ekonomiaonline.com
Haradinaj: Nuk jam pishman për koalicionin me PDK-në, jemi afër me NISMA-n dhe AKR-në
lexo.com.al
Braçe: Stadiumi kombëtar e ka emrin
syri.net
Arta Marku për dosjen 184: Qeveria dhe Rilindja nuk janë `organizatë kriminale`, por `grup i thjeshtë`… Komentet
koha.net
Sherifi përjashton mundësinë për koalicion me partitë e mëdha
klankosova.tv
Ramush Haradinaj: E dija se do shpërndahej Kuvendi, Albin Kurti ishte më i mërzituri kur dhash dorëheqje
rtsh.al
Shpërndahet Kuvendi i Kosovës, vendi drejt zgjedhjeve të parakohshme
Haradinaj: Sot partitë dëshmuan pjekuri politike
Haradinaj: Kur kam dhënë dorëheqje, Albini ka qenë më i mërzituri - RTV21
Qëndrimet e partive pas shpërndarjes së Kuvendit
telegrafi.com
Haradinaj pas koalicionit me PSD-në, i hapur edhe për Nismën dhe AKR-në
rtsh.al
Skorja e Dropullit ndryshon pamje, investojnë bijtë e emigruar
kosova.info
Bilall Sherifi me plot akuza ndaj Veselit
gazetamapo.al
Senida Mesi- Lulzim Bashës: Po të ishe burrë do i çoje të fortët…
portalb.mk
Prokurorja Fatime Fetai foli për paraburgimin e shefes së saj Katica Janeva (VIDEO)
zeriamerikes.com
Shpërndahet parlamenti i Kosovës – pritet shpallja e datës së zgjedhjeve
gazetainfokus.com
Haradinaj: Kosova ka fituar sot
Qeveria Haradinaj do të mbahet mend si një prej qeverive më të mëdha në botë
infoglobi.com
Hoti: Për çka do të mbahet mend Qeveria e PAN-it
lexo.com.al
Si harxhoi kunata e kryeministrit 207 mijë euro para zgjedhjeve për 300 telefona të shtrenjtë
ekonomiaonline.com
Kurti: Mundësia e zgjedhjes iu kthye qytetarit
Kurti: Jam optimist për marrëveshjen VV-LDK
portalb.mk
U anulua gjykimi për rastin “Monstra”: Është i sëmurë gjykatësi
Marrëveshja Turqi-ShBA për Sirinë, “hap pozitiv”
gazetablic.com
LAJMI I FUNDIT: Shpërndahet Kuvendi – Kosova shkon në zgjedhje të parakohshme
Kurti optimist për koalicion me LDK-në - RTV21
gazetainfokus.com
Kurti: U bë mirë që shumica votuan për shpërndarjen e kësaj legjistrature, ditë gëzimi për Kosovën
telegrafi.com
Shpërndahet Kuvendi, vendi shkon në zgjedhje
koha.net
Shumica e GP kërkojnë të mos ketë debat para votimit të shpërndarjes së Kuvendit
insajderi.com
Kadri Veseli bënë shaka me deputetët: Shkoni ku doni se pa shku në zgjedhje s’bënë
rtsh.al
PD i kërkon prokurorisë verifikimin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku
gazetainfokus.com
A do të mungojë deputeti i PSD-së në seancën e shpërndarjes së Kuvendit?
insajderi.com
Veseli: Mos e dhashtë zoti të ketë më kuvend dembel si ky
indeksonline.net
Krasniqi i PDK-së konsultohet me deputetët e VV-së për shpërndarjen e Kuvendit
Sejdiu: Po NISMËS dhe AKR-së, jo PDK-së e VV-së - RTV21
Kuvendi i Kosovës pritet të marrë vendimin për shpërndarjen e legjislaturës
Në prag të shpërndarjes së Kuvendit, deputetët kërkojnë debat
gazetaexpress.com
Është koha e Vjosës dhe AlbinitTe fundit
aa.com.tr
OKB: 3 milionë njerëz rrezikohen nga sulmet në veriperëndim të Sirisë
sport.cna.al
Starton Kategoria Superiore, ja kur luhen ndeshjet e kësaj jave
lexo.com.al
Trump paralajmëron njoftimin e rëndësishëm për fëmijët që lindin në SHBA
lexo.com.al
Sende të shpërndara, makina të shkatërruara dhe fëmijë të tmerruar, FOTO dramatike nga aksidenti i Lezhës
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/08/2019

Edhe Abazi i del kundër Veselit, ja si ironizon me të

Kosova Sot 17.07. 11:54

Edhe Abazi i del kundër Veselit, ja si ironizon me të

Edhe analisti politik Haki Abazi, i ka dalë kundër kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, që e ka quajtur “fosil të mbetur”, historianin Jusuf Buxhovi. Veseli, teksa është pyetur për deklaratën e Buxhovit se “UÇK-ja ka qenë e drejtë, por nuk ka qenë e pastër”, ka thënë se deklaratat si kjo,»»»

kosova-sot.info
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining