klankosova.tv
Shkarkimi i Metës: Nis Komisioni Hetimor, mbledhja vazhdon me dyer të mbyllura
exit.al
Vetingu, konfirmohet në detyrë prokurori i Apelit të Vlorës, Kleanth Zeka
ekonomiaonline.com
Komuniteti RAE kërkon përfshirje më të madhe në edukim dhe arsimim
rtsh.al
"Kurthet" e mjegullës, policia kërkon uljen e shpejtësisë së mjeteve
tetovasot.com
Të gjithë janë për vetting – për ndarje të ndershme nga joprofesionlja dhe korrupcioni
starplus-tv.com
ROMA DËSHIRON TIRANËN NË BE, MINISTRI AMENDOLA: SHQIPËRIA KA BËRË SHUMË NË TERMA TË REFORMËS INSTITUCIONALE
sot.com.al
“Po merrni kohë për pazare”, deputeti i ri me akuza të rënda, Manja komunikon propozimin e fortë për ‘fundosjen’ e Metës: Do njihemi me informacionin
boldnews.al
Lista “e harruar” e Veting-ut/ Përse KPK ka vendosur të “bllokojë” veten
lajmifundit.al
Mblidhet komisioni hetimor per Meten/ Dalin provat e PS-se per Kushtetuesen
kohajone.com
14 % e të rinjve praktikojnë çdo ditë besimin fetar
aktuale.mk
Spitali i Gostivarit: Deklaratave jo korrekte të Komunës do tu përgjigjemi me investime
KPK konfirmon në detyrë prokurorin e Apelit në Vlorë, Kleanth Zekën
insajderi.com
Pompeo inkurajon iranianët të paraqesin fakte kundër regjimit
Pse Trump nderoi të atin e Angelina Jolie? Jon Voight, ç’aktor i shkëlqyer!
newsbomb.al
Çuçi prezanton buxhetin ne Bujqësisë për 2020, Ahmetaj: Prezantim dinjitoz i fermerit shqiptar, vleresim maksimal për punën tuaj
klankosova.tv
Një vit me taksë – Ngriten çmimet e konsumit
telegrafi.com
SHBA-ja dhe BE-ja kërkojnë nga Qeveria e re rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi me një qasje proaktive
epokaere.com
Ekipi mjeko-ligjor zviceran nuk pajtohet me ekipin mjeko-ligjor të Kosovës rreth diagnozës së vdekjes së Astrit Deharit
24-ore.com
Sondland: Presidenti Trump kushtëzoi ndihmën për Ukrainën
KDI: Deputetët e legjislaturës se VII të bëjnë rregulloren e re të KuvenditTë ngjashme
kohajone.com
“Ringjallja e Llazarit”, për dy vjet në UNESCO
exit.al
Tirana fiton projektin “Kryeqyteti i Rinisë 2022”
lexo.com.al
Prrenjas/ Furnizim pa ndërprerje me ujë për 80 mijë banorë të Rrajcës
tetovasot.com
“SHTHURJA” MORALE E FESTAVE TË NËNTORIT!
shqiptarja.com
'Zoti i drogës' i lirë/ Gjykata e Lartë: Dosja e Alket Hatisë të rigjykohet, pasi ka mangësi
rtsh.al
Berat, godet me grushte policin, arrestohet 43-vjeçari
rtsh.al
Libri pa kufijtë e Kosovës, reagon Besa Shahini: Gabim i paqëllimshëm!
Ftesa ruse, ftesë për stanjacion demokracie
Kosova si pjesë e Serbisë në librin e klasës së 8-të/ Reagon ministrja Shahini: Nuk duhej të ekzistonin pasaktësi të tilla, por…
rtsh.al
Reformën Zgjedhore, PD: Drafti gati në dhjetor, rëndësi ka garantimi i votës së lirë
ekonomiaonline.com
Shënohet 30-vjetori i rënies së komunizmit, përfituesja më e madhe ishte ShBA-ja
exit.al
Kurti: Teza për shkëmbime territoresh me Serbinë uli dëshirën për bashkim kombëtar
Botimet e Bashkësisë Islame të Kosovës iu dhuruan Bibliotekës së qytetit të Mitrovicës
Mbahet konferenca Feja si Instrument i Paqes
gazetainfokus.com
Flet serbi i veriut që dëshiron ti bashkohet Vetëvendosjes
shqiptarja.com
Ketro: Lufta ndaj reformës në drejtësi dhe roli i Ramës
periskopi.com
Kush është Bojan Bozovic, serbi që iu bashkua Lëvizjes Vetëvendosje
shqiptarja.com
Pamje satelitore të masakrës mjedisore, kompania turke në Kukës ndërtoi objekte pa leje
‘S’mund të flasësh para meje, ishe…’/ “Xixa” mes Bashkim Finos e Vasilika Hysit, zbardhet debati në Komision
shqiptarja.com
Libri pa kufijtë e Kosovës, reagon Besa Shahini: Gabim i paqëllimshëm! Autori, redaktori e komisioni nuk e kanë vërejtur

Metamorfoza e një sheshi në Fier

Sot 27.06. 07:23

Metamorfoza e një sheshi në Fier

Sheshi i Fierit, i themeluar në vitin e largët 1864, u pagëzua në mënyrën më të çuditshme me emrin “Fitorja”. Në kontratën e blerjes, e përpiluar në gjuhën osmane, palë shitëse ishte “Porta e lartë” Stamboll dhe blerës “Kahreman Pashë Vrioni”. Aty shiteshin 20 shtëpi dhe magazina, shto këtu edhe nj»»»

sot.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining