Gjeneral Ramadan Qehaja - Komandant i Ushtrisë
balkanweb.com
PD: Nuk kapi Rektoratin me Shullazin, Rama po mashtron studentët
balkanweb.com
Çështja ‘Tahiri’, prokurorët shqiptarë zbarkojnë në Katania, marrin në pyetje Moisi Habilajn
boldnews.al
Alarmi në Kosovë: Të miturat, viktima të seksit
cna.al
Çudirat në Superligën tonë nuk kanë fund/ Largohet vetëm pas një muaji trajneri i këtij ekipi
botasot.info
Hakmerret Rama: Taulant Muka larvë politike, më tha dua veturë dhe më punëso babanë
koha.net
Bërnabiq thotë se “taksa 100% i ka sjellë serbët buzë katastrofës humanitare”
shekulli.com.al
Ankimet ndaj Vetingut shkojnë në Strasburg, ngrihen 4 paditë e para
shekulli.com.al
Mogherini: Ballkani Perëndimor problem primar
“Ilsole24ore” reportazh për TAP-in dhe Shqipërinë: Udhëtimi i gazit, ana ballkanike e projektit!
kosovalive360.com
Tranzicioni i Forcës së Sigurisë së Kosovës para deputetëve
syri.net
Prokuroria italiane kërkon 18 vite burg për Moisi HabilajnRama, sfidë studentëve: O me mua, o me Lulin. Kush është më i forti Komentet
Bursa për studentët e shkëlqyer, por duhet dialoguar
shekulli.com.al
“Duam bashkëpunim me PS-në për vetingun e politikanëve”
botasot.info
Ismaili: Korrupsioni ka dëmtuar shëndetësinë, kemi kursyer 6 milionë euro në barna
Protesta në Serbi/ Sulmi ndaj politikanit të opozitës shkakton trazira
sot.com.al
“Kemi vjedhur sytë që të pëlcasin”, Rama flet për kërkesat e studentëve: Ja kërkova Angela Merkel-it
botasot.info
“Godet tavolinën dhe ofendon këdo prej mëse një ore” Si e humbi sot kontrollin Edi Rama
Pse po vonohet “Air Albania” dhe Unaza e re? Shpjegimet e kryeministrit
Mimoza Kusari-Lila e akuzon ministrin Mustafa për shkelje flagrante të ligjit - RTV21
aa.com.tr
Erdoğan: Askush nuk mund t'i japë Turqisë leksion mbi demokracinë
Sa e pasur duhet të jesh që të të këndojë Beyonce në dasmë?
epokaere.com
ADEM DEMAÇI DHE DEKLARATA UNIVERSALE PËR TË DREJTAT E NJERIUT E KOMBEVE TË BASHKUARA!
Dhjetor 1990 – dhjetor 2018, një paralele
Universitet për studentët dhe intelektualë për universitetin
aa.com.tr
"Pa SHBA-në, Arabia Saudite do të fillonte të flasë persisht brenda një jave"
Hasani: Nuk besoj në drejtësinë e Speciales
“Britania në rrjetën e BE” – 1 ditë para votimit, Gjykata e Lartë jep mundësi për anulimin e njëanshëm të Brexit!
insajderi.com
Serbia dhe Kosova: Midis tensioneve të reja dhe ndryshkëve të vjetra
koha.mk
Emri në fokus të takimit Cipras – Merkel
koha.mk
“Nuk mund të marr frymë”, fjalët e fundit të gazetarit Khashoggi
‘Frroku’, s’vjen në gjyq dëshmitari që thotë se e pa të vrasë Lamajn
cna.al
UEFA u jep 500 mijë euro ekipeve shqiptare/ Vetëm ky ekip nuk përfiton
koha.mk
Impakti gjeopolitik i Marrëveshjes Greqi-Maqedoni
Zgjedhjet-KQZ akrediton vëzhguesit afatgjatë të OSBE/ODIHR-t dhe të NDI-së
Lahuta e Malësisë grabitet nga Serbia dhe pranohet nga UNESKO
LIVE/Studentët i përgjigjen Ramës: Do dalim në rrugë me qindra e mijëra, po s’u hoq tarifa rrëzohet ministria
Ismaili: 6 milionë euro u kursyen këtë vit - Arbresh.info
Territorialja, Dule takon Venizelos ‘Ikim nga koalicioni nëse miratohet’
tetovasot.com
Znj. Mimi Kodheli me doktoraturën e saj plagjiaturë, nuk dua të jetë bashkëqytetare e imja !
Incidente dhe tension, protesta nuk ndalet
boldnews.al
Harta e protestave, ja pse Edi Rama fshihet pas “Facebook”
Edi Rama merr rolin e babait: Ku ndodh që fëmija të thotë o plotëso këto kërkesa, o i vura flakën shtëpisë!
cna.al
Rikthehet dhuna në futbollin shqiptar/ Tifozët bëjnë për spital futbollistin
Në Kuvendin e Maqedonisë mbledhje e nëngrupit për pajtim
syri.net
Marshimi i studentëve, protesta edhe në Elbasan e GjirokastërStudentët në kor, mesazh Ramës: Hapi veshët o pushtet! Më dëgjo me kujdes! Unë e marr atë
13 burg për Gëzim Çelën, për trafik droge Amerikë Latine-Shqipëri-Be
starplus-tv.com
NË DITËN E 36-TË TË PROTESTËS, BASHA: HESHTJA E AUTORITETEVE SHQIPTARE E PAJUSTIFIKUESHME
insajderi.com
Rrahja e Borko Stefanoviqit, ndalimi i Petroviqit dhe mercenarët serb në Veri - tri fakte që dëshmojnë shtetin kriminal të Vuçiqit
insajderi.com
Temat kryesore që pritet të diskutohen këtë javë
Myftiu Tërnava u prit në takim nga drejtori i Fondacionin “Muhamed bin Rashid Al-Maktoum”, z. Saleh Zaher
Vjen “Hyatt”, i pari hotel me 5 yje në Shqipëri
ina-online.net
Studentët sot në Tiranë protestë me libra para Ministrisë së Arsimit
balkanweb.com
Studentët, OP, demokracia
Njeriu dhe qeni
insajderi.com
Nga dorëheqja e Listës Serbe tek koncerti i Cecës - taksa 100% hynë në javën e tretë
SHBA/ 'Kaçifas, hero i rënë për vendin e tij', shqiptarët i kundërvihen grekëve: Turp për ju që nderoni një terrorist - Shqiptarja.com
Pannier-Runacher: Ekonomia franceze, këtë vit më e ulët !
cna.al
Foto- Publikohen emrat/ Kush janë 32 “të fortët” e Elbasanit
ina-online.net
Protesta në Serbi: Mbi 40 mijë njerëz kërkojnë rrëzimin e Vuçiqit
Psikozë, protesta dhe manipulime në veri të Kosovës
Studentët letër Ramës, Ruçit e Nikollës: Kërkesat tona të panegociueshme
boldnews.al
‘’Si duket situata me studentët”, mesazhi i Endri Fugës që po bëhet viral në rrjet
Franca i kërkon Presidentit Trump, që të mos ndërhyjë në politikat e tyre
Foto nga spitali në Ankara/ Ja si është gjendja e polices Ina Nuka
VIZITË NË KRIZË, CIPRAS NË MOSKË
Protesta e studentëve është shpresa, tërmeti që trondit tranzicionin 27-vjeçar
Kriza, Jacobson mesazh shqip liderëve: Mos e dh… punën!
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 10 dhjetor 2018
Shtyhet votimi për Brexit? Vjen reagimi zyrtar nga qeveria: Ja si qëndron e vërteta
balkanweb.com
Rama ftesë të re studentëve: Gati për komunikim të hapur
I kërkohet Vuçiqit t’i shpallë zgjedhjet në veri!
Erdhën festat, fshati në Kosovë sërish magjeps me bukurinë e tij (FOTO LAJM)
Brexit, May në përpjekjen e fundit për të fituar mbështetjen për marrëveshjen
koha.mk
Partitë kosovare kërkojnë që edhe Kuvendi të përfshihet në dialogun me Serbinë
syri.net
Protesta vazhdon, studentët me libra në dorë para Ministrisë së Arsimit, ja çfarë pritet të ndodhë sotProtesta si shans i fundit! Komentet
portalb.mk
“Monstra”, mjekësia ligjore do të deklarohet për trupat e vrarë, familjarët e viktimave bojkotojnë seancën
sot.com.al
FOTO/ Rama e nis ditën me një tjetër ftesë për studentët
Basha paralajmëron protesta nga Shkodra:T’i kallim datën qeverisë
shekulli.com.al
Parlamenti Evropian: Zgjedhjet majit sjellin rrezikun e partive anti-BE
presheva.com
KDNJ: Gjatë vitit 2018, nuk ka pasur asnjë përmirësim thelbësor të gjendjes të të drejtave të njeriut në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë
Berat, Basha-Ramës: O piktor, njerëzit duan punë, mos jeto në ishull
alpenews.al
“TENTUAN TË VRISNIN FËMIJËT E TYRE”/ Kush janë prindërit e “KËQINJ”, nga nëna e cila po MBYSTE vajzat e saj deri te…
Shëndetësia në mjerim, pacientët hallexhinj i blejnë vetë barnat
boldnews.al
I kërkuar prej kohësh prej Interpolit, bie në prangat e policisë “kosovari i rrezikshëm”.
Shkelësit e ligjit në burg, konfiskim të pasurisë së fituar në mënyrë të paligjshme
Buxhetin miliardësh e “hanë” asfalti dhe kategoritë sociale
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
Ngjarjet e datës 10 dhjetor 2018
Frank SHKRELI/ Vajza që sfidoi talebanët, ikonë guximi dhe shprese
Turizmi, më pak fjalë, më shumë analiza e masa konkrete
Akuzat ndaj ambasadores Vlahutin, reagon BE: Shpifje!
Xhelal Marku: TVSH, dikur gjigant, sot e konkurrojnë “kioskat mediatike” private
koha.mk
Nacionalizmi që vjen nga Lindja
Thaçi: Të mbyllet UNMIK, paratë për Kosovën të përdoren në Siri
Mediu në Kukës: Opozita me integritet, garanci për shtet ligjor
Çadra e Lulzim Bashës mes kauzës dhe pazarit qeveritar me Edi Ramën
Zgjedhja e kryeprokurorit, PD protestë të hënën në Tiranë
Politika e jashtme dhe fushata për president të SHBA
Nisja e sesionit parlamentar, Basha thërret kryesinë e grupit
Thaçi: “Anëtarësimi në UNESCO “betejë e vështirë”, kërkon kontributin e të gjithëve”
Presidenti Trump: Irani, i paralajmëruar zyrtarisht
Liperi: Program pa transparencë, pa analizë dhe pa debat
Zyrtarët amerikanë: Rusët nuk sulmuan ISIS, por rebelët e mbështetur nga koalicioni
boldnews.al
“Dosja e re në prokurori”/ Habilajt, në 4 vite xhiruan rreth 300 mln euro
Serbia ‘presion’ BE-së: Duam datë konkrete për anëtarësim
John Kerry kërkon fundin e luftës civile në Siri
Dëbimi i diplomatëve rusë nga 21 shtete, Kremlini kërcënon me hakmarrje
Nuk duam politikë… Pse jemi dashuruar me politikanin-menaxher?
Ngjarjet e datës 10 dhjetor 2018 - RTV21
BE-Turqi, nis një kapitull të ri për negociatat e anëtarësimit
Kristo MËRTIRI / Pse nuk harrohet trishtimi i profesor Ahmet Kamberit?
preshevajone.com
Merre me mend BIA lejon deputeten e Kosoves Vlora Citakun te hyjne ne Serbi, kurse deputetin kosovar (serb) nuk e lejon?!
Obama-Hollande takohen nesër në Uashington
Rama, me politikën e tij , heq dorë nga 21 janari dhe Gërdeci
Imamët në gjyq: Tahiri nëse nuk u ka bërë gjë muslimanëve, të mos ketë frikë
Merre me mend BIA lejon deputete e Kosoves Vlora Citakun te hyjne ne Serbi, kurse deputatin kosovar (serb) nuk e lejon?!
sot.com.al
Ka bërë dy operacione në Ankara, ja si është gjendja e efektives Ina Nuku (Foto)
insajderi.com
Ekskluzive: Grupet kriminale serbe që rrezikojnë veriun pas themelimit të Ushtrisë së Kosovës
ekonomiaonline.com
10 thënie motivuese nga udhëheqës biznesi
Hetimet për lotin e parë të Unazës së Madhe
Flet deputeti i PD Luçiano Boçi: Në Elbasan, Rilindja inkurajon krimin për të grabitur vota për pushtetin
portalb.mk
Ministri francez Le Maire: Protestat janë katastrofë për ekonominë e Francës
koha.mk
Anëtarët e Kongresit të Manastiri i vranë dhe ua zhdukën varret
shekulli.com.al
CNN: Mafia italiane “Ndragheta” ka qarkullim vjetor sa buxheti vjetor i Kroacisë
koha.mk
Erdogan: Nuk kaluan pa u vërejtur përpjekjet për eksploatimin e gazit në Detin Mesdhe
insajderi.com
Olluri tregon si ndodhi që t’i falen tinëz katër hidrocentralë KEDS-it
Prof. Dr. Lush SUSAJ/ Bujqësia përballë falimentimit dhe dekadencës
Shtypi gjerman për negociatat: Përmbajtja para shpejtësisë
Panairi i Librit në Lajpcig, Kumbaro: Letërsia, urë lidhëse përtej kufijve
insajderi.com
“KEDS na mashtroi, vazhdon të jetë monopol në distribuimin dhe shpërndatjen e energjisë”
koha.mk
Hong Kongu, qyteti më i vizituar në botë
Udhëheqësi i protestës është pasiguria!
insajderi.com
Si e kujton Dardan Sejdiu protestën e VV-së ndaj privatizimit të KEDS?
tetovasot.com
Shqiptarë apo 20%?
kallxo.com
Dy tifozë të arrestuar pas ndeshjes Ballkani - Gjilani
insajderi.com
Olluri: Duhen protesta dhe ngritje qytetare ndaj KEDS-it
Nuk ndalet Z Mobile Prishtina, mposht Golden Eagle Yllin për fitoren e 11-të radhazi
insajderi.com
Sejdiu: KEDS është duke na rrjepur, po na sheh si donerin e tyre
Viti 2018, vit i dështimit evropian të Kosovës për shkak të korrupsionit
Preshevë, Rama: Atë që i japim tjetrit asnjë s’mund t’na mohojë
Nafta, e shtrenjtë në Kosovë
periskopi.com
Masa për policin grek të arrestuar, Prokuroria kërkon “detyrim me paraqitje”
ina-online.net
Kosova po planifikon viza për serbët dhe boshnjakët?!
Vendorët e Lezhës: Referendum për Shëngjinin, të jetë Bashki!
Ish-agjenti i CIA-s: Publikimi i “sekreteve” të SHISH-it një çmenduri!
exit.al
Shqipëria e fjetur – Plaçkitja e thesareve nënujore
PD kërkon të përdorë protestën e studentëve, ja thirrja në rrjetet sociale që i nxjerr zbuluar (FOTO) - Shqiptarja.com
boldnews.al
Rama dhe Toni Blair bisedime për t’u shitur ujin shqiptar italianëve
koha.mk
Maqedonia temë kryesore në shtypin grek
BE “përzgjedh” bashkitë që do të monitorojë, Vora në listë. Vlahutin në Durrës e Kavajë
I vjedhin mushkën, por hajduti e hedh në gjyq
tesheshi.com
Nis samiti i Bashkëpunimit të Gjirit në Riad, emiri i Katarit “nuk shkel” aty
Genc MELONASHI/ Mbesa, Santa Claus-i dhe Palma
boldnews.al
Presione dhe favore, Arta Marku kërkon në KLP tre “besnikët” e saj (Emrat)
"Dimri i vetmisë së madhe doktor, studentët s'të lanë të afrohesh as te gardhi i protestës e jo më t'i flisje me gishtat përpjetë"
Edi Rama po imiton Gruevskin, protesta-anti-protesta
kallxo.com
Vetëvendosjes i shtohen 30 anëtarë në Lipjan
Kush është Driton Sulejmani, drejtori i Muzeut Natyroro-Shkencorë të Republikës së Maqedonisë në Shkup, nga radhët e Lëvizjes Besa?
koha.mk
Rehabilitimi i vonuar i pishtarëve të persekutuar
Zhduket 56-vjeçarja në Fier, familjarët apelojnë për ndihmë
Unaza e Madhe, Basha: Këtu ka vjedhje, nuk ka projekt zhvillimi
insajderi.com
Pushteti i pamundur i burokracisë evropiane
​Një ish-ushtar i UÇK-së është intervistuar nga hetuesit e Speciales
syri.net
FOTO/ Me gomerë, si transportohet droga në bregun e Vlorës Komentet
Mesi shënon dy gola në një ndeshje me goditje dënimi
Liberalizimi - në shpinë të breshkës...
gazetablic.com
Haradinaj bashkë me zyrtarët e lartë të AAK-së, po qëndrojnë në bjeshkët e veriut të Kosovës
syri.net
LIVE/ Nis protesta e banorëve të Unazës së re, dita e 36Afera e Unazës së re/ Përse gjurmët e Gjiknurit dhe Qendros, të çojnë direkt te Edi Rama Komen
koha.mk
Alarm për fluks të ri emigrantësh
Elona Shahini/ Albtelecom me tarifat e reja do të fitojë afërsisht 42.500.000 lekë/muaj
Rama kërkon dialog me studentët nga Facebook-u
koha.mk
Me para publike nisi Kisha e Gruevskit në shesh
Rama: Të tentojmë një strategji të përbashkët student-qeveri
aa.com.tr
Fillon Samiti i Këshillit të Bashkëpunimit të Gjirit
Kosova e zhytur në korrupsion!
Dubai, prezantohet avioni më i madh në botë
Projekti i “Unazës së Re”, Basha: Të nisë hetimi, të arrestohet Gjiknuri!
Kryesia e PD për statutin, Imami: Të përcaktohet, kur jep dorëheqjen kryetari
Veseli nderon vëllezërit Bytyçi: Të çojmë përpara amanetin e dëshmorëve
Grupi i njohur amerikan, koncert në Tiranë
aa.com.tr
“Netanyahu po përpiqet të normalizojë marrëdhëniet me Arabinë Saudite”
Qeveria me ditë të numëruara, Majko: Do rishikojmë raportet me LSI
Vendparkimet nëntokësore e vetmja zgjidhje për Fierin
Të përndjekurit: Dje në errësirë, sot në hijen e pushtetit që i dhanë votat
cna.al
Protesta si shans i fundit!
Kurti: Qeveria dështoi në agjendën evropiane duke mohuar lëvizjen e lirë të qytetarëve
alpenews.al
“POLICËT E KËQINJ GREK”/ Trazirat që krijuan në SHQIPËRI. Nga i dyshuari për VRASJE tek…
cna.al
Vasili “shuplakë’ Ramës/ Është bërë si qentë e rrugës
boldnews.al
Skandali “1.7 ton” që fali Donika Prela, si u eleminuan fizikisht dy nga tre skafistët
Vasili: Qytetarët treguan sot se janë më të fortë se Edi Rama
rtsh.al
"Kina, nje gravitet i epokes se re", promovohet në Kukës libri i ish ambasadorit Gëzim Podgorica
rtsh.al
Beograd, rrihet politikani i opozitës, në protestë mijëra persona
Viti i Kulturës Austri- Shqipëri, Zamir Kabo koncert në piano
FOKUS – Shkrirja e akullit të Groenlandës në nivele të paprecedenta
portalb.mk
Fotografia e vjetër një vit servohet sikur në të është Gruevski në kufirin shqiptar
boldnews.al
Rusia paralajmëron SHBA-në që të mos sulmojë trupat siriane
Hipoteka me shërbim të ri, Gjonaj: Shkurtohen afatet
Ditari i panjohur i Qerim Panaritit për Fan Nolin
Meta: Forca e LSI-së, kujdesi i saj ndaj qytetarëve çdo ditë, jo vetëm në fushatë
Partia Socialiste Europiane konfirmon Timmermans kandidat për komisionin e BE
Cilët janë? Profilet e dy studentëve në protestën që gjunjëzoi qeverinë
Nga aksidenti në trafik mbeti e palëvizshme, Irena fajëson ngjarjet e 27 Prillit (Video)
Liria po vjen nga Kryengritja e Tarifave
Alekseyeva vlerësohet “gjigante” e lëvizjes për të drejtat e njeriut
indeksonline.net
Albin Kurti krerët e shtetit i quan gënjeshtare mashtrues, thotë se janë zullmuqar
Rusia kërkon nga Lista Serbe të bllokojë demarkacionin me Malin e Zi
Rouhani: Vullneti absolut i Iranit është të zhvillojë marrëdhëniet e sinqerta me Turqinë
portalb.mk
Regjistrimi i popullsisë pa grafë etnike lë hapësirë për shkeljen e Marrëveshjes së Ohrit dhe Kushtetutës
aa.com.tr
Turqia dhuron 16 tonë ndihma ushqimore në Libi
epokaere.com
Pas mbështetjes së ShBA-së nuk duhet të kemi hamendje për ushtrinë
Presidentët Trump, Putin dakord për bashkëpunim kundër ISIS-it
ekonomiaonline.com
As pas dy vjet e gjysmë nuk zgjidhet rasti i dy fëmijëve të mbytur në Kolovicë, familja kërkon drejtësi
koha.mk
Paradokset e historisë(2): Relativizimi i anës tjetër të medaljes
Kosova pret lirimin e Haradinajt
Maksim TUFA: Hashashi mësyn në shkolla
Monika Kryemadhi ishte në SHBA kur u regjistrua kompania e tenderit të unazës?!
“Santiago Bernabeu” hap dyert për “Superklasiken” latine
Flet pedagogu: PD të tërheqë eksponentët e saj nga protesta
Kroaci, kritika për planin e dhënies me qira të vendpushimeve ish-jugosllave
insajderi.com
Këshilltari i Haradinajt pret nga Mogherini t’i reagojë Vuçiqit
telegrafi.com
OPEC vendos të shkurtojnë prodhimin ditor të naftës
Zgjedhjet e 18 qershorit – Balla në Elbasan: PD të lërë mënjanë interesat e ngushta
Bosnjë, sipërmarrësit përballen me pengesa burokratike
Pamje nga kryevepra e Lionel Messit ndaj Espanyolit
boldnews.al
HARTA/ Këto rrugë do të bllokohen nesër në Tiranë, shkak derbi kryeqytetas
portalb.mk
Nëse thoni se ekonomia po fundoset, duhet të tregoni pse
Gjiknuri në Fier: Dixhitalizim fondit të të dhënave teknike të hidrokarbureve
314 të punësuar nga Zyrat e Punës vetëm në katër ditë
KANADA – Scholz: Tarifat amerikane të gabuara dhe të jashtëligjshme
Ende e pazgjidhur çështja e ngrohjes për banesat e reja në Prishtinë
periskopi.com
Protesta të mëdha në Beograd, mbi 40 mijë njerëz kërkojnë rrëzimin e Vuçiqit
BELGJIKË – Qeveria në prag të kolapsit për paktin e migracionit
boldnews.al
Rrëzimi i helikopterit, Nishani takim me Llallën për të nisur hetim
botasot.info
Kush e kundërshtoi prishjen e xhamisë në Shkodër?
cna.al
Udhëtimi i Ramës në Turqi/ Tritan Shehu: Trego arsyet pse ike nga Shqipëria
syri.net
Terreni është krijuar, PD vetëm duhet të japë goditjen finale ... Komentet
Yildirim: Jemi të vendosur që të vazhdojmë bashkëpunimin rajonal Iran-Rusi-Turqi
Kosovë/ Rrethohet godina qeveritare dhe Kuvendi, policia në gadishmëri
syri.net
Nis marshimi i studentëve drejt Ministrisë së Arsimit Komentet
ina-online.net
Shqiptarët bëjnë mrekullinë për Musain!
Saranda Hasani vjen me klipin e ri në bashkëpunim me reperin suedez
koha.mk
Thaçi: Nuk ka autonomi për serbët, nuk ka ndarje të Kosovës e as shkëmbim të territorit
Përplasja tregtare Kosovë-Serbi
gazeta55.al
Rama nis fushatën e mbylljes së mediave që nuk bleu dot
aa.com.tr
Emiri i Katarit nuk merr pjesë në Samitin e Gjirit
ANALIZA: Lufta tregtare Kosovë-Serbi
ekonomiaonline.com
Uzurpimi artistik
Rama: Rekomandimi, rezultat i modernizimit të Policisë së Shtetit dhe luftës kundër kanabisit, PD dështoi
Përdhosi bustin e Skënderbeut, i thyhet hunda autorit
Tillerson: Trump i padisiplinuar dhe nuk e do leximin
Ish-agjenti jep detaje të tmerrshme për Baton Haxhiun
Qesharake, kush janë deputetët e VV-së që merren me xhindet e Burdushit
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09.12.2018
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 9 dhjetor 2018
insajderi.com
Rita Ora mahnit publikun e veshur kuq e zi në Berlin [FOTO]
indeksonline.net
Ngjarjet që do ta shoqërojnë ditën e sotme në KosovëTemat:
Milionat që blenë votat e 23 Qershorit
boldnews.al
Daçiç i këndoi për ditëlindjen Ramës “O sole mio”
sot.com.al
Britanikët vënë alarmin: Strukturat shtetërore në Shqipëri po dekonspirojnë agjentët e SHISH, po publikohen informacione sekrete
sot.com.al
Studentët vijojnë protestën, i lënë afat qeverisë deri të martën të plotësojë kërkesat, refuzojnë dialogun me Nikollën
Meta: Rama donte ta merrte timonin i vetëm që në 2009, por…
sot.com.al
Plasin akuzat, mediat nxjerrin fakte për përfshirje të Veliajt dhe Kryemadhit në protestën e studentëve, ja dyshimet ndaj Arlind Qorit dhe LRI
sot.com.al
Kryepeshkopi Janullatos: Kam marrë kërcënime nga grupe ekstremiste të dy vendeve, më rrezikohet jeta
sot.com.al
Grekët shkaktojnë sërish tensione, dhjetra persona mblidhen në Bularat për Katsifas dhe përplasen me policinë, shoqërohet kreu i OMONIA
Nishani pret mbretin e Jordanisë: Terrorizmi sfidë ndërkombëtare
sot.com.al
Kur liderët tanë kërkojnë privatizimin e Dhjetorëve
sot.com.al
Patetizmi i politikës para fillimit të konceptit "jashtë politikanë nga interesat e mia"!
KLSH kallëzon në prokurori ish-drejtorin dhe 2 ish-përgjegjës të ALUIZNI-t Rural (Jug) TIRANË
boldnews.al
Dogana e Shqipërisë dhe e Kosovës bashkohen në prill
boldnews.al
“Besa”, seriali dramatik për mafian shqiptare
Luan Rama: LSI qëndron në anën e qytetarëve, synimi ynë të ruajmë solidaritetin dhe humanizmin
Bode: Skandali CEZ, çdo shqiptar do të paguajë nga xhepi 1.1 milion lekë
Përgatitet qelia për Damian Gjiknurin
Kosovë-Kuvendi seancë të jashtëzakonshme për demarkacionin, pas tre shtyrjeve
Kreu i PS Përrenjas jep dorëheqjen, kalon tek LSI
A do ndodhë me SPAK-un shqiptar si me DNA-në rumune?
zeriamerikes.com
Protesta në Serbi pas sulmit mbi një politikan të opozitës
boldnews.al
A eshte Eni Vasili e Shqiperise si Virginia Vajello e Kolumbise, ish-e dashura Pablo Escobar?
Serri Tushi/ Vërmikaset, gra heroina, gra të sacrificës
Xhindi: Ditët e energjisë së gjelbërt Sensibilizim për uljen e ndotjes
gazetablic.com
Lutfi Haziri vazhdon “betejën” me Ramush Haradinajn
Diplomatët serb: Prishtina mbetët partneri strategjik i SHBA-sëTemat:
Rama në 15-vjetorin e FIA: Shqipëria, vend konkurrues në rajon
koha.mk
Aktivitetet për jetësimin e Autonomisë shqiptare (3)
periskopi.com
Lutfi Haziri tregon listën me dhurata për Krishtlindje që PAN ia solli Kosovës
Zamira Çavo:“Fushata elektorale shndërrohet në tregun më të madh të dinjiteteve njerëzore”
insajderi.com
Shteti i Vuçiqit që përkrahë mercenaret e rrezikshëm, maltreton deputetin e moderuar serb
Mafia, historia e origjinës dhe nga e mori emrin në Itali!
Lezhë, Tushaj në lagjen e Spitalit: Brenda mandatit zgjidhim problemin e infrastrukturës
Prof. Dr. Shefqet Muçi: “Venecia” i tha “JO” draftit të Komisionit Parlamentar për reformën në drejtësi
Trump largon shefin e stafit të Shtëpisë së Bardhë
Shënime nga festat…
indeksonline.net
Përdorimi i dinarit serb po i shkakton humbje buxhetit të KosovësTemat:
americaneye.al
“Studentët duhen dëgjuar”. Këshilla e deputetit francez për qeverinë shqiptare - American Eye
Blushi: Socialistët e vrarë në 21 janar i nxori në pritë Edi Rama
Bashkim Koçi/ Udha e Zotkajve…
ina-online.net
Haradinaj paralajmëron masa edhe më të rrepta kundër Serbisë
Reagon Shefi i NATO-s: Aleanca do ti përgjigjet Rusisë kundrejt çdo kërcënimi
Itali, rritet mbështetja për ligën e veriut
koha.mk
Në Shqipëri janë zbuluar mbi 50 tonë mish pule nga Brazili me salmonelë
koha.mk
“Difernjuz”: Maqedonia më 11-12 qershor 2018 hyn në NATO, gjithçka është në duart e Koxias dhe SYRIZA-s
Fund vjeshtë në Dardhën Korçare
Gara në PD, Myslym Murrizi humbet besimin e Bashës
epokaere.com
TEZAK, ENDE ZEMRAT I KEMI TË ÇARA
Serbia merr veprim të papritur
boldnews.al
Berisha: Çfare fshihet prapa fushatës së fundit të sulmeve të ulta të llum-kazani
koha.net
Veseli vazhdon vizitën në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë, Pentagon dhe Kongres
Gjykata Kushtetuese letër Nishanit e Metës: Ambasada e SHBA po na bën presion me revokim të vizave
Edi Rama kërkon 71 vota për mocion besimi ? Petrit Vasili: LSI jo pjesë e marrëveshjeve parapolitike
kallxo.com
Mijëra protestues kundër dhunës politike në Beograd
Ferizaj, nis fushata e edukatës seksuale (VIDEO)
rtsh.al
Tubim patriotik në Gjirokastër: Greqia të parandalojë vrasjen e shqiptarëve
Drejtori i INFOCIP, Shella: Kryeministri duhet të kishte folur në fushatë
boldnews.al
VIDEO/ Parisi në flakë, Trump tallet sërish me Macron
koha.mk
Shtetësia dhe etnia
botasot.info
Çelja e negociatave, deputeti francez vlerëson progresin e Shqipërisë
Nora Malaj: Zëri i grave shqiptare, si zëri i forcës dhe i ëndrrës për fëmijët tanë
Besnik Kelmendi përfaqëson në mënyrē dinjetoze jo vetem CDU e qytetit te tij por edhe Kosovën
Kryeministri Rama pritet nga Erdogan! Presidenca e Turqisë publikon fotot e takimit
Skandali me publikimin e sekreteve të SHISH, mediat e huaja publikojnë pagesat e parave
Pse u zgjodh Kosova për betejën e vitit 1389
Sa mirë që ne nuk jemi vend i botës së tretë!
Lind Delija, artisti i zemrës
Shqiptaro-amerikanët: Asnjë regjim nuk është sjellë kështu me Frashëllinjtë
Mbyllet protesta, studentët refuzojnë dialogun: Më parë të plotësohen kushtet!
insajderi.com
Deputetët e PDK-së që fajësuan Evropën dhe BE-në për mos liberalizim vizash
Nëna e Kacifas:“Do të vras Edi Ramën”. Garda e policia shtojnë rojet dhe sigurinë rreth Ramës
epokaere.com
Kur mësuesin e varrosin bashkëluftëtarët
Blogerët: Vetëm Putin është prej… sheqeri!
boldnews.al
Skandali i Unazës/ I “përzgjedhuri” i Gjiknurit me 15 kompani fiktive, njëra quhet “Bukë e Djath”
boldnews.al
Rama bën kokë turku Nikollën, Lali Eri bëhet gati për kryeministër
Dekriminalizimi, Balla: Jepini fund bojkotit. PD: Të iki Meta njëherë
gazeta55.al
Kasneci i Veliajt, qemalstafasi, djali i komitetaxhiut të 1997-s zjarrfikësi i studentëve
"The Independent" - Shqipëria publikon në internet të dhënat e agjentëve sekretë të SHISH-it
boldnews.al
“Habilaj”/ Prokuroria kërkon 3 ish-zyrtarë, Berisha nxori emrin e një zyrtari tjetër, ja sa persona po hetohen
koha.mk
PUSHTIMI I AFGANISTANIT. 38 vjetori i gabimit vdekjeprurës
Ceca befason, thotë se në koncert ishin 10 mijë persona - RTV21
Mossad: Terroristët do sulmojnë Papa Françeskun për Krishtlindje
‘Bomba’ e ditës: PSG detyrohet të shes Mbappen ose Neymarin
Çmimi i Energjisë elektrike rritet. PD: Gjiknuri gënjeu qytetarët
Pajtim Bello / Qeveria transparente me CEZ. Po me shqiptarët?!
Nis protesta e banorëve. Basha dhe deputetë e LSI të Unaza e Re (VIDEO)
cna.al
Protesta te Bregu i Lumit/ Tabaku i bën thirrje Veliajt
Në Doku Kino në Prizren u mbajt premiera e filmit “KOPE” nga regjisori Baris Karamuco, projekt i dalë nga Heritage Space
syri.net
Emra dhe FOTO/ Qeveria zbulon sa paguhen spiunët shqiptarë Komentet
Kosovë/ Bytyqi: Stadiumi një mundësi e mirë për të rinjtë e Malishevës
koha.mk
Zaev: Socialdemokratët dhe socialistët evropianë nga anëtaret e BE-së janë krenarë që ishin me Republikën e Maqedonisë në luftën për demokraci
Politika në ABC News/ Studentët përballë qeverisë
Muharrem XHAFA*/ Një datë e shquar historike, që i dha fund monarkisë në Shqipëri!
Nëna e Kostandinos Kacifas: Do të vras Edi Ramën!
Rudina Hajdari: Duhet ti bashkohemi studentëve. Ministri Majko: Përgëzoj studentët e protestës
balkanweb.com
Ledina Çelo zbulon shtëpinë e saj të dekoruar për festa (Foto)
zeriamerikes.com
Ceremoni në Bularat për Kacifas, protestë në Gjirokastër për vrasjen e shqiptarëve në Greqi
Lindita Nikolla: Pse dola tek protestuesit, dua dialog jo ultimatume
Vëllaznimi fiton derbin e Rrafshit të Dukagjinit, eliminon Besën nga Kupa pas ekzekutimit të penalltive
Limaj kërkon mbështetje më të madhe për prodhuesit vendor - RTV21
Basha e Berisha: Dita e Rinisë gjen sot dhjetorin e dytë
insajderi.com
Mac Miller pas vdekjes nominohet në "Grammy Awards"
Nuk ka veting për politikanët, PS rrëzon nismën e PD-së
epokaere.com
Nuk jam nga ata që pranojnë të nënshtrohen e ta shtrembëroj të vërtetën
vizionplus.tv
Topalli akuzon: Basha ka shitur PD-në, studentët jane opozita e vërtete
gazetaexpress.com
Shpend Ahmeti frikësohet bashkëpunimit VV-LDK, kujton kohën kur Kurti s'lejonte të nderohej Rugova
koha.mk
ORIENT EKSPRES, mbreti i trenave dhe treni i mbretërve
gazetaexpress.com
Shkonte në Bularat, shoqërohet në polici kreu i OMONIA-s për Himarën
Thaçi thotë se ka mbështetjen e Tony Blair për marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi
boldnews.al
Protesta e studentëve/ Dikur ish-ministre e Ramës, sot ajo e godet hapur: Renditemi në fund për investimet në Arsim!
Paralajmërimi i Haradinajt për Serbinë: Taksa 100% nuk do të jetë e vetmja - RTV21
sot.com.al
I përfshirë në vrasje, anti-terrori arreston në Gjirokastër kreun e OMONIA-s dhe 5 persona të tjerë (EMRI+FOTO)
Thaçi: Tony Blair mbështet dialogun për një marrëveshje përfundimtare - RTV21
Drita pa problem ndaj Minatorit, kualifikohet edhe Ferizaj
rtsh.al
Basha: Vetting në politikë ose parlamenti do të rrëzohet
rtsh.al
Nikolla në Java: Po punojmë për plotësimin e kërkesave të studentëve!
rtsh.al
Shkarje në trupin e rrugës Kukës-Peshkopi
rtsh.al
Formimi profesional rrit mundësinë e punësimit
Prishtina deklason Lirinë, kalon në çerekfinale të Kupës
24-ore.com
Kush është Landi i Zarës, vendi nga vjen Annegret Kramp-Karrenbauer, kryetarja e re e CDU-s
Gjosha: Gratë e Shqipërisë, i bashkohen LSI për një familje më të fortë
Kërkohen hetime për hyrjen e mallrave serbe me mbishkrimin "Kosova Metohiju" - RTV21
24-ore.com
Annegret Kramp-Karrenbauer u zgjodh kryetare e re e CDU-së
24-ore.com
Merkel: “Koha për një kapitull të ri”
aa.com.tr
Gjermani, kryetarja e re e CDU-së përpiqet të ndërtojë ura mes rivalëve
aa.com.tr
Putin dhe Netanyahu zhvillojnë bisedë telefonike
kallxo.com
Pas ankesave të studentëve kryetari i Kamenicës pezullon vendimin për ndarjen e bursave
balkanweb.com
Kush është inxhinieri që braktisi Londrën për Eni Vasilin (Foto)
gazeta55.al
Xhixho: Nuk do lejojmë që Edi Rama të na largojë nga Shqipëria
Apeli: Të bëhet vetting edhe në Arsim. E vetmja negociatë, plotësimi i kërkeaave
Fotot/ Eni Vasili zbulon partnerin misterioz
cna.al
Përkujtimi i 8 Dhjetorit
Cipras takohet me Putinin në Moskë, kërkon përfshirjen e Greqisë në “Rrymën Turke”
shekulli.com.al
NATO: Ushtria e BE do të ishte e tepërt, ushtria e Kosovës, sipas Kushtetutës
Ceca vjen në Mitrovicë, MPJ dhe Policia e Kosovës thonë se ka të drejtë hyrje në Kosovë si qytetare e thjeshtë
shekulli.com.al
“Unaza e Re”, prokuroria hap dosjen, edhe SHBA po heton për falsifikimin
Gjiknuri i përgjigjet opozitës: Iku koha e qeverisjes suaj kur shisnit Shqipërinë me letra fallco
Hoxha kërkon mbështetjen e Bundestagut gjerman për liberalizimin e vizave
portalb.mk
Maqedoni, duhen masa radikale për një mjedis më të pastër
“Dhjetori i dytë”/Demokratët përkujtojnë lëvizjen studentore të 28 viteve më parë!
Çlirimi i gazeve arrin nivelin më të lartë
gazeta55.al
Valvulat e shkarkimit, Kali i Trojës në protestën e studentëve
TURQI – Mozaikë antikë të kontrabanduar kthehen nga SHBA
balkanweb.com
Të rinjtë opozitarë bashkohen në Sarandë, thirrje për protesta
gazeta55.al
Forumet rinore të Sarandës krah studentëve protestues: bashkohuni me ta! 
Bajram Lamaj/ Taksat Vendore dhe sfidat menaxheriale në zbatimin e reformës administrative
boldnews.al
Iu ndalua hyrja në SHBA, ja çfarë shkruan “Washington Post” për Tom Doshin
gazetaexpress.com
“Dhjetori i Dytë” i Berishës….
portalb.mk
SHBA: Prokurorët akuzojnë ish-bashkëpunëtorët e Trumpit se kanë gënjyer për kontaktet ruse
Mitro Çela/ Rrota e ekonomisë dhe “Idhujt pa Krena” të FMN-së
Studentët ultimatum Nikollës: Plotëso kërkesat ose do futemi në grevë urie (FOTO/VIDEO)
aa.com.tr
Marrëveshja për armët bërthamore me rreze të mesme është arritur para 31 vitesh
Kush është Annegret Kramp-Karrenbauer, pasuesja e Merkel në krye të CDU-së
Ndahen postet, Kryeministrin e merr LDK, PDK më tepër ministri
Milazim Maraj: Kosova do të ketë ushtrinë e vet
tesheshi.com
Kriza ruso – ukrainase, Lavrov: Gjermania nuk pse të jetë ndërmjetëse
Lëvizja studentore dhe futja e ushtarakëve në radhët e Policisë
gazetaexpress.com
Liria dhe keqpërdorimi i saj
Deutsche Bank shkrihet me Commerzbank? – Mediat gjermane: Ministria e Financave është duke “orkestruar” planin
Ekspozitë fotografike në 175-vjetorin e lindjes së Mehmet Pashë Dërrallës
gazeta55.al
SKËNDERBEU, HEROI SEMANTIK I SHQIPTARËVE TË ÇDO KOHE
Meta, në Konferencën Kombëtare të Urdhrit të Mjekut Veterinar me temë “Mjeku veterinar shqiptar dhe sfidat për të ardhmen”
Zyrtarë të sigurisë në Kosovë vizitojnë Letoninë
periskopi.com
Në prag të formimit të Ushtrisë, intensifikohen takimet me delegacione të huaja
Ahmetaj në Gjirokastër, nismë për promovimin e bizneseve të reja
Lubonja: Shqipëria që do Edi Rama, një mashtrim i popullit
ina-online.net
A do të ketë 80 deputetë për finalen e ndryshimeve kushtetuese?
portalb.mk
Gurët e fundit prej “Kalasë” po bien në oborrin e Ivanovit
gazeta55.al
Aleksandri i Madh, njeriu legjendë, prejardhja e tij epirore, dëshmitë dhe faktet!
Prof. Dr. Agron F. Fico: Miqësia ime me Kadarenë dhe Agollin
ina-online.net
Komandant Malisheva: Na tradhëtuan në Kumanovë, janë edhe njerëz të përfshirë në politikë dhe shërbime inteligjente
Xi, partia, shteti: Vertikalja e re e pushtetit kinez
Sot luhen katër ndeshje të Kupës së Kosovës, spikat derbi mes Lirisë dhe Prishtinës
ina-online.net
Ky është amerikani që i dha bekimin formimit të Ushtrisë së Kosovës
ina-online.net
Kërcënohet një drejtor i një ndërmarrje të fuqishme
ina-online.net
Komandant Malisheva për Interaktiv: Ja pse shkuam në Kosovë dhe si na tradhëtuan? (VIDEO)
gazetablic.com
Mosmiratimi i buxhetit nuk mund të çojë vendin në zgjedhje
Prof. Asc. Sazan GURI/Relativiteti i kohës në Shqipëri
Shqiptarët bëjnë mrekullinë për Musain!
Këto shenja të Horoskopit “qeverisin botën”
Kuvend/ Berisha i përgjigjet Ramës: O injorant Bypass i Shkodrës nuk ishte digë, por autostradë
Prishtina në Prizren, për ta kompletuar misionin
Ja çfarë pritet të ndodhë sot në Kosovë
boldnews.al
Dy aksidente në Fier, një i vdekur dhe një i plagosur
Kastriot ISLAMI/ Kryeministrat në takimin me Merkel, janë në krye të regjimeve oligarkike
sot.com.al
Skandali me tenderin e Unazës së Re, ARRSH pezullon punimet, SHBA dhe prokuroria nisin hetimet ndaj kompanisë
sot.com.al
Ndryshimet e reja në ligjin për Policinë e Shtetit, efektivët duhet të pajisen me certifikatë sigurie, ja detajet
sot.com.al
Fleckenstein: Shqipëria i ka përmbushur detyrat për hapjen e negociatave, e mirëpresim në BE
Greqia në bisedime me BE-në për lidhjen me gazsjellësin “Rrjedha Turke”
Presidenti Nishani mikpritet nga Presidentja e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović
Shuplaka gjermane stopon Ballkanin
sot.com.al
Studentët vijojnë masivisht protestat, vendosin 8 kushte ndaj Ministrisë së Arsimit, nuk lejojnë ndërhyrjen e PD-LSI
sot.com.al
KLSH kontroll në Entin Kombëtar të Banesave, zbulohet shpërdorimi i fondeve për ndërtimin e banesave sociale
sot.com.al
Varrezat e ushtarëve grek në Shqipëri, si vija e kuqe e Vorio-Epirit ?
syri.net
Siri/ SHBA dhe Britania e Madhe thonë se sulmi i rebelëve është histori e fabrikuar
Presidenti i Afganistanit: Emigrantët nuk kanë të ardhme në Europë, do të varrosim ISIS
Momenti i larjes së hesapeve për Afrin në Siri po afrohet. Në Ghouta 194 civilë të vrarë
Zgjidhet kreu i FRPD, Këlliçi: Jo garë por leksion demokracie
Erisa Xhixho: Shkarkimi i Manjanit, iniciativë e Ramës
Tirana e Shkodra me numrin më të madh të punëkërkuesve
Meta në Danimarkë: Evropa nuk do të jetë e plotë, dhe pa zgjerimin e BE-së, Ballkani nuk mund të jetë një rajon i sigurt dhe i q
Ligji për Arsimin, Blushi: Nuk e zgjidh xhunglën e teksteve. Mësuesit emërohen nga deputetët
Poeti Arben Duka: Dëgjojeni Blushin!
FITORJA E ‘KAZANIT’
Gjermania kufizon të drejtën e dyshtetësisë, si funksionon në vendet e tjera
Dritan Gina, ironi të fortë ndaj kryeprokurores: Po nëpërkëmbemi nga ‘shokët e partisë’, Shqipëri hesapi
KQZ nuk ndërpret mandatin e Prengës, kërkon materiale shtesë nga Prokuroria
BE i siguron Greqisë financimin, Varoufakis: Programi i reformave do dështojë
Protesta e studentëve mund të transformohet edhe si lëvizje politike? Arlind Qorri: Mund ta pësojë i gjithë sistemi politik!
boldnews.al
“Vdekja e 17-vjeçarit, rast i pastër i korrupsionit dhe krimit shtetëror. Kreu i PS dhe OSHEE, pronar i firmës”
Vladimir Bizhga/ Shpërbërja e Irakut, militantët islamikë zotohen për të kapur kryeqytetin
epokaere.com
Java e CEFTA-s në Kosovë mbahet edhe pa Serbinë e Bosnjën
koha.mk
Niveli arsimor i estradës shqiptare, njihu se kush ka diplomuar..
Referendumi në Katalonjë, kryeministri spanjoll fajëson qeverinë rajonale për trazirat
indeksonline.net
Komentuesit kosovarë kërkojnë që Ceca të vjen në Prishtinë e Gjakovë, jo në Veri të MitrovicësTemat:
kallxo.com
VIDEO - Në çfarë parregullsish hasi ATK në punishtet e ndërtimit?
gazetablic.com
Hajredin Kuçi ‘godet’ Kadri Veselin: PDK duhet të sillet si partia e parë
gazetablic.com
“Presidenti po e mashtron Luginën e Preshevës”
koha.mk
Shqipëria mungon në festën e SHBA-së
Kolonjë, Basha: Të ndërtojmë modelin e aleancës qytetare për t’ia kundërvënë koalicionit të krimit

Dekreti i plote/ Ja argumentet e Presidentit Meta per kthimin e ligjit te ri per Teatrin -

Albpress 12.10. 09:55

Dekreti i plote/ Ja argumentet e Presidentit Meta per kthimin e ligjit te ri per Teatrin -

Presidenti Ilir Meta ka kthyer per rishqyrtim ne Kuvend edhe ligjin e ri te miratuar nga mazhoranca socialiste per ndertimin e ri te godines se Teatrit Kombetar. Meta ka argumentuar shkaqet sepse rikthen ne Kuvend ligjin, duke riperseritur faktin se ai bie ndesh me Kushtetuten, konventat nderkombet»»»

albpress.org
Gazeta - shqip 11.10. 17:48

Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar

Presidenti Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Nëpërmjet një njoftimi zyrtar, Presidenca ka dhënë edhe arsyet e kthimit të këtij ligji. Arsyet e kthimit Kuvendi i Republikës së Shqipërisë, në seancën plenare»»»

Gazeta Telegraf 11.10. 15:16

Presidenti Meta rikthen në Kuvend ligjin për Teatrin

Presidenti Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Meta dekrektoi sot kthimin e ligjit. E PLOTË: D E K R E T PËR KTHIMIN E LIGJIT NR. 37/2018, DATË 20.09.2018 “PËR PËRCAKTIMIN E PROCEDURËS SË VEÇANTË PËR VLERËSI»»»

Standard 11.10. 14:20

Presidenti kthen sërisht mbrapsht ligjin mazhorancës për prishjen e Teatrit: “Ligj i ri s’është amendim mbi dekretin e parë”

Presidenti Meta dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 37/2018, datë 20.09.2018 – Arsyet e kthimit të ligjit Loading... D E K R E T KTHIMIN E LIGJIT NR. 37/2018, DATË 20.09.2018 “PËR PËRCAKTIMIN E PROCEDURËS SË VEÇANTË PËR VLERËSIMIN, NEGOCIMIN DHE LIDHJEN E KONTRATËS ME OBJEKT “PR»»»

Syri 11.10. 13:30

Presidenti kthen sërish mbrapsht, Ligjin e Teatrit Komentet

13:25, 11/10/2018 Presidenti Meta dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 37/2018, datë 20.09.2018 – Arsyet e kthimit të ligjit D E K R E T PËR KTHIMIN E LIGJIT NR. 37/2018, DATË 20.09.2018 “PËR PËRCAKTIMIN E PROCEDURËS SË VEÇANTË PËR VLERËSIMIN, NEGOCIMIN DHE LIDHJEN E KONTRATËS ME»»»

syri.net
President 11.10. 13:30

Presidenti Meta dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 37/2018, datë 20.09.2018 – Arsyet e kthimit të ligjit - Presidenti i Republikës së Shqipërisë

Kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 37/2018, datë 20.09.2018 “Për përcaktimin e procedurës së veçantë për vlerësimin, negocimin dhe lidhjen e kontratës me objekt “Projektimi dhe realizimi i projektit urban dhe godinës së re të Teatrit Kombëtar””. Nr. Dekretit 10908 Tiranë, më 11.10.2018 »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano