kurir.mk
Лошата проценка за ризикот, ја спречи брзата реакцијата за коронавирусот
mia.mk
Админстрацијата на Трамп употребува тактика на присила кон Косово, според конгресменот Енгел
makfax.com.mk
(Видео) Болница на вода - американски воен брод отплови кон Њујорк
kapital.mk
Колку пари имаме, а колку и за што ќе немаме во буџетот годинава
mia.mk
Борисов: По здравјето на луѓето, најважно е да се заштитат работниците
alfa.mk
Два авиона носат македонски граѓани од Љубљана и Минхен
mia.mk
Венецуелски генерал се предаде на ДЕА
kanal5.com.mk
„ЕУ по корона кризата можеби ќе се распадне“
mia.mk
СБ на ОН парализиран за време на пандемијата со новиот коронавирус
netpress.com.mk
Италијанските здравствени власти го отфрлаат лабораториското потекло на коронавирусот
mms.mk
ИЈЗ со детални податоци за заболените по општини
kanal5.com.mk
Фон дер Лајен го честита членството во НАТО
mia.mk
Матарела: Европа мора да усвои нови мерки за справување со коронавирусот
mia.mk
Словенечките медиуми за членството на Северна Македонија во НАТО
kanal5.com.mk
Србин од Ниш добил три години затвор зашто излегол од самоизолација
mia.mk
Нова порака на Лагард за лидерите во ЕУ: Работете поинтензивно за да се ублажи влијанието на Ковид-19 врз економиите
mia.mk
ВТБ-лигата прогласи крај на сезоната без шампион
kanal5.com.mk
Британскиот премиер Џонсон заболен од корона вирусот
mia.mk
Со изолацијата поради Ковид-19, зголемено семејното насилство во Франција
mia.mk
Едуард Филип предупредува на „крајно голем бран“ кој „се нафрла на Франција“
netpress.com.mk
Советниците на Трамп викендот ќе му посочат нови препораки за борба со Ковид-19
netpress.com.mk
Италија го отфрла предложениот одговoр на ЕУ на коронавирусот
netpress.com.mk
Шпанија набавила неисправни тестови за коронавирусот
mia.mk
Помпео ја поздрави одлуката на ЕУ за старт на преговорите со Скопје и Тирана
mia.mk
За еден ден 365 смртни случаи од коронавирусот во Франција, вкупно 1.696 жртви
Американците кажаа ЗОШТО ПАДНА КОСОВСКАТА ВЛАДА НА КУРТИ
makfax.com.mk
САД го обвинија Мадуро за наркотероризам и нудат 15 милиони долари за негово апсење
mms.mk
„Аџибадем Систина” набави 15.000 тестови за детекција на Ковид-19
mia.mk
Лидерите на Г20 одржаа виртуелен самит посветен на пандемијата и нејзините економски последици
mia.mk
Борел: Интензивна соработка на ЕУ со Западен Балкан во борба против пандемијата
netpress.com.mk
Путин смета дека Русија може да го совлада коронавирусот за помалку од три месеца
mia.mk
САД се поготвуваат да го обвинат Мадуро за „наркотероризам“
mms.mk
Чартер летот од Малта до Скопје чини 25.000 евра
kanal5.com.mk
Вашингтон и Пекинг во вербална војна за Ковид-19!
mms.mk
Граѓаните од Македонска Каменица ќе донираат храна и хемиски средства за сиромашните и немоќните
alsat-m.tv
Османи: Партиите не треба да лицитираат со мерки против ковид-19 на прес-конференции
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Руските воени експерти пристигнаа во италијански Бергамо
mia.mk
Франција ги повлекува војниците од Ирак поради Ковид-19
kanal5.com.mk
Над три милијарди луѓе во светот се во принудна изолација

Гутереш бара крај на кошмарот во Идлиб, реагираат и други државници

MIA 21.02. 21:58

Гутереш бара крај на кошмарот во Идлиб, реагираат и други државници

Њујорк, 21 февруари 2020 (МИА) – Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш повика да запре „сега и веднаш“ „хуманитарниот кошмар“ во сириската провинција Идлиб, но не онајави никаква иницијатива за прекин на конфликтот во областа. – Пораката е јасна. Нема воено решение за сириската криза. Единстве»»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano