lajmi.net
LDK për mundësinë e gazit lotsjellës në Kuvend: Nuk e kemi ndërmend të kallim luftën në institucione
gazetablic.com
Blakaj: Për 20 vite nuk ka pasur një trajtim të duhur të së kaluarës
Biba: KQZ nuk e pranoi kërkesën e shoqërisë civile për referendum pasi nuk u ofrua alternativë
evropaelire.org
BE: Trump s’mund të ndryshojë formatin e G7-ës
evropaelire.org
Rrethi i ri i dialogut, ndoshta në qershor
shqiptarja.com
Të hiqet TVSH-ja e importit për drutë e zjarrit, deputeti i PS-së: Ne djegim 2 milionë metër kub dru në vit
indeksonline.net
Nesër nis punën çerdhja publike, në Vushtrri
Franca në shok ekonomik, pritet një tkurrje 11% – “Rikuperohemi në 2021”
ata.gov.al
Ekspertizë ndërkombëtare/ Shumë shpejt, gati projektligji për startup-et
ata.gov.al
Qeveria nuk ka marrë asnjë vendim për të dhënë me koncesion asgjë në Porto Romano
gazetamapo.al
Atë që nuk na e sollën gomerët, na e premtojnë yjet
periskopi.com
Profesori nga Tirana: Albin, edhe policëve kosovarë të kufirit u vjen turp për Qeverinë e vet
Raportuesja e PE për Kosovën: Kush ka paguar studimin për shkëmbimin e territoreve?
tvklan.al
Ndryshon aplikimi për maturantët
rtsh.al
Teatrit Kombëtar, PD kallëzon penalisht 22 zyrtarë, mes tyre kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun Veliaj
shqiptarja.com
Artistët shqiptarë këndojnë “Hallelujah”, perlën muzikore të Leonard Cohen!
exit.al
Richard Grenell dorëhiqet si ambasador i SHBA-ve në Gjermani
almakos.com
Akademiku autokrat i LDK-së, Isa Mustafa!
gazeta-shqip.com
Lista “e zezë” e OFL/ 1300 persona që duhet të deklarojnë miliona euro pasuri
periskopi.com
Qeveria Hoti: Tomë Gashi i VV-së thotë se Kosova po kthehet nën ombrellën e Millosheviqit të ri
mia.mk
Mickoski: Ruskovska duhet të ngritë hetim sipas zërave pas dëshmisë së Jovanovskit në lëndën “Reket”
shqiptarja.com
PD dorëzon në SPAK padi për shembjen e Teatrit: Rama dhe Veliaj duhet të shkojnë në burg
shqiptarja.com
Ekskluzive/ 3 deputetë 300 USD në muaj bonus qiraje në Tiranë, deklaruan se ishin banorë të kryeqytetit para se të merrnin mandatin
shqiptarja.com
Rasti me COVID-19 te Bylisi, Egbo: S’ka shans të luhet nëse ka edhe lojtarë të tjerë pozitivNjë futbollist i Bylisit pozitiv me koronaviurs, ja çdo të
shqiptarja.com
Përdhunimi i 15- vjeçares, sociologu për Report Tv: Shoqëria duhet të reagojë gjerësisht për t’i vënë fre rasteve
ata.gov.al
“Nuk fitohen zgjedhjet me ligjin e reformës apo me sistem”/ Rama: I hapur për çdo gjë mbi bazën e rekomandimeve të OSBE-ODIHR
ina-online.net
Hazbi Lika në ASH? Osmani: BDI është më e fortë se kurrë!
klankosova.tv
Haziri: Ndërrimi i shpeshtë i qeverisë ka shkaktuar ndërrim të prioriteteve në komuna
tetovasot.com
SIPAS OKULARËVE OPERACIONI ”FSHESA” KA FILLUAR!!!
shqiptarja.com
Policia kufitare e Kosovës përgënjeshtron deklaratën e Kurtit: Karantinim për qytetarët që hyjnë në Kosovë nëse nuk kanë tamponin e 4 ditëve të fundit
shqiptarja.com
Spitali i ri karantinë, PD: QSUT-ja është vatra më e madhe e infeksionit, Rama del e bën teatër
ata.gov.al
Miratohen ndryshimet në ligjin “Për shërbimin veterinar”, synojnë reformimin e shërbimit veterinar dhe rivlerësimin e profesionit të veterinerit
koha.net
Ministri i Sigurisë i Bosnjës jep dorëheqje për shkak mospajtimeve rreth emigrantëve
infoglobi.com
Trump thotë se do të përdorë forcën ushtarake për të ndalur trazirat
Behgjet Pacolli shkon në minierën e Artanës ku humbën jetën dy personaTë ngjashme
IKD-ja kërkon nga qeveria e re të mos përfshijë njerëz që kanë probleme me ligjin
Rregullat e reja, ja si mund ta vizitoni Koloseun në Romë
boldnews.al
Zgjedhorja/ KRIIK Albania: Reformimi i trupës së KQZ dhe transparenca financiare e partive politike
Kusari-Lila e tronditur nga shembja e minierës në Artanë, ngushëllon familjen dhe kolegët e viktimaveTë ngjashme
Nesër seanca ku pritet të votohet qeveria e re e drejtuar nga Avdullah Hoti
koha.mk
Tri listat për mexhlisin e ulemave të Shkupit. ORGANIZIMI I BASHKËSISË FETARE ISLAME 1930-1941 (3)
top-channel.tv
Festivali letrar/ Të rinjtë e kryeqytetit në garë për prozë, poezi dhe esse
Festa e Republikës në Itali, homazh për viktimat e Covid-19
gazeta-shqip.com
Kriza politike/ Ambasadorja Kim mbledh Këshillin te rezidenca e saj, Basha merr hapin e radhës
kallxo.com
Shkencëtari iranian deportohet nga SHBA
klankosova.tv
“GREEN QUEEN”, projekti për gjelbërimin e oxhakut të Termokosit
gazetainfokus.com
LDK mbledh kryesinë e partisë, vendoset për ministrat e Hotit
vizionplus.tv
Italia feston Ditën e Republikës/ Ceremonitë pa paradën tradicionale për shkak të pandemisë
gazetablic.com
“Efekti” Isa Mustafa: Nga 4 deputetë të LDK-së që ishin kundër Qeverisë Hoti, kanë mbetur vetëm 2
kallxo.com
Thaçi për vdekjen e minatorëve: Institucionet duhet të përkujdesën që punëtorët të jenë gjithmonë të mbrojtur
shqiptarja.com
SHBA-Vrasja e Floyd, reagon BE: Të ndalet abuzimi me pushtetinProtestat për vdekjen e Floyd, Trump: Do nxjerr ushtrinë në rrugë! Plaçkitet Manhattan..

Avioni me 42 persona në bord përfundon “jashtë rruge” gjatë uljes

Kosova Sot 18.10.2019. 20:50

Avioni me 42 persona në bord përfundon “jashtë rruge” gjatë uljes

Një burrë ka vdekur, dy njerëz janë plagosur rëndë dhe dhjetë të tjerë janë lënduar pasi një aeroplan pasagjerësh që mbante 42 persona në bord, përfundoi në një rrugë gjatë uljes. Ngjarja ka ndodhur në Alaskë. Avioni i udhëtarëve, i identifikuar si një SAAB-Scania 2000 i operuar nga Peninsula Airwa»»»

kosova-sot.info
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.