Русија во ОН ќе го постави прашањето за претензиите на САД на ресурсите на Месечината

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Net Press Macedonia del Nord 27.10.2020. 23:13

Русија во ОН ќе го постави прашањето за претензиите на САД на ресурсите на Месечината

Русија во Обединетите нации ќе го покрене прашањето за претензиите на САД кон месечевите ресурски, соопштија во вторникот од руската агенција за вселенски истражувања Роскосмос. „Да, постојат планови. Соодвената точка е вклучена во дневниот ред на седницата (на правната поткомисија на Комисијата на»»»

netpress.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.