UNHCR synon të ngrit vetëdijen për Marrëveshjen Globale për Refugjatët
Apostolova: Skenat e dhunës - për keqardhje - RTV21
preshevajone.com
E dini pse UN (OKB) vetem Ibrahim Rugoven e njeh si president të Kosoves?
ina-online.net
Bild publikon përgjimet e reja, si janë blerë votat, ministrat e Ramës të përfshirë
noa.al
BE shtyn pa afat çeljen e negociatave me Shqipërinë, në shtator për Maqedoninë e Veriut
Ngjarjet e datës 18 qershor - RTV21
kallxo.com
Krejt çka dëshmoi Rexhë Gjonbalaj para komisionit parlamentar për gjendjen e PTK-së
syri.net
Përgjimet e Bild/ Ja neni që fut në burg Edi RamënI akuzuar për kultivim kanabisi/ Kush është Sali Skura, shefi i policisë aktiv në manipulimin e zgje
syri.net
Përgjimet e Bild/ Ja neni që fut në burg Edi RamënPërgjimet, Shehaj: Arroganca e Ramës e Gjiknurit kurohet me burg Komentet
aa.com.tr
Vdekja e Morsit “plotësisht e parashikueshme”
cna.al
"Përgjimet duhet të vijojnë"/ Ngjela: S’bëhen zgjedhje që nga koha e Ramiz Alisë
Gjokutaj: Në 30 qershor do ketë votime, por jo zgjedhje; Klosi: Po e ndaluat, do jetë skandaloze
sot.com.al
“Të hënën do të fluturojë”, flet Pjerin Ndreu pasi doli tek përgjimet e ‘Bild’: Kush ishte drejtori që i kërkova votën (Klodiana Lala i nxjerr SMS në
kohajone.com
Kodheli për njeriun që vodhi zgjedhjet për PS: Arben Keshi është djalë shumë korrekt
kohajone.com
Gjekmarkaj: PS nuk ndahet dot nga krimi. I duhet një President i ri që të dekorojë vjedhësit e votës
Përgjimet/ Ndreu: Komunikim normal me një socialist të strukturave tona
SOFT NEWS – Luvri nis rezervimet e biletave për ekspozitën ”Leonardo Da Vinçi”
Shqiptaret serish akuzohen ne Zvicër sed fitojne me dallavere. Pas “avokates” Loredana dhe “mjekes” nga Bazeli, tash flasin per Marigona Bunjaku alias
shqiptarja.com
Tani është e qartë se kush i ka vjedhur dhe shpërndarë përgjimet
cna.al
“Ta kemi nxjerrë kanabisin në tavolinë unë dhe Tan Hoxha”/ Klodiana Lala zë ngushtë Pjerin Ndreun
syri.net
Bujar Nishani: Shqipëria ka rrëshqitur në një regjim anarkikKu do e fluturoje drejtorin pas zgjedhjeve?/ Ja si përgjigjet Pjerin Ndreu pasi u kap në p
syri.net
Bujar Nishani: Shqipëria ka rrëshqitur në një regjim anarkikPërgjimet/ Fino: Nëse do isha kryeministër, do të jepja dorëheqjen Komentet
balkanweb.com
Përgjimet/ “Shqipëria s’po bëhet more”, Adi Krasta debat me Finon
kosova.info
Ahmeti tregon vijën e kuqe që ia tha Mustafës për rrëzimin e Qeverisë - Kosova Info
koha.mk
DAÇIQI NERVOZOHET NGA PËRKRAHJA E AMERIKËS PËR KOSOVËN
Gjekmarkaj- Ballës: Stisët histori me rusë për të eklipsuar përgjimet e BILD
javanews.al
Balla për përgjimet e 'Bild': Prokuroria të hetojë dhe të sqarojë publikun
insajderi.com
Vasfije Krasniqi-Goodman pjesë e shfaqjes “Bishat në hënë”
cna.al
Zbulohet skema/ Ja si ranë përgjimet në duart e gazetarit gjerman
Flet hapur ish-ministrja e Ramës: Dhe djemtë më esnafë të politikës kanë vjedhur vota
Duma-Dyrnjasë: S’ke për ta gjetur ndonjëherë Grida Dumën duke blerë vota
"30 qershori", Ademi shpreson në reflektim. Rira: Nuk do të dal nga zyra!
vizionplus.tv
Basha: Rama, kriminel i përsosur me të cilin s’ka shanse të negociojmë
sot.com.al
Përgjimet e Bild/ Spartak Ngjela nge pikëpyetjen e madhe për gazetarin, zbulon edhe kush po i tremb shumë liderët e Shqipërisë
syri.net
‘Bomba’ e radhës/ Gazetari i ‘Bild’: Do publikoj përgjime të reja për bosat që blejnë vota për PS-nëWebi i Fevziut/ A do t’i kërkojnë Majlinda Bregu d
koha.mk
Trumpi imoral, si një bos i mafies
boldnews.al
Përgjimet e BILD/ Blerja e votave, zbërthehet skema: Nga Rama te…
syri.net
‘Bomba’ e radhës/ Gazetari i ‘Bild’: Do publikoj përgjime të reja për bosat që blejnë vota për PS-nëBasha: Ditë të mira janë para nesh. 21 Qershori, d
exit.al
Lulzim Basha: Me krimin nuk ka negociata dhe marrëveshje
epokaere.com
Jaka: Qeveria e Shqipërisë të eliminojë barrierat tregtare me Kosovën
"Bombat" e BILD. Si dhe kush i përgjoi 20 zyrtarët e lartë të PS në Dibër

Autostrada me prioritet të lartë, akoma s’ka nisur

Alsat-M 14.01. 15:56

Autostrada me prioritet të lartë, akoma s’ka nisur

Arsyet që afati përfundimtar për ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë në gjatësi prej dhjetëra kilometrash është planifikuar për katër vjet janë të karakterit teknik dhe për shkak të procedurave burokratike. Ky është sqarimi i ministrit të transportit dhe lidhjeve Goran Sugarevski, përse lidhja me »»»

alsat-m.tv
Kumanova Press 14.01. 22:39

Autostrada me “prioritet të lartë” Shkup – kufiri me Kosovën, akoma s’ka nisur

Arsyet që afati përfundimtar për ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë në gjatësi prej dhjetëra kilometrash është planifikuar për katër vjet janë të karakterit teknik dhe për shkak të procedurave burokratike. Ky është sqarimi i ministrit të transportit dhe lidhjeve të Maqedonisë Goran Sugarevski, pë»»»

kumanovapress.net
Zeri 14.01. 18:57

Ndërtimi 'maratonë' që s'po përfundon ende i autostradës tejet të rëndësishme për shqiptarët

Ky është sqarimi i ministrit të transportit dhe lidhjeve të Maqedonisë Goran Sugarevski, për atë pse lidhja me autostradë mes Maqedonisë dhe Kosovës fillimisht ishte paralajmëruar për vitin 2023, raporton Alsat. Ministri thotë se shpreson që punët ndërtimore do të përfundojnë shumë më shpejtë, por »»»

Almakos 14.01. 16:06

Autostrada me prioritet të lartë, akoma s’ka nisur

14 Janar 2019 / 15:54 Arsyet që afati përfundimtar për ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë në gjatësi prej dhjetëra kilometrash është planifikuar për katër vjet janë të karakterit teknik dhe për shkak të procedurave burokratike. Ky është sqarimi i ministrit të transportit dhe lidhjeve Goran Sugare»»»

almakos.com
Aktuale 14.01. 19:33

Sugareski: Qëllimi jonë është që autostrada Shkup-Bllacë të ndërtohet para vitit 2023

Arsyet që afati përfundimtar për ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë në gjatësi prej dhjetëra kilometrash është planifikuar për katër vjet janë të karakterit teknik dhe për shkak të procedurave burokratike. Ky është sqarimi i ministrit të transportit dhe lidhjeve Goran Sugarevski, përse lidhja me »»»

aktuale.mk
Gazeta Express 14.01. 18:31

Autostrada me 'prioritet të lartë' Shkup - kufiri me Kosovën, akoma s’ka nisur

Arsyet që afati përfundimtar për ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë në gjatësi prej dhjetëra kilometrash është planifikuar për katër vjet janë të karakterit teknik dhe për shkak të procedurave burokratike.Ky është sqarimi i ministrit të transportit dhe lidhjeve të Maqedonisë Goran Sugarevski, për»»»

gazetaexpress.com
Insajderi 11.02. 19:21

Dhuratat shtetërore që Enver Peci iu dha njerëzve të dyshimtë

Gent Qamili i dyshuari për shkaktim të rrezikut të përgjithshëm dhe posedim të paautorizuar, ka marr një dhuratë shtetërore nga Kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës, Enver Peci, pas një ndihmese që i kishte bërë Qamili në aeroportin e Cyrihut. Kryetari Peci i ka dhuruar Qamilit një hartë të Kosov»»»

insajderi.com
Koha 14.04. 20:02

Problematike ngelet lidhja mes Maqedonisë dhe Kosovës

Edhe më tutje problematike ngelet lidhja mes Maqedonisë dhe Kosovës, më saktësisht nga Shkupi në kalimin kufitar Bllacë. Nëse kjo rrugë përfundon, do të shkojë në Prishtinë në vetëm 45 minuta, gjë që do të shkurtojë ndjeshëm kohën e udhëtimit në destinacionet veriore në bregdetin malazez dhe kroat »»»

koha.mk
Tetova Sot 14.01. 20:41

Sugareski: Qëllimi jonë është që autostrada Shkup-Bllacë të ndërtohet para vitit 2023

Arsyet që afati përfundimtar për ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë në gjatësi prej dhjetëra kilometrash është planifikuar për katër vjet janë të karakterit teknik dhe për shkak të procedurave burokratike. Ky është sqarimi i ministrit të transportit dhe lidhjeve Goran Sugarevski, përse lidhja me »»»

tetovasot.com
Arbresh 14.01. 18:31

Ndërtimi i autostradës Shkup-Bllacë akoma s’ka nisur - Arbresh.info

Arsyet që afati përfundimtar për ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë në gjatësi prej dhjetëra kilometrash është planifikuar për katër vjet janë të karakterit teknik dhe për shkak të procedurave burokratike. Ky është sqarimi i ministrit të transportit dhe lidhjeve të Maqedonisë Goran Sugarevski, pë»»»

Epoka e re 24.01. 16:31

Në maj do të mbahet mbledhja e përbashkët e dy qeverive Kosovë-Maqedoni

Zëvendëskryeministri, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në takim zëvendëskryeministrin e Maqedonisë, Bujar Osmani, me të cilin ka diskutuar për bashkëpunimin në mes dy vendeve tona. Me këtë rast, Hoxhaj ka bërë me dije se në muajin maj do të mbahet mbledhja e parë e përbashkët e dy qeverive Kosovë-Maqedo»»»

epokaere.com
MIA - Makedonska Informativna Agencija 11.01. 13:22

Nga Shkupi në Prishtinë për 45 minuta nëpër autostradën e re që do të fillojë të ndërtohet gjatë këtij viti

Lajmi i plotë është i aksesueshëm vetëm për shfrytëzuesit e ueb-shërbimit të MIA-s. Logohuni ose na kontaktoni në shërbimin tonë të marketingut për informacione më të hollësishme Tel. +389 2 2461600 лок. 235 E-mail: marketing@mia.mk. ... »»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano