kurir.mk
ПРЕД И ПОТОА: Како изгледа Бејрут после кобната несреќа? (ФОТО)
kanal5.com.mk
Бејрут: Илјадници повредени и двоцифрен број на починати во Бејрут
makfax.com.mk
(Видео) Огромни експлозии во Бејрут, се треселе згради оддалечени неколку километри
press24.mk
Како да паднала атомска бомба: Во Бејрут после страшните експлозии разурнат цел град (ВИДЕО)
netpress.com.mk
Данска му дозволи на Газпром да продолжи со Северен тек 2, Полска смета дека Европа преку него вложува во руското оружје
makfax.com.mk
Заев: За 10 до 15 дена ќе има исход од преговорите за влада, сите опции се отворени
mms.mk
Сто и седумнаесет од вкупно 120 пратеници присустуваа на конститутивната седница на десеттиот парламентарен состав
mia.mk
Заев: Уверен сум дека ќе формираме стабилна влада со четиригодишен мандат
makfax.com.mk
Полскиот премиер: Гасоводот „Северен тек“ е опасен за Европа
mia.mk
Албанија екстрадира во Германија Таџикистанец баран со меѓународна потерница поради тероризам
press24.mk
ВИДЕО: Како Путин го освојува Арктикот - наместо војска користи цивили на кои им дава една вредна работа
kurir.mk
Отворено писмо на инспектор Ѓорги Илиевски до Амбасадите во Македонија
mia.mk
Џон Болтон: „На Доналд Трамп не треба да му се даде втор мандат“
netpress.com.mk
„Газпром“ ќе ја обжали казната на полскиот антимонополски регулатор за Северен тек 2
sitel.com.mk
Мицкоски: Државата ја втурнаа во црвената зона на презадолженост
kanal5.com.mk
Србија доби нов парламентарен состав, пратениците дочекани со јајца (ВИДЕО)
kanal5.com.mk
Бројот на заболени од корона надмина 18 милиони , починале 690.000 луѓе во светот
kanal5.com.mk
Продолжуваат антивладините протести во Бугарија, блокиран и автопатот кон Грција
netpress.com.mk
Мустафа: Конечен договор меѓу Косово и Србија не може да има без САД
kanal5.com.mk
Пеколно жешко во САД и Европа , се очекуваат и над 50 степени
Ова е “Специјалниот суд за злосторставата на УЧК“ каде што треба да се појави Али Ахмети
kanal5.com.mk
Илјадници Руси на протести против апсењето на гувернерот на Москва (ВИДЕО)
НЕМА МИРЕН РАСПЛЕТ ЗА КОСОВО: Америка ја вооружува Приштина, Србија купува 20 БОМБАРДЕРИ
mia.mk
Мерката 14.500 денари ги задржа работниците, но дел не добија плати, парите завршија кај работодавачите, ќе следат санкции
Пендаровки бара ПРЕМИЕРОТ И МИНИСТРИТЕ ДА НЕ БИЛЕ ВО ВРСКА СО КРИМИНАЛНИ АФЕРИ
mia.mk
МИА Најави – Свет
netpress.com.mk
Помпео на средината од август во Прага, Виена, Љубљана поради 5G мрежата
sitel.com.mk
Најдоцна до утре Грција ќе одлучи дали ќе ги отвори границите за македонските државјани во текот на август
mia.mk
ЕК одобри француски „Алстом“ да го купи канадски „Бомбардие транспорт“
kanal5.com.mk
Одбележувањето на двата Илиндена без масовни собири и под здравствени протоколи
mia.mk
БДП во еврозоната со пад од 14,4 отсто
netpress.com.mk
Русите први во свет регистрираа вакцина против Ковид-19 – од 15 август е бесплатна за Русите
press24.mk
Димитриевски во српски медиум за своето искуство со коронавирусот: Имаше многу политика и дворски игри
mia.mk
Лани девет, годинава седум смртни случаи на мигранти и бегалци на територијата на државава, покажуваат податоците на УНХЦР
kurir.mk
Пресврт во злосторството кое го шокираше светот- трагата води до Балканот
mia.mk
Живееме во катаклизмично време што може да заврши со светска војна
mia.mk
Договор на лидерите од Западен Балкан за економско опоравување на регионот
makfax.com.mk
(Видео) Руските специјалци уапсија терористи на ИД, кои планирале убиства на војници
mia.mk
Еспер: САД повлекуваат 11,900 војници од Германија, ги преместуваат крај Црно Море, Полска и Прибалтикот
mia.mk
Американски претставници: Русија шири дезинформации за вирусот

НИЕ И НАТО: ПРОБЛЕМАТИЗИРАЊЕ НА КИНЕСКИОТ УДЕЛ ВО РАЗВОЈОТ НА 5Г МРЕЖАТА

Globus 10.12.2019. 09:24

НИЕ И НАТО: ПРОБЛЕМАТИЗИРАЊЕ НА КИНЕСКИОТ УДЕЛ ВО РАЗВОЈОТ НА 5Г МРЕЖАТА

Иако не е услов за членството на Северна Македонија во НАТО се отвораат прашања околу безбедноста и кинеското влијание во развојот на 5Г мрежата и дигиталната инфраструктура во земјата, потврдија неодамна од Владата ОФИЦИЈАЛЕН ПЛАКАТ Самитот во Лондон заврши, се дискутираше за многу теми На Самитот»»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.