonfirmimet e pritshme, nga Veliaj te Subashi dhe Bushi
portalb.mk
Schenk: Çmimi ka rënë, grupi i Kumanovës fiton shumë më pak se ai i Velesit
portalb.mk
Veseli: Vendimet i marrim bashkë me SHBA-në
rtsh.al
Thaçi për marrëveshjen finale me Serbinë: Lugina e Preshevës dhe veriu, në kufijtë e Kosovës!
rtsh.al
Dy anije përfshihen në flakë në Detin e Zi
rtsh.al
ARRSH, Qato zëvendëson Qendron
rtsh.al
Soreka: Dialogoni për Reformën Zgjedhore
rtsh.al
Rinisin reshjet e borës, në Kukës disa fshatra të bllokuara
Sorecca i kërkon bashkëpunim politikanëve për reformën zgjedhore
insajderi.com
Autobusi i Kombinatit sipas fotografit gjerman Robert Pichler
insajderi.com
Dashuria sipas Marguerite Duras
lajmpress.com
Ali Ahmeti nuk ka të drejta mbi shqiptarët e Maqedonisë
Pas shkarkimit të drejtorit të OST, sot u shkrakuan edhe dy drejtor të tjere ai i ARRSH, Afrim Qendro dhe drejtori Portit Durrës Afrim Bako
exit.al
Donika Prela: Nuk jemi në BE që të paguajmë taksa
insajderi.com
Abrashi: Roli i Ahmetin në dialog do të jetë negativ, do ia shohë sherrin e gjithë Kosova
KLSH çon në prokurori 4 ish-drejtues të Hipotekës Shkodër, 5 juristë dhe 5 hartografë
Belinda "ha" edhe një tjetër drejtor pas OST dhe ARRSH
Video që po çmend rrjetin/ Kush është roli i Veliajt në 21 Janar?! Si e provokoi turmën…!!!
Bushati: Ja batuta me të cilën erdhi në pushtet Rama…
preshevajone.com
Zvicer, policia arreston ne flagrance ciklistin kosovar per vjedhjen e 80 kuletave
botasot.info
Anulimi i tenderit Thumanë-Kashar, Spiropali: Me ndikim pozitiv social e ekonomik
koha.mk
Ligji për përdorimin e gjuhëve u dërgua në Komisionin e Venedikut
syri.net
Bllokohen bisedimet Kore e Jugut - SHBA për trupat ushtarake
almakos.com
Arsenali njofton se sezoni ka përfunduar për Bellerinin
U bën simbol i saj, Qeveria kërkon të ndalojë me ligj koncesionet e pakërkuara
aa.com.tr
Militantët e dorëzuar të DEASH-it dërgohen në një bazë amerikane në Siri
Balluku nuk ka të ndalur me shkarkimet. Pas drejtorit të ARRSH dhe OST, radhën e ka…
Rehabilitmi i trotuareve/ Veliaj: Tirana qyteti i të gjithëve, i kthejmë kalimtarëve hapësirat e zaptuara
Krahu i djathtë i Markut/ I zbulojnë dallaveret e bashkëshortit: Ka paguar…
OMN rrëzon kryeprokuroren e Krimeve të Rënda…
Skandali/ Policia shkel Kushtetutën dhe shkon tek studentët. Me foto
Vizitë të papritur në Elbasan, ja si e presin studentët Ramën…
periskopi.com
Ambasadori amerikan mbrrin në Kuvend, nis takimin për taksën me Haradinajn e Veselin
Ambasadori Donald Lu takim “kokë më kokë” me Tahirin në Ministrinë e Brendshme​
Konjufca: Taksa nuk lëkund marrëdhëniet SHBA-Kosovë, heqja e saj shkakton dëm të madh për Kosovën - Arbresh.info
sot.com.al
Furtunë shkarkimesh/ Pezullohet nga detyra drejtori i Burgut të Rrogozhinës, prokuroria nis hetimet (Akuzat që rëndojnë mbi të)
americaneye.al
Drejtuesja e Krimeve të Rënda në vetting, si ka ndryshuar pasuria
ekonomiaonline.com
Komisioni nuk miraton projekt-statutin e Trepçës si shoqëri aksionare
"Veç nacionalizmi (populist) mund ta shpëtoj shtetin e Kosovës?" - RTV21
koha.net
Policia nuk hap rast për incidentin në Emergjencë Primare në Lipjan
Donika Prela para KPK-së, pyetja që vuri në siklet shefen e Krimeve të Rënda
insajderi.com
Filloi Forumi Botëror Ekonomik në Davos, nën hije të krizave politike
syri.net
FOTO/ Berberët e Kosovës bëjnë plan si t’ua 'rruajnë' paratë, klientëve
Pasuria e krahut të djathtë të Arta Markut!!! A do të “vlejë” vetingu dhe për të????
periskopi.com
Media serbe: Donald Trump do ta vizitojë Serbinë
cna.al
Tre fakte/ Pinjollët e diktaturës në krye të shtetit shqiptar
Rauf Fico – Shtetar dhe diplomat i shquar
Video-Live/ Auditorët plot me studentë, ‘Politekniku’ zhvillon mësim normalisht
tetovasot.com
Shqiptari në SHBA rrëfen hallin: Kam 5 makina, por nuk kam qenë ndonjëherë i lidhur me ndonjë vajzë…
almakos.com
Nisja vitit lirë me Kia Motors
alpenews.al
“ESKOBARI I BALLKANIT”/ Padroni i cili pati “GJITHÇKA” dhe sot nuk ka asgjë. Pasuri e tij… (FOTO)
gazetaexpress.com
Skandali me kompaninë fantazëm që fitoi miliona euro, shkarkohet nga detyra Afrim Qendro!
shekulli.com.al
ONM i kërkon llogari Donika Prelës për “Shullazin”: Pse u bllokua…
Paralajmërimi i kreut të PAA-së/ Duka: Nëse do kemi sërish “vesh të shurdhët” për kodin zgjedhor, 400 mijë votat e
Të kthesh kokën pas, botës i ka mbetur ora në të kaluarën
shekulli.com.al
William F. Marshall: Ja strategjia e Soros për mbajtjen e Ramës në pushtet
1689-Harta e sigluar nga Papa Klementi ku Kruja cilësohet “Atdheu i Skënderbeut” (Dokumenti i rrallë)
Fondi për Thuman-Kashar do i kalojë studentëve/ Reagon Kërpaçi: Studentët nuk mashtrohen!
syri.net
Përballja e dytë e Jasharëve me armikun Komentet
Një tjetër linjë hekurudhore drejt rehabilitimit, treni i ri me 120 km/h
Vlahutin takon Metën në Kryesinë e Kuvendit
Myftiu Tërnava vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame të Pejës
Vizita e katër senatorëve në Tiranë, ja e vërteta e bisedimeve sipas “Huffington Post”
exit.al
Shkarkohet kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro
E FUNDIT/ Ikën Afrim Qendro! U paralajmërua dje nga Albeu.com
cna.al
Ditë e zezë për Donika Prelën/ Nga përballja me dy prokurorët “rebelë”, tek pasuria e dyshimtë
sot.com.al
Basha, pyeti nëse njihen zonjat që qëndronin ulur në karriget e ministrit/ Kjo është Anila Denaj, poste drejtuese në Mozambik, Bolivi dhe Ekuador
aa.com.tr
"Pallati Topkapı" në Stamboll, muzeu më i vizituar në vitin 2018
Donika Prela përballë KPK, i pranishëm edhe Teo Jacob
Ish-ministrja Sonila Qato në krye të ARRSH…
boldnews.al
Shkarkimi i Afrim Qendros/ Kush është ish-ministrja që emërohet në krye të ARRSH
sot.com.al
Zëvendësoi Gjiknurin, kush është Belinda Balluku dhe postet e rëndësishme që ka mbajtur
kallxo.com
Albin Kurti thërret mësimdhënsit ta vazhdojnë grevën
ekonomiaonline.com
Kërkohet seancë e veçantë për masakrën në burgun e Dubravës
Falsifikimi i firmës së Sekretarit të Shtetit, Rama shkarkon vartësit për të shpëtuar veten
gazetainfokus.com
Institucionet e shëndetësisë heshtin për vdekjen e dyshimtë të Florie Maxharrajt
Përgjaket autostrada Tiranë-Durrës, humbasin jetën 4 të rinj
Për të pasur një të djathtë, ka rëndësi nga nisesh
Përmbyllet projekti për sigurinë publike në Kosovë, përfitojnë 61 studentë - Arbresh.info
Nesër plas protesta para Kryeministrisë…
koha.mk
IJF: Majlinda Kelmendi e gatshme për 2019-n, drejt titullit të kampiones në Tokio
gazetainfokus.com
Veseli e Haradinaj garantuan 30 për qind rritje pagash për mësimdhënësit
sot.com.al
Majlinda Bregu e nis fuqishëm detyrën e re, këta janë zyrtarët e lartë që do të takojë sot
shekulli.com.al
Nis Vetingu ndaj Donika Prelës, s’ka deklaruar 1 milion lekë hua, dyshime edhe mbi apartamentin
Dështimi spektakolar i “Rilindjes” dhe mundësia historike e PD dhe Lulzim Bashës
insajderi.com
Arrestohen pesë persona që ishin në kërkim
tesheshi.com
Tjetër “sulm” i Romës ndaj Parisit: Di Maio akuzon Francën si shkaktare të varfërisë afrikane
tesheshi.com
FORUMI/ Davosi, një edicion mungesash të mëdha e çështjesh të mprehta
Dëshmitë për krimet e serbëve në Gjakovë dorëzohen edhe në Hagë
​Statistikat që tregojnë se Mbappe është më i miri në Francë, e lë pas edhe Neymarin
balkanweb.com
“Kantier” diplomatik me shumë punë të pambaruara
Rama bëhet edhe kryediplomat, Basha: Do u prijmë protestave…
Rama nis të heqë dorë nga PPP-të për kërkesat ‘komuniste’
KLP rrëzon Arta Markun, karriera e Kryeprokurores në pikëpyetje
gazetaexpress.com
Vendin që la bosh Lleshaj e zë një tjetër gjeneral, ja kë emëroi Rama
ina-online.net
6 vite nga heqja e “Lapidarit” në qendër të Preshevës
Qeveria i vë “ruspën” Lotarisë Kombëtare
Mosmarrëveshjet tregtare dhe ndryshimet klimatike rrezikojnë të frenojnë rritjen ekonomike
Meta takon kryeministrin malazez. Ja kërkesa e Presidentit për shqiptarët…
Ja kush janë ngjarjet kryesore të 22 janarit…
Flet Mustafa Koçerri: Lavdi të përjetshme partizanëve dhe dëshmorëve të brigadës VI-Sulmuese. Kontributi dhe pjesëmarrja e patriotëve të Vermikut. Ja
cna.al
Dorëheqja nga asgjëja/ Ervini i Lulzimit, si humbës i paepur
aa.com.tr
"YPG/PKK, është rreziku më i madh që i pret kurdët pas DEASH"
cna.al
Drejtuesja e Krimeve të Rënda para KPK/ Vettingu i “pret kokën” ?  
Diskutohet Ligji për Ndërmjetësimin
boldnews.al
Sot feston emrin Kryepeshkopi fortlumturia i tij Anastasi
Titujt kryesorë ekonomikë të shtypit të shkruar – E martë, 22 janar 2019
Ish-agjenti i SHIK-ut pyet Remin: Si u bëre multimilioner pas luftës, për fajde dhe disa prona të grabitura?
tesheshi.com
Thaçi: do t’i përgjigjem një thirrjeje të mundshme nga Specialja në Hagë
Planet e Thaçit: Në paktin final me Serbinë edhe…
shekulli.com.al
PS ndan postet në parlament, opozita nis “kryengritjen”
ina-online.net
Haradinaj për taksën: Bora do të shkrihet dikur
ina-online.net
Gjykata ia konfirmon aktakuzën Pal Lekajt për keqpërdorim detyre
ina-online.net
Bëhen 21 vjet nga sulmi mbi familjen Jashari
ina-online.net
Sot diskutohet për taksën me ambasadorin amerikan, a do të zmbrapset Haradinaj
ina-online.net
Në dialog nga “pika zero”
Shqiptarët janë faktor i rëndësishëm në integritetin e Malit të Zi
boldnews.al
Asnjë pasuri në 2003, si kanë ndryshuar financat e Donika Prelës. Sot para vetingut
syri.net
Pakti i ri Francë - Gjermani, për ripërtëritjen e miqësisë
balkanweb.com
Gjykata më e lartë e Venezuelës hedh poshtë vendimet e opozitës
Harxhojnë mijëra euro për një veshje, kush janë politikanet më të përfolura shqiptare?
ina-online.net
Meta: Vit i rëndësishëm për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë Presidenti i Republikës Shqipërisë
ina-online.net
Rama merr një tjetër gjeneral, ja këshilltari i ri për sigurinë
ina-online.net
Rama, mesazh për kritikët: I keni a jo sytë në ballë?
ina-online.net
Kuvend, Rama zyrtarisht edhe në krye të diplomacisë
Kuvendi pa autoritet, debati mungon, opozita e braktis, mazhoranca vazhdon monologun
Grupet e vlerësimit nisin bilancin e dëmeve nga përmbytjet në Prefekturën e Tiranës
sot.com.al
8 vite nga 21 Janari, zbardhet rruga për të nxjerrë para drejtësisë autorët e vërtetë, Saimir Vishaj tregon procedurat
sot.com.al
KLP frikë për bojkot të SPAK, thjeshton procedurat për të kandiduar, Gent Ibrahimi thirrje prokurorëve në rrethe të aplikojnë
sot.com.al
Homazhe në nder të viktimave të “21 Janarit”, Rama premton drejtësi përmes SPAK, familjarët kërkojnë ndërhyrjen e SHBA
sot.com.al
Rama emërohet ministër i Jashtëm, ministrat e shkarkuar marrin drejtimin e komisioneve, Ahmetaj te Ekonomia, Peleshi te Veprimtaria Prodhuese
sot.com.al
Opozita akuza qeverisë: Po mashtron me koncesionin Thumanë-Kashar, faktoi se nuk ka fonde për universitetet
sot.com.al
Kush është mesazhi që ka terrorizuar Berishën? Rama paralajmëron ish-kryeministrin dhe i anulon koncesionin mikut të tij që i dha zyrën
sot.com.al
Basha dhe Kryemadhi kërcënojnë me protesta të dhunshme, paralajmërojnë ndëshkim me burg për ish-ministrat e Ramës
Sot vendoset për taksën
Anarki në Kosovë, të gjithë duan rritje pagas
sot.com.al
U desh protesta e studentëve që të shkundeshin të gjithë
10 ton miell do shpërndahen në Dibër në zonat e bllokuara nga bora
Media gjermane: Rasti “Tahiri” prish imazhin e Shqipërisë
Zamira Çavo:“Rama po përpiqet të ndryshojë vetë politikën shqiptare”
BE-ja, në pritje të një plani të ri të Londrës për "Brexit"-in
ata.gov.al
Këshillat e mjekut: Diabeti, këshilla për ta mbajtur nën kontroll
Foto e rrallë:Ibrahim Rugova në takim më Bill Clinton në Shtëpinë e Bardhë në vitin 1998
gazetablic.com
Deputetja e VV-së Ramush Haradinajt: A nuk e ke ditur që Hashim Thaçi i ‘tradhton’ krejt!
A do të kemi qeveri teknike? Bushati: Ky trinom e bën Ramën të parrëzueshëm
Përdorimi i armëve kimike, BE sanksionon Moskën
Prishet stacioni i pompimit në Bërxullë, UKT: Kufizime me ujë në disa zona në Tiranë
almakos.com
Barcelona tani mendon edhe me muskuj: Arturo Vidal dhe Kevin-Prince Boateng, tregojnë se humbja nga Roma nuk është harruar
FMN: Re të zeza mbi ekonominë globale
balkanweb.com
Presidenti malazez takon Metën: Jo ndryshim kufijsh Kosovë-Serbi
“15 mijë euro për zyrën e avokatisë së bashkëshortes dhe 600 mijë lekë për…”, problemet e prokurorit Altin Binaj me pasurinë
PROFIL/ Kush është 33-vjeçari që u ekzekutua mbrëmë në Vlorë dhe krimi i 17 viteve më parë
indeksonline.net
Katër personalitete që morën pjesë në varrimin e Ibrahim Rugovës që nuk janë më në mesin tonë
syri.net
Denoncimi/ Fatmir Xhafa arrestoi Vangjush Dakon, Kryemadhi: Si e liroi Rama pas kërcënimit Komentet
almakos.com
LSDM dhe BDI fillojnë bisedimet për kandidat të përbashkët për president/Video
balkanweb.com
INTERVISTA/ A është PD parti e Bashës? Si përgjigjet Bardhi
Ish-ministri socialist ja plas Veliajt: Arrogant, sjellje çnjerëzore me banorët e “Astirit”
“Çështja Babale”, Bardhi: Përgjimi i vërtetë dhe u provua akuza, çështja s’është mbyllur
koha.mk
“Atraktiviteti” i Evropës po zbraz Ballkanin
Andi Bushati i "thyen" në mes Bashës kauzën për qeveri provizore: Rama është i parrëzueshëm
Dekriminalizimi, Basha: Të kalojë sa më parë
cna.al
Foto nga Kryesia e PD/ Grida e "vrarë" dhe deputeti i vezës
Kryesia e PD vendos: Protesta!
balkanweb.com
Bushati tregon: Kjo është batuta me të cilën erdhi në pushtet Rama
insajderi.com
Manifestimi “Flaka e Janarit” solli mbrëmje koncertale kushtuar heronjve
Presidenti i Republikës Ilir Meta nderon Liljana Kalleshin me titullin “ Mjeshtër i Madh”
indeksonline.net
Ramush Haradinaj në varrimin e Rugovës, sa i mërzitur dukej
Zëri Amerikës: Qeveria hapi një përplasje të re me pedagogët, shkel autonominë në Universitet…
Surpriza e radhës nga Telebingo Shqiptare, biletë Speciale me super çmime
Niq Krasniqi : Austria, Hashim Thaçi dhe prapshtite e tij
Delegacioni nga Holanda: Ahmetaj ka transferuar 21 milionë euro në llogaritë e fshehta në Holandë
Oligarkët paguan Ramën për të emëruar ministrat, Basha: I çmenduri poston foto lakuriq
Berisha nuk e di se ligji për ndryshimin e Himnit është bërë që në vitin 2002
Mediu: Opozita duhet të bëjë analizë në çdo veprim që bën
Blushi: Rama i ka thënë policisë ose mbill hashash ose mblidh vota
Në rrugë, pastaj në burg? Lexoni çfarë ka bërë qeveria Rama për një nga gjykatësit kryesorë të 21 janarit (dhe gruan e tij)
Rama: Nuk e di sa jetë kam, por opozita nuk vjen dot në pushtet sa të jemi ne
insajderi.com
Limaj e Ahmeti ndryshojnë qasjen ndaj Thaçit, kësaj radhe nuk mbajnë shënime në takim
21 janari, dita kur duhet të falënderojmë edhe Artan Hoxhën
Dhelpra e kuqe, pjesë e pasurisë së faunës në Parkun Kombëtar të Dajtit
shqiptarja.com
Dënimi i Bashës për shpifje bën 'xhiron' e mediave botërore, 'TWP': Lufta kundër korrupsionit përparësi për Shqipërinë
Bashkëshorti i Vlahutin jep alarmin e “rrezikut që i kanoset SHBA dhe njerëzimit nga zgjedhja presidentit Trump”
gazetainfokus.com
Rritja ekonomike nuk ua përmirëson jetën kosovarëve
Gjykata Kushtetuese e Kosovës në pazar politik
rtsh.al
Renato Myrtaj, djali i një prej protestuesve të 21 janarit, ende besim në drejtësi
rtsh.al
Presidenti Ilir Meta, vizitë në Mal të Zi
Sesioni i ri nis me akuza. Basha sulmon ministret e reja, opozita largohet nga salla
tvklan.al
Propozimi i Metës për Shaqirin, Ulsi Manja: Vjen nga radhët e LSI
Jashtë kryesisë së PD-së edhe deputeti me revole në brez, shkëlqimi dhe rënia e Gent Strazimirit
Kreu i Hipotekave, reprezalje në Shkodër: Nuk ka të paprekshëm
boldnews.al
Anulimi i konçensioneve, a po e bën Rama gati për burg Gjiknurin?
Basha: Shqipëria e marrë peng nga një i sëmurë psiqik, nga sot opozita do të udhëheqë revoltën popullore
Presidenti i Shqipërisë z. Ilir Meta viziton Malësinë
21 janari në sytë e mi (dëshmia e një gazetari të rrahur barbarisht)
“Çfarë u zbulua nga debati në Kuvend! Informacione të forta, ish-Ministri Financave ka të regjistruar”…
shqiptarja.com
Votimi në Kuvend/ Ja në cilët Komisione kaluan Gjiknuri, Kumbaro, Nikolla e Bushati
Haradinaj viziton “Ferronikelin”
sot.com.al
Kryemadhi flet për herë të parë, zbulon kush e ka kërcënuar Fatmir Xhafën
boldnews.al
“Sali ta qaj hallin…” , kryeministri Rama merr fjalën, opozita braktis seancën
alpenews.al
INTERVISTA/ Agron Duka: Me Bashën AS krisje AS “muaj mjalti”. Aleati ynë na premtoi por zhgënjeu (EKSKLUZIVE)
koha.net
Apostolova takon deputetët e PDK-së e LDK-së
Fjala e plotë e Kryetarit të Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, në çeljen e sesionit të ri parlamentar
shqiptarja.com
Kuvendi/ Kryeministri votohet edhe ministër i Jashtëm, opozita largohet nga salla, Rama: Vratë 8 vite më parë
“Mos dëgjo Ramën që me lakuriqësinë”, Kryemadhi dy fjalë Belinda Ballukut…
gazetaexpress.com
Kryemadhi: Kush e kërcënoi Fatmir Xhafën, shumë shpejt do dalin përgjime të Ramës
sot.com.al
Basha u kap keq me Ramën, ja pyetja që e revoltoi
Rama zyrtarisht edhe ministër i Jashtëm – Kuvendi voton edhe disa ndryshime në kryesitë e komisioneve parlamentare
Thaçi: Nëse më thërret “Specialja” i përgjigjem pozitivisht
Basha: Kush i njeh ministret e reja?
Duhet të arrestohet Vangjush Dako, të procedohet Balla, Gjiknuri. Opozita largohet pas fjalës së Bashës
Kryemadhi shigjeton Ballukun: Ky i marri do të marrë në qafë. Të mori firmën dhe të…
Kosovë, zëvendësohet pllakata e…Ministrisë së Mbrojtjes!
lapsi.al
Opozita braktis Kuvendin: Do t’i prijmë protestave popullore (FOTO)
cna.al
E akuzuan se ka përdorur drogë/ Ylli brazilian: Jam pak i çmendur, por jo i trashë…
Rikthehet ish-ambasadorja e BE-së, Romana Vllahutin, takime me zyrtarë dhe ish-ministra (FOTO)
balkanweb.com
Kryemadhi: Jemi këtu për përballje, dy fjalë Belinda Ballukut
Vokshi: Rama mashtroi sërish studentët
portalb.mk
Meta: Mali i Zi për dy dekada faktor stabiliteti në rajon
koha.mk
Ndërmarrjet publike punësojnë  aq sa investitorët e huaj (TABELA)
Shifrat/ Shkëmbimet tregtare Shqipëri-Kosovë, si ndryshuan eksportet
Nis sesioni i ri parlamentar, opozita e pranishme në sallë, Ruçi: Të mbledhim mendjen, maxhoranca të tregojë më shumë durim për..
cna.al
“Bomba” e Kryemadhit/ Damian Gjiknuri drejt burgut
Nga Top Channel tek OST, kush është super drejtori i ri i Belindës
vizionplus.tv
Nis seanca plenare, Ruçi: I kemi mundësitë të vulosim hapjen e negociatave me BE
boldnews.al
U shkarkua si ministër, ja pozicioni i rëndësishëm që ka marrë Ditmir Bushati
Biznesi komenton emërimin e Shalsit – Shkodra: Çfarë presim nga ministri ri. Jaka: Emri s’ka rëndësi, duhet strukturë tjetër
starplus-tv.com
SOT KUVEND, RAMA VOTOHET EDHE NË KRYE TË DIPLOMACISË SHQIPTARE
Nis sesioni i ri parlamentar, opozita e pranishme në sallë
“Lufta” për KLSH-në / Kush është Bahri Shaqiri, i besuari Metës!
preshevajone.com
Keshilltari i kryeministrit, Lluka: Presidenti Rugova u varros me garde ushtarake fale SHBA-ve dhe Haradinajt!
Bushati në krye të delegacionit në OSBE, Mesi nënkryetare te Integrimi
cna.al
Pas shkarkimit/ Ish-ministrat marrin detyra të reja
balkanweb.com
‘Urdhri i Farmacistëve’: Llojet e antibiotikëve që duhet të kufizohen
ata.gov.al
SOFT NEWS – Një kroat thyen këmbën duke sulmuar një monument antifashist
ina-online.net
Paralajmërohet bllokim i Qendrës turistike “Kodra e Diellit”
evropaelire.org
VMRO dërgon në Kushtetuese Ligjin për shqipen
rtsh.al
KLP, kundër prokurores së përgjithshme Arta Marku
rtsh.al
Procesi i "Tojota Jaris", Gjykata dënon Bashën për shpifje ndaj Ballës
“Shpërdorim detyre.” Prefekti i Beratit, paditet në prokurori nga kryebashkiaku i Skraparit…
Shfaqja “Sherlok Holms dhe Langoi i Baskervillëve” nis vitin artistik në “Metropol”
telegrafi.com
Thaçi: Nëse më vije ftesa nga Gjykata Speciale, do t’i përgjigjem pozitivisht
cna.al
Superaksion/ Goditet grupi i trafikut të drogës
Akar: Lufta kundër terrorizmit vijon me vendosmëri brenda dhe jashtë shtetit
evropaelire.org
Thaçi ia dorëzon Ekipit negociator dokumentacionin për dialogun
Prevalla, margaritar i Ballkanit
botasot.info
Vokshi: Qeveria asnjë qindarkë në buxhet për Thumanë-Kashar
almakos.com
Thaçi: Nëse më vije ftesa nga Gjykata Speciale, do t’i përgjigjem pozitivisht
Jehonë ndërkombëtare/ Pse u vetëdorëzua Klement Balili dhe lidhjet e tij në Milano…?!
Mehmetaj: Rama nxjerr me zë e figurë një nga ministat e tij për të gënjyer publikisht qytetarët…
tesheshi.com
AKUZAT/ Mitropoliti malazez Mihailo: Kisha Ortodokse Serbe, pas krimeve në ish-Jugosllavi
telegrafi.com
Thaçi: Garantoj se Veriu i Mitrovicës, Gazivoda, Trepça dhe Lugina do të jenë pjesë e Kosovës
shqiptarja.com
Anulimi i PPP për aksin Thumanë-Kashar, Vokshi: Rama u tall me studentët, fondet për 'Paktin' nuk parashikohen në buxhet
almakos.com
Restoranti i Jon Bon Jovit u jep ushqime falas punëtorëve amerikanë që punojnë për shtetin
cna.al
Salianji, lideri që i duhet PD–së
Merkel nuk ia del, dështon formimi i koalicionit qeverisës në Gjermani
balkanweb.com
‘Koka’ e grupit Avdylaj, arrest me burg për ‘Ronin e Shijakut’
Thaçi: Në dialog do të përfshihet Lugina dhe jo veriu i Kosovës
Kush është Kamala Harris, avokatja që shpalli kandidaturën për presidente të SHBA-së
aa.com.tr
Kërkohen dënime të përjetshme për anëtarët e FETO-s për përpjekjen për puç
Nga: Milazim Maraj: Në 13 vjetorin e kalimit në amshim të Presidentit të Pavdekshëm
tetovasot.com
Pensionisti nga Tetova koleksionon artefakte dhe libra
insajderi.com
Nuk ka draft-marrëveshje as me Brukselin as me Serbinë - flasin Ahmeti e Limaj
Deputetët që mund të lënë mandatin për t’u zgjedhur kryebashkiak
Kush janë kryebashkiakët socialistë që kandidojnë për një mandat tjetër
Gjykata e Tiranës dënon për shpifje Lulzim Bashën | Zeri Popullit
8 vjet nga 21 Janari, lot heshtje dhe dhimbje në Bulevard | Zeri Popullit
alpenews.al
I JEPET FUND “TELENOVELËS” SË BASHËS/ Dy çështjet e “SHPIFJES” që morën zgjidhje sot
ShBA dhe Thaçi presion qeverisë për anulimin e taksës 100%
Kongresi i Lushnjes, ngjarje me rëndësi kombëtare. Vendimi historik që bëri Tiranën Kryeqytet
aa.com.tr
Erdoğan: Nuk do të lejojmë që zona e sigurisë në Siri të shndërrohet në moçal tjetër"
Ikën Mr.12 milion euro, tani radha e Afrim Qendros dhe drejtorit të OSHEE-së
Blushi: Rama si Levantin, lyen sqetullat me parfum për t’u dukur si francez
gazetainfokus.com
Në komunat që drejtohen nga AAK-ja nis mësimi
PD-LSI njëzëri: Rama gënjen, asnjë lek në buxhetin e shtetit për koncesionin e anuluar
Studentët të pastrojnë mjedisin e vet pa të bëhen shpresë për të tjerët | Zeri Popullit
Kuçi i Labërisë dhe 77 vjetori i çlirimit | Zeri Popullit
Familja Konomi, simbol i kontributit të minoritetit grek | Zeri Popullit
Ruçi lajmëron nga Lushnja kremtimin e 100 vjetorit të parlamentarizmit shqiptar | Zeri Popullit
Ndërpriten procedurat për aksin Thumanë-Kashar | Zeri Popullit
botasot.info
Berisha: Presidenti Rugova, Gandi i Ballkanit dhe Evropës
"Kryeministri edhe sot i gënjeu studentët, për koncesionin Thumanë-Kashar në buxhet s'ka asnjë qindarkë"
ekonomiaonline.com
KPF kërkon arsye shtesë për ndryshimin e emblemës si dhe propozimet për ndarjen e titujve të nderit
Minatorët: Nga nesër valë protestash…
Gjykata nën kthetrat e mafias së drogës…

Turqia mund të humbasë 20 milardë dollarë nga sanksionet e Rusisë

Gazeta Telegraf 13.01. 00:09

Turqia mund të humbasë 20 milardë dollarë nga sanksionet e Rusisë

Sanksionet ekonomike të Rusisë mund t’i kushtojnë Turqisë afro 20 milardë dollarë, ose thënë ndryshe 3% të GDP-së së vendit. Ka qënë kjo deklarata e bërë nga nga deputeti i Partisë Republikane të Popullit, Osman Budak, i cili është shprehur humbjet do të vijnë në rast se nuk gjendet një zgjidhje di»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining