koha.net
Erdogani në samitin për Libinë kritikon ndërkombëtarët për krizën
boldnews.al
Plas sërish mes vëllezërve në studio, sebepi i sherrit paratë (Video)
aa.com.tr
Përfundon konferenca ndërkombëtare në Berlin mbi Libinë
balkanweb.com
‘Nuk jam unë’, ish- goleadori i Naftëtarit: Si më vunë prangat në komunizëm për një karton të kuq
shqiptarja.com
Gazeta më e madhe në Gjermani 'BILD': Basha mori 675 mijë euro nga lobi rus për t’i përdorur kundër integrimit të Shqipërisë në BE
shqiptarja.com
Flamuri kuqezi në miting! Salvini: Shqiptarët me dokumente janë vëllezërit dhe motrat e mi
lexo.com.al
Mjaft më edhe burra, edhe gënjeshtarë
rtsh.al
Ishte rrëzuar dhe theu këmbën, evakuohet me helikopter alpinistja në malin e Tomorrit
rtsh.al
Shqipëria në krye të OSBE-së, kryeministri Rama nesër në Kiev
kallxo.com
VIDEO: Koncert pianistik, studentët e Muzikës performojnë shkathtësitë e tyre
Prestigjozia gjermane BILD zbardh lobimin e PD-së: 675,000 euro për të mos pranuar Shqipërinë në BE pasi fiton pikë Rama
gazeta-shqip.com
140 vende në Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë, Ambasadori i BE zbulon detaje
shqiptarja.com
Vizita e parë në drejtimin e OSBE-së, Rama nesër në Kiev, zbardhet axhenda dhe fokusi
newsbomb.al
Zall-Bastari me rrugë të re, bashkia transformon edhe qendrën administrative
Pas pushimeve deputetët i rikthehen Kuvendit, anti-shpifja diskutimi i parë
cna.al
Mona mbledh bandën e LSI-së në Korçë/ Çfarë nuk u pa nga takimi i Kryemadhit në qytetin juglindor
alsat-m.tv
Michel: Paqja në Libi thelbësore për BE-në
Rama nesër në Ukrainë, zbulohet axhenda e Kryeministrit
Venitja e shpresës
NEGOCIATAT ME SHQIPËRINË/ MERKEL: KA ARDHUR KOHA PËR T’I ÇELUR, DISKUTIM ME KËSHILLIN E BE-SË NË MARS | STAR PLUS TV - SHKODER
tvklan.al
Ligji për Prokurorinë Publike, Zaev optimist
shqiptarja.com
Liban, 400 të plagosur në tensionin mes protestuesve dhe policisë
epokaere.com
Në Gjermani mbahet samiti për konfliktin në Libi
gazetamapo.al
Zgjimi nga gjumi letargjik shqiptar
Fati i Libisë në Berlin: a mund të pajtohen palët ndërluftuese?
shqiptarja.com
Nga 'KÇK'-ja, te reforma zgjedhore dhe anti-shpifja/ Deputetët kthehen nga pushimet, nesër nis Kuvendi me çështjet e nxehta
cna.al
Goxhaj hedh dritë mbi planin e Ramës dhe Bashës/ Ja pse i shiti Luli zgjedhjet
gazetamapo.al
Natën vonë…
gazeta-shqip.com
Baza ajrore/ Një vit nga vendimi si bazë e NATO, çfarë po ndodh me aeroportin e Kuçovës (FOTO)
newsbomb.al
Pas homazheve, Meta takon familjen e Rugovës: Ndamë kujtime të shtrenjta për angazhimin jetësor të presidentit
cna.al
Nga Bledi Mane/ Shqipëri të kam dhj*rë… Vetëm 5 minuta se do kthehem prapë!
gazetainfokus.com
A po paralajmërohet koalicioni VV-AAK – e fillon Istogu - inFokus
gazeta-shqip.com
Spiunë rusë dhe iranianë, diplomatët e shpallur “non grata” nga Shqipëria
Investimi në termoizolim e panele diellore/Del raporti i parë për bizneset e Korçës, si reduktohet fatura e energjisë elektrike
klankosova.tv
Lufta civile në Libi – rivalët bashkohen për bisedime në Gjermani
shqiptarja.com
Mjaft më edhe burra, edhe gënjeshtarë
shekulli.com.al
Speciale/ Disa vende të BE-së po ndryshojnë sistemin elektoral, Shqipëria në vendnumëro
cna.al
Bardhi ngre alarmin/ Demokratët e qarkut të Elbasanit nën presion nga bandat
boldnews.al
SPAK leader/ Nishani: Kraja part of dictatorial reprisal mechanism
alsat-m.tv
Sheqerinska: Ratifikimi i protokollit për në NATO, prioritet edhe i Spanjës
shqiptarja.com
Zbulohet hajduti i makinave luksoze, policia e arreston pas gjysmë ore ndjekje me automjetin e vjedhur (VIDEO)
shqiptarja.com
Eksperti: Kasat fiskale jo efektive kundër informalitetit! Vendim i pa studiuar dhe pa konsultuar
lexo.com.al
“Pafajësia” intelektuale në këtë dhe atë kohë
Shekerinska: Presim që javën e ardhshme të fillojë ratifikimi i protokollit në Spanjë
lexo.com.al
Elbasan, shkolla “Jorgji Dilo” me kushte moderne dhe 12 klasa shtesë

SHBA sërish mbështet ULS-në në jug të Sirisë

Anadolu 17.07.2019. 11:56

SHBA sërish mbështet ULS-në në jug të Sirisë

Ankara MOHAMAD MİSTO/SELEN TEMİZER SHBA ka filluar të jap sërish trajnime për forcat e Ushtrisë së Lirë Siriane (ULS) në jug të Sirisë, të cilat shumë kohë më parë i mbështeti, por më vonë ndërpreu ndihmën e saj, transmeton Anadolu Agency (AA). SHBA tre vite më parë tërhoqi në masë të madhe mbështe»»»

aa.com.tr
Koha 31.07.2019. 19:42

Turqia vazhdon të dërgojë përforcim në kufirin me Sirinë

Ankara, 31 korrik – Në rajonin e qytetit Xhejlanpjanar, qarku Shanliufra, sor arriti një konvoj turk me kamionë, automjete blinduese dhe autobusë, lajmëroi “Hyriet dejli njus”. Konvoji u shoqërua nga forca të xhandarmërisë, ndërsa me të, deri në kufirin sirian udhëtuan edhe komando. Autoritetet tur»»»

koha.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano