kanal5.com.mk
„ЕУ по корона кризата можеби ќе се распадне“
mia.mk
СБ на ОН парализиран за време на пандемијата со новиот коронавирус
netpress.com.mk
Италијанските здравствени власти го отфрлаат лабораториското потекло на коронавирусот
mms.mk
ИЈЗ со детални податоци за заболените по општини
kanal5.com.mk
Фон дер Лајен го честита членството во НАТО
mia.mk
Матарела: Европа мора да усвои нови мерки за справување со коронавирусот
mia.mk
Словенечките медиуми за членството на Северна Македонија во НАТО
kanal5.com.mk
Србин од Ниш добил три години затвор зашто излегол од самоизолација
mia.mk
Нова порака на Лагард за лидерите во ЕУ: Работете поинтензивно за да се ублажи влијанието на Ковид-19 врз економиите
mia.mk
ВТБ-лигата прогласи крај на сезоната без шампион
kanal5.com.mk
Британскиот премиер Џонсон заболен од корона вирусот
mia.mk
Со изолацијата поради Ковид-19, зголемено семејното насилство во Франција
mia.mk
Едуард Филип предупредува на „крајно голем бран“ кој „се нафрла на Франција“
netpress.com.mk
Советниците на Трамп викендот ќе му посочат нови препораки за борба со Ковид-19
netpress.com.mk
Италија го отфрла предложениот одговoр на ЕУ на коронавирусот
netpress.com.mk
Шпанија набавила неисправни тестови за коронавирусот
mia.mk
Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана
mia.mk
За еден ден 365 смртни случаи од коронавирусот во Франција, вкупно 1.696 жртви
Американците кажаа ЗОШТО ПАДНА КОСОВСКАТА ВЛАДА НА КУРТИ
makfax.com.mk
САД го обвинија Мадуро за наркотероризам и нудат 15 милиони долари за негово апсење
mms.mk
„Аџибадем Систина” набави 15.000 тестови за детекција на Ковид-19
mia.mk
Лидерите на Г20 одржаа виртуелен самит посветен на пандемијата и нејзините економски последици
mia.mk
Борел: Интензивна соработка на ЕУ со Западен Балкан во борба против пандемијата
netpress.com.mk
Путин смета дека Русија може да го совлада коронавирусот за помалку од три месеца
mia.mk
САД се поготвуваат да го обвинат Мадуро за „наркотероризам“
mms.mk
Чартер летот од Малта до Скопје чини 25.000 евра
kanal5.com.mk
Вашингтон и Пекинг во вербална војна за Ковид-19!
mms.mk
Граѓаните од Македонска Каменица ќе донираат храна и хемиски средства за сиромашните и немоќните
alsat-m.tv
Османи: Партиите не треба да лицитираат со мерки против ковид-19 на прес-конференции
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Руските воени експерти пристигнаа во италијански Бергамо
mia.mk
Франција ги повлекува војниците од Ирак поради Ковид-19
kanal5.com.mk
Над три милијарди луѓе во светот се во принудна изолација
puls24.mk
Шокантно – 9 ЕУ држави му забраниле прелет на рускиот авион со помош за Италија
kanal5.com.mk
Само во една европска држава работат училиштата и кафулињата
makfax.com.mk
Урсула фон дер Лаен: Иднината на Западен Балкан е во ЕУ
mia.mk
Состојба со Ковид-19 во светот до 17 часот
Kanal5 05.03. 21:38

Кандидатите на коалицијата на СДСМ ќе бидат познати в понеделник

Кандидатите за пратеници на коалицијата предводена од СДСМ ќе биде познати в понеделник по партискиот конгрес.. Прегледи:126Андријана Лазова05 март 2020, 18:15СподелиСподелиВ понеделник на партискиот Конгрес, социјал-демократите ќе ги објават имињата од изборните кандидатски листи, за кои истиот де»»»

kanal5.com.mk
Sitel 24.02. 17:20

Продолжуваат партиските преговори за предизборни коалиции

Embedded video for Продолжуваат партиските преговори за предизборни коалиции Дали СДСМ и БЕСА се блиску до првата предизборна македонско-албанска коалиција откако викендов и двете партии испратија јасни пораки дека сакаат меѓусебна соработка за изборите за 12 април? Од владејачката СДСМ велат дека »»»

sitel.com.mk
Kurir 12.03. 09:07

Координација на партиските лидери со Владата за состојбата со коронавирусот

Лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, БЕСА, ДПА, Алијанса и Алтернатива денеска во 13 часот, како што најавија од Владата ќе имаат координација со премиерот Оливер Спасовски во врска со реализација на владините мерки за справување со коронавирусот. Зоран Заев, Христијан Мицкоски, Али Ахмети, Билал Кас»»»

kurir.mk
MMS 16.03. 16:23

Претседателот Пендаровски за утре закажа лидерска средба

Од претседателскиот кабинет информираат дека утре, 17 март 2020 година, вторник, со почеток во 12:00 часот, во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно“ ќе се одржи лидерска средба, на која ќе присуствуваат претседателите нa парламентарните политички партии од власта и од опозицијата кои на последнит»»»

mms.mk
Press24 12.03. 08:35

Партиските лидери денеска на координација кај Спасовски

Лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, БЕСА, ДПА, Алијанса и Алтернатива денеска во 13 часот, како што најавија од Владата ќе имаат координација со премиерот Оливер Спасовски во врска со реализација на владините мерки за справување со коронавирусот. Лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, БЕСА, ДПА, Алијанс»»»

press24.mk
Net Press 12.03. 09:29

Лидерска средба денеска кај Спасовски

Лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, БЕСА, ДПА, Алијанса и Алтернатива денеска во 13 часот, како што најавија од Владата, ќе имаат координација со премиерот Оливер Спасовски во врска со реализација на владините мерки за справување со коронавирусот. Лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, БЕСА, ДПА, Алијан»»»

netpress.com.mk
Makedonsko Sonce 12.03. 14:56

Партиските лидери денеска на координација кај Спасовски

Лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, БЕСА, ДПА, Алијанса и Алтернатива денеска во 13 часот, како што најавија од Владата ќе имаат координација со премиерот Оливер Спасовски во врска со реализација на владините мерки за справување со коронавирусот. Лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, БЕСА, ДПА, Алијанс»»»

MIA 12.03. 07:32

Партиските лидери денеска на координација кај Спасовски

Лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, БЕСА, ДПА, Алијанса и Алтернатива денеска во 13 часот, како што најавија од Владата ќе имаат координација со премиерот Оливер Спасовски во врска со реализација на владините мерки за справување со коронавирусот. Скопје, 12 март 2020 (МИА) – Лидерите на СДСМ, ВМРО-Д»»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano