Aleatët i kërkojnë Bashës pjesëmarrjen në komisionin e reformës zgjedhore
portalb.mk
RMV, dikur kimistët bënin punime shkencore me cilësi të lartë, sot nuk kanë as kimikate për punë
shqiptarja.com
Piktorja Xheneta Kadillari në kërkim të dritës dhe diellit
tvklan.al
Vuçiç: Serbët po humbasin besimin tek BE
Tregu i kapitaleve private, mundësi reale për ekonominë
ekonomiaonline.com
19 komuna organizuan Panairin e Sportit 2019, u bë thirrje për t’i joshur fëmijët për t’u marrë me sport
“Mos hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, një poshtërim për Brukselin”
koha.mk
Mustafa: Demiri dhe Ismailоviq do të ekstradohen pas përfundimit të procedurave juridike
koha.mk
Princi i kurorës së Arabisë mbrohet nga shërbimet sekrete izraelite
evropaelire.org
Osmani: SHBA-ja nuk do të kërkojë ndryshimin e kufirit
lapsi.al
Raporti i KLSH/ Koncesioni i rrugës Milot-Balldren me shkelje, si u rritën kostot
rtsh.al
Lajmi i Fundit/ Policia prangos autorin e dyshuar të vrasjes së Lazer Arrës, në Shosh të Malësisë së Dukagjinit
koha.mk
Shumë tema të hapura
boldnews.al
BE mashtroi Maqedoninë e Veriut/ Ish-eurodeputeti se përmend fare Shqipërinë
portalb.mk
Drurët e Malit Sharr po priten, banorët ngelen të revoltuar ndërsa hidrocentralet po ndërtohen
gazetablic.com
Havolli takohet me Kryeziun, flasin për bashkëpunimin mes AKK-së dhe KDI-së
shqiptarja.com
Pompeo: Turqia ka probleme të ligjshme të sigurisë me PKKSoçi/Rusi, Erdogan takohet me Putin, Presidenti turk: Ska zgjatje të armëpushimit, kurdët jo
rtsh.al
Vettingu, Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK-së, për rikonfirmimin në detyrë të kryeprokurorit të Kavajës, Artan Madani
aa.com.tr
"Volkswagen" nuk kërkon alternativa për lokacion në Turqi
tvklan.al
Mickoski: Dështuam për shkak të politikave të gabuara
Të enjten mblidhet Komisioni i Reformës Zgjedhore, prezantohet paketa e ndryshimeve
epokaere.com
Qeveria e re nuk do ta ketë të lehtë përballjen me PDK-në
24-ore.com
Armëpushimi drejt fundit, Erdogan: Janë ende 1200 luftëtarë kurdë që duhet të largohen
exit.al
Kuvendi krijon grupet e punës per aspektet e ndryshme të reformës zgjedhore
cna.al
Prokurori si Fond Investimi që shton kursimet/ Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK
sot.com.al
Kaloi me sukses vettingun, Komisioneri Publik kërkon "kokën" e kryeprokurorit
epokaere.com
Delegacioni i BQK-së përfundon pjesëmarrjen në takimet vjetore të FMN-së dhe BB-së
Erdogan në Rusi: Nëse premtimet nuk përmbushen, operacioni do të vazhdojë me më shumë vendosmëri
boldnews.al
Paralajmëron Erdogan: Në rast se SHBA nuk mban premtimet, do godasim me vendosmëri më të madhe
FOKUS – BE i kërkon sqarime Francës dhe Italisë për buxhetin 2020
kohajone.com
Deputetët e opozitës së re kërkojnë interpelancë urgjente për 11-vjeçarin në Siri
sot.com.al
A do t’i bindin dot deputetët e opozitës së re që të miratojnë Reformën Zgjedhore sipas porosive të Bundestagut? Deputeti i PS zbulon rrugën që do të
kallxo.com
Parregullsi në numërime, në Drenicë u hiqen votat kandidatëve të LDK-së
cna.al
Tabaku ngre tonet ndaj Ramës/ Shqipëria ka bërë vetëm regres, penalizoi edhe Maqedoninë e Veriut
balkanweb.com
Rasti i vogëlushit shqiptar në Siri, 8 deputetë kërkojnë interpelancë urgjente në Kuvend
SOS rikthimit të Ballkanit tek armët, projektet dhe mendjet e ndryshkura
Koreografi Dedin Suli: Si konkurrova për valltar përpara rusit Georgi Perkun, Panajot Kanaçit, Mustafa Krantjes
shqiptarja.com
Zaev do vizitojë Romën, Italia mban gjallë shpresën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për negociatat
rtsh.al
Basha: Rama dështoi të na afrojë me Evropën
noa.al
11-vjeçari në Siri, deputetët e opozitës së re kërkojnë interpelancë me Gent Cakaj
gazetainfokus.com
Kandidati i PDK-së sfidon Saranda Bogujevcin e VV-së për lënien e duhanit
Nobelistët në ekonomi, Modeli si shkenca shëron sëmundjet e rënda sociale.
kosova-sot.info
Vjen kërkesa për Kurtin: E mbështesin edhe ndërkombëtarët, ja pse duhet të shkarkohet Thaçi

Rashkovski: Do të ketë tender për pastrim të lindanit nga deponia e vogël në OHIS, për Pelenicë s’kam autorizime

Portalb 11.07. 21:48

Rashkovski: Do të ketë tender për pastrim të lindanit nga deponia e vogël në OHIS, për Pelenicë s’kam autorizime

Ditët në vijim do të publikohet tenderi për mënjanimin e lindanit nga deponia e vogël, informojnë nga kabineti i Sekretarit të Përgjithshëm të Qeverisë, Dragi Rashkovski, si përgjigje në pyetjen se çka ka ndërmarrë grupi i punës në krye të cilit është pikërisht ai, për deponitë e lindanit të rrezik»»»

portalb.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano