koha.mk
Pogrebnyak: Të zinjtë nuk kanë vend në kombëtare!
mia.mk
Boshnjakovski: VMRO-DPMNE deri nesër do t’i dorëzojë propozimet për PPS-në, pasnesër takim i ri
Fermerët paguajn kontributet por banda e postës i grabiste
sot.com.al
“Nuk pati b*thë Erion Veliaj të na ...”, protestuesi i Astirit nxjerr prapaskenat e rënda dhe hedh akuzat e forta
syri.net
Plani i Edi Ramës për të zëvendësuar Opozitën, me Shoqërisë Civile të Fugës! Komentet
syri.net
Plani i Edi Ramës për të zëvendësuar Opozitën, me Shoqërisë Civile të Fugës!Meta: Gati të lë mandatin dhe deri jetën time si Salvator Allende, për zgj
Gramoz Ruçi: Italia, Greqia e Kroacia janë avokatë të Shqipërisë
gazetablic.com
Ky është personi që sulmoi deputetin Slobodan Petroviq në Prishtinë
koha.net
Haradinaj thotë se është koha e duhur që secili ta korrektojë vetveten
shekulli.com.al
Meta: Gati të lë mandatin, nuk lejoj instalimin e një junte ushtarake
“Shqipëria 10 vjet në NATO, prapaskenat e Samitit të Bukureshtit në 2008”
ekonomiaonline.com
Tahiri për nepotizmin: Nuk kemi dhënë mesazhe të mira për BE-në
mia.mk
Zeman: Turqia praktikisht është aleate e SHI-së
Kosovarët nuk janë të lumtur
Haxhiu: Uniteti i partive shqiptare e defaktorizon Listën Serbe
gazetamapo.al
“Bomba” e Ilir Metës: Jam gati të jap dorëheqjen
vizionplus.tv
Roli i Shqipërisë në NATO, ambasada e SHBA mesazh për 10 vjetorin e anëtarësimit
Gjykata Kushtetuese nuk mund të zëvendësohet nga partizanët e KQZ
sot.com.al
Gent Cakaj shkarkon ambasadoren shqiptare në Greqi? Zbulohen lëvizjet e bujshme pas skandalit të pasaportave dhe vendimet drastike
portalb.mk
Nepotizmi, më shumë familjarë të punësuar në funksione shtetërore ka Hazbi Lika
cna.al
Ekskluzive-Skandali me lobimet ruse fundos Bashën?/ Konkluzionet dhe shkeljet ligjore
VIDEOMESAZHI/ Veliaj fton qytetarët: Ejani të shtunën në shesh, ta bëjmë realitet Tiranën e ëndrrave
boldnews.al
Policia shoqëron disa persona/ “S’ka b*thë Veliaj me ne”, reagon ashpër banori
portalb.mk
KSZH: Në zgjedhjet presidenciale do të votojnë 1.782 qytetarë në 32 përfaqësi diplomatike-konsullore
Kryetari i Kuvendit z.Gramoz Ruçi në Konferencën e XVI të Kryetarëve të Parlamenteve të Nismës Adriatiko-Italia, Greqia, Sllovenia dhe Kroacia, avokat
Ish-deputeti godet Ahmet Isufin: Kqyrne çka po flet komandant “Picimuli”
ekonomiaonline.com
Kredi, grante dhe asistencës teknike për të rritur ekspertizën e NVM-ve
mia.mk
Presidenti i ri i Kazakistanit propozon që Astana të quhet Nursulltan
Forca të shumta policie përballë fermerëve (VIDEO)
Nga Ylli Shehu tek Majlinda Halilaj, CV-ja e 11 deputetëve të “opozitës së re”
syri.net
VIDEO/ Forca të shumta policie përballë fermerëve të irrituar në aksin Lushnje - Fier Protesta te Astiri, policia shoqëron 6 prej banorëve Komentet
"Fox News" zbulon prapaskenat: Pse presidenti Trump ktheu mbrapsht kandidaten për ambasadore në Shqipëri
cna.al
Marrëdhëniet me Presidentin Meta/ Rrëfehet Ditmir Bushati
cna.al
Rastësi apo dakordësi?/ Hahn dhe Bregu flasin njësoj
gazetamapo.al
Marrin mandatin edhe 3 “tradhtarë”, LSI me 11 deputetë në Kuvend
shqiptarja.com
Këndi i Ekspertit/  7000 dosjet e kthyera nga ATP, si duhet të veprojnë ish-pronarët
shekulli.com.al
Majlinda Bregu sqaron videon ku shfaqet duke përqafuar Flackenstein-in
ina-online.net
Federata PanShqiptare VATRA në SHBA, “Perandoria e Shqiptarëve” në Mërgim
klankosova.tv
Angela Merkel me mesazh të qartë për Kosovën e Serbinë
insajderi.com
Dilaver Kryeziu: Një jetë duke vallëzuar
Znj. Mimi Kodheli në ditën e dytë të vizitës në Poloni, takime me dy komisionet parlamentare të Dhomës së Ulët të Parlamentit të Polonisë
shekulli.com.al
Marrëveshja për Roaming-un/ Majlinda Bregu: Ja çfarë përfitojnë shqiptarët
syri.net
VIDEO/ Nis protesta e fermerëve dhe blegtorëve, bllokohet rruga Lushnje - FierReagimet ndaj protestave, Braimllari: Sandër Lleshi është bashkëpuntor i
Prishtinë, takim konsultimi i përfaqësueve të koalicionit
lajmi.net
Konkurroni për 24 hektarë tokë në Shtërpce e për 17 hektarë në Prizren
insajderi.com
Misteret që shoqëruan jetën e Ahmet Zogut

"$525,000+ për Shqipërinë në 3 minuta", Albanian Scholarship Effort

City News Albania 11.01. 10:19

"$525,000+ për Shqipërinë në 3 minuta", Albanian Scholarship Effort

Nga Besart Çopa * Në moshën 15 vjecare unë isha Shqiptari i parë që iku në një nga gjimnazet më prestigjoze dhe më të shtrenjta në botë, Leysin American School. Bursa për tre vite e kaloi vlerën $240,000; arsimi dhe zhvillimi im personal gjatë atyre viteve kaloi një vlerë akoma dhe më të madhe. Sot»»»

cna.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining