shqiptarja.com
Veliaj prezanton kryetarin e ri të natës në bashkinë e Tiranës: Plot surpriza na presin (VIDEO)
cna.al
Fermerët në krizë/ Çuçi mendjen tek krapi!
epokaere.com
PDK-ja realizoi projekte të mëdha, por do të mbahet mend për gjëra të vogla
balkanweb.com
“Përplasje mes bandave të PS, qëllohet me pistoletë drejtori i Hekurudhave”, Xhaferri për “News 24”: Policia fsheh ngjarjen
shqiptarja.com
Handke: Do ta shmang shtypin përgjithmonë, novelisti Hemon: Handke, Bob Dylan i apologjeve të genocidit
boldnews.al
Rama drejt Brukselit, shpërndan mesazhin nga makina/ Jam me Zaevin, Merkeli po bind Macron…
syri.net
HISTORIA/ Vrau në gjumë çiftin për 150 dhrahmi, shpëtoi foshnja 5-ditëshe. Kush është i ekstraduari, autori i tretë i krimit makabër
periskopi.com
Zyrtare: Vetëvendosje fiton zgjedhjet e 6 tetorit, LDK nuk ka gjasa më ta arrijë
mia.mk
Osmani: Takimi me Varviciotis porosi deri te BE-ja se perspektiva evropiane krijon miq të rinj
rtsh.al
Negociatat, Tirana dhe Shkupi në 'fije të perit', mediat e huaja: Shpresë për kompromis mes Merkel dhe Macron
rtsh.al
Riatdhesohen 100 shtetas shqiptarë nga Franca, Belgjika e Gjermania
portalb.mk
Zarfet nga Serbia: Pacientet thonë se nuk po ndihen mirë
SQARIM/ Një herë e mirë: si erdhi tërheqja e SHBA-ve nga Siria dhe ç’po kërkon Turqia atje
gazetablic.com
Flet Lutfi Haziri pas takimit me nënkryetarin e AAK-së
indeksonline.net
Nëse vazhdon ky trend i votave nga diaspora, Nisma siguron mbi 5% të votave
newsbomb.al
Kryemadhi takon ministrin maqedonas: Takimi i Ramës, Zaevit dhe Vuçiçit në errësirë të plotë, komunikimi jo transparent
Bashkëpunim me autoritetet franceze për të rritur kapacitetet doganore
kallxo.com
Kotorri: Serbia i ka borxhe Kosovës mbi 2 miliardë euro për çështjet e pensioneve
rtsh.al
Arrestimi në Selenicë i vrasësit të 2 femrave në Itali, reagon ministri i Brendeshëm, Lleshaj: Vullneti në luftën kundër krimit, është i paepur
tvklan.al
Dodik: Shpallim Pavarësinë nëse ndryshohen kufijtë në Ballkan
aa.com.tr
Çavuşoğlu: YPG/PKK liroi militantët e DEASH-it për të sulmuar Turqinë
Pas rinumërimit të votave Besa Luzhës i dalin pesë vota
syri.net
Vendimi i BE për negociatat e Shqipërisë/ Klajda Gjosha në SYRI TVNegociatat/ Merkel takon Macron, ja çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare Komentet
lapsi.al
Ndryshime të tjera në burgjet shqiptare, emërohen dy drejtorë të rinj
Ekskluzive | Milorad Dodik: Republika Serbe mund t’i bashkohet Serbisë pas precedentit të Kosovës
evropaelire.org
Fotografitë që shpërfaqën lidhjet e të dyshuarit të rastit Noviçok me zyrtarë të sigurisë
kosova.info
RrGK prezanton në Bruksel raportin e ri mbi diskriminimin me bazë gjinore në Ballkan
balkanweb.com
“Nuk ka një shtyrje negociatash”, Alket Hyseni zgjon shpresat: Kemi arsye për të qenë ende optimistë
epokaere.com
Numërimi i votave me postë, ky është rezultati i partive
shqiptarja.com
Arrestimi i vrasësit të dy prostitutave/ Paralajmëron Lleshaj: Operacioni vazhdon...
PES: “JO-ja” për negociatat, gabim i rëndë strategjik
tvklan.al
Rama në Bruksel për negociatat
Arrestime në veri të Mitrovicës për vrasjen e Oliver Ivanoviç
koha.mk
NJËSITET SPECIALE. Ndaj shqiptarëve ende ka refuzim!
koha.mk
Pse Turqia zhvendosi luftën në Siri
ekonomiaonline.com
Ibishi për arrestimet në veri: Vrasja e Oliver Ivanoviqit do të marrë epilog
portalb.mk
Presidenti i nderit të KE-së Rompuy: BE-ja do t’i pranojë krahëhapur vendet që janë reformuar
“Arena” në RTV Ora: Shqipëria mes zjarrit dhe hekurit
shqiptarja.com
Pakti për Universitetin/ Ministrja Shahini takon studentët e universitetit 'Ismail Qemali' në Vlorë
Sylë Hoxha: Aksioni në veri nuk ka të bëjë me Interpol, ishte i planifikuar më parëTë ngjashme
A po favorizohet Arta Marku në garën për kryeprokuror?
gazetainfokus.com
500 mijë euro për punësimin e grave
tvklan.al
Zaev: Bie qeveria nëse nuk ka datë për negociatat
starplus-tv.com
VRASJA E 2 PROSTITUTAVE NË ITALI, ARRESTOHEN DY VELLEZER
kallxo.com
Shkarkimet në Telekom, Demir Limaj e pret Antikorrupsionin
evropaelire.org
Zarfet nga Serbia: Pacientet thonë se nuk po ndihen mirë
Opinioni i Venecias, Hyseni: Komisioni hetimor vijon procedurat, vendos Kuvendi
Hapja e negociatave, Felaj: I takon BE-së të thotë fjalën, ne i bëmë detyrat
shqiptarja.com
Aleatët e Bashës: Negociatat përgjegjësi e dy kaheve politike, nëse nuk hapen në Tetor thellohet kriza në vend
SHBA – Pence në Ankara, Erdogan pranon vizitën
kallxo.com
Dosja e Prokurorisë për drejtorin e arrestuar të Ramiz Lladrovcit

Bushati thumbon Ramën për mediat dhe oligarkët/ Shikoni Vjosën ose Albinin, të mësojmë prej tyre

Bold News 09.10. 17:47

Bushati thumbon Ramën për mediat dhe oligarkët/ Shikoni Vjosën ose Albinin, të mësojmë prej tyre

Kandidatët për Kryeministër në Kosovë, qoftë Vjosa Osmani ashtu edhe Albin Kurti, nuk kanë pasur lidhje me apo marrëdhënie okulte me oligarkinë financiare të Kosovës. Deklarata është bërë nga ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, sipas të cilit raportet e Kurtit dhe Osmanit me mediat janë të më m»»»

boldnews.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano