koha.net
“Vatra” grumbullon dëshmi për denoncimin e shkelësve të Ligjit antiduhan
koha.net
Vetëvendosje kërkon llogari nga ekzekutivi në Prizren për borxhet e paarkëtuara
rtsh.al
Mali i Zi refuzon “mini Shengenin Ballkanik”
Serbia, 63.7 milionë euro për Zyrën Serbe, 3.3 milionë euro për Preshevën, Bujanocin e Medvegjën
cna.al
Koncesionarët “pushtojnë” Shqipërinë/ Zbulohen shifrat stratosferike të fitimeve
ekonomiaonline.com
Zeka: Ideja për mini-shengenin ballkanik e ngutshme, së pari të zbatohet CEFTA
sot.com.al
Gjykata e Tiranës vendos arrest me burg në mungesë për Agim Kajmakun, urdhërohet kontrolli i banesës, ish-kryebashkiaku ende në arrati
sot.com.al
Thellohen përplasjet, Rama “sulmon” Kurtin: Dega e Vetëvendosjes në Tiranë lajthitje, Albini të shohë kush e pengoi bashkimin doganor
sot.com.al
Vetingu tmerron njerëzit e drejtësisë, pas Joana Qeleshit edhe prokurori Njazi Seferi dha dorëheqjen pasi u njoh me aktet e KPK
gazetainfokus.com
Macron sërish kritik, del kundër NATO-s dhe OKB-së
kohajone.com
Vjedhje, gaz lotsjellës dhe krim shtetëror te ASTIR
shekulli.com.al
Shembjet në Unazë/ Politika: E papranueshme dhuna ndaj banorëve
sot.com.al
SHBA-BE vihen në lëvizje për t’i dhënë fund krizës, Leyla Moses dhe Soreca i shkojnë në zyrë Bashës, ultimatum të ulet në tryezën e dialogut
shqiptarja.com
Moska kundër Uashingtonit: Ata duan të krijojnë një shtet brenda shtetit në Siri
kosova.info
Ngjarjet e datës 13 nëntor 2019
syri.net
95 mijë biznese të vogla përballë 11 koncensionarëve që fituan 70 mijë euro Komentet
sot.com.al
Hashim Thaçi nga Franca: Macron merr rol të ri në dialogun mes Kosovës e Serbisë
balkanweb.com
Dokumentet e Luftës që u mbajtën sekret/ 40 avionë të rrëzuar dhe 193 parashutistët anglo-amerikanë të vrarë e kapur rob në Shqipëri
sot.com.al
Ditmir Bushati, ministër i Jashtëm i Kosovës? Zbulohet lëvizja që po planifikon Albin Kurti
Vetëvendosja e Tiranës, beteja nis me Erion Veliajn: nga “Astiri”, te Vuçiçi
sot.com.al
KLSH: Ndal abuzimeve me tokat shtetërore në bregdet!
sot.com.al
Gjeografia e lobimeve të PD, një prelud i ri për drejtësinë
Negociatat për Tiranën e Shkupin/ Ish-ministrat e Jashtëm letër BE-së: Merrni përgjegjësitë dhe kapërceni ndasitë
Sipërmarrësit në Hong-Kong e Makao vlerësojnë ndërtimin e Zonës së Madhe të Gjirit
epokaere.com
PDK-ja, e vetmja shpresë për qytetarët llapjanë
ina-online.net
Shqiprim Arifi në Tiranë, takim të përbashkët me Gent Cakaj dhe Bujar Osmanin
koha.mk
Zgjedhjet në Britani mund të nxisin krizë të re politike
Rama-Guterres, në fokus siguria në Ballkanin Perëndimor
balkanweb.com
Protesta tek unazëa e re, Balla: Lulezim Basha dhe partia e “fake-news” që gënjyen banorët e Astirit për muaj me radhë, nuk kanë turp edhe kur bëhet f
telegrafi.com
Simiq: Ma gjeni një shqiptar që thotë se i ka bërë keq Radojçiqi, unë ju gjej 100 që ai u ka ndihmuar
lajmifundit.al
Avioni i trafikantit malazez të drogës më 10 janar 2019 fluturoi nga Shqipëria në Gjenevë
KÇK-ja e Ramës, Manjani: Po u bëhet thirrje kriminelëve, që të largohen në avancë?
Lobimi rus/ Ristani: Unë nuk kam lidhje, kontratën e firmosi Basha me Muzin
Zekiri: Albin Kurti ka kërkuar nga Zaev hetim ndërkombëtarë për rastin e Kumanovës
infoglobi.com
Zgjedhjet e parakohshme, Në Supreme arrijnë 5 ankesa
Natyra Kuçi sfidon Vetëvendosjen: Nëse NISMA hyn në Kuvend unë s’bëhem deputete, por as me votat e Vuçiqit nuk dua

Rusia për dorëzimin e S-400: 99% është gati

Lajmi 26.06. 22:17

Rusia për dorëzimin e S-400: 99% është gati

Alexander Mikheyev, kreu i kompanisë shtetërore ruse për eksportin e armëve “Rosoboronexport”, ka bërë të ditur se të gjitha masat paraprake për dërgimin e sistemit të mbrojtjes raketore S-400 në Turqi janë të përfunduara në masën 99%. Në deklaratat për gazetarët në Moskë, Mikheyev tha se këtë vit »»»

lajmi.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining