Rama në parlament: Jemi gati të dialogojmë me PD Rrugore në pitstop
gazetablic.com
Tifozët konfirmojnë kurdisjen e ndeshjes, kërkojnë nga klubi përjashtimin e basketbollistëve
"Prodhimi vendor dhe tregu i BE-së!"
Murrizi kundër Bashës, tregon pse nuk duhet t’i braktisi zgjedhjet
lajmi.net
“Stenta 1”, ish-ministri Agani dhe ish-sekretari Shabani kërkojnë të lirohen nga akuzat
Qytetarë, mos heshtni për të drejtat tuaja!
almakos.com
Vuçiq flet për bashkimin e Mitrovicës, tregon nëse kjo ide mund të paraqitet në Samitin e Berlinit
Ndalohen 2 persona të shpallur në kërkim
klankosova.tv
Info Magazine: Pritshmëritë e Gjermanisë rreth dialogut
Tre aleatë të Bashës kërkojnë mandatin, Kuvendit i shtohet një tjetër ballist
Kuvendit i shtohen 4 deputetë të rinj, komunistët regjistrohen në zgjedhje
Rrjeti i ujësjellësit Mulliri i Bullgarit-Ura Shijakut – ARRSH: Masa të menjëhershme për ta rikonstruktuar
cna.al
Frikë nga dhuna/ Tifozët "braktisin" ekipin e kryeqytetit
Ballkani, vrimë që rrethohet nga anëtare të BE-së, Mogherini kërkon që Maqedonisë t’i njihen meritat
lajmi.net
Tifozët e Rahovecit i akuzojnë dy anëtarët e Ylli Golden Eagle për kurdije të ndeshjes
Der Standard: Në Berlin merr fund plani për shkëmbim territoresh në Ballkan
Petrit Vasili i LSI sulmon ambasadorin e BE-së: Mos e merrni seriozisht, do ketë pirë pije alkoolike
ina-online.net
Zaev me fjalë të mëdha për Menduh Thaçin
Bytyqi: Ligji për gjykatën speciale duhet që të plotësohet për krimet serbe
kallxo.com
DebatPernime për tolerancën
Hasani: Mospjesëmarrja e partive serbe në zgjedhje dëmton serbët e veriut
boldnews.al
Qeshni me lot/ ‘Edi Rama dhuron 2 kg kokainë për rindërtimin e Notre Dame’
A do të dështoj Shqipëria përsëri për tu bërë pjesë e Bashkimit Europian?
“27 prilli”, Ivanov taktizon me kërkesat për falje?!
cna.al
Deputetja socialiste si bankomat/"Zhvat" universitetet dhe nxjerr gënjeshtrat e Ramës
rtsh.al
Basha mbledh Kryesinë e PD-së: Në zgjedhje, vetëm nëse garantohet liria e tyre!
rtsh.al
Unaza e Re, qeveria miraton fondin e shpronësimeve
indeksonline.net
Ilir Deda gati të kalojë në Grupin Parlamentar të PSD-së
rtsh.al
Reka i pakënaqur me qëndrimin e Shqipërisë dhe Kosovës ndaj kandidaturës së tij
rtsh.al
Surroi në Tiranë: Rusia po përplaset me Perendimin në urën e Mitrovicës!
Vuçiq tregon ‘çfarë fshihet’ prapa bashkimit të Mitrovicës
gazetainfokus.com
Sekretarit që mundësoi të faleshin 60 milionë euro të shtetit nuk ia nin për ministra(DOKUMENT)
aa.com.tr
Anadolu Agency i bën thirrje Izraelit për fotoreporterin e saj Mustafa Kharouf
Kuvendi mblidhet në seancë plenare
Kur ke lindur? Ja si të ndikojnë 5 elementët në jetën tënde
kallxo.com
Gazetari i BIRN-it njolloset si 'tradhtar' në një video në Twitter
IEVP Fier, ndalon një person të shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit
noa.al
PD: Rama ka vënë nën kontroll shumicën e mediave me tenderë dhe kërcënime
Edhe të rinjtë e Kaçanikut pjesë e projektit të bujqësisë
Të rinjtë shqiptarë i bëjnë thirrje BE-së: Vërini vizën Ramës, jo shqiptarëve!
ina-online.net
Asnjë indikacion për heqjen e vizave për Kosovën
gazetamapo.al
Grabitja në Rinas, shkarkohet kreu i Aviacionit Civil, Krislen Keri
insajderi.com
Raporti Mueller mbi ndërhyrjen ruse në zgjedhje, gati për publikim

KLP cakton përkohësisht drejtuesit e disa prokurorive

Abcnews 15.04. 18:05

KLP cakton përkohësisht drejtuesit e disa prokurorive

Këshilli i Lartë i Prokurorisë nuk ka pranuar që të marrë pjesë në mbledhje anëtari më i ri Vatë Staka, pasi ligji thotë se anëtari i ri merr pjesë në mbledhjet e Këshillit pas përfundimit të afatit të ankimimit prej 5 ditësh. KLP ka caktuar me afat 3 mujor, drejtuesit e rinj të prokurorive, pas sh»»»

ATA- Albanian Telegraphic Agency 15.04. 13:34

KLP dërgon emrat e 10 prokurorëve për veting, disa prej tyre kandidatë për SPAK

TIRANË, 15 prill/ATSH/-Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur të hënën për të marrë disa vendime të rëndësishme. KLP sot mori vendim për Zëvendësimin e Ferdinand Elezi, drejtues në Prokurorinë e Apelit Durrës dhe Edison Ademi, drejtues i Prokurorisë Sarandë. Të dy këto drejtues u shkarkuan n»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano