indeksonline.net
Kurti e merr Bahtirin në takime me diplomatë të huaj
portalb.mk
Kapitacioni për stomatologët në RMV është 48 denarë
sot.com.al
Lëvizja surprizë e Monika Kryemadhit, shmang takimin me bashkëshortin, kë dërgon në mbledhjen e Metës?
shqiptarja.com
Kundërshtarët politikë lënë ‘mëritë’, i bashkon ‘rreziku i teknologjisë’ (FOTO)
syri.net
FOTO/ Dhunohet një biznesmene në Lazarat, ja kush e goditiKrerët e opozitës hyjnë në takim me Metën në Presidencë Komentet
Fatos Klosi: E rëndë që një president flet për armatosje, Meta po i jep çdo ditë arsye Ramës për ta shkarkuar
gazeta-shqip.com
Takimi me Metën/ Basha arrin në Presidencë, Kryemadhi çon Vasilin
gazetamapo.al
Basha dhe aleatët e PD-së nisin takimin me Presidentin Meta
cna.al
Kriza politike/ Basha dhe aleatët zbarkojnë në Presidencë, Kryemadhi çon Vasilin
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/11/2019
vizionplus.tv
Nis takimi i Metës me opozitën, mungon Kryemadhi
newsbomb.al
Kryemadhi shmang takimin me bashkëshortin, dërgon Vasilin në mbledhjen e opozitarëve me Metën
Faleminderit SHBA: “Jo tregti me sigurinë kombëtare”!
evropaelire.org
Ministri i Jashtëm gjerman anulon vizitën në lindje të Ukrainës
indeksonline.net
Gjermania financon shkollimin e imamëve në këtë vend
cna.al
Turqia në Ballkan/ Edhe sa do të zgjasë servilizmi ndaj ish-pushtuesve?
newsbomb.al
Meta fton opozitarët për zgjidhjen e krizës, Basha dhe aleatët i shkojnë sot në Presidencë
Kina po përqafon tregun financiar global me hapje më të madhe
tvklan.al
Shtohen ngacmimet seksuale
shqiptarja.com
Hong Kong, 4500 protestues të arrestuar që nga qershori, tensionohen marrëdhëniet Pekin-Londër
Dëshmia e kolonel Hados: Intrigat e Enverit me "tezat e zeza", si përfundova në burgun e Burrelit
lexo.com.al
Analistët: Vladimir Putin, më i dobët se udhëheqësit sovjetikë
cna.al
Zemërimi i Khanëve/ Bota nën thundrën e mongolëve
botasot.info
"Kushtetuesja", Meta padit sot Dvoranin te Krimet e Rënda, në 09:00 takon Bashën
hashtag.al
Ftesa e Metës, Basha me aleatët sot në Presidencë për krizën
sot.com.al
Lulzim Basha: Rama të hapë rrugën për zgjedhje të lira, vetëm përmes tyre merr fund kriza, qytetarët nuk e duan më
kohajone.com
Vetëm Boshard si “person non grata” apo edhe një tjetër?!
ekonomiaonline.com
Rinumërimi drejt përfundimit, Baraliu shpjegon procedurat për formimin e Qeverisë
rtsh.al
Moska kthen në Kiev anijet luftarake të konfiskuara tre vjet më parë pranë Krimesë
sot.com.al
Reforma zgjedhore, PS paralajmëron votim edhe nëse PD-LSI nuk kontribuojnë, demokratët kërkojnë konsensus gjithëpërfshirës
sot.com.al
Reforma, vetingu rrezikon të futet në kolaps, 40% e stafit të KPA jep dorëheqjen, 60 anëtarë të Prokurorisë kalojnë tek SPAK
sot.com.al
Vetingu, shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit Durrës, KPA vulos largimin nga drejtësia për Ahmet Jangullin
Ambasadorët vizituan Prizrenin, Gjakovën, Deçanin, Pejën dhe Istogun
Kina po përqafon tregun financiar global me hapje më të madhe
kosova-sot.info
Denoncimi i rëndë: Gjyqtarë e prokurorë të zhytur në krim, pasuria e tyre kap milionat
kosova-sot.info
Skenari në prapaskenë: Kështu mund ta formojnë Qeverinë Vetëvendosje dhe LDK
alpenews.al
SHPALLJA "NON GRADA" E AMBASADORIT/ Incidenti Borchardt, nga sot Ilir Meta “robi ma i fort n’kët ven!”
newsbomb.al
META 'i mbyll derën' BORCHARDIT: Nuk është i ftuar nesër, ofendoi banorët e Astirit
sot.com.al
Kryemadhi në mbështetje të bashkëshortit për ambasadorin e OSBE: Mund të kishte kandiduar edhe për anëtar në Kushtetuese
shekulli.com.al
Zgjedhjet, Meta shpall “non grata” ambasadorin
kosova.info
Ngjarjet e datës 19 nëntor 2019
sot.com.al
Kleptokracia me filozofinë e vjedhjes dhe bërjes së shtetit njëkohësisht!
sot.com.al
Respektoni gjakun e shokëve dhe shoqeve tona për çlirimin e Tiranës!
botasot.info
Shënohet 30 vjetori i Konventës për të Drejtat e Fëmijës
ZVICËR – OKB kërkon akses humanitar në lindje të Sirisë
preshevajone.com
Pas idesë se “mini schengenit”, një delegacion nga Presheva urgjent të enjten në Tiranë. Do priten nga ministri Gent Cakaj
monitor.al
Si po rritet industria automotive në Shqipëri

Turqit vërshojnë në Ballkan, rritet ndjeshëm numri i azilkërkuesve

Koha 22.10. 15:24

Turqit vërshojnë në Ballkan, rritet ndjeshëm numri i azilkërkuesve

Qindra qytetarë turq kanë bërë kërkesë për azil në vendet e Ballkanit që prej grushtit të dështuar të shtetit në 2016-ën, duke kërkuar mbrojtje nga një goditje që shtrihet edhe përtej kufijve të Turqisë së Recep Tayyip Erdogan, ka zbuluar BIRN. Nëse dikur ishte e rrallë që turqit të kërkonin azil n»»»

koha.net
Shqip 22.10. 14:51

Turqit vërshojnë në Ballkan/ Në tre vjet, rritet ndjeshëm numri i azilkërkuesve nga Turqia

Qindra qytetarë turq kanë bërë kërkesë për azil në vendet e Ballkanit që prej grushtit të dështuar të shtetit në 2016-ën, duke kërkuar mbrojtje nga një goditje që shtrihet edhe përtej kufijve të Turqisë së Rexhep Tajip Erdogan, ka zbuluar BIRN. Nëse dikur ishte e rrallë që turqit të kërkonin azil n»»»

gazeta-shqip.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano