gazetaexpress.com
Agjentët sekretë rusë po i përdorin Alpet Franceze si “bazë” për të planifikuar goditjet ndaj vendeve evropianeTe fundit
koha.net
Turqia krahas 500 banesave parashikon ndërtimin edhe të objekteve të tjera përcjellëse
Sarandë, bashkia diskuton me bizneset për përmirësimin e ofertës turistike sezonin e ardhshëm
ina-online.net
Zaevi, Xhaferi dhe Sheqerinska qëndruan në aeroplanmbajtësen “Harry S Truman”
ina-online.net
PDSH i përgjigjet Artan Grubit për deklaratat e Thaçit
Antikorrupsioni/ Caka: 951 vepra penale korruptive të identifikuara, 1391 subjekte të hetuara
POST-ARTA MARKU/ E pathëna e deritanishme për Olsian Çelën: çfarë përbën “lajm” në zgjedhjen Kryeprokuror?
klankosova.tv
Amanpour: Unë isha në Srebrenicë, ne të gjithë e dijmë se kush është fajtor për këtë masakër
gazetaexpress.com
Zaev: Jemi një rajon i vogël dhe na duhet të bashkëpunojmë me të gjithëTe fundit
portalb.mk
Zaev: Jemi një rajon i vogël dhe na duhet të bashkëpunojmë me të gjithë
tetovasot.com
Kasami: Lëvizja BESA punon për një platformë opozitare për të sjellur ndryshimin tek shqiptarët
Diskutimi në “Argument – Ekonomia pas tërmetit, si po e përballon sipërmarrja fatkeqësinë natyrore
portalb.mk
OSBE kërkon përmirësim të mëtejmë të “Paketës antishpifje” në Shqipëri
gazetainfokus.com
Deputetja e Kuvendit të Kosovës dikur luante në skeçe humoristike - inFokus
Bashkia Mirditë merr vendim për pagesën e qirave
Efektivët e Frontex solidarizohen me familjarët e ish-oficerit të Policisë, Bajram Hajdarmetaj
indeksonline.net
Ekspertët e Forcave Mbrojtëse të Izraelit ndihmojnë hapjen e një xhamie në Shqipëri
lexo.com.al
Mirditë/ Bashkia firmos për pagesën e qirave për të prekurit nga tërmeti
shekulli.com.al
Tragjedia nga tërmeti mund të evitohej, dy studimet e shkencëtarëve u hodhën në kosh nga politika
Bilanci nga Zyra Operacionale: Në Manzë po ngrihen 200 çadra, Shijaku me shumë objekte për shembje
lexo.com.al
Ministri Klosi në Manzë mes banorëve të prekur nga tërmeti: Plan afatgjatë strehimi, asnjë diferencim mes banorëve”
INCIDENTI/ Të rinjtë i prishin ditën e veçantë Ramës: Turp, turp, turp!
sot.com.al
Serbia quan Rusinë mik dhe aleat kryesor
sot.com.al
Drejton hetimet për atentatin ndaj Arjan Ndojës dhe është kandidat për SPAK, prokurori Anton Martini nesër kalon në vetting
kallxo.com
Dosja:Çka u zbulua në telefonin e Oliver Ivanoviqit pas vrasjes
rtsh.al
Mirditë/ Bashkia firmos vendimin për pagesën e qirave për të prekurit nga tërmeti
koha.mk
“Të gjithë e thërrasin Rexho” i Ibër Dearit në listën e fituesve
rtsh.al
Rusia i jep nënshtetësinë 125 000 personave nga Ukraina Lindore
kosova.info
EMRI/Pas dështimit të Shpend Ahmetit, do të formohet një parti e re socialdemokrate nga deputetja e njohur
gazetainfokus.com
Ekskluzive: Këto ministri në Qeverinë Kurti do ti mbeten minoriteteve - inFokus
Shitja e armëve në botë / Dominon SHBA-ja dhe Rusia, Evropa me numrin më të lartë të kompanive në listë

Mali i Zi tërhiqet papritur nga Eurovision 2020 (Ja cila është arsyeja)

Newsbomb 16.11. 23:30

Mali i Zi tërhiqet papritur nga Eurovision 2020 (Ja cila është arsyeja)

Transmetuesi publik malazez RTCG ka bërë me dije pasditen e sotme se Mali i Zi nuk do të marrë pjesë në Eurovisionin e këtij viti. Drejtori gjeneral i transmetuesit publik deklaroi se Mali i Zi nuk do të marrë pjesë këtë vit në Eurovisonin që do të mbahet në Rotterdam për arsye financiare. ‘Këtë vi»»»

newsbomb.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano