Pronari i kompanisë fituese e mëson nga “Abc News” anulimin e koncensionit të rrugës Milot-Balldren
botasot.info
Këto vende do të mbesin pa rrymë, KEDS tregon arsyet
periskopi.com
Latifi: Kadri Veseli e shpëtoi PDK’në nga fundosja, si rugovist iu përgjigj opozitës
Tërmeti/ Familjet e prekura rome, dyfish të penalizuara
shqiptarja.com
Dëmtimi i shkollave nga tërmeti, Malaj: Ministria e Arsimit duhet të jetë transparente
kohajone.com
Bylis shtang kampionët e Shqipërisë, Vllaznia fiton në Gjirokastër
gazetamapo.al
Kosova e Shqipëria me mendësinë e serbit!
lajmi.net
Ministria pranon se e shkeli rënd ligjin në tenderin e sinjalistikës, e anulon krejt
koha.net
Tre milionë e gjysmë për ndërtesën që s’po kryhet tash 7 vjet
gazeta-shqip.com
Kinezët, nxënësit më të mirë në botë! Ja përse
15 ekspertë rumunë inspektojnë pallatet në Durrës e Kavajë/ Balla: Raporti përbëhet nga 5 identifikime
Xhaçka: Emiratet e Bashkuara Arabe, 460 çadra për zonat rurale të prekura nga tërmeti
vizionplus.tv
SHBA rifillojnë negociatat e paqes me Talebanët
“Aman ma hiq atë TV se është si shejtani në shtëpi: Rama viziton familjen në Sauk
shqiptarja.com
Për kujtesën edhe katharsin, në BUNK’art 1 për tre net në Festivalin XI
syri.net
Ja sa donacione janë mbledhur, shihni sa pak i besojnë qeverisë Komentet
cna.al
Kosova bojkoton Ceremoninë Nobel/ Pacolli: Pres nga ambasadori shqiptar të njëjtin veprim
balkanweb.com
Panariti: Ndal largimit të mbetjeve të pas termetit nga monumentet tona historike
balkanweb.com
‘Më mirë një letër higjienike se sa pyetje injorante’, Fituesi i Nobelit Peter Handke nuk pranon të komentojë polemikat
shqiptarja.com
Ish-asistenti i Argitës në rrezik! Amerikanët i refuzuan vizën, probleme me pasurinë, Vetingu shtyn shpalljen e vendimit
shqiptarja.com
Emiratet e Bashkuara Arabe sjellin 460 çadra dimërore për lehtësimin e vështirësive të familjeve të prekura nga tërmetiSOLIDARITETI/ Austria dhuron 60
kosova.info
Kush ishte njeriu që lëvizi vazhdimisht nga Thaçi tek Haradinaj dhe anasjelltas në përpjekje për t’i pajtuar
balkanweb.com
Aktori Ledion Zoi flet në Chic për ‘Histori Antike’
gazetamapo.al
Tërmeti/ Donatorët nuk i besojnë qeverisë, mblidhen vetëm 4.2 mln €
tvklan.al
“Analistët tek laguna mediatike”, Rama: Ta kthejmë Porto Romanon në park
koha.net
Gjuriq: BE-ja të deklarohet qartë nëse përkrah aparteidin e ri politik në Kosovë
alsat-m.tv
80-vjeçarët po tronditin themelet e biznesit italian
syri.net
Anulohet Milot-Balldren? Koncesionari ‘rrëzon’ Braçen: Vazhdon puna Komentet
Ekskluzive: 230 emrat e kriminelëve serbë që kryen masakrat në Kosovë (Dokument, Foto+18)
Biznesi i Durrësit 8 propozime për qeverinë: Të pezullohen detyrimet fiskale
kohajone.com
Arben Malaj: “Dorëzoni çelësat”, një sugjerim për krizën sociale të strehimit
kohajone.com
Në Shkollat Shqipe në Zvicër spikat dhimbje e solidariteti për Shqipërinë tonë të pikëlluar
shqiptarja.com
Thyhen kolonat e vilës 4-katëshe në Spitallë, ende asnjë grup inspektimi! Pronari: Më mashtruan tek hekuri e çimento (E ndërtova vet për 13 vjet)
balkanweb.com
Raporti i Pentagonit: Serbia ka intensifikuar marrëdhëniet me Rusinë që nga 2012
kosova.info
A do të çmendet Serbia! Avokati Halilaj: Ja me sa vite burg mund të dënohet Vuçiq nga Gjykata e Kosovës
kallxo.com
Cilat janë kapacitetet e Kosovës për prodhim të energjisë elektrike me biomasë?
kosova.info
6 ngjarjet politike që u bën hit në Facebook
Rama me banorët në Manëz: Secili ka detyrat e veta në këtë botë, ca të shkatërrojnë e ca të ndërtojnë
Mbi 4 mijë persona të strehuar këtë javë në hotele nga Ministria e Turizmit dhe Mjedisit
cna.al
Ahmetaj në Kavajë/ Po punohet njëkohësisht për planin e rindërtimit të banesave
evropaelire.org
Negociatat për presidentin lënë nën hije ato për qeverinë
balkanweb.com
“Burrin e dua shqiptar, dasma do të zgjasë pesë ditë” Bebe Rexha në një rrëfim ndryshe pas vizitës në Shqipëri tek të prekurit nga tërmeti
kallxo.com
Si do të duket parkingu nëntokësor në Prishtinë? - VIDEO
kallxo.com
Zbehet numri i lexuesve
Turqia një vend më shumë se mik për shqiptarët
zeriamerikes.com
Mohimi i masakrës së Reçakut nga Beogradi – nxiti reagime në shkallë të gjerë
kryeministria.al
Mbledhja e jashtëzakonshme e Këshillit të Ministrave për situatën e emergjencës
Katër sektorët më potencialë për investime, ndër to dhe burimet natyrore
boldnews.al
Vetingu/ Prokurori Anton Martini përdori “kredinë si i pastrehë” për investim në Bono Thesari (Dokumentat)

Heshtja e Kurtit për ftesat e Speciales

Zeri 12.11. 21:58

Heshtja e Kurtit për ftesat e Speciales

Ish-ushtarë, ish-komandantë e doktorë të luftës deri më tani kanë qenë cak i hetuesve të Speciales, prej të cilëve llogaritet se kanë ardhur mbi 200 ftesa në Kosovë, shkruan lajmi.net. Sidoqoftë, për këto ftesa asnjë fjalë nuk e tha personi që me partinë e tij fitoi zgjedhjet e 6 tetorit në vend, e»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining