Telekomi shkëput kontratën me Z-Mobile
Nafta zgjeron fitimet – Tensioni SHBA-Iran vijon të mbështesë çmimet
kallxo.com
Fitorja e opozitës në Stamboll sfidon autoritetin e Erdoganit
Bizneset e diasporës në Zvicër informohen me klimen e Investimeve në Kosovë
exit.al
Bosnjë e Hercegovina: Ftesa për Thaçin nuk është njohje për Kosovën
noa.al
Zbulohet platforma e opozitës për të zgjidhur krizën, pritet përgjigjja e Ramës
Koment: Rikonstruimi i Qeverisë zbardhë përplasjet mes BDI-së, dhe LSDM-së
Deportimi i shtetasve turq, AKI-ja ka kaluar kompetencat e saj
monitor.al
Investimet e OST, në 2019 plani 2.3 miliardë lekë
tetovasot.com
Policia bllokon protestuesit, nuk lejon t’i afrohen selisë së BDI-së
evropaelire.org
A do të mund të krijojë Irani armë bërthamore?
Skeda e pasurisë së deklaruar nga Fran Frrokaj: Ja si i janë rritur të ardhurat pas emërimit si kryetari i Bashkisë Lezhë
kohajone.com
Prapaskenat në PS/ Deputeti nxjerr të palarat: Si e harroi Rama, Gramozin në Tepelenë
rtsh.al
Rama kërkon garantimin e standarteve në zgjedhjet e 30 qershorit
monitor.al
Bizneset që po mbyllen dhe ato që po lulëzojnë
ekonomiaonline.com
“Gulenistët” përplasin Damkën dhe Konjufcës, reagon edhe Hoti
cna.al
Motra milionere e ministres së Ramës në KPK/ PS shkarkon dhe konfirmon gjyqtarë e prokurorë
cna.al
Të gjitha "fitoret" e Lulzim Bashës!
Thaçi: Rrezikohen raportet rajonale nëse brenda vitit nuk ka marrëveshje me Serbinë
tetovasot.com
Bekteshi nga Konferenca ministrore në Stokholm: Republika e Maqedonisë së Veriut destinacion atraktiv me mundësi të mëdha për investim
gazetablic.com
Quni: Në raport ishte e paraparë të dëboheshin 200 shtetas turq
monitor.al
25 milionë euro kredi për zonat rurale dhe urbane
monitor.al
Toka e kripur, që po kthehet në “ar”
monitor.al
Mobiliet “Made in Albania” nisen drejt Europës
syri.net
Ligjshmëria e 30 qershorit, tërhiqet për vendim Kolegji ZgjedhorLuan Rama kujton Konicën: Guvernë s’kemi, parlament s’kemi, gjyqe s'kemi, po palaçot j
Mbledhja e PS/ Nard Ndoka ironizon Ramën: Kujdes k..ra, mos flitni në telefon
Pas mbledhjes me socialistët, Tom Doshi takim me Ramën në seli
Babai i të vrarit në Smillkovë: Hapni bisedat e funksionarëve të BDI-së për Monstrën
Bisedë me një lexues të panjohur
shekulli.com.al
Kocaqi: Shqipëria e ka të nevojshme ndryshimin e sistemit elektoral
indeksonline.net
Pasuria e Drejtorit të Urbanizmit të Fushë Kosovës që u arrestua për korrupsion
Shmanget hapësira ajrore e Iranit – Linjat ajrore botërore ndryshojnë fluturimet
Sot para selisë së BDI-së do të publikohen “bomba” , vëllau i El Chekas merr pjesë në protestë
portalb.mk
Familjarët e të vrarëve në Smillkovë: Pesë funksionarë të BDI-së janë përgjuar për rastin “Monstra”
gazetablic.com
Mustafa: Opozita ta rrëzojë PAN-in, kryeministri pastaj i takon LDK-së
ekonomiaonline.com
VV-ja me 20 rekomandime për përmirësimin e procesit zgjedhor, s’pajtohen partitë tjera
kallxo.com
Nipi i deputetes së PDK-së emërohet në bordin e Ujësjellësit
cna.al
Përforcohet Laçi, me ekipin bashkohet edhe ish-lojtari i Lazios
aa.com.tr
Djali i Mohamed Morsit falënderon Erdoğanin për mbështetjen
Zgjedhjet e 30 qershorit, shefja e misionit të OSBE-ODIHR në zyrën e Ramës
vizionplus.tv
Tom Doshi kthehet në PS, Rama pret edhe shefen e vëzhguesve
Rama mbyllet në zyrë me Tom Doshin

Mos stabiliteti i çmimeve të naftës shkaktojnë pasiguri në ekonominë globale

Alsat-M 15.01. 14:30

Mos stabiliteti i çmimeve të naftës shkaktojnë pasiguri në ekonominë globale

Çmimet e naftës u rritën rreth 1 për qind në tregjet ndërkombëtare, të nxitura nga një reduktim i OPEC dhe prodhimit rus, por analistët paralajmëruan se një pikëpamje më e dobët ekonomike globale mund të ketë një ndikim negativ në kërkesën. Në tregun e Londrës, çmimet e një fuçie naftë u rritën me »»»

alsat-m.tv
Scan - tv 13.02. 17:39

Nafta zgjeron fitimet – Arabia do ta ulë prodhimin poshtë 10 mln fuçive në ditë

Nafta Brent e Londrës po qëndron në rritje edhe në sesionin e sotëm, pasi Arabia Saudite deklaroi se do të ulë edhe më tej eksportet dhe prodhimin, ndërsa nafta Bruto amerikane është mbështetur nga të dhënat që treguan një rënie të rezervave të naftës, gjatë javës së kaluar. Nafta Brent e Londrës p»»»

Energjia 15.02. 14:02

Çmimet e naftës mbështeten nga marrëveshja tregtare e Kinës

Çmimet e naftës po qëndrojnë në rritje për të tretin sesion me radhë dhe kanë prekur nivelin më të lartë për këtë vit, pasi tregjet financiare kanë gjetur një mbështetje nga shpresat se, SHBA dhe Kina do të arrijnë një marrëveshje mbi tregtinë. Gjatë këtij viti, çmimet e naftës kanë fituar rreth 20»»»

Telegrafi 14.02. 17:18

Bisedimet tregtare SHBA-Kinë rrisin çmimin e naftës

Çmimet e naftës për të tretin sesion me radhë po qëndrojnë në rritje dhe kanë prekur nivelin më të lartë për këtë vit, pasi tregjet financiare kanë gjetur një mbështetje nga shpresat se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kina do të arrijnë një marrëveshje mbi tregtinë. Gjatë këtij viti, çmimet e n»»»

telegrafi.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano