boldnews.al
Basha nxjerr blof Ramën: Ja arsyet e vërteta pse nuk u hapën negociatat
“U puthën me Federica Mogherinin dhe kujtuan se ia hodhën”- Basha flet pas dështimit me negociatat: Gjermania nuk gënjehet dot me propagandë
syri.net
‘Rama shet dështimin e tij si çështje të BE-së, nga 5 kushte na çoi në 9 të tilla’Pyetja që çdo shqiptar duhet ti bëjë Ramës/ Cilin nga 13 kushtet e L
indeksonline.net
Gjuhë e ashpër e zyrtarit të VV-së ndaj OVL-UÇK: Ikni atje…!
kohajone.com
Nard Ndoka i kthen reston Ramës: O shoku ke ik për lesh..!
newsbomb.al
PATOZI ironizon RAMËN: Ngjan me një kryefamiljar që ka katranosur gjithçka (MESAZHI NË LIDHJE ME NEGOCIATAT)
koha.mk
Edicioni i 13-të i SkupiFestival javën e ardhshme në Shkup
rtsh.al
Rama: Gjermania nuk ka dashur ndarjen e dy vendeve, Macron kërkon të ndryshojë BE-në!
boldnews.al
I kemi përmbushur detyrat jo 1, por 2 herë/ JO-ja e BE dhe “Shqipëria Europiane” alla-Rama
Kryebashkiakët demokratë mos t’i përgjigjen kërkesave absurde dhe të bëhen viktima të ligjit
rtsh.al
Vendimi për negociatat, Bregu: Ky vendim në kurriz të qytetarëve të thjeshtë
kallxo.com
Milionat për Bechtel&Enka-n - Agron Demi: Qeveria e ardhshme t`i prish planet e qeverisë Haradinaj
exit.al
Rama: Unë dhe qeveria nuk kemi asnjë përgjegjësi për moshapjen e negociatave
FENOMENI/ Macron, pak dhe delirant: si i ka shkrepur të reformojë Islamin pos BE-së
gazetaexpress.com
Zoti Kryeministër, lëri negociatat, shpëto Alvinin nga ferri!Te fundit
kosova.info
Lista Serbe i përgjigjet Nenad Rashiqit
tvklan.al
Kur do të takohet Rama me Albin Kurtin?
rtsh.al
Rama: Kryeministri holandez, jo korrekt! Macron, brutalisht i hapur!
Çavusoglu-Stoltenberg bisedojnë për marrëveshjen e arritur me ShBA-në
shqiptarja.com
'A u sakrifikua Maqedonia e Veriut për Shqipërinë?'...Rama i përgjigjet Macronit: Edhe ti duhet të bësh më shumë!Rama: Fronti i BE-së dha PO të qartë!
rtsh.al
Negociatat, Rama: Maqedonia ndërroi emrin e vendit, çfarë mund të bëhet më shumë?!
cna.al
Historia drithëruese e vogëlushit shqiptar në Siri/ Rama: Nuk varet nga ne
tvklan.al
Mungesa e vendimit për negociatat, Rama: Përplasje mes Francës dhe Gjermanisë
rtsh.al
Djali shqiptar në kampin e ISIS, Rama: Situata shumë e komplikuar, kjo çështje nuk varet nga ne
kallxo.com
Rinumërohen 83 nga 530 vendvotime
ekonomiaonline.com
Avni Dehari: Kryeprokurori Shala nuk na dha raportin, kjo është vrasja e dytë për Astritin
boldnews.al
Media greke tallet me Ramën/ President i Shoqatës së Brekusheve (FOTO)
vizionplus.tv
Fusha e inspektimeve, ministri Shalsi: Reformë e re për rekrutimin e inspektorëve
tetovasot.com
A ishin Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria “kurbane” të antagonizmit Macron-Merkel?
Prezantohet e-inspektimi në Korçë, Shalsi: Një sistem modern që do shtrihet në të gjitha bashkitë
shqiptarja.com
15 vite në internim, Lekë tasi rrëfen “Grabjanin rrëzë kodrave”
rtsh.al
Pompeo takim me Netanyahun për Sirinë
Negociatat, Balla: Refuzimi nuk erdhi për diçka që Shqipëria s’e ka bërë. Pretendimi i Macron për azilkërkuesit s'qëndron
shqiptarja.com
Impiantet fotovoltaike, Balluku: Ulin importin, 100 milionë euro në vit dëm vetëm nga mungesa e energjisë
gazeta-shqip.com
Orgjia e kryebashkiakut me prostituta fundos Orbanin në Hungari (Fotot)
rtsh.al
Partia e Socialistëve Evropianë: Evropa ka humbur një mundësi të çmuar për të zgjeruar komunitetin tonë
Ambasadori i Turqisë në Tiranë: “Operacioni "Burimi i Paqes" synon eliminimin e terroristëve
Braçe për negociatat me BE: Ne jemi në atë familje, pavarësisht vendimmarrjes

Takohen Haradinaj dhe Limaj

RTV 21 20.08. 19:07

Takohen Haradinaj dhe Limaj

Nuk ka marrëveshje për koalicion deri më tani Nuk ka marrëveshje për koalicion deri më tani Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj dhe ai i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot takim. Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj tha se vullneti është dy palësh për lidhje të koalicionit por ende»»»

Lajmi 16.08. 19:14

Afërsia e Haradinajt me Naser Shalën – njeriun për të cilin reaguan SHBA-të e Britania

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë dorëheqje sot nga Bordi i Agjencisë Kosovare për Krahasimin dhe Verifikimin e pronës. Veprimi i SHBA-ve pason atë të Britanisë, dhe ndërlidhen me arsyen e njëjtë, atë që të dyja këto shtete e konsiderojnë të parin e kësaj Agjencie, Naser Shalën, si njeri t»»»

lajmi.net
Indeks 12.07. 20:42

Ish-ministri i Limajt e qon në qiell Haradinajn, e quan “njeri të taksës, ushtrisë…”

Ish-ministri i partisë së Fatmir Limajt, Bajram Hasani është deklaruar pas kalimit të tij në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Përmes një shkrimi në Facebook, ai ka thënë fjalë miradije për tani shefin e tij, Ramush Haradinajn. Madje, Bajrami i ka vendosur atij epitetin si “njeriu i taksës, ushtri»»»

indeksonline.net
Gazeta Blic 11.07. 21:39

E konfirmon zyrtari i lartë i Nismës: Ky është vendimi i Ramush Haradinajt, që ne u “prishëm” me AAK-në - GazetaBlic

Shefi i deputetëve të Nismës, Bilall Sherifi ka thënë se disa vendime të kryeministrit Ramush Haradinaj, krye në vete që të prishen raportet me AAK-në. Ai tha se dërgimi i një delegacioni “sekret” na takim me zyrtarët serb, për negociatat me Serbinë, pa e informuar Fatmir Limajn, ka bërë qe të ftoh»»»

gazetablic.com
Epoka e Re 11.07. 14:38

Takohen dy partnerët e koalicionit, flasin për punën e Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë me dije se ka pritur në një takim pune zëvendësin e tij, Fatmir Limaj, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend dhe për agjendën e Qeverisë. “Takim pune me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, për të diskutuar zhvillimet e fundit polit»»»

epokaere.com
Periskopi 16.07.2018. 23:07

Haradinaj: Është rritur presioni mbi Kosovën për me sjellë diçka në shtëpi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj beson se Fatmir Limaj nuk është kundër presidentit Thaçi që ta udhëheqë dialogun. Në një intervistë në Tribuna Channel, Haradinaj ka deklaruar se për temën e dialogut duhet të ketë unitet për dialogun me Serbinë. “Dialogu është interes pasi njohja reciproke »»»

periskopi.com
Zeri 16.07.2018. 21:43

Haradinaj: Limaj nuk është kundër Thaçit, duhet të ketë unitet për dialogun

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj beson se Fatmir Limaj nuk është kundër presidentit Thaçi që ta udhëheqë dialogun. Në një intervistë në Tribuna Channel, Haradinaj ka deklaruar se për temën e dialogut duhet të ketë unitet për dialogun me Serbinë. “Dialogu është interes pasi njohja reciproke »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano