Balla: Ndaj shpifjeve të PD do të fitojmë edhe me vendim gjykate në gjermanisht
lajmi.net
Rusia për dorëzimin e S-400: 99% është gati
klankosova.tv
NISMA-s i bashkohen edhe rreth 200 studentë
kallxo.com
ORCA: Studentët e Universitetit të Prishtinës përballen me shpenzime të mëdha
Burri iu kap në përgjime, Olta kapet duke ndarë para për vota
sot.com.al
Akuza 'bombë' e Lulzim Bashës për Olta Xhaçkën, zbulon skenarin 'tronditës', nxjerr në 'skenë' Edi Ramën
periskopi.com
Vjosa Osmani për takimin sekret në Berlin: Kush po i diskuton këto tema
shqiptarja.com
U fshi nga faqja, Basha 'krenohet' me vendimin e Këshillit të Europës që u zhduk: Pa larguar Ramën nuk do të ketë zgjedhje
balkanweb.com
Basha denoncon: Ministrja Xhaçka ka shpërndarë para në Peshkopi
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Do të
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Çdo gjë që aventura e Ramës më 30 Qershor të ndalet, që farsa t
indeksonline.net
Faqja që promovon turizmin në Evropë: Kosova vendi që bjen në dashuri, njerëzit më mikpritës!
lapsi.al
Denoncimi/ Në Dibër të përfshirë në fushatë policia, ushtria dhe ata që dolën në përgjime
Kushi: Më 30 qershor do të triumfojë demokracia, kushtetutshmëria
sot.com.al
Harrojeni “Dosjen 184”, PD-ja jep paralajmërimin e fortë 4 ditë para zgjedhjeve: Po bëhen gati...
rtsh.al
Zgjedhjet e 30 qershorit, Rama nga Elbasani: PD- LSI po heqin nga puna edhe Presidentin!
vizionplus.tv
Rama: PD e LSI po heqin nga puna presidentin Meta
shqiptarja.com
30 Qershori/ Vijon shpërndarja e materialeve zgjedhore në Berat, Devoll e Fier, s'ka incidente
kohajone.com
Netanyahu: Izraeli ka shpëtuar 85 vende nga atentatet terroriste
kohajone.com
Veliaj: Vëzhguesit e Këshillit të Europës do te jenë të dielën në Tiranë
Më 30 qershor, Këshilli i Europës do jetë në Shqipëri
kallxo.com
Nisin punimet për ndërtimin e një çerdheje dhe një shkolle në Istog
gazetamapo.al
Gjunkshi sfidon Lleshajn: Robert Aga nuk është larguar nga policia
portalb.mk
Intervistë me Petar Atanasovin: Desha të bëhem ministër sepse në arsim po bëhet pak
newsbomb.al
'PD drejt asgjësimit', Balla flet nga Elbasani: Basha e di shumë mirë, i thamë mos e hap atë derë o trim
boldnews.al
Trump dhe Putin takohen të premte në Osaka, ja tema mbi të cilën do diskutojnë
cna.al
“Nuk duhet të dilte në bregun e Lanës”/ Deputeti “kryqëzon” Bashën
lapsi.al
Denoncimi nga ish deputeti i PD: Policia ka shpërndarë armatime për 30 qershorin
Llesh kimiku vjedh aksionet e Europolit
RUSI – Takim Putin-May në kuadër të G20 në Japoni
RUSI – Kremlini: Takim Putin-Trump në Osaka
Leli: Vlora e turizmit me disa pole
insajderi.com
Pas Sami Lushtakut, edhe Sokol Bashota reagon ndaj vendimit të Kadri Veselit

Parlamenti shqiptar e ratifikoi Protokollin inkuadrues për Maqedoninë e Veriut në NATO

Koha 14.02. 12:25

Parlamenti shqiptar e ratifikoi Protokollin inkuadrues për Maqedoninë e Veriut në NATO

Tiranë, 14 shkurt – Kuvendi i Shqipërisë me 130 vota “pro” e ratifikoi Protokollin inkuadrues për anëtarësim të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO. Seanca plenare e Kuvendit të Republikë së Shqipërisë, filloi me një minutë heshtje në shenjë respekti për viktimat në aksidentin në fshatin Lla»»»

koha.mk
Bota Sot 13.02. 09:30

Xhaferi udhëton drejt Tiranës, Kuvendi i Shqipërisë ratifikon Protokollin për anëtarësim në NATO

Maqedonia Kuvendi shqiptar nesër do të zhvillojë këtë seancë Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot do të udhëtojë drejt Shqipërisë për një vizitë zyrtare, ndërsa agjenda kryesore është prania e tij në seancën e Kuvendit të Shqipërisë, ku do të ratifikohet Protokolli për anëtarësimin e vendit në NA»»»

botasot.info
Tetova Sot 13.02. 11:55

Xhaferi drejt Tiranës, Shqipëria ratifikon protokollin për në NATO

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot do të udhëtojë drejt Shqipërisë për një vizitë zyrtare në Tiranë ku në agjendën kryesore është dhe pjesëmarrja e tij në në seancën e Kuvendit të Shqipërisë ku do të ratifikohet protokolli për anëtarësimin e vendit tonë në NATO. Sipas informacioneve nga Tirana,»»»

tetovasot.com
Ina-online 13.02. 11:24

Xhaferi udhëton drejt Tiranës, Kuvendi i Shqipërisë ratifikon Protokollin për anëtarësim në NATO

13/02/2019 0 Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot do të udhëtojë drejt Shqipërisë për një vizitë zyrtare, ndërsa agjenda kryesore është prania e tij në seancën e Kuvendit të Shqipërisë, ku do të ratifikohet Protokolli për anëtarësimin e vendit në NATO. Sipas njoftimeve nga Tirana, Kuvendi shqipta»»»

ina-online.net
Portalb 12.02. 09:04

Sllovenia sot, Shqipëria të enjten do ta ratifikojë Protokollin për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO

Në seancë të jashtëzakonshme, sot Parlamenti i Sllovenisë do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, në kuadër të cilës do të mbajë fjalim edhe kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi i cili është për vizitë zyrtare në Slloveni, njofton Portalb.mk. “Ne u »»»

portalb.mk
Gazeta Express 13.02. 11:51

Xhaferi drejt Tiranës, Shqipëria ratifikon protokollin për Maqedoninë në NATO

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi sot do të udhëtojë drejt Shqipërisë për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku në agjendën kryesore është edhe pjesëmarrja e tij në në seancën e Kuvendit të Shqipërisë ku do të ratifikohet protokolli për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Sipas informacione»»»

gazetaexpress.com
Klan Kosova 12.02. 13:57

Sllovenia e ratifikoi Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO

Republika e Sllovenisë sot në seancë të jashtëzakonshme e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Me këtë, Sllovenia u bë vendi i dytë i vendeve anëtare të aleancës, pas Greqisë, që e kanë ratifikuar Protokollin qasës për anëtarësim të Maqedonisë në NATO, transmeton Portalb.mk.»»»

klankosova.tv
ATA- Albanian Telegraphic Agency 25.04. 02:50

Cakaj-Xhaferi: Mirënjohje për mbështetjen e Shqipërisë në procesin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ – Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi. Ministri Cakaj vlerësoi kontributin e çmuar të Kryetarit Xhaferi në finalizimin e Marrëveshjes së Prespës me miratimin e nd»»»

Balkanweb 11.01. 22:39

Emri i ri i Maqedonisë, Ruçi telefonon Talat Xhaferin

TIRANE Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruci ka telefonuar homologun maqedonas Talat Xhaferi pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese me të cilat zyrtarisht Maqedonia do të quhet Republika e Maqedonisë së Veriut. Ruci është shprehur se lidershipi i deputetëve shqiptar është përcaktues për arri»»»

balkanweb.com
ATA - Albanian Telegraphic Agency 20.04. 16:22

Emri i ri i Maqedonisë, Ruçi telefonon Xhaferin

TIRANË, 11 janar/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka përshëndetur sot vendimin e Parlamentit të Maqedonisë për emrin e ri. Kryetari i Kuvendit, Ruçi i ka telefonuar homologut të tij maqedonas, Talat Xhaferi pas ndryshimeve kushtetuese, me të cilat Maqedonia do të quhet Republika e Maqedonisë »»»

Kosova Sot 13.02. 11:49

Xhaferi drejt Tiranës, Shqipëria ratifikon protokollin për Maqedoninë në NATO

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi sot do të udhëtojë drejt Shqipërisë për një vizitë zyrtare në Tiranë, ku në agjendën kryesore është edhe pjesëmarrja e tij në në seancën e Kuvendit të Shqipërisë ku do të ratifikohet protokolli për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Sipas informacione»»»

Aktuale 13.02. 10:48

Xhaferi udhëton drejt Tiranës, Kuvendi i Shqipërisë ratifikon Protokollin për anëtarësim në NATO

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot do të udhëtojë drejt Shqipërisë për një vizitë zyrtare, ndërsa agjenda kryesore është prania e tij në seancën e Kuvendit të Shqipërisë, ku do të ratifikohet Protokolli për anëtarësimin e vendit në NATO. Sipas njoftimeve nga Tirana, Kuvendi shqiptar nesër do të»»»

aktuale.mk
Alsat-M 13.02. 10:10

Xhaferi drejt Tiranës, Shqipëria ratifikon protokollin për në NATO

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot do të udhëtojë drejt Shqipërisë për një vizitë zyrtare në Tiranë ku në agjendën kryesore është dhe pjesëmarrja e tij në në seancën e Kuvendit të Shqipërisë ku do të ratifikohet protokolli për anëtarësimin e vendit tonë në NATO. Sipas informacioneve nga Tirana,»»»

alsat-m.tv
Lajmpress 13.02. 10:38

Xhaferi drejt Tiranës, Shqipëria ratifikon protokollin për në NATO

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot do të udhëtojë drejt Shqipërisë për një vizitë zyrtare në Tiranë ku në agjendën kryesore është dhe pjesëmarrja e tij në në seancën e Kuvendit të Shqipërisë ku do të ratifikohet protokolli për anëtarësimin e vendit tonë në NATO. Sipas informacioneve nga Tirana,»»»

lajmpress.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining