Nije prestao ni u policijskoj stanici: Zbog pesme Baje Malog Knindže završio u zatvoru
Državljanin BiH u dobi od 28 godina dobio je 15 dana zatvora, jer je pod dejstvom alkohola u Gornjem Karinu pevao pesmu Baje Malog Knindže! Naime, ovaj mladić je na ulici u pripitom stanju pevao pesmu Baje Malog Knindže ''Knindže Krajišnici'', a i kad je uhapšen i priveden i u policijskoj stanici j»»»
AKCIJA “FABIJA” PU TREBINJE U HERCEGOVINI: Zaplenjeno više od 10 kilograma marihuane, uhapšene četiri osobe
U ZAJEDNIČKOJ akciji pripadnika Policijske uprave Trebinje, Uprave za organizovani i teški kriminalitet MUP-a Republike Srpske, Žandarmerije MUP-a Srpske i Agencije za istrage i zaštitu BiH (SIPA), kodnog naziva "Fabija", uhapšene su četiri osobe na području Bileće i Trebinja zbog sumnje da su poči»»»
Uhapšen vlasnik jednog klima servisa u Beogradu, prevarom zaradio 2.205.000 dinara
BEOGRAD - Pripadnici PU za grad Beograd uhapsili su V.J (46) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prevara, kojom je oštetio građane, a sebi pribavio protivpravnu imovinsku korist u iznosu od oko 2.205.000 dinara, saopštio je danas MUP. Osumnjičeni se tereti da je u svojstvu ovl»»»
RTS: Osmoro povređeno u sudaru kod Smedereva, među njima troje dece
U sudaru dva putnička automobila na obilaznici kod smederevskog sela Petrijevo, povređeno je osam osoba, među kojima i troje dece, potvrđeno je RTS-u u PU Smederevo. Nesreća se dogodila oko podneva, kada se vozilo „folksvagen pasat“, polukružno okretalo, a na njega u tom trenutku naletela „opel zaf»»»
NAVIJAČI TORCIDE PLANIRALI NAPAD NA SEZONSKE RADNIKE IZ SRBIJE! Sramna odluka suda u Splitu, pogledajte šta im je sve nađeno u vozilima (FOTO)
Slušaj vest Županijski sud u Splitu saopštio je da je odredio mere predostrožnosti umesto pritvora za četvoricu hrvatskih državljana osumnjičenih za zaveru radi izvršenja krivičnog dela u vezi sa planiranim napadom na sezonske radnike iz Srbije na ostrvu Hvar. Opštinsko državno tužilaštvo u Splitu »»»
Pripadnici MUP-a izvodiće bojevo gađanje u krugu KPZ-a u Sremskoj Mitrovici od 17. do 26. juna
SREMSKA MITROVICA - Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Sremskoj Mitrovici izvodiće bojevo gađanje na strelištu u krugu Kazneno-popravnog zavoda u Sremskoj Mitrovici od 17. do 26. juna. Kako je saopšteno iz PU Sremska Mitrovica, gađanje će se izvoditi radnim danima od 7.30 do 15.30 časova»»»
U Nišu uhapšene tri osobe zbog droge i oružja: Samo pronađeni kokain vredan oko 50.000 evra
Tri osobe iz Niša uhapšene su zbog sumnje da su trgovale narkoticima, a u stanu jednog od njih, B.Ž. (51), za koga mediji navode da je poznati muzičar, klavijaturista i tatu majstor, pronađeno je više od pola kilograma kokaina, čija vrednost na tržištu dostiže 50.000 evra. „Pripadnici Ministarstva »»»
Načelnik šabačke policije prisustvovao SNS skupu
Načelnik Policijske uprave u Šapcu Dejan Frković prisustvovao je u nedelju u selu Grušić stranačkom skupu koji je organizovala Srpska napedna stranka. Frković je uočen na fotografijama koje je na svom Fejsbuk profilu objavio gradonačelnik Šapca Aleksandar Pajić. Na fotografijama se vidi Frković, ko»»»
Više javno tužilaštvo u Čačku: Utvrđeno da u školi u Mrčajevcima nije bilo zlostavljanja maloletnika
ČAČAK - Više javno tužilaštvo (VJT) u Čačku saopštilo je da je, na osnovu preduzetih radnji povodom događaja koji se desio 11. juna u osnovnoj školi u Mrčajevcima, utvrđeno da nije bilo silovanja niti zlostavljanja maloletnog M. M. od strane drugih učenika, nego da se radilo o neprimerenom ponašanj»»»
Oglasilo se Više javno tužilaštvo u Čačku u vezi sa navodnim silovanjem dečaka
Više javno tužilaštvo u Čačku oglasilo se povodom prijave o vršnjačkom nasilju nad četrnaestogodišnjim dečakom, koja je podneta nakon incidenta od 11. juna u Osnovnoj školi u Mrčajevcima. Na osnovu svih preduzetih istražnih radnji, utvrđeno je da u konkretnom slučaju nije bilo silovanja niti zlosta»»»
Slučaj Veselina Milića: Lojalisti u pravosuđu minimizuju slučaj „Senjak“
Više javno tužilaštvo u Beogradu (VJTB) je prvo ćutalo o spektakularnom ubistvu Aleksandra Nešovića Baje izvršenog 12. maja u restoranu „27“ na Senjaku, dok društvene mreže nisu proključale. Onda je VJTB 14. maja objavilo vest da ih je o ovom slučaju prethodnog dana uveče obavestila Uprava kriminal»»»
Topovski udar povredio pet devojčica u Kaštelima u Hrvatskoj
Blic Policija je pronašla i oduzela veću količinu zabranjene pirotehnike u blizini osnovnih škola u Splitu i Strožancu Policija apeluje na roditelje i školsko osoblje da upozore učenike na opasnosti upotrebe pirotehnike i neodgovornog ponašanja Slušaj vest 0:00/ 0:00 Pet trinaestogodišnjih devojčic»»»
JAKA EKSPLOZIJA U ZAGREBU, IMA POVREĐENIH! "Išla sam po hleb, a onda je odjeknulo, fast food se razleteo po ulici, a krov završio na železničkoj stanici!"
Slušaj vest Dve osobe su povređene u eksploziji objekta brze hrane u Podsusedu (Zagreb) do koje je došlo nešto pre 8 sati. Kako su potvrdili iz PU zagrebačke, najverovatnije se radi o curenju gasa. Težina povreda još nije poznata, a istraga eksplozije na Starom samoborskom putu je u toku. Zaposleni»»»
JAKA EKSPLOZIJA U PODSUSEDU, IMA POVREĐENIH! "Išla sam po hleb, a onda je odjeknulo, fast food se razleteo po ulici, a krov završio na železničkoj stanici!"
Slušaj vest Dve osobe su povređene u eksploziji objekta brze hrane u Podsusedu do koje je došlo nešto pre 8 sati. Kako su potvrdili iz PU zagrebačke, najverovatnije se radi o curenju gasa. Težina povreda još nije poznata, a istraga eksplozije na Starom samoborskom putu je u toku. Zaposleni su sedel»»»
Inspektor: Građani uvek mogu da predaju nelegalno oružje bez posledica
BANJALUKA - Nakon dva ozbiljna incidenta sa oružjem u Banjaluci, eksplozija "zolje" u kontejneru i ranjavanje dvojice maloletnika puškom ručne izrade, inspektor u sektoru Policije u PU Banjaluka Ranko Davidović kaže da nadležni već godinama pozivaju građane da predaju neregistrovano oružje bez posl»»»
Разговор о напретку на европском путу
Председник Александар Вучић састао се јуче у Београду с директором Директората Европске комисије за проширење и источно суседство Гертом Јаном Копманом, с којим је разговарао о даљем напретку Србије на европском путу и испуњавању обавеза из приступ»»»
UŽAS U BANJALUCI: Puškom ranio dvojicu drugara
NAKON incidenta u kojem su u Prijakovcima povređena dva maloletna lica, PU Banjaluka, pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, preduzimaju mere i radnje na dokumentovanju krivičnih dela "izazivanje opšte opasnosti" i "nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija". Dv»»»
Više javno tužilaštvo u Beogradu traži produženje pritvora za Veselina Milića i ostale
BEOGRAD - Više javno tužilaštvo u Beogradu predložilo je sudu da bivšem načelniku PU za grad Beograd Veselinu Miliću produži za još 30 dana, jer mu pritvor ističe narednog vikenda. Pored njega produženje pritvora predloženo je za još šestoro osumnjičenih, u istrazi koja se vodi zbog teškog ubistva »»»
RTS: Uhapšen i zamenik komandanta Interventne jedinice 92
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšen je i zamenik komandanta Interventne jedinice 92 Policijske uprave za Grad Beograd za kojim se tragalo, saznaje RTS. Zamenik komandanta Interventne jedinice 92 Dežurne službe Policijske uprave za Grad Beograd M. J. uhapšen je zbog sumnje da je sa »»»
Od Senjaka do Autokomande: Hapšenje pripadnika Interventne jedinice ponovo otvara pitanje odgovornosti Veselina Milića
Iako je protiv njega odbačena jedna krivična prijava u slučaju „Senjak“, pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela, donedavni načelnik Beogradske policije Veselin Milić ne može da „pobegne“ od kontroverznih događaja za vreme njegovog mandata, s obzirom da je isplivala još jedna afera zbog koje »»»
VJT objavilo kompletnu analizu dokaza: Milić nije bio u restoranu „27“ u vreme izvršenja krivičnog dela
Više javno tužilaštvo u Beogradu objavilo je kompletnu analizu dokaza prikupljenih tokom dosadašnje istrage, obrazlažući odluku da odbaci deo krivične prijave protiv bivšeg načelnika Policijske uprave za grad Beograd Veselina M. koji se odnosi na krivično delo Pomoć učiniocu posle izvršenog krivičn»»»
Borović o slučaju Milić: Očigledno je mnogo ljudi učestvovalo u zataškavanju ovog krivičnog postupka
Advokat Borivoje Borović ocenjuje za N1, povodom današnje odluke VJT da odbaci deo krivične prijave protiv bivšeg načelnika PU za grad Beograd Veselina Milića, kojim mu se na teret stavlja krivično delo Pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela u restoranu „27“ na Senjaku, gde je ubijen Aleksan»»»
ZA SMRT HRŠUMOVIH OSAM GODINA ROBIJE: Veće Vrhovnog suda Srpske potvrdilo prvostepenu presudu u slučaju Kujović
AMIR Kujović (42) iz Sarajeva pravosnažno je osuđen na osam godina zatvora zbog saobraćajne nesreće u kojoj su poginuli supružnici Danijela (42) i Dario Hršum (50) sa Pala u avgustu 2020. godine. Presuda je doneta nakon što je veće Vrhovnog suda Republike Srpske potvrdilo prvostepenu presudu koju j»»»
PRONAŠLI "MANJI ARSENAL": Policija u Istočnom Sarajevu pomaže kolegama iz Federacije BiH
POLICIJSKI službenici PU Istočno Sarajevo pružajući asistenciju policijskim službenicima Ministrastva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, aktivno učestvuju u rasvetljavanju pokušaja ubistva 7. juna na području Kantona Sarajevo. S tim u vezi, kako je rečeno "Novostima" u Policijskoj upravi Istočno»»»
Gukni, golube! 5 pitanja na koja bi morao da odgovori načelnik PU Čačak Vladan Gojković
Načelnik PU Čačak Vladan Gojković konačno bi morao da se oglasi i javnosti objasni zašto policija u tom gradu nije zaštitila Milinka Tomaševića, snimatelja "Glasa zapadne Srbije" i "TV Lav Plus", koga su blokaderi linčovali prošlog četvrtka u centru tog grada. Incident se, podsetimo, desio 4. juna,»»»
PU Novi Sad: Uhapšen osumnjičeni za 14 krađa
NOVI SAD - Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Bačkoj Palanci, efikasnim operativnim radom, rasvetlili su 14 krađa i uhapsili I. F. (33), zbog sumnje da je učinio ova krivična dela. Sumnja se da je on, u prethodnom periodu, učinio 12 navedenih krivičnih dela, tako što je iz prodavnica u B»»»
ПУ Нови Сад: Ухапшен осумњичени за 14 крађа
НОВИ САД - Припадници Министарства унутрашњих послова у Бачкој Паланци, ефикасним оперативним радом, расветлили су 14 крађа и ухапсили И. Ф. (33), због сумње да је учинио ова кривична дела. Сумња се да је он, у претходном периоду, учинио 12 наведених кривичних дела, тако што је из продавница у Бачк»»»
JEZIVI DETALJI UBISTVA U BANOVIĆIMA: Poznat IDENTITET osumnjičenog komšije koji je pucao na supružnike, više hitaca ispalio i prema bratu ubijenog muškarca!
Slušaj vest Uviđaj obavljaju dežurni tužilac i istražioci SKP MUP-a TK. - H.T. (64) je lišen slobode i osumnjičen je da je nakon verbalnog sukoba sa komšijama iz automatske puške ispalio više hitaca, usmrtio komšiju N.Ć. (54) i ranio njegovu suprugu A.Ć. (47) - navode iz Tužilaštva. Pucao i na brat»»»
STRAVIČNA TRAGEDIJA U PRNJAVORU! Muškarac (86) stradao u požaru!
Slušaj vest Osamdesetšestogodišnji V.N. iz Prnjavoranastradao je noćas, 7. juna, u požaru koji je izbio na porodičnoj kući u mestu Čičići, na području grada Prnjavora. Kako je saopšteno iz Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, oko 1:30 časova došlo je do požara u porodičnoj kući, prilikom čega je s»»»
HAPŠENJE ZBOG PUCNJAVE U BANOVIĆIMA: Muškarac ubijen, žena ranjena, pronađena automatska puška!
Slušaj vest Kako je potvrđeno iz MUP-a Tuzlanskog kantona, danas oko 10:40 sati PS Živinice prijavljeno je da je u naselju Čifluk u Banovićima došlo do upotrebe vatrenog oružja i da ima povređenih lica. - Na mesto događaja upućeni su policijski službenici PS Banovići i OKP PU Banovići, kao i SHMP D»»»
PUCNJAVA U BANOVIĆIMA! Muškarac ubijen, žena ranjena!
Slušaj vest Kako je za „Avaz“ potvrđeno iz MUP-a Tuzlanskog kantona, danas, 7.6.2026. godine, oko 10:40 sati, PS Živinice je prijavljeno da je u naselju Čifluk, Opština Banovići došlo do upotrebe vatrenog oružja i da ima povređenih lica. - Na mesto događaja upućeni su policijski službenici PS Banov»»»
JEZIVI DETALJI UBISTVA U BANOVIĆIMA: Poznat IDENTITET osumnjičenog komšije koji je pucao na supružnike, više hitaca ispalio i prema bratu ubijenog muškarca!
Slušaj vest Uviđaj obavljaju dežurni tužilac i istražioci SKP MUP-a TK. - H.T. (64) je lišen slobode i osumnjičen je da je nakon verbalnog sukoba sa komšijama iz automatske puške ispalio više hitaca, usmrtio komšiju N.Ć. (54) i ranio njegovu suprugu A.Ć. (47) - navode iz Tužilaštva. Pucao i na brat»»»
STRAVIČNA TRAGEDIJA U PRNJAVORU! Muškarac (86) stradao u požaru!
Slušaj vest Osamdesetšestogodišnji V.N. iz Prnjavoranastradao je noćas, 7. juna, u požaru koji je izbio na porodičnoj kući u mestu Čičići, na području grada Prnjavora. Kako je saopšteno iz Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, oko 1:30 časova došlo je do požara u porodičnoj kući, prilikom čega je s»»»
Mrtav pijan seo na klupu u Zagrebu s bombom, za njim već bilo raspisano 5 poternica
Blic Muškarac je u trenutku hapšenja imao 2,14 promila alkohola u krvi i trenutno se nalazi u zatvoru, gde je prebačen pošto mu je prethodno određen istražni pritvor Policija je saopštila da su sve pronađene opasne materije sigurno uklonjene i oduzete sa lica mesta Slušaj vest 0:00/ 0:00 Nakon doja»»»
HAPŠENJE ZBOG PUCNJAVE U BANOVIĆIMA: Muškarac ubijen, žena ranjena, pronađena automatska puška!
Slušaj vest Kako je potvrđeno iz MUP-a Tuzlanskog kantona, danas oko 10:40 sati PS Živinice prijavljeno je da je u naselju Čifluk u Banovićima došlo do upotrebe vatrenog oružja i da ima povređenih lica. - Na mesto događaja upućeni su policijski službenici PS Banovići i OKP PU Banovići, kao i SHMP D»»»
PUCNJAVA U BANOVIĆIMA! Muškarac ubijen, žena ranjena!
Slušaj vest Kako je za „Avaz“ potvrđeno iz MUP-a Tuzlanskog kantona, danas, 7.6.2026. godine, oko 10:40 sati, PS Živinice je prijavljeno da je u naselju Čifluk, Opština Banovići došlo do upotrebe vatrenog oružja i da ima povređenih lica. - Na mesto događaja upućeni su policijski službenici PS Banov»»»
Potpredsednica skupštine Republike Srpske imala udes u službenom vozilu
Blic Ljubojević je srećna što nije povredila nikoga osim sebe i zahvalna je što je ostala živa Zadobila je lakše povrede i trenutno se nalazi u dnevnoj bolnici na UKC-u Republike Srpske Slušaj vest 0:00/ 0:00 Potpredsednica Narodne skupštine Republike Srpske, Anja Ljubojević, koja je povređena u sa»»»
"BILA SAM NA FEŠTI, POPILA PAR PIĆA, SNOSIM SVU ODGOVORNOST" Objavljena fotografija povređene Anje Ljubojević, a "audi" je SMRSKAN! (FOTO)
Slušaj vest Anja Ljubojević, potpredsednica Narodne skupštine Republike Srpske, koja je doživela saobraćajnu nezgodu u Trnu, kod Banjaluke, rekla je da snosi svu odgovornost, jer je u trenutku udesa pogledala u telefon. U ovoj saobraćajnoj nezgodi Ljubojevićeva je vozila automobil "audi" koji je vl»»»
"BILA SAM NA FEŠTI, POPILA PAR PIĆA, SNOSIM SVU ODGOVORNOST" Objavljena fotografija povređene Anje Ljubojević, a "audi" je SMRSKAN! (FOTO)
Slušaj vest Anja Ljubojević, potpredsednica Narodne skupštine Republike Srpske, koja je doživela saobraćajnu nezgodu u Trnu, kod Banjaluke, rekla je da snosi svu odgovornost, jer je u trenutku udesa pogledala u telefon. U ovoj saobraćajnoj nezgodi Ljubojevićeva je vozila automobil "audi" koji je vl»»»
Sajam roditeljstva PU 'Mladost' za siguran razvoj i odrastanje - Radio Televizija Novi Pazar
ČITAJ MISajam roditeljstva prilika je da se PU Mladost predstavi javnosti i roditeljima koji su došli u vrtić Naše dete a čiji će mališani biti korisnici jedne od ustanova sve informacije dobiju od relevantnih predstavnika. -Ako imaju poteškoća da dobiju podršku, neko pitanje, nejasnoće vezano za r»»»
„Renesansa američkih interesa na Južnom Kavkazu“: Premijer Jermenije ima snažan adut pred izbore u nedelju
Bliže se parlamentarni izbori u Jermeniji 7. juna, a vlada premijera Nikola Pašinjana pokušava da iskoristi zapadnu podršku kao snažan izborni adut. Američki državni sekretar Marko Rubio boravio je 26.maja u kratkoj poseti Jerevanu, gde se sastao sa jermenskim ministrom spoljnih poslova Ararat Mirz»»»
Najavljeni štrajk vozača kamiona pod znakom pitanja: Nema zajedničkog stava o blokadi
Slušaj vest Položaj srpskih vozača kamiona u međunarodnom transportu je sve gori. Hapšenja i doportacije zbog pravila 90/180 nakon uvođenja EES sistema na granicama ne prestaju, a razgovori sa Evropskom komisijom (EK), koji traju već mesecima, nisu dali nikakve rezultate. Najavljen novi štrajk Posl»»»
OGLASILA SE POLICIJA O POŽARU U BANJALUCI! Jedno dete stradalo, drugo koje je zadobilo teške telesne povrede HITNO prebačeno u klinički centar! (FOTO)
Slušaj vest U saopštenju PU Banjaluka se navodi da su policijski službenici odmah izašli na lice mesta, kao i pripadnici Vatrogasno-spasilačke brigade grada Banjaluka i Službe hitne medicinske pomoći Banjaluka, koji su potvrdili navode prijave. 1/2Vidi galerijuPožar u Banjaluci Foto: Facebook/Srpsk»»»
STRAVIČNA NESREĆA U KISELJAKU: Poginuo mladić, saobraćaj je otežan posle teške nesreće
Slušaj vest Motociklista (22) je poginuo u stravičnoj nesreći koja se dogodila danas na magistralnom putu M-5 , u mestu Brnjaci, opština Kiseljak, saznaje "Avaz". Nesreća se desila oko 11 sati. Kako je potvrđeno iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srednjo-bosanskog kantona za "Avaz", u nesreći su u»»»
DETE OD 18 MESECI STRADALO, A DRUGO TEŠKO POVREĐENO: Jeziv požar u banjalučkom naselju Lauš
U požaru koji se desio u petak oko 10.30 časova u kući u banjalučkom naselju Lauš stradalo je dete staro godinu i po, a povređene su još tri osobe koje su prevezene na UKC Republike Srpske. - Tri pacijenta su hospitalizovana u Dnevnoj bolnici Urgentnog centra, za sada su stabilno, van životne opasn»»»
OGLASILA SE POLICIJA O POŽARU U BANJALUCI! Jedno dete stradalo, drugo koje je zadobilo teške telesne povrede HITNO prebačeno u klinički centar! (FOTO)
Slušaj vest U saopštenju PU Banjaluka se navodi da su policijski službenici odmah izašli na lice mesta, kao i pripadnici Vatrogasno-spasilačke brigade grada Banjaluka i Službe hitne medicinske pomoći Banjaluka, koji su potvrdili navode prijave. 1/2Vidi galerijuPožar u Banjaluci Foto: Facebook/Srpsk»»»
Pre 20 godina obnovljena samostalnost Srbije, prvi put intonirana Himna "Bože pravde" od 1918.
Blic Po prvi pu od 1918. godine, intonirana je na današnji dan 2006. himna "Bože pravde" kao zvanična himna Srbije. Vlada Srbije je priznala nezavisnost Crne Gore i preuzela nadležnosti savezne administracije i ministarstava. Slušaj vest 0:00/ 0:00 Na današnji dan 2006. godine Skupština Srbije usvo»»»
U Novom Pazaru u subotu Sajam roditeljstva
ČITAJ MIPredškolska ustanova „Mladost“ pod pokroviteljstvom Grada i u saradnji sa partnerima organizovaće u subotu, 6. juna, sa početkom u 12 časova, Sajam roditeljstva u vrtiću „Naše dete“ u Novom Pazaru. Kako su najavili organizatori, sajam je namenjen roditeljima koji žele da dobiju informacije »»»
Prevoznici planiraju radikalnije proteste ukoliko se ne nađe rešenje za njihov boravak u zemljama Šengena
Ilustracija (Foto: Milos Muller/shutterstock.com) Nakon januarskih protesta, Evropska komisija je prezentovala nacrt nove vizne strategije koja donosi dugoročno rešenje za problem ograničenog perioda boravka profesionalnim vozačima u prostor Šengena i oformila Tehničku radnu grupu koja je imala za »»»
Udruženje Međunarodni transport najavljuje nove blokade graničnih prelaza zbog viznog režima za vozače kamiona
„Zbog stalne presije koju trpe i prevoznici i vozači, Upravni odbor PU „Međunarodni transport“, Beograd je na današnjoj sednici jednoglasno doneo odluku da srpska transportna industrija u međunarodnom prevozu mora opstati, te da je potrebno još jednom iskazati nezadovoljstvo Evropskoj komisiji učin»»»