kanal5.com.mk
Ердоган: Се надевам дека Франција наскоро ќе се ослободи од Макрон
kapital.mk
Преодна оценка за виртуелните училници додека не заѕвонат училиштата
kapital.mk
Европа ќе застане цврсто на своите темели само ако цврсто одговори на оние кои ги уриваат
zurnal.mk
Вучиќ: Руската вакцина Спутник 5 пристигна во Србија
kurir.mk
САД ги намалија визите за членовите на Комунистичката партија на Кина од 10 години на еден месец
kurir.mk
Во Молдавија протест на приврзаниците на новоизбраната претседателка Маја Санду
netpress.com.mk
Фаучи ќе остане прв човек за Covid-19 во САД и во администрацијата на Бајден
Фелингер: ОТКАЖЕТЕ СЕ ОД ПРАЗНИЦИТЕ 11 и 23 ОКТОМВРИ кои се провокативни за Бугарија
mia.mk
МВР Билтен (ДПЛ)
telma.com.mk
Иран ќе го почитува нуклеарниот договор ако тоа го направат САД и ЕУ
netpress.com.mk
Костовски: Заев не треба да се занимава со политика, оставка е единственото решение
netpress.com.mk
Унгарија ја спореди ситуацијата во Транскарпатија со граѓанска војна
netpress.com.mk
Сите афери на контроверзниот специјален преговарач со Бугарија, Владо Бучковски
kanal5.com.mk
Од корона почина поранешниот француски претседател Жискар Д’Eстен
zurnal.mk
Почина поранешниот француски претседател Валери Жискар Д’Естен
netpress.com.mk
Сто милиони Американци ќе се вакцинираат за Covid-19 до крајот на февруари
puls24.mk
Европратеник од партијата на братот Орбан фатен на геј забава во Брисел со 25 голи мажи: Се обидел преку прозорецот да и избега од полицијата!
press24.mk
Клековски: Македонската понуда што е на маса е неприфатлива за Каракачанов
netpress.com.mk
ЕУ против избрзано одобрување на вакцината против Covid-19
makfax.com.mk
„Дејли бист“: Трамп му дал одврзани раце на Помпео да врши притисок врз Иран
makfax.com.mk
„Независимаја газета“: Турција се обидува да ја истурка Русија од Јужен Кавказ
kurir.mk
Масовна бесплатна вакцинација во Италија од следната година
netpress.com.mk
Уште еден душман на Македонија ќе ѝ ја крои судбината
kurir.mk
Рудникот Иловица продаден на Бугарија – Дали со ова Заев ги реализира бизнисите ветени кон Борисов?
Се уште постои оптимизам за прва меѓувладина конференција, на една седмица до состанокот на Советот на ЕУ
alsat.mk
Денот на албанското знаме годинава одбележан скромно поради пандемијата
kanal5.com.mk
Лажни кинески вакцини се продаваат онлајн
Литовски: Решението со Бугарија не е во попуштање, невистинито и неприфатливо е дека имаме бугарски корени
netpress.com.mk
Рекорден број починати во Русија, епидемијата се засилува во Мексико
mms.mk
Наместо во ЕУ, Заев не’ заглави во бугарскиот „Пазарџик“, рече Милошоски на протестот на ВМРО-ДПМНЕ
netpress.com.mk
Наместо во Европа, Заев ја заглави Македонија во бугарскиот „Пазарџик“! (ВИДЕО)
makfax.com.mk
Турција и Русија потпишаа договор за формирање заеднички центар за Нагорно-Карабах
mms.mk
Е-трговија и Ковид-19: Предизвици и можности!
ЗАЕВ ЈА ПОМИНА РЕКАТА РУБИКОН
СТАРАТА ВЛАДА ВО ПОДГОРИЦА ГИ КОРИСТИ ПОСЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ – ЗАОСТРЕНИ ОДНОСИТЕ МЕЃУ ЦГ И РС
СТРАНСКОТО МЕШАЊЕ ВО МАКЕДОНСКИТЕ МЕДИУМИ НЕ СМЕЕ ДА ИМА ПОЛИТИЧКА ПОЗАДИНА
sitel.com.mk
Протест на ВМРО-ДПМНЕ во 11 градови во Македонија против владината политика во спорот со Бугарија
press24.mk
Се самоуби телохранител на Путин додека бил на работа
zurnal.mk
Опозицијата со 3.000 амандмани го блокираше предлогот за онлајн Собрание
makfax.com.mk
Ким Џонг-ун ја сопира трговијата со Кина поради корoнавирусот
press24.mk
ЕК: Руската вакцина Спутник V нема да се дистрибуира во ЕУ
kanal5.com.mk
НАТО налути дел од членките поради најавата за зголемување на платите

СПОР СО БУГАРИЈА: НЕ СТЕ ТОА ШТО МИСЛИТЕ ДЕКА СТЕ

Globus 27.10. 12:22

СПОР СО БУГАРИЈА: НЕ СТЕ ТОА ШТО МИСЛИТЕ ДЕКА СТЕ

Зошто Бугарија сака да ги спречи преговорите, прашува „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ ЌЕ ОСТАНЕ ЛИ ПРИЈАТЕЛСТВОТО Заев и Борисов во август 2017 г. МИХАЕЛ МАРТЕНС Во март земјите членки на ЕУ постигнаа согласност за почеток на преговори за приклучување со Албанија и Северна Македонија. Но, за Северн»»»

Net Press 01.10. 21:14

Захариева: Бугарија нема да ја блокира Северна Македонија

Ние инсистираме на апсолутна гаранција во Преговарачката рамка добрососедството, што не е критериум за членство во ЕУ што го измисли Бугарија, туку е европски, хоризонтален критериум, да се набљудува за цело време на Преговарачката рамка, вели шефицата на бугарската дипломатија Бугарија нема да ја »»»

netpress.com.mk
Telma 24.09. 15:06

Шеќеринска: Очекуваме помош, а не емоции

Од нашите сојузници, вклучително и од пријателска Бугарија, очекуваме да помагаат, а не да одмагаат, му одговори министерката за одбрана на нејзиниот бугарски колега Красимир Каракачанов, кој изјави дека Бугарија не е против, но смета дека не е време за одржување на меѓувладината конференција за по»»»

telma.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.