insajderi.com
Gecaj i LDK-së i bën presion Gjykatës Kushtetuese - jep një propozim të pazakontë
alsat-m.tv
A do të kufizojë edhe Gjermania shpejtësinë e makinave në rrugë?
Ndryshimet në Kodin Rrugor / Përdorimi i celularit gjatë drejtimit të mjetit të heq patentën
evropaelire.org
Mbyllja e Qeverisë: Trump shtyn fjalimin drejtuar kombit
Horror në skenë, këngëtarja humb jetën ndërsa performonte
Disa fakte interesante për Ismail Qemalin
Meta kërkon përfaqësim më përfshirës të shqiptarëve në Malin e Zi
ekonomiaonline.com
Pjesëtarët e FSK-së dhe Ministrisë së Mbrojtjes dhurojnë gjak
shqiptarja.com
100-vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit, nderime nga politikanët shqiptarë
24-ore.com
Shqipëria njeh Juan Guaido si Presidentin e Përkohshëm të Venezuelës
tetovasot.com
Partia Komuniste e Greqisë ka ngjitur pano në Akropol kundër Marrëveshjes së Prespës
balkanweb.com
Taksa për Serbinë, Ngjela: Haradinaj e ka kapur demin nga brirët
Rrëfen Erion Braçe/ I jam mirënjohës Fatos Nanos dhe Ilir Metës për formimin tim, mendimin e lirë dhe kundërshtues brenda PS
cna.al
Kupa e Shqipërisë u luajt masivisht në Angli/ Zbulohen bastet në kompaninë e famshme
shekulli.com.al
Qëlloi policin në Lezhë/ 22-vjeçari dënohet me 21 vite burg, dy vite më parë alarmoi Policinë (Ngjarja)
PD nis përgatitjen e protestës, çdo deputet do marrë në patronazh një qark
tetovasot.com
Dy presidentët e Kosovës në Amerikë
Shqipëria përkrah SHBA-së në "komplotin" venezuelian, Rama njeh Juan Guaidó si president të Venezuelës
shqiptarja.com
Moti/ Rritet niveli në liqenin e Fierzës, 115 familje të bllokuara në Dibër, probleme edhe me elektricitetin
aa.com.tr
Rusia kritikon ndërhyrjen e Perendimit në Venezuelë
alpenews.al
“KRIZA E PD-së BRENDA DHE JASHTË KOALICIONIT”/ Kritikët dhe aleatët “KUNDËR” Bashës dhe Monikës
Kryeministri i delegon zv/ministrit drejtimin e diplomacisë/ Reagojnë Hazizaj, Gjosha, Bushati, dhe Vetvendosja: Qeverinë e konsiderojnë si klub shokë
Gerti Bogdani: Kryeministri Rama vendos kokëfortësinë, arrogancën dhe interesin e tij personal, mbi interesin kombëtar
cna.al
Qeveri dhe opozitë teknike/ Shqiptarët pa përfaqësim politik
Detajet e një ngjarje politike me ‘delegim’
ina-online.net
Mbështetje e fortë nga Kongresi amerikan për aleancën e NATO-s
ina-online.net
Meta në Ulqin: ”Pavarësisht dallimeve politike bashkëpunoni në interes të gjithë shqiptarëve”
shekulli.com.al
Paul Whelan, marinsi amerikan që mbahet në burg nga Rusia
koha.net
FLOSSK: Komuna e Shtimës shpërblen një kompani me dhjetë tenderë
Ministria e Jashtme jepet me koncesion nga Kryeministri
“Mjerë ti o Gjush, vrit veten…”, Berisha e nis ditën me një mesazh për Vangjush Dakon
koha.mk
Nuk ka krizë midis partnerëve të koalicionit, thonë LSDM dhe BDI
almakos.com
Mot i vranët sot në Shqipëri
ina-online.net
Ky është Toni, shqiptari i Gostivarit në Kroaci që bëri të qeshë të gjithë rajonin (VIDEO)
Protestat/ Kadilli: Presioni do jetë mbytës. Vokshi: Rama njeri i marrë
Protestat dhe zgjedhjet vendore, dy sfida për ekipin e ri të PD
"Me Lubonjën jemi zënë me shqelma e grushte, por duhet ftuar për rrëzimin e qeverisë" - Dashamir Shehi
Deklaratë e fortë/ Habit Dash Shehi: Me Lubonjën jemi zënë me grushte por….
Ja kush janë ngjarjet kryesore të 24 janarit….
aa.com.tr
Presidenti Erdoğan shpreh mbështetje për Maduron
2019-ta, vit i ekonomisë dhe punësimit
Gallatë  dekorimi afrikan …e (homo)KQZ-së
Mbi 5 milionë euro për projektin e qendrës së kompetencës në Vushtrri
Politika e vajtimit dhe " patriotët" e plazma keksit
Gjuha-ky ind jetik kombëtar
sot.com.al
Bylykbashi i përgjigjet Ballës: S’kemi pse ndryshojmë Kodin Zgjedhor, ja 5 problemet e zgjedhjeve që burojnë nga qeveria
sot.com.al
Balla thirrje PD të votojë reformën zgjedhore në 30 janar, hakërrehet LSI: Duam reformë të pavarur, jo llafe rrugësh
ata.gov.al
Foto/Elbasan, rikonstruktohet shkolla “Sulejman Rrançi”
Haradinaj në vallen e oligarkëve, PTK-ja drejt Devollit
Drejtësi skandaloze, mijëra lëndë parashkruhen
“Na ulni pagat”, tallja e radhës e Veselit dhe Haradinajt
Na mbyti injoranca, VETTING-u shpresë për shpëtimin e Republikës
sot.com.al
Shkarkimi pas skandalit pa ndëshkuar ngarkuesit është butafori!
sot.com.al
Ku janë sot ata që bënë 21 janarin?
Petrit Brokaj/ “Rroftë sebepi”
Rasmussen-Nishanit: “Shqipëria është një aleat me vlera”
koha.mk
“Shqipëria, vendi që lind meshkujt dhe vret femrat…”
Zyra e BE-se do t'i dorëzoj kodin e ri civil autoriteteve të Kosovës
Batutat, Berisha: Rama mos të mbajë asgjë në tavolinë
Atentati me eksploziv në Fier, zbulohet zinxhiri i vrasjeve mes kushërinjve
“Diabeti” korruptiv prek Këshillin Drejtues të ISKSH, 289 mijë “Insulina” rimbursim fals në vit
Hysni MULLALLI/ Gjeneral Gjunkshi menjëherë duhet të hedhë hapat administrative dhe gjyqësore për shpalljen e pavlefshmërisë të
David Phillips: Afrimi me Turqinë e mban Shqipërinë larg BE-së. Afera korruptive në investimet e mëdha
tetovasot.com
Deklarata politike për zgjidhjen e çështjes shqiptare, e vitit 1991
insajderi.com
Haxhiu përgënjeshtron ministrin Lluka se çdo Telekom në botë është privat
ina-online.net
Berat Buzhala thumbon Halil Kastratin: Me para të huaja del nëpër kamera!
syri.net
Agjenti serb tenton që të vjedhë protestën e studentëve? Komentet
Takimi i dy kolosëve, shpresë për Mitrovicën, Kosovën, Shqipërin e sidomos Serbinë
Dokumentacioni, ku, si dhe kur mund të studioni në Gjermani
Rekomandimet e Venecias, mblidhet tryeza e ekspertëve për reformën në drejtësi
aa.com.tr
Rusia mbështet Maduron
Kush është fajtor që disa specialistë shëndetësorë janë të papunë?
Detaji që e kishim humbur! Bushati nuk pranon të hipë në makinë me Ramën
shqiptarja.com
Misioni ushtarak 'Sophia' vijon operacionet në luftën kundër trafikantëve, Mogherini: Nëse Italia nuk do dëshiron ta menaxhojë më, do t'i jepet fund
S(t)alla e parlamentit dhe mjerimi i politikës
Koreja e Veriut kërcënon: Sulm bërthamor ”në zemër të Amerikës”
Braçe i thotë ‘bo..’ Berishës, Noka e godet. Ndërpritet seanca
koha.net
VV-ja vlerëson se pika e zezë në Gjilan është zyra e prokurimit
kallxo.com
Banorët e Shtërpcës kundër ndërtimit të hidrocentraleve
insajderi.com
Një vit nga rizgjedhja e Albin Kurtit në krye të VV-së - si ndryshoi qëndrimi për Isa Mustafën
Alarmi nga Eduard Kukan: Tensioni Kosovë-Serbi po rrit prezencën e Rusisë në Rajon. Prishtina e Beogradi të sillen si evrop
Dr. Jorgji Kote: Pakti franko-gjerman i Ahenit dhe Pajtimi në Ballkan
ina-online.net
Kaq është rroga e zëvendësdrejtorit të Policisë së Kosovës
cna.al
Reformë me xhaketat e vjetra/ Dështimi i Ramës me rilindjen e Policisë
Historitë e 10 luftërave më të mëdha fetare
A ka greva premisa politike?
tetovasot.com
Vesel Memedi merr mbështetjen për President nga Angela Merkel! (FOTO)
Gënjeshtrat e Ramës në kohë për autostradat (VIDEO)
sot.com.al
Surprizojnë aleatët e Bashës: Nuk presim gjë nga ...
VIDEO / Pas Metës, edhe Kryemadhi e ‘mban frymën’ në Kamëz
Dashamir Shehi: Dyshoj te një pakt Rama-Basha
Djepi ose Vorri?
I dorëzoi postin Ramës, preket Bushati: I kërkoj falje familjes për fundjavat e humbura
balkanweb.com
HEC-i i Holtës, AKZM: Projekti është jashtë zonave të mbrojtura
Mbyllen zgjedhjet, orë ankthi për partitë
boldnews.al
Vartësi i Ramës nxjerr sekretet për 51 prokurorë dhe gjyqtarë, ja kush janë
Përplasja me LSI për buxhetin, kryebashkiaku i Skraparit padit prefektin socialist
americaneye.al
Mafia shqiptare, një mit i rrezikshëm
koha.net
Në Gjakovë edhe arsimtarët duan t’i kthehen mësimit, por pasi t‘u plotësohen kushtet
almakos.com
Një vit pas miratimit në Kuvend, Ligji për Sponsorizim në sport mbetet vetëm në letër
telegrafi.com
Këshilli Grevist në Deçan: Greva ka vazhduar edhe sot, e vetmja shkollë që mbajti mësim ishte ajo në Gllogjan
Fjala e fundit e Bushatit si ministër: S’ka garanci se ajo që kemi para është më e mirë
koha.mk
Djali në burg i punon arën të atit, përmes kurthit që i ngre CIA-s dhe FBI
EMRAT/ Të dhëna të reja arkivore për 50 të dënuar politikë, nga akuzat tek vitet e dënimit
vizionplus.tv
Bylykbashi-Ballës: Problemet e zgjedhjeve i ka në dorë qeveria
Një shqiponjë fluturon mbi Shqipëri
Në një botë konkurruese, BE s’mund të përmbushë dot qëllimet e veta
Delegimi i përgjegjësive te Cakaj, Berisha: Ministria e Jashtme si nevojtore personale
Braçe: Jam Erion Braçe, jo Lali Eri…
koha.net
“Versioni i Qeverisë për Projektligjin për Pagat ka deformuar qëllimin dhe objektivat e tij”
Braçe: Në Shqipëri ka oligarkë…
insajderi.com
Një vit nga zgjidhja e Kurtit si kryetar i VV-së dhe e humbja e 13 deputetëve dhe dy kryetarë komunash
tesheshi.com
ALEANCA/ Siria dhe tregtia: takimi 100 miliardë dollarësh Putin – Erdogan
Arrestohet 32-vjeçarja, organizonte takime erotike në internet
tvklan.al
Dako e Sejdini jo më në garë për Kryebashkiakë?
Kryeministrja britanike: Rusia po mbjell kaos në shoqëritë perëndimore
Kryemadhi: Në 16 Shkurt do të protestojmë për të rrëzuar sistemin ku majmet vetëm një njeri dhe që mjeron gjithë shqiptarët
Meta mbledh Kryesinë e LSI: Dialogu dhe konsensusi, domosdoshmëri për besueshmërinë e reformave
“Esenca e debatit të vërtetë të imunitetit duhet të jetë pavarësia reale (që mungon) e pushtetit gjyqësor”
cna.al
Zgjedhjet/ Bylykbashi: Problemet që burojnë nga qeveria
sot.com.al
Zbuluesi i plagjiaturave i kthehet Vangjel Tavos: Lexo provat...
Gjithçka që duhet të dini për Dashin
Gjithçka që duhet të dini për Binjakët
rtsh.al
Parlamenti i Grek, debat për marrëveshjen mbi emrin e Maqedonisë
ata.gov.al
International Champions Cup, fitojnë Juventus, Dortmund e Liverpul
starplus-tv.com
TENDERI NE UNAZËN E MADHE, GJYKATA JEP ARREST ME BURG NË MUNGESË PËR AVDJOL DOBIN
Protesta e studentëve/ Braçe: Ishim në ajër…
100-vjetori i vdekjes, ekspozitë për rrugëtimin e Ismail Qemalit ndër vite
rtsh.al
Komandanti i Komandës Ajrore të NATO-s, takim me Ministren Xhaçka në Tiranë
rtsh.al
Gjigandi botëror i naftës Shell, plan investimesh në Shqipëri
Paralajmërim për kryeministrin grek: Do të përgjigjet para popullit për Marrëveshjen e Prespës
Privatizimi i Telekomit, reagon Visar Ymeri
ekonomiaonline.com
Rikalo takon në Berlin komisionerët e BE-së për bujqësi dhe siguri të ushqimit
epokaere.com
Projektligji për pagat, sa ishin dhe sa do të jenë pagat e zyrtarëve shtetërorë?
koha.net
Retorika për taksën, në mes të “shkrirjes së borës” e një veprimi “joevropian”
“Më ka dërguar Rama! Gjeniu Cakaj do takojë kryetarë shtetesh! Lum ata. Sa do gëzohet Merkel e Macron, kur…”
Fshehje të pasurisë. Vettingu/ Kjo nuk ka mjaftuar për ta kthyer në detyrë kryeprokurorin e Apelit Vlorë
A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?
Shkrihet bora në verilindje nga përmirësimi i motit
balkanweb.com
Zbardhet dinamika, si ndodhi sulmi ndaj policisë në Elbasan
epokaere.com
Kuvendi do të mbajë seancë të veçantë për masakrën në Burgun e Dubravës
PTK-ja pranë falimentimit, ‘kafshata’ e radhës për pushtetarët e mafio-oligarkët
Lajmi i Fundit/ Monika Kryemadhi në Kamëz: Më shumë se kurrë ne kemi nevojë për solidaritetin tuaj
kosovalive360.com
Porositë serioze të SHBA-ve, por taksat ende në fuqi
PD diskuton detajet për protestat popullore
Mungon energjia elektrike, CEZ persekuton qytetin e Sarandës
almakos.com
Zyrtare: De Jong bëhet lojtar i Barcelonës për 75 milionë euro, bashkohet me klubin nga 1 korriku
balkanweb.com
Shehu takime në Paris: Çelja e negociatave, domosdoshmëri
insajderi.com
Qesharake: Filozofi i VV-së citon blogeren e famshme për spekulime
alpenews.al
“AI ËSHTË HALABAK”/ Rastet e shkarkimit LIVE të drejtorëve nga Rama. Nga ai i hipotekës së Fierit tek…(FOTO)
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kërkoi nga krerët shtetëror të MZ, integrimin e plotë të shqiptarëve në MZ
indeksonline.net
Kushtetuesja as sot nuk e nxori vendimin për Abrashin
‘Ju bëj thirrje të bëhemi bashkë’ Braimllari: Banorët e Unazës së Re, simbol i sakrificës. Rama një antikom
“Edi, na vidh! Na tall! Na shtyp! Na sundo!” Mertiri: Ia bëjmë hallall çdo krim e poshtërsi por…
Protesta e madhe, 16 shkurt! Partia Demokratike kordinon deputetët në këto zona…
preshevajone.com
Femrat muslimane ne panele, po sfidojne oratoret në Forumin Boteror ne Davos te Zvicrës
Padi ndaj Mero Bazes. Pedagogia: Kërkoj dëmshpërblim aq sa paguhet bursa e djalit të tij me taksat e shqiptarëve
syri.net
Edicioni qendror i lajmeve në SYRI.net/ 23 Janar 2019Kanioni i Holtës/ Balla premton se do anulojë HEC-in me firmën e Ramës Komentet
cna.al
Çështja e Sirisë/ Erdogan takim me Putin në Moskë
cna.al
Unaza e Re/ Banorët kërkojnë arrestimin e Gjiknurit
sot.com.al
Rama e shkarkoi, por ky është udhëzimi i fundit që firmosi Lindita Nikolla
portalb.mk
Shekerinska: Për uniformat në shqip vendos Komisioni i Venecias
ekonomiaonline.com
Ymeri: Privatizimi i Telekomit tregon vitin e shpronësimit
exit.al
Kryeministri me flamurin më të madh se të Skënderbeut, ose Samiti i Dytë i Diasporës
insajderi.com
“Rrugëtim – Ismail Qemali ndër vite”
Zhvillohet në MEPJ ceremonia e dorëzimit të detyrës së Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme. Rama: Cakaj, kryediplomat i Shqipërisë, brenda dhe j
Çfarë do të ndodhë me 16 Shkurt! Edi paloka i bën thirrje të gjithë shqiptarëve…
Skandal/ Akuzat kur Rama mori çelësat e arkës së shtetit! Por çfarë ka ndodhur vërtet me borxhin publik në Shqipëri?
Shoqëria civile, shoqatat që mbyllin gojën për KLP-në
koha.mk
Kurora ime e artë mbi varrin e Shuteriqit është mirënjohja
koha.mk
Kërkohen alternativa për uljen e ndotjes
British Council dhe Galeria Kombëtare e Kosovës realizojnë ekspozitën PERCEPTIONS:BURRNESHAT
portalb.mk
Maqedoni, politikanët janë frenuesit më të mëdhej të konfiskimit
Shpend Ahmeti flet për rivotim në Prishtinë
PSD insiston se duhet t’i plotësohen kushtet që t’i jap votat për buxhetin
“Delegimi i Gent Cakaj”/ LSI paralajmëron Ramën
Mali i Zi dhe Shqipëria, paketë të përbashkët turistike
Një tjetër shtet ku mund të lëvizim pa viza, vendimi hyn në fuqi
balkanweb.com
KLSH: Qeveria manipulon shifrat, borxhi publik në 2017 më i lartë
boldnews.al
Rrëmben një tjetër çmim të rëndësishëm, filmi shqiptar po ben namin në Europë
tvklan.al
Marrëveshja e Prespës në Parlament
kallxo.com
Ditmir Bushati jep fjalimin lamtumirës si ministër i Punëve të Jashtme
Akses në sekretet e Enver Hoxhës. 48 mijë dosje e 600 mijë dokumente…
Rrokaj: Kryeministri të mos zvarritet, por të plotësojë kërkesat e studentëve
americaneye.al
Qeveria tërhiqet nga PPP-ja e rrugës Thumanë-Kashar! Ministrja Balluku jep arsyen
botasot.info
KDI në mbështetje të Ambasadës britanike në Viti u mbajt tryeza  me temë “ Pjesëmarrja e grave në qeverisje lokale”
exit.al
KPK hedh shortin, hapen dosjet e 36 magjistratëve
Erdogan në Moskë për t’u takuar me homologun Putin
Londra siguron se mbetet ”tërheqëse” për investitorët pavarësisht Brexit
Vasili: Delegimi i Cakës, erotizëm politik në vend të raportit shtetëror
Tensionet Itali-Francë, ministrja: Nuk do luajmë kush është më budalla
sot.com.al
Bosnie, shteti nis të përfitojë nga emigrantët që heqin dorë nga qytetaria
Tahiri: Dorëheqja e Didit, akt dinjiteti shkeljet e Interpol-it, shqetësuese
cna.al
Drejtori i “Sigal” përfshihet në skandal/ Fundoset Besnik Çobaj?
cna.al
Çështja "Cakaj"/ LSI paralajmëron Ramën
tesheshi.com
SHËNDETI/ Pro-gjidhënies: njihuni me misionin e rrallë të një nëne të rrallë
‘Engjëlli mbrojtës’ i Pacollit nuk arrin t’ia mbulojë dështimet në njohje
Bahtiri: Mitrovica së shpejti do të bashkohet, është amanet i heroit Isa Boletini
Akuza e radhës, edhe Ramush Haradinaj nën kthetrat e Devollëve
Vettingu, kreu i prokurorisë së Apelit Vlorë kalon vetingun
Të mbijetuarit e fundit kujtojnë masakrën e Luftës II Botërore në Jugosllavinë e pushtuar
Propozimi i Metës për KLSH, Balla paralajmëron rrëzimin e Bahri Shaqirit
periskopi.com
Nexhad Daci: Jam duke besuar në rrugën që po ndjek Thaçi për Preshevën
Kemi Inva Mula, por kemi edhe Niko Dhales
Ruçi: Bashkëpunim ekonomik me Katarin
Studentët mblidhen para Kryeministrisë…
syri.net
Vetëvendosja: Shërbimi sekret serb mori kontrollin e Ministrisë së Jashtme të ShqipërisëVasili: Delegimi i Cakës, erotizëm politik në vend të raportit
americaneye.al
Punë ka, por nuk ka njerëz: Si emigracioni po lë bizneset pa punonjës
MF: Që prej 2007 tregu i kasave fiskale nuk është as monopol as oligopol
Luftimet e Divizioneve Sulmuese shqiptare jashtë kufijve shtetëror
koha.mk
100% e pavërtetë
alpenews.al
ABUZIMI ME TENDERAT E SPITALIT/ KLSH kallëzon në prokurori dy ish-drejtorët e Durrësit
Haradinaj: Kontributi i Lidhjes së Pejës na mbanë edhe neve sot
telegrafi.com
Koha është e papërshtatshme, Telekomi i Kosovës duhet të ‘rimëkëmbet’ para privatizimit
Tony Blair optimist: Ne do të ngrihemi përsëri në këmbë
Xhamia e “Namazgjasë”, rruga e Erdogan për të hyrë në Ballkan
“Më ka dërguar Rama! Gjeniu Cakaj do takojë kryetarë shtetesh! Lum ata. Sa do gëzohet Merkel e Macron, kur…”
syri.net
Koha që ‘demokracinë’ t’ia dorëzojmë Ramës, edhe formalisht! Komentet
Dialogu dhe Forumi Ekonomik në Davos, sot tema në ‘Info 3 LIVE ‘
cna.al
Opozita ngre “çadrën” në bulevard?/ Vasili flet për surpriza
boldnews.al
Skandali/ Propaganda e Ramës dhe Lleshajt për të fshehur ngjarjet kriminale
rtsh.al
Tensionet Itali-Francë, Salvini për Macron: President i tmerrshëm!
rtsh.al
SHBA, jep dorëheqjen kryediplomati për Europën, Wess Mitchell
rtsh.al
Brexit, Parlamenti Europian nis ratifikimin e marrëveshjes
insajderi.com
Pjetër Nrecajt i shtohet edhe 1 vit e 8 muaj, për dhunën ndaj gruas të cilën e vrau
Çfarë do të ndodhë në botë gjatë vitit 2019
indeksonline.net
Gjuetia ilegale në Kosovë, inspektorët me plan operacional në 6 regjione!
preshevajone.com
Akademiku nga Bujanoca i beson Thaçit: Mbetja e Kosovës Lindore në gjendjen aktuale do të ishte zgjidhja më e keqe
Kujt i takon viti 2019: Princ Vidit apo Ismail Qemalit?
telegrafi.com
Ahmeti i përgjigjet Abrashit, thotë se bashkëpunoi edhe me njerëz të VV-së gjatë zgjedhjeve
starplus-tv.com
SHKODËR, ENDE ASNJË PUNIM PËR XHAMINË E PLUMBIT
Myftiu Tërnava vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame të Gjakovës
vizionplus.tv
Bushati i lë “stafetën” Ramës, por kryeministri ia delegon kompetencat Gent Cakajt/VIDEO
aa.com.tr
Regjimi sirian paralajmëron Izraelin me sulme ndaj aeroportit të Tel Avivit
portalb.mk
Për portalet maqedonase, Shqipëria dy herë ka publikuar listë të spiunëve
rtsh.al
Marrëveshja e Prespës, nis debati në parlamentin grek
Vettingu i Prokurores, ish-ministri i LSI-së vë “bast” për Prelën!
Drejtori i Hipotekës nxori zbuluar qeverinë, Rama: Është një halabak
Problemet në bankat italiane – Tria: Nuk ka ‘kërcënim’ sistematik
koha.net
Ahmeti: Platforma e bisedimeve procedohet në Kuvend posa të fillojë sesioni pranveror
“Merkeli është e dobët, kurse Macron mashtrues”, Matteo Salvini thumbon keq liderat e BE-së
“Vjedhja më e madhe në 25 vite”, Nazarko: Ja pse PD s’vjen kurrë më në pushtet
Balla thirrje opozitës: Ejani në Kuvend të ndryshojmë Kodin Zgjedhor
indeksonline.net
Lushtaku thotë se sot është ndër ditët më të vështirë në jetën e tij
shqiptarja.com
Rikthimi i reshjeve të shiut, meteorologu Metodi Marku: Temperaturat do të jenë të larta, nuk ka rrezik për përmbytje
boldnews.al
KPK konfirmon në detyrë prokurorin Altin Binaj
Dy fjalë për “Testamendin” e Leka Bungos
Helsinki: Nevojë urgjente për dialog konstruktiv për reformën zgjedhore
Apeli drithërues/ Kur ka uri unë e hutoj me përralla ndërsa vetë qaj sepse…
VIDEO/ Ndalohet të shikohet nga fëmijët….
gazetablic.com
Ilir Deda: SBASHK-u me një pjesë të PDK-së kundër AAK-së
exit.al
Vetingu, kryeprokurori i Apelit Vlorë konfirmohet në detyrë, pavarësisht problemeve me pasurinë
Gjermania i shet 3 nëndetëse ushtarake Izraelit
EKSKLUZIVE/ Rrëfimi i Zhani Ziçishtit, mjeshtrit të roleve “negative”: Pse luaja spiunë e ballistë, incidenti me policinë
Ilir Deda “t’u kqyrë seri” komenton ngjarjet e janarit
Cakaj në krye, LSI: Veprimi i Ramës, diktator i sëmurë për pushtet
gazetaexpress.com
Skënder Hyseni ka mendim ndryshe nga partia e tij LDK për taksën
Komisioni për Politikën e Jashtme miratoi dy projektligje të rëndësishme
kallxo.com
Caktohet dita e gjykimit ndaj Dardan Gashit, Endrit Shalës, Sami Lushtakut dhe të tjerëve për gjuajtjet me armë
Davos, Albayrak: Themelet e ekonomisë turke janë të forta
insajderi.com
Edi Rama me ekspozitë skulpturash në Berlin
Merkel dhe Macron firmosin Traktatin e Ahenit, hapi i parë drejt ushtrisë evropiane
ekonomiaonline.com
Deputetët kërkojnë që objektet e kultit të lirohen nga pagesa e ujit
ekonomiaonline.com
Deputetët ankohen për këngët që nxisin përdorimin e narkotikëve
aa.com.tr
"FETO u shërben agjenturave të huaja"
vizionplus.tv
Balla apel opozitës: Të miratojmë reformën zgjedhore, mos gjeni alibi për humbjet
Rikthehen maskat, grabitje masive në Korçë
Komisioni i Verifikimit kalon në ‘sitë’ mandatet, betohen 140 deputetët e rinj
boldnews.al
Skandali/ KPK toleron Donika Prelën. Zero hetim për apartamentin 110 mijë euro
boldnews.al
Delegimi i detyrës/ Reagon ashpër deputeti: Fytyra e tyre nuk vlen më asnjë…
boldnews.al
Shqipëria në BE me skenarin e Bullgarisë? Analisti rumun: Ekzaktësisht e njejta taktikë!
sot.com.al
“Ka ndonjë që guxon të flasë?”, një tjetër demokrate i kundërvihet Bashës dhe thumbon gratë e PD-së: Kuotat rozë një natë para mburreshin se...
Presidenti Erdogan niset për vizitë zyrtare njëditore në Rusi
koha.net
Drejtori për shërbime publike hetohet për keqpërdorim detyre
shekulli.com.al
PD-PS, qeveri tranzitore për zgjedhjet, si ajo pas çadrës në 2017?
Një parashikim ogurzi nga Bushati për të ardhmen e diplomacisë nën drejtimin e Ramës dhe djaloshit Caka….
shekulli.com.al
“Protesta, i vetmi mjet politik ndaj autokracisë së Ramës”
Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI
Abazi, Haradinajt: Termocentrali ‘Kosova e Re’ është kanceri i qytetarëve
Telekomi nuk duhet të privatizohet
Kosova mbi gjithçka
Ankimimi në KPA, nis seanca ndaj Artan Lazajt
Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!
Gjysma e banorëve në Shqipëri jetojnë në varfëri
koha.mk
Zgjedhjet e dyfishta ende çështje e hapur
Punëtorët e larguar nga KEDS-i protestojnë, kërkojnë kthimin në punë - Arbresh.info
portalb.mk
Partia Liberale: LSDM t’i studiojë sugjerimet për dislokimin e bastoreve dhe kazinove nga vendbanimet
Historia e pabesueshme e komplotit kundër George Sorosit
ekonomiaonline.com
AKP-ja shpall shitjen e 32 aseteve përmes likuidimit
sot.com.al
“A është Jozefina Topalli demokrate?”, 3 të zgjedhurit e PD-së surprizojnë me reagimin e tyre
ina-online.net
A do ta kalojë sot “lumin” drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda?!
Kryeministri Rama i delegon Gent Cakajt kompetencat e Ministrisë së Jashtme
INJORANTËT APO KOMANDANTËT E PARLAMENTIT?!
Myftiu Tërnava vizitoi KBI e Klinës
aa.com.tr
"Turqia është partner strategjik i Bashkimit Evropian"
cna.al
Agron Shehaj, si shembull i dështimit të Lulzim Bashës
exit.al
SHBA, Ndihmës-Sekretari i Shtetit për Evropën, Wess Mitchell, do të dorëhiqet
Rama e nis ditën si kryediplomat, merr detyrën në Ministrinë e Jashtme
Vlora Çitaku shkruan fjalë të mëdha për ish-ushtarin e UÇK-së, Ramë Lahajn
balkanweb.com
KPK konfirmon në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Apelit Vlorë
ina-online.net
Skandali i PPP-ve/ Anulohet koncesioni Kashar – Thumanë, më i shtrenjti në Evropë, që do kushtonte 544 miliardë për 21 km
Konfirmohet në detyrë kreu i Prokurorisë së Apelit në Vlorë, Altin Binaj
Fate Velaj / 100 vjet Shqipëri, një ide e qartë dhe një vizion
telegrafi.com
Rezerva Federale po heton Deutsche Bank për pastrim të parave me Danske Bank
Presidenti Tayyip Erdogan pritet të takojë sot homologun rus Vladimir Putin
lajmpress.com
BE heq nga agjenda Ballkanin, Presidenca Rumune nuk e ka prioritet
shqiptarja.com
Reshjet e dëborës/ Akset rrugore ku nevojitet përdorimi i zinxhirëve
Aferat me PPP/ Qeveria ndalon me ligj koncesionet e pakërkuara, pasi u dhanë 1 miliard euro dhe tani nuk ka më lekë
Rrugët e Jugut, hapet gara për segmentin Kuç-Qeparo
Si po ndërron kursi i qeverisë për koncesionet
Moti i keq në vend, fshatra të bllokuara nga bora dhe akse problematike
Pas ministrave, radha e shkarkimeve kalon te drejtorët
shekulli.com.al
“Puna e zezë” e bashkëshortit i hap telashe Prokurores Donika Prela
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar – E mërkurë, 23 janar 2019
ina-online.net
Dorëhiqet zyrtari i DASH për çështjet europiane, Wess Mitchell
25 mln lekë shpërblime në 2 muaj, vetëm 3 deputetë kursyen fondet
A duhet të rikandidohet Veliaj në Tiranë? Si përgjigjet Erion Braçe
cna.al
Kokëdhima plas “bombën”/ Zbulon planin e fshehtë Rama-Vuçiç
boldnews.al
Koha për të protestuar përpara kryeministrisë, jo në aeroporte!
almakos.com
Prezantohet skena e “Eurovision 2019”
kallxo.com
Lushtaku: Lufta e UÇK-së ka qenë luftë e drejtë dhe çlirimtare
almakos.com
Chris Brown mohon akuzat për përdhunim, lirohet nga policia franceze
24-ore.com
Dorëhiqet diplomati i DASH për çështjet evropiane, Wess Mitchell
sot.com.al
Mimi Kodheli: Shqipëria meriton hapjen e negociatave me BE, ministrat e rinj janë teknikë dhe jo politikë
sot.com.al
PS: Akuzat e opozitës për aksin Thumanë-Kashar qesharake, Shaqiri nuk plotëson kriteret për në krye të KLSH
Çavusoglu dhe Lavrov bisedojnë detajet e fundit të vizitës së Presidentit Erdogan në Rusi
VIDEO-Forumi ekonomik botëror, mundësi edhe për Ballkanin
sot.com.al
Opozita gati të dështojë reformën zgjedhore, vë kusht rrëzimin e qeverisë, Kuvendi lë jashtë kalendarit draftin e ri
portalb.mk
Shefi i inteligjencës së NATO-s, për vizitë në Shkup
sot.com.al
Zbardhen detajet e protestës së opozitës, më 16 shkurt nisin revoltat popullore në Tiranë e rrethe, synohet qeveri teknike pa Ramën kryeministër
sot.com.al
Afron ngritja e SPAK, 22 anëtarë të Krimeve të Rënda aplikojnë për në Gjykatën Speciale, panik në radhët e politikanëve
Na duhet një Xhovani Falkone
sot.com.al
Rama godet Metën e Berishën: Rruga Tiranë-Elbasan kushtoi dyfish për shkak të papërgjegjshmërisë
sot.com.al
Regjistroi apartamentin në Tiranë në emër të vjehrrës për ta fshehur, KPK zbardh arsyet e shkarkimit të gjyqtarit Luan Dervishi
Partitë kosovare, si sindikatat e mafisë
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
Një bisedim midis Lasgush Poradecit dhe At Fulvio Kordinjanos
sot.com.al
Bishtpërdredhura Evropë!
sot.com.al
Ndryshimi i Kodit Zgjedhor, një detyrim ndaj së sotmes dhe së ardhmes
sot.com.al
Një apel drejtuar zotit Gramoz Ruçi!
sot.com.al
Qeveria tërhiqet nga koncesionet e pakërkuara, nga 1 korriku PPP nën kontroll të rreptë nga Ministria e Financave
koha.net
Komisioni parlamentar kërkon përfshirjen e kërkesave të Sindikatës në statutin për “Trepçën”
botasot.info
Remont në Golem, kufizim energjie në disa zona të Durrësit
Presidenti i Ukrainës nuk pranon federalizimin e vendit
Perspektiva e errët e një arsimi defektoz
rtsh.al
Rama merr detyrën e shefit të diplomacisë
Kurbanët e Ulajt. Po ai vetë ç’fsheh?
Frank Shkreli: Urtësia e Ibrahim Rugovës dhe Trimëria e Adem Jasharit
PD-ja e cilëson këtë projektbuxhet si draft i krizës
tvklan.al
Nis Fushata “100 ditët e pemëve”
koha.mk
Komanda osmane nuk e lejoi flamurin shqiptar në Janinë, qytetin ua dorëzoi grekëve
“Save the chidren”: Burgu, alternativa e fundit për të miturit në Shqipëri
ina-online.net
Zaevi: Në Qeveri po përgatitemi që ministrat shqiptar të flasin shqip
gazetablic.com
Deputeti i AAK-së: Thaçi s’duhet të thotë se do ta marrim Preshevën, sepse s’mundet ta marrë ai
Obama vendos për dërgimin e 450 trupave shtesë në Irak
Ahmeti pret Mogherinin: Kriza institucionale, jo krizë ndëretnike
Ngjarjet e datës 23 janar 2019 - RTV21
koha.mk
Osmani: Me zgjedhje të parakohshme me vetëdije do ta komprometojmë procesin evropian
gazetablic.com
Soros në politikën shqiptare? Dalin akuzat ndaj tij
insajderi.com
Nënkryetari i AAK-së i reagon Driton Selmanajt për taksën
Flet modelja që u përdhunua nga Chris Brown: Zgjati 30 minuta, ishte brutal! Abuzuan dhe 3 miqtë e tij
Parlamenti Europian, shuplakë për Tiranën zyrtare
sot.com.al
Flet studiuesi: Ja si i zbulova plagjiaturat e Kodhelit dhe Kryemadhit
Dorëhiqet Mitchell, diplomati kryesor për Evropën në DASH
kallxo.com
Lladrovci: Do të ndërtojmë rrugën e tramvajit Drenas- Komoran
Zjarri në Trepçë, flasin minatorët e drejtori
alpenews.al
KRIZA NË PARTINË DEMOKRATIKE/ Salianji bëhet “sebep”, demokratët kritik nuk “kursejnë” Bashën
gazetablic.com
Uran Ismaili: Qeverisja Mustafa u vetërrëzua nga depuetët e LDK-së
insajderi.com
Vajzat e guximshme kosovare
Radari i 5 viteve/ Koncensionet me faturë 2 miliardë euro s’mund të amnistohen me “çfarë kaloi u harrua”
Shëndetësia falas!!! Skandal/ “Transporti i pacientit mes shiut, nga urgjenca për te 6 katëshi”
syri.net
Shkarkimet e drejtorëve, Zëri i Amerikës ngre dyshime: Akte të detyruara, nuk shkojnë në linjë me... Komentet
balkanweb.com
Zgjedhjet në PD, gazetarja replikë me Gjatën: Procesi jo transparent
syri.net
Tentativa e tretë - Ekskluzive/ Partitë kosovare negociojnë në Rogner gjatë fundjavës
gazetablic.com
LDK: Të hiqet taksa pas kërkesës së SHBA-së
Silva Caka: Donika Prela do t’a kalojë Vetting-un me rregull 3-shi
koha.mk
Majlida Bregu e mbështeti agjendën reformuese evropiane të Maqedonisë
Kriminterni – gangsterët dhe Kremlini
balkanweb.com
“Propozimi që më ndryshoi jetën”, Gjata flet për pozicionin në PD
alpenews.al
PROFIL/ Ervin Salianji, shkëlqimi dhe rënia e një “meteori” politik në Partinë Demokratike
Erisa Xhixho: Protesta popullore të pandalshme deri në rrëzimin e kryeministrit Rama!
Ngjela: Femra shqiptare, më e bukura në botë! Ja pse nuk jam martuar dhe të lë trashëgimtarë..
Erisa Xhixho: Protesta popullore të pandalshme deri në rrëzimin e Kryeministrit Rama
U vendos! Opozita në protestën e madhe popullore në datë…
gazetablic.com
VV-ja kundërshton pezullimin e taksës ndaj Serbisë: Me këtë vendim, po ndihemi shtet!
insajderi.com
Promovimi i artit dhe veprave artizanale nëpërmjet “Takim dhe njoftim” me zanatlinjtë
TAP kërkon licensën 25-vjeçare për transmetimin e gazit, ERE e pranoi edhe pse nuk ka dokumentet
koha.mk
Lordi Bajron me kostum shqiptar/Çfarë I tha Pashai djaloshit fisnik?
shqiptarja.com
Hoxha: Meta ikën çdo vit jashtë kur afron 21 janari, Berisha e ka bërë komandantin e Gardës, kryetar të PD në Mat
Rama takohet me Vals në Paris, në fokus errorizmin dhe integrimi
exit.al
Sheshi Skënderbej kandidat për një tjetër çmim
Taksa për produktet serbe, ambasadori amerikan takon Haradinajn
cna.al
Nuk përmbahet Petrit Vasili/ Edi Rama derr që mban erë
Veliaj/ Kodheli: Qytetari i Tiranës e ka kryetarin! S'e di për Durrësin e Elbasanin
rtsh.al
Afganistan, sulm vdekjeprurës ndaj një bazë të inteligjiencës vendase
rtsh.al
Vetingu, prokurorja Prela ka rezultuar me probleme në deklarimet e pasurisë
rtsh.al
Armiku i oligarkëve!, sonte në #Përballë do të jetë zv/kryeministri Erion Braçe
shqiptarja.com
21 janari/ Gazetari Artan Hoxha: Vrasjet ndodhën kur protesta ishte shuar. Analisti Ilir Yzeri: Ishte masakër, Basha sot kërkon pushtet
periskopi.com
Njerëz të afërt me presidentin Trump të interesuar për blerjen e Telekomit, Qeveria tashmë ka një plan
Nis procedura për zgjedhjen e projektit të Kompleksit “Adem Jashari”
almakos.com
Ramë Lahaj publikon fotografi të 20 viteve më parë, kujton kohën kur ishte ushtar i UÇK-së
cna.al
Kompesimi i TVSH/ Njoftim i rëndësishëm i kreut të PAA-së
Belgu i hekurt i vetingut ‘kapet’ me Donika Prelën
BOOM: Shqipëria vendos barriera, kontenieri me ndihma për spitalet mbetet i bllokuar
kosovalive360.com
Vazhdon trysnia e SHBA-ve rreth pezullimit të taksave
E zeza është një ngjyrë
Ekipi i PS për “betejën” e 30 qershorit, të rikonfirmuarit dhe emrat e rinj
Hakmarrja e “kryeministrit që duam” ndaj Mariglenit!
Tenderi i impiantit fotovoltaik në Akërni, kush është kompania serbe që fshihet pas administratorëve shqiptarë
Ibrahim Rugova krijues
portalb.mk
Komuna e Tetovës me 300 mijë euro do ta rregullojë shtratin e lumit Shkumbin, tenderin e fitoi NB Company
Denoncon avokati: Soros urdhëroi Ramën për të ndal PPP-të, po tani është vonë, SHBA do t’i godasë shpejt
balkanweb.com
Dorëhiqet diplomati i DASH për çështjet evropiane, Wess Mitchell
sot.com.al
Juristi Romeo Kara letër të hapur, zbulon synimin e fshehtë të familjes Berisha
Minatorët dalin nga miniera, gjendja shëndetësore e tyre stabile
Kryeministri Haradinaj: Taksa ndaj Serbisë mund të mbetet përgjithmonë
periskopi.com
Zeka: Ua kemi ulë rrogat Thaçit, Veselit dhe Haradinajt – Do të përfitojnë fukarenjtë
boldnews.al
Djali i Ruçit, Shullazi dhe pagat në të zezë të bashkëshortit, dyshimet e ONM-së për Donika Prelën
tesheshi.com
Tiranë – Elbasan, gati për Ditën e Verës: pse Rama përmendi “babëzinë”?
Soreca apel të fortë politikës shqiptare: Shqipëria do të bënte gabim nëse nuk do të fokusohej…
Fakulteti Gjeologji-Minierave ultimatum: Nëse VKM-ja nuk shfuqizohet brenda 15 ditësh atëherë…
portalb.mk
Kroacia, Shqipëria dhe Mali i Zi thellojnë bashkëpunimin në luftimin e migrimit të parregullt
Rama: Si do veprojmë me pedagogët e korruptuar, studentët do na ndihmojnë
koha.net
Sonte në Rubikon debat për takimin Kosnett-Veseli-Haradinaj
Contour Global i siguron paratë për ndërtimin e termocentralit 'Kosova e Re'
gazetablic.com
Profesori i Sociologjisë tregon shkaqet që quan mësimdhënësit drejt grevës
Nuk përmbahen studentët: Shqiptarët pa punë i Gjati me dy punë…
Presidenti Meta në Tuz: Marrëdhënie shembullore mes Shqipërisë dhe Malit të Zi…
Gjosha: Shqipëria nuk ka më kohë për të humbur për negociatat. Rama pengesë për dialogun politik
lajmpress.com
Laburistët, propozim për një tjetër referendum mbi Brexit
Skandali me Unazën, dorëhiqet administratori i OST
Bujar Nishani flet për postin e ri në PD: Shqipëria në kolaps ndaj vendosa të rikthehem, do nisim protestat masive për të treguar alternativën tonë
portalb.mk
Lideri i BDI-së, Ahmeti u shpreh skeptik se pse Ligji për gjuhët u dërgua në Venedik
Zv.ministri i Ramës për 21 JANARIN: Përgjegjës për VRASJET këta 2 EMRA! Me ngritjen e SPAK do japin llogari
balkanweb.com
Emri/ Kapet autori i grabitjes së shtëpisë së Elton Çiçës
cna.al
Gazetari denoncon/ Kryetari i PS-së, merr gjashtë rroga

‘Cakaj’, PD: Rama e ka shndërruar DSIK në kioskë dezinformuese

Balkanweb 11.01. 17:04

‘Cakaj’, PD: Rama e ka shndërruar DSIK në kioskë dezinformuese

TIRANE Deputeti i PD, Flamur Noka thotë se DSIK pranoi vetë si e zeza mbi të bardhë se është në shkelje të ligjit dhe një vegël politike në duart e Edi Rames. Përmes një postimi në Facebook, duke iu referuar rastit ‘Cakaj’, Noka shprehet se nuk ka asnjë mundësi reale që një person të verifikohet pë»»»

balkanweb.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining