kohajone.com
Që e shkuara të mos vrasë më shumë
telegrafi.com
Shkupi i shtati në botë për nga ndotja e ajrit
ina-online.net
Ku është Fiat Punto i LDK-së?
shqiptarja.com
Arsyetimi / Pse SHBA-BE nuk e duan Besim Hajdarmatajn në drejtësi: Dyshojmë se ka marrë ryshfet për sabotimin e dosjeve
lexo.com.al
Krasniqi: Epokën e re të medieve sociale, ta shndërrojmë në kohë të artë për rritje të besueshmërisë dhe vërtetësisë
shqiptarja.com
Ermira Babaliu: Mos mohoni gjakun e heronjve! Jam mbesa e heroit Reshit Çollaku dhe disidentit Qani Çollaku
gazetainfokus.com
Cakaj takoi Borellin, i kërkoi heqjen e vizave për Kosovën - inFokus
lexo.com.al
Kur Mehdi Frashëri projektonte sistemin me 7 banka për Shqipërinë
telegrafi.com
OBRM-PDUKM: Pushteti dhe Ruskovska po e zvarrisin procedurën për rastin ‘Haraçi’
gazetamapo.al
Pano Soko: Anulimi i koncesioneve do të përballonte situatën pa efekt në ekonomi
alsat-m.tv
Gashi: Jemi të interesuar për front fitues, jam takuar disa herë me Selën
kohajone.com
Alketa Vejsiu i përgjigjet kritikave për festivalin në RTSH
ekonomiaonline.com
Pas dënimit të Teodosijeviqit, Lista Serbe paralajmëron braktisjen e institucioneve
boldnews.al
Vrasja pas ngacmimit të gruas, ekstradohet nga Milano një nga autorët
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07/12/2019
koha.net
Diplomatja britanike jep dorëheqje shkaku i “gjysmë të vërtetave” rreth Brexitit
Kurti në Berlin “ndjekë” diskutimin e Thaçit në lidhje me dialogunTë ngjashme
cna.al
Miqësia e re ogurzezë midis Rusisë dhe Kinës
balkanweb.com
“Të uritur në acarin e atij dimri”, kujtimet e kolonelit Hysni Daja: Në dhjetorin e ’44-ës, kur ndiqnim forcat gjermane në tokat jugosllave
syri.net
Harrimi i tërmetit të 21 shtatorit, që çoi në tragjedinë e nëntorit Komentet
sot.com.al
Zbardhen ndryshimet e fundit në rezolutë, fokus kryesor bllokimi i ndikimit të Moskës, ja pse ambasada ruse u alarmua
sot.com.al
Harta, ja sa banesa do të prishen në Dibër e në Shkodër, dëme të shumta në Vlorë dhe Fier, shembet shkolla në Bubq
sot.com.al
Ftesa e Ramës, reagojnë aleatët e Bashës: Kryeministri të dalë me propozime konkrete për t’u ulur në dialog, ja çfarë kërkon opozita
kosova-sot.info
Kriza Vetëvendosje-LDK, zbardhet e gjithë prapaskena: Ja për çka akuzohet Thaçi
noa.al
Rama: Nis blerja e apartamenteve stok! Ndërtojmë në tokë-shtet, veç kujdes nga KÇK
sot.com.al
Del në seancë dëgjimore një tjetër kandidat i SPAK, prokurori Anton Martini të martën jep llogari para KPK
sot.com.al
Miliarda dollarë pasuri korruptive të fshehura jashtë vendit, dhjetra politikanë të rrezikuar nga Prokuroria e Posaçme
rtsh.al
Rama : Të zgjatet gjendja e jashtëzakonshme
sot.com.al
BE reagon për krimet e luftës në Kosovë: Ngjarjet në Reçak janë të pamohueshme
sot.com.al
Intelektualë të anatemuar vetëm se takohen me kryeministrin
rtsh.al
Durrës, nis z bukurimi me rastin e festave të fundvitit
Negociatat/ Fajon: BE është marrë peng nga Franca, vazhdon të minojë interesin tonë në Ballkan
gazetainfokus.com
Fisnik Ismaili tregon nëse do të kthehet në VV - inFokus
RrGK organizon Kuvendin e 17-të Vjetor të Anëtareve
syri.net
Pamje nga vendngjarja - VIDEO EKSKLUZIVE/ Atentat me tritol në Tiranë, shpërthimi i fuqishëm shkakton panik te qytetarët
sot.com.al
Koncesioni i rrugës Milot – Balldren është anuluar, vjen reagimi i parë nga PD
Ndërkombëtarët rrëzojnë në Kuvend paketën e Ramës për mediat online
klankosova.tv
“Gjenocidi, varret masive dhe masakrat, janë e vërteta e Serbisë”
lapsi.al
Anulohet “koncesioni i florinjtë” i rrugës Milot – BalldrenMilot-Balldre/ Skandali që “zbuloi” Meta në koncesionin 217 milionëshKLSH zbulon katrahurën
Politika të gjelbra për Ballkanin Perëndimor?
Romët janë një pasuri, dhe jo pazar për anëtarësimin në BE

Pse Paundi po vijon të humbasë kuota këto ditë? Ndikimi i ngjitjes së Boris Johnson, Brexit dhe frika për rritjen ekonomike

Scan 17.07. 11:34

Pse Paundi po vijon të humbasë kuota këto ditë? Ndikimi i ngjitjes së Boris Johnson, Brexit dhe frika për rritjen ekonomike

Të mërkurën Paundi u dobësua, duke tregtuar me një normë të re 27-mujore kundrejt dollarit nën 1.24 dollarë, ndërkohë që tregjet vazhduan të çmojnë në rrezikun në rritje të Britanisë që po bie jashtë Bashkimit Europian pa një marrëveshje kalimi në vend. Boris Johnson që do të votohet si kreu i Part»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano