Novi napadi Izraela na Liban, poginulo devetoro, među njima i general
Libanska vojska je saopštila da je devet ljudi, uključujući dva oficira i vojnika, poginulo danas u izraelskim napadima, svega nekoliko dana pošto su Izrael i Liban postigli novi sporazum o prekidu vatre. Po saopštenju vojske, brigadni general, kapetan i jedan vojnik su jutros poginuli u napadu Izr»»»
Ukrajinski ministar: Putin izgubio šansu da se izvuče iz rata odbijanjem poziva Zelenskog - Autonomija
"Stvari će se samo pogoršati za Rusiju. Gubici na bojnom polju će nastaviti da rastu. Neuspesi će postajati sve ponižavajući" Ministar spoljnih poslova Ukrajine Andrij Sibiha objavio je danas da je predsednik Rusije Vladimir Putin „izgubio šansu da se izvuče iz svog neuspelog rata“ time što je odbi»»»
Lavrov: Rusija će nastaviti da se bori protiv diskriminacije ruskog jezika
MOSKVA - Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da će Rusija ostvariti cilj da se Rusima i stanovništvu koje govori ruski u Ukrajini vrate prava, ocenjujući da je rešavanje tog pitanja jedan od uslova za dugoročno rešenje ukrajinskog sukoba. U video-poruci povodom Dana ruskog jezi»»»
RSE: Rašić protiv Vučića, ali u sukobu s narativom o Kosovu
Nenad Rašić opisuje vlast u Srbiji kao "diktaturu na djelu" i povezuje svoju podršku studentima koji protestuju sa suprotstavljanjem režimu Aleksandra Vučića. U memorandumu objavljenom prošlog mjeseca, studentski pokret u Srbiji, koji on politički podržava, tretira Kosovo kao "sastavni dio Srbije".»»»
Beriša čestitao Dan osnivanja Nacionalnog saveta slovenačke nacionalne manjine
BEOGRAD - Ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Demo Beriša je danas povodom Dana osnivanja Nacionalnog saveta slovenačke nacionalne manjine uputio čestitku rukovodstvu i članovima tog saveta, kao i svim pripadnicima slovenačke zajednice u Srbiji. Ministar je istakao da je ovaj »»»
CRVENI ALARM U RUMUNIJI, PREDSEDNIK SAZVAO HITAN SASTANAK VOJNOG VRHA! Bukurešt preduzima HITNE MERE zaštite nakon bezbednosnih incidenata sa dronovima
Slušaj vest Predsednik Rumunije, Nikušor Dan, doputovao je u Konstancu gde od 12:00 časova predsedava vanrednim sastankom. Kako prenosi predsednička administracija, ključna tema razgovora je analiza bezbednosnog incidenta izazvanog eksplozijom morskih dronova u luci Konstanca i crnomorskom akvatori»»»
Napad Socijaldemokrata na medije ugasio 1.000 radnih mesta u Austriji
Blic Vicekancelar Andreas Babler blokira medijske subvencije i finansiranje digitalne transformacije, koristeći ih kao politički pritisak na koalicionog partnera Više od 1.000 novinara ostalo je bez posla, a taj broj bi mogao da se udvostruči do kraja godine zbog finansijskih problema medija Slušaj»»»
MISTERIJA NESTALIH PORUKA U SLUČAJU EPSTAJN: Sumnjiva krađa telefona ostavila prazne dosijee – prepiska Pitera Mandelsona i britanskog ministra ISPARILA!
Slušaj vest Telefonske poruke između britanskog ambasadora u Sjedinjenim Američkim Državama, Pitera Mandelsona, i ministra u britanskoj vladi Nika Tomasa-Sajmondsa nedostaju iz objavljene dokumentacije parlamentarne istrage o slučaju Džefrija Epstajna. Kako prenosi Politiko, razlog je to što je min»»»
Pukla bomba u Austriji! Sećate li se kako nam je Đilasov pajtos punio glavu o slobodi medija: Šta ćemo sad, gospodine Šider?!
Andreas Šider, mentor blokadera i opozicije, koji je ne jednom Srbiji solio pamet o medijskim slobodama, kao da je u zemlju propao nakon što je kao bomba odjeknula vest u Austriji da je njegov partijski šef, vicekancelar, ministar za medije i lider Socijaldemokratske partije Austrije (SPO) Andreas »»»
Iran očitao lekciju Libanu – "spasavajte se od Izraela"
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči danas je pozvao libanskog predsednika Džozefa Auna, koji je prethodnog dana pozvao Teheran da prestane da se "meša" u poslove njegove zemlje, da "spase" Liban od "pravog neprijatelja" – Izraela. "Slušajući Aunove izjave moglo bi se pomisliti da je Iran »»»
Napad socijaldemokrata na medije ugasio 1.000 radnih mesta u Austriji
Austrija se suočava sa najdramatičnijom medijskom krizom u svojoj istoriji, pišu mediji. Vicekancelar, ministar za medije i lider Socijaldemokratske partije Austrije (SPO) Andreas Babler je svojim delovanjem doveo je na ivicu uništenja austrijski medijski pejzaž, ističe portal "Oe24". Sve veći broj»»»
Balint održao predavanje u Mađarskoj akademiji nauka u Budimpešti
BUDIMPEŠTA - Ministar nauke, tehnološkog razvoja i inovacija akademik Bela Balint održao je predavanje u Budimpešti kao spoljni član Mađarske akademije nauka sa temom "Terapijska afereza zasnovana na dokazima: pravi pacijent - odgovarajući postupak - optimalno vreme". U saopštenju Ministarstva nauk»»»
MISTERIJA NESTALIH PORUKA U SLUČAJU EPSTAJN: Sumnjiva krađa telefona ostavila prazne dosijee – prepiska Pitera Mandelsona i britanskog ministra ISPARILA!
Slušaj vest Telefonske poruke između britanskog ambasadora u Sjedinjenim Američkim Državama, Pitera Mandelsona, i ministra u britanskoj vladi Nika Tomasa-Sajmondsa nedostaju iz objavljene dokumentacije parlamentarne istrage o slučaju Džefrija Epstajna. Kako prenosi Politiko, razlog je to što je min»»»
Ministarstvo kulture: Mionici sedam miliona dinara za završetak muzeja "Kuća Kolubarske bitke"
MIONICA - Za završetak scenografije muzeja "Kuća Kolubarske bitke" u Mionici kroz ovogodišnji konkurs "Gradovi u fokusu 2026" potpisan je ugovor vredan 7.000.000 dinara, saopšteno je danas iz ministarstva kulture. Ugovor su potpisali ministar kulture Nikola Selaković i predsednik Opštine Mionica Bo»»»
Siniša Mali: Rebalans budžeta u septembru ili oktobru, realizacija projekata po planu
BEOGRAD - Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je da se rebalans budžeta i ove godine očekuje tokom septembra ili oktobra kako bi se preraspodelio višak novac tamo gde su sredstva najpotrebnija i istakao da se svi projekti u Srbiji za sada odvijaju po planu uprkos krizi»»»
SJAJNE VESTI ZA MLADE: Država nastavlja sa subvencionisanim kreditima
PRVI potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je da je država proširenjem garantne šeme za subvencinisane kredite sa dodatnih 300 miliona evra omogućila mladima nastavak kupovine prve nekretnine po povoljnim uslovima. Mali je rekao Tanjugu da je više od 7.000 mladih rešilo svoje»»»
Mali: Više novca za stambene kredite mladima, nastavljamo sa garantnom šemom! Evo koji su uslovi prijave
Blic Program obuhvata kupovinu ili izgradnju prve stambene nekretnine, sa zabranom izdavanja ili prodaje nekretnine narednih šest godina Država garantuje 40% vrednosti kredita bankama u prvih deset godina otplate, a maksimalan rok otplate je 40 godina ili do 70. godine života korisnika Slušaj vest »»»
Mali: Nastavljamo sa subvencionisanim kreditima za mlade, do sada više od 7.000 ugovora
Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je da je država proširenjem garantne šeme za subvencinisane kredite sa dodatnih 300 miliona evra omogućila mladima nastavak kupovine prve nekretnine po povoljnim uslovima. Mali je rekao Tanjugu da je više od 7.000 mladih rešilo svoje»»»
Rosatomove kompanije zainteresovane za jače prisustvo i poslovanje u Srbiji
Ilustracija (Foto: metamorworks/shutterstock.com) Srbija će sa moskovskim Rosatom raditi na inicijativi za dolazak većeg broja digitalnih i IT kompanija iz sistema te kompanije, najavio je ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina. On se na sastanku sa direktorom za informacione tehnol»»»
MALI SAOPŠTIO VAŽNE VESTI: Višak novca za građane sa najnižim primanjima, rebalans budžeta na jesen
PRVI potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je da se rebalans budžeta i ove godine očekuje tokom septembra ili oktobra kako bi se preraspodelio višak novac tamo gde su sredstva najpotrebnija i istakao da se svi projekti u Srbiji za sada odvijaju po planu uprkos krizi u svetu. »»»
Mali: "Nastavljamo sa subvencionisanim kreditima za mlade"; Do sada više od 7.000 ugovora
Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je da je država proširenjem garantne šeme za subvencinisane kredite sa dodatnih 300 miliona evra omogućila mladima nastavak kupovine prve nekretnine po povoljnim uslovima. Mali je rekao Tanjugu da je više od 7.000 mladih rešilo svoje»»»
"Višak novca za građane sa najnižim primanjima": Ministar Siniša Mali najavio rebalans budžeta za jesen
Slušaj vest Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je da se rebalans budžeta i ove godine očekuje tokom septembra ili oktobra kako bi se preraspodelio višak novac tamo gde su sredstva najpotrebnija i istakao da se svi projekti u Srbiji za sada odvijaju po planu uprkos kri»»»
Mali: Rebalans budžeta u sepetembru ili oktobru, realizacija projekata po planu
Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je da se rebalans budžeta i ove godine očekuje tokom septembra ili oktobra kako bi se preraspodelio višak novac tamo gde su sredstva najpotrebnija i istakao da se svi projekti u Srbiji za sada odvijaju po planu uprkos krizi u svetu. »»»
Siniša Mali: Rebalans budžeta u sepetembru ili oktobru, realizacija projekata po planu
BEOGRAD - Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je da se rebalans budžeta i ove godine očekuje tokom septembra ili oktobra kako bi se preraspodelio višak novac tamo gde su sredstva najpotrebnija i istakao da se svi projekti u Srbiji za sada odvijaju po planu uprkos krizi»»»
"Višak novca ide građanima sa najnižim primanjima!" Mali: Rebalans budžeta u septembru ili oktobru
Blic Svi projekti u Srbiji trenutno se odvijaju po planu uprkos globalnoj krizi, rekao je Siniša Mali Naplata budžetskih prihoda, posebno PDV-a, kako kaže Mali, ide bolje od plana i doprinosi ekonomskom rastu. Slušaj vest 0:00/ 0:00 Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio »»»
"SVE IDE PO PLANU..." Mali saopštio važne vesti, tiču se budžeta i realizacije projekata
PRVI potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je da se rebalans budžeta i ove godine očekuje tokom septembra ili oktobra kako bi se preraspodelio višak novac tamo gde su sredstva najpotrebnija i istakao da se svi projekti u Srbiji za sada odvijaju po planu uprkos krizi u svetu. »»»
Mali: "Rebalans budžeta u septembru ili oktobru"; "Svi projekti odvijaju se po planu uprkoz krizi u svetu"
Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je da se rebalans budžeta i ove godine očekuje tokom septembra ili oktobra kako bi se preraspodelio višak novac tamo gde su sredstva najpotrebnija. Mali je istakao da se svi projekti u Srbiji za sada odvijaju po planu uprkos krizi u »»»
Novi život u još 67 kuća u 48 sela! Krkobabić: Devetoro dece i deseto na putu pod svojim krovom u Svilajncu
Blic Maksimalni iznos sredstava za kupovinu kuće ove godine povećan je na 1.500.000 dinara, ali se kuće i dalje mogu pronaći za manje novca Poseban akcenat dat je na podršku porodicama sa mnogo dece, poput porodice Jevremović koja ima devetoro dece i deseto na putu Slušaj vest 0:00/ 0:00 Ministar z»»»
Vučić razobličio zloglasni mit: Predsednik Srbije u Crnoj Gori stvari postavio na svoje mesto!
Do juče se u Crnog Gori govorilo o Srbiji kao o izvoru svih problema za tu državu, posle posete predsednika Aleksandra Vučića Tivtu sve se menja. Predsednik Vučić argumentima i istinom tokom poslednjeg boravka u Crnoj Gori zapušio je usta svima koji su hteli da nametnu osećaj krivice Beogradu. Sad»»»
Eskalacija – izvedeni brutalni napadi; Stigla munjevita odmazda Irana; Gore američke baze? VIDEO
Sukob na Bliskom istoku – 99. dan. Iran je izveo napade na "neprijateljske baze u regionu" kao odgovor na američke napade na iranske radarske lokacije ranije tokom noći. CENTCOM ističe da je Iran ispalio sedam balističkih raketa prema Kuvajtu i Bahreinu. Sve najnovije informacije o sukobu na Blisko»»»
Rat u Ukrajini ulazi u odlučujuću fazu: Tenzije rastu, Putin pred sudbonosnim izborom
Suzana Luković Novinar rubrike svet Analize novinara u egzilu i savremene statistike naglašavaju ogroman broj ruskih žrtava I ukrajinska vojska ima ozbiljne probleme: pojedini komandanti napuštaju položaje Slušaj vest 0:00/ 0:00 "Situacija na ukrajinskom frontu je takva da će na jesen ili biti mobi»»»
POSAO ZA SVAKO DETE PALOG BORCA: Počela realizacija zaključaka Vlade Srpske u lokalnim zajednicama oko zapošljavanja
ZAPOŠLjAVANjEM dvoje dece poginulih boraca u Ministarstvu rada i boračko-invalidske zaštite počela je realizacija zaključaka Vlade RS, prema kojoj će, do kraja godine, biti zaposleno njih 500. Resorni ministar Radan Ostojić kaže da društvo ima obavezu prema tim porodicama, a da je zapošljavanje dec»»»
Rašić: Bez sprovođenja sporazuma nema promena za Srbe na Kosovu
Rašić, kosovski ministar za zajednice i povratak u nekoliko navrata, kazao je da ne prepoznaje volju Srbije da sprovede sporazume postignute u dijalogu, prenela je Ekonomija onlajn delove njegovih navoda za RTV21. Na pitanje kako je proces dijaloga uticao na kosovske Srbe, Rašić je odgovorio da tre»»»
Memić: Novi Pazar beleži najbrži rast turizma u Srbiji – broj noćenja veći za 64 odsto - Radio Televizija Novi Pazar
ČITAJ MINovi Pazar ostvario je najdinamičniji rast turizma u Srbiji u periodu od januara do aprila 2026. godine, pokazuju najnoviji podaci Republičkog zavoda za statistiku. Sa ukupno 29.247 ostvarenih noćenja, ovaj grad beleži povećanje od čak 64 odsto u odnosu na isti period prethodne godine, čime»»»
UDARAC ZA TRAMPA: Federalni sudija oborio politiku predsednika SAD prema imigrantima iz 39 zemalja
Slušaj vest Američki federalni sudija blokirao je danas administraciju predsednika SAD Donalda Trampa u sprovođenju politike, nastale kao posledice napada na dvoje pripadnika Nacionalne garde u Vašingtonu, prema kojoj je imigrantima iz desetina zemalja otežano da dođu u SAD ili da u njoj ostanu. Po»»»
UDARAC ZA TRAMPA: Federalni sudija oborio politiku predsednika SAD prema imigrantima iz 39 zemalja
Slušaj vest Američki federalni sudija blokirao je danas administraciju predsednika SAD Donalda Trampa u sprovođenju politike, nastale kao posledice napada na dvoje pripadnika Nacionalne garde u Vašingtonu, prema kojoj je imigrantima iz desetina zemalja otežano da dođu u SAD ili da u njoj ostanu. Po»»»
Stigao plan iz Vašingtona; Evropa ima razlog za brigu
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa priprema veliko smanjenje vojnih kapaciteta koje Sjedinjene Američke Države stavljaju na raspolaganje NATO-u u slučaju odbrane Alijanse. Prema dokumentu koji su, kako navode nemački listovi Velt i Bild, američki predstavnici dostavili saveznicima,»»»
Bratina u Sankt Peterburgu sa direktorom za IT i digitalizaciju kompanije Rosatom
SANKT PETERBURG - Ministar informisanja i telekomunikacija Srbije, gospodin Boris Bratina sastao se danas u Sankt Peterburgu sa direktorom za informacione tehnologije i digitalizaciju kompanije Rosatom Evgenijem Abakumovim, a u razgovoru su razmatrane su mogućnosti za dalje unapređenje saradnje u o»»»
Министар Братина са директором за ИТ и дигитализацију компаније Росатом
Министар информисања и телекомуникација Србије, господин Борис Братина састао се данас у Санкт Петербургу са директором за информационе технологије и дигитализацију компаније Росатом Евгенијем Абакумовим, а у разговору су разматране су могућности за даље унапређење сарадње у области информационих т»»»
SRCE: Srbija nije iskoristila sredstva iz programa IPARD 1, iz IPARD 2 neiskorišćeno 76 miliona evra
Potpredsednik Srbija centra (SRCE) Slobodan Cvejić kazao je danas da Srbija nije koristila program Evropske unije (EU) za razvoj poljoprivrede IPARD 1, a da je iz IPARD 2 iskoristila 56 odsto, te da je 76 miliona evra ostalo neiskorišćeno. "IPARD 1 Srbija nije ni koristila, zato što nije pripremila»»»
Francuska otvorila istragu o torturi i ratnim zločinima prema članovima flotile
PARIZ – Kancelarija francuskog državnog tužioca za borbu protiv terorizma saopštila je da je danas u Parizu otvorena istraga zbog “torture“ i “ratnih zločina“, nakon izveštaja vlade o tome kako su izraelske vlasti tretirale francuske građane, članove humanitarne flotile za Gazu. Tužilac je pojasnio»»»
Cvejić (SRCE): Srbija nije iskoristila sredstva iz programa IPARD 1, iz IPARD 2 neiskorišćeno 76 miliona evra
Potpredsednik Srbija centra (SRCE) Slobodan Cvejić kazao je danas da Srbija nije koristila program Evropske unije (EU) za razvoj poljoprivrede IPARD 1, a da je iz IPARD 2 iskoristila 56 odsto, te da je 76 miliona evra ostalo neiskorišćeno. „IPARD 1 Srbija nije ni koristila, zato što nije pripremila»»»
Severna Makedonija postala član Ekonomskog i socijalnog saveta Ujedinjenih nacija
"Prvi put od sticanja nezavisnosti, izabrani smo u jedno od vodećih tela Ujedinjenih nacija (UN). Ogroman uspeh za zemlju i makedonsku diplomatiju. Izabrani smo sa 174 glasa", napisao je premijer Severne Makedonije Hristijan Mickoski na Fejsbuku. Prema njegovim rečima, taj izbor je potvrda sa Seve»»»
IZRAEL OTVARA AMBASADU U OVOJ DRŽAVI BLIZU SRBIJE: Prethodna vlada zabranila ulazak Netanjahuu, novi premijer poručio: "Dobrodošli"
Slušaj vest Izrael planira da otvori ambasadu u Sloveniji, izjavio je sinoć ministar spoljnih poslova Gideon Sar, što je znak otopljavanja odnosa otkako je nova vlada desnog centra preuzela vlast u Ljubljani. Vlada premijera Janeza Janše će verovatno preokrenuti pravac spoljne politike koji je na»»»
EU nadomak odluke o proširenju! Vučić iz Tivta saopštio najnovije informacije: "Pozitivan dan za Srbiju!"
Predsednik Srbije - Aleksandar Vučić, oglasio se iz Tivta. Predsednik je rekao da je imao sadržajan dan pun dobrih susreta. - Bio je produktivan dan. Imao sam razgovor sa irskim premijerom, sa španskim premijerom, sa slovenačkim premijerom, kao i sa mnogim drugima. Mislim da smo unapredili naše odn»»»
Sedam godina Slobodne Republike Verdis: Dok Hrvatska i dalje brani pristup teritoriji koja nije njena, otvorene su kancelarije u Novom Sadu i Doveru, održani sastanci u UN…
Slobodna Republika Verdis proslavila je pre nekoliko dana sedam godina postojanja, najpre kao ideja, a potom i kao stvarnost. Nalazi se između Srbije i Hrvatske, na deset kilometara od Apatina i isto toliko od Aljmaša, duž reke Dunav, na teritoriji koja ne pripada nijednoj od dve države. Država koj»»»
POPOVIĆ SAOPŠTIO ODLIČNE VESTI IZ RUSIJE: Srbija će imati garantovane količine gasa
U SANKT Peterburgu, u okviru Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma (SPIEF 2026), ministar u Vladi Srbije Nenad Popović razgovarao je sa visokim zvaničnicima Ruske Federacije o bilateralnoj i ekonomskoj saradnji. Sastanci su održani sa potpredsednikom Vlade Ruske Federacije Dmitrijem Patr»»»
Лазаревићева и министар трговине Јужне Кореје обишли Експо плејграунд
БЕОГРАД - Министарка унутрашње и спољне трговине и комесарка Експо 2027 Јагода Лазаревић и делегација Јужне Кореје, коју предводи министар трговине Републике Кореје Јео Хан-Ку, обишли су данас Експо плејграунд на Београдском сајму.Министру Хан-Ку показана је макета будућег изгледа комплекса Експо 2»»»
Popović sa ruskim zvaničnicima o bilateralnoj i ekonomskoj saradnji
SANKT PETERBURG - U Sankt Peterburgu, u okviru Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma (SPIEF 2026), ministar u Vladi Srbije Nenad Popović razgovarao je danas sa visokim zvaničnicima Ruske Federacije o bilateralnoj i ekonomskoj saradnji. Sastanci su održani sa potpredsednikom Vlade Ruske F»»»
IZRAEL OTVARA AMBASADU U OVOJ DRŽAVI BLIZU SRBIJE: Prethodna vlada zabranila ulazak Netanjahuu, novi premijer poručio: "Dobrodošli"
Slušaj vest Izrael planira da otvori ambasadu u Sloveniji, izjavio je sinoć ministar spoljnih poslova Gideon Sar, što je znak otopljavanja odnosa otkako je nova vlada desnog centra preuzela vlast u Ljubljani. Vlada premijera Janeza Janše će verovatno preokrenuti pravac spoljne politike koji je na»»»