Beteja me Metën, PS nis me rrëzimin e 8 dekreteve dhe hetimin
Faturat e Ministres dhe fatura që merr shtypi nga spekullimi
shqiptarja.com
U rrëzua teksa udhëtonte me motorr në Shëngjergj/ Turisti çek nxirret me helikopter nga përroi
lexo.com.al
Kukës, nis puna për zëvendësimin e shtyllave elektrike në fshatra
shqiptarja.com
Zjarr pranë fabrikës së çimentos në Fushë-Krujë, rrezikohen disa banesa
koha.mk
Vrasja e Hasan Prishtinës dhe “irredentizmi” i Ferhat bej Dragës (4)
koha.mk
KUJTIM MORINA: Kosova mbetet vendi më i bukur për mua
epokaere.com
QAZIM ZEKAJ BIRI I LAVDISHËM I PODGURIT
shqiptarja.com
'700 euro nata dhoma e hotelit', Rama i përgjigjet akuzave për ministren Gjonaj: Gjellë e prishur kazanesh
exit.al
Ekspozita ‘Anonymous’ – Arti i rrugës kundër censurës, korrupsionit dhe autokracisë
sport.cna.al
Akset Korçë, Tiranë dhe Durrës/ Publikohen formacionet zyrtare në 3 sfidat e fundit
insajderi.com
France 24 me shkrim special: Kosova, një bastion i papritur në botën e xhudos
gazetamapo.al
Poeti që foli dhe flet si një zot
“Reketi” plan për rrënimin e Speciales - RTV21
lapsi.al
Vijojnë zjarret në vend/ Digjet një sipërfaqe me pemë dhe bimësi në Devoll
periskopi.com
Mustafa e injoron Xhafer Tahirin, ja kë e zgjodhi nga Vushtrria në kryesi të LDK’së
Ersekë/ Investimi prej 430 milionë lekësh, zgjidhet problemi i furnizimit me ujë të pijshëm
lexo.com.al
Rilindja Urbane, Rama publikon fotot që tregojnë transformimin e Mirditës
gazetamapo.al
Video/ Zjarr në Kryevidh, rrezikohen antenat e trasmetimit televiziv
periskopi.com
Kadrijaj: I them Avdullah Hotit se koalicioni AAK-PSD është parimor, e jo i frikës
newsbomb.al
Shpërthen deputeti i PD: O Lul, o Pjeshkë Larise ke mbajtur rreth vetes
mzhe-ks.net
Ministrat Lluka e Ismaili vizitojnë QKUK-në, 5.5 milionë euro për masat e efiçiencës së energjisë në objektet publike
periskopi.com
Zafir Berisha i quan pallavra deklaratat e Avdullah Hotit për koalicionin Nisma-AKR
periskopi.com
Lladrovci: Gimi do të gjejë në VV njerëz me vlera jashtëtokësore, dro do i përzihen kabllot
Qendra e Përbashkët Operative Turqi-SHBA fillon aktivitetin me kapacitet të plotë
24-ore.com
Pakti i Mossulmimit mes BS dhe Gjermanisë, ndihmoi për fitoren e mëpasshme të sovjetikëve
cna.al
Ish agjenti i SHIK-ut plas bombën/ Presidenti dhe këshilltari i Ramës, pjesë e trafikut të drogës
alpenews.al
PD I BËN 3 PYETJE RAMËS/ Për njërën nuk ka bërë verifikimet e duhura (FOTO)
insajderi.com
Në samitin e G-7ës, udhëheqësit evropianë përballë Presidentit Trump
gazetaexpress.com
Partitë shqiptare akuzojnë njëra tjetrën për trafikim të lëndëve narkotikeTe fundit
Dëshmia e Kamçevit, VMRO akuzon kryeministrin Zaev për përfshirje (Video)
balkanweb.com
Turizmo Katalizmo
LDK në Kosovë i jep dritën jeshile kryetarit Mustafa për të negociuar me Albin Kurtin
PD nuk i ndahet Kajmakut, Bardhi i drejton 3 pyetje Ramës për kryebashkiakun e Vorës
Çështja “Zhvatja” në Maqedoninë e Veriut
koha.net
Kosova, deponi bërlloku
lexo.com.al
Koalicionet e panatyrshme për mbijetesë dhe pushtet politik
portalb.mk
Aleanca për Shqiptarët: Kush është inspektori që shet drogë
gazetamapo.al
Aromat e egra të verës më therin
epokaere.com
Largon dy trafo nga “Trepça”

Profesori i së drejtës ‘godet’ drejtësinë kosovare

Kosova Sot 16.07. 07:26

Profesori i së drejtës ‘godet’ drejtësinë kosovare

“Edhe vetë Departamenti në Gjykatën Themelore që u themeluar tash nga Ministria e Drejtësisë nuk pritet të jetë frytdhënës në fushën e krimit dhe korrupsionit sepse vetë Abelard Tahiri në pozitën e ministrit të drejtësisë ka treguar qartë se është i pa aftë për kryerjen e detyrave dhe është shërbët»»»

kosova-sot.info
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining