ina-online.net
#NëRrugëTëDrejt!” të “MUKI-t” dhe LSDM-së, doli rrugë e shtrembët për Makronin!
Butrinti me “PPP”
botasot.info
Shqipëria nuk ka vend në BE
Nënkryetari i PE, Papadimoulis: Bllokimi i negociatave hap negativ, Macron veproi pas konsumit të brendshëm
Kush pretendon se na njeh prej “azilantëve”, gjykon qenie humane si problem për çështje te politikës së brendshme
Kurti e Thaçi e kanë të domosdoshëm bashkëpunimin për dialogun, thotë RashitiTë ngjashme
lajmi.net
Reagime pas refuzimit për hapjen e bisedimeve me Tiranën dhe Shkupin
indeksonline.net
Kërcënonte gazetarët – Arrestohet Visar Geci!
Çfarë ndodhi që Melihate Tërmkolli nga top-dhjetëshja të mos bëhet fare deputete?
periskopi.com
Mattis godet Trumpin: Medaljet e mia i fitova në betejë, ti me letër të mjekut (Video)
Vili Minarolli: Më vjen keq për vendin tim, Sinqerisht!
insajderi.com
Sokol Balla: Letër nga një europian i frustruar
insajderi.com
“Sot nga ETC mu vodhën 120 euro, mu vodh djersa e mundi im”
lajmi.net
“S’erdhi dita” për Agim Bahtirin, a po e injoron edhe VV-ja për Urën dhe bashkimin e Mitrovicës
A do të bëhet Isa Mustafa president? Flet Lutfi Haziri
almakos.com
Albin, mos lejo që BE të tallet edhe me Kosovën siç u tall me Shqipërinë dhe Maqedoninë!
vizionplus.tv
Basha: Negociatat dështim i Ramës, kritika zyrtarëve të Brukselit
klankosova.tv
Cakaj: Mes agjendave rajonale dhe çështjes së Kosovës, Shqipëria qëndron me Kosovën
shqiptarja.com
Fëmija shqiptar në Siri, i ati flet për Report Tv: Humba gjurmët 10 ditë pasi e takova, ja çfarë më premtoi Rama
A do të bëhet Vjosa Osmani kryetare e Kuvendit? Përgjigjet Lutfi Haziri
noa.al
Pasi BE i mbylli derën shqiptarëve, Rama
cna.al
Pasuroni bibliotekën tuaj me oferta deri në -60% me lirë
Basha: Mosbesim ndaj raporteve të KE-së, në Europë nuk shkohet me propagandë
monitor.al
Problemet e Boeing-ut i kushtuan rëndë industrisë së aeronautikës
monitor.al
Mal i Zi, hapet programi i dhënies së shtetësisë në këmbim të investimeve
gazetamapo.al
Pse vëmendja po kthehet tani nga opozita shqiptare
gazetamapo.al
Një drejtor sapo u bë i famshëm me fjalorin prej rrugaçi
boldnews.al
“Sinjali nga BE u dha jo vetëm për Ramën”- Grida Duma: Gjashtë arsye pse ndikon negativisht vendimi
shqiptarja.com
Ish-ministri socialist: S'po kapet asnjë peshkaqen, po presim SPAK-unVendimi i BE-së për negociatat në 'Pa Protokoll'/ Oketa: Deklaratat e Macron poli
shqiptarja.com
Ish-kreu i Legalitetit: Rama sot duhet të jetë i lumtur! Franca e mbështetiVendimi i BE-së për negociatat në 'Pa Protokoll'/ Oketa: Deklaratat e Macro
syri.net
Gati të nisin evakuimet nga kampet e ISIS në Siri
shqiptarja.com
Vendimi i BE-së për negociatat në 'Pa Protokoll'/ Oketa: Deklaratat e Macron politike! Fajin e ka Rama
kohajone.com
Kujtimet e shkrimtarit francez në Tiranën e vitit 1932: Nga e folura dhe paraqitja, në fillim e mora për franceze
cna.al
“Negociatat, dështim i Edi Ramës”/ Imami: Situata është një rrumpallë e vërtet
exit.al
Basha: Moshapja e negociatave, dështim personal i Edi Ramës
sport.cna.al
Kush i paguan sulmet ndaj Skënderbeut në mediat europiane?
shqiptarja.com
Fshati me 600 banorë pa ujë në Pogradec: Edhe burimi i vetëm që kemi ka dalë me ndotje bakteriale
kosova-sot.info
Avioni me 42 persona në bord përfundon “jashtë rruge” gjatë uljes
boldnews.al
Si një vend i sigurt shndërrohet në zonë lufte në më pak se një javë
“Boll ore, mbylle! Mbylle, kaq. Pis!” Braçe me fjalor “rrugësh”, përplaset me Ralf Gjonin për pronat në Kuvend!

Ditët e numëruara për dhjetëra drejtorë të LSDM dhe BDI, ja disa emra?!

INA 14.07. 09:41

Ditët e numëruara për dhjetëra drejtorë të LSDM dhe BDI, ja disa emra?!

14/07/2019 0 Mbi 20 drejtorë në nivelin qendror do të ndërrohen javën e ardhshme. Këtë e deklaroi kryeministri Zoran Zaev i cili potencoi edhe faktin se tashmë disa pozita janë të lira. Nga Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë nuk e përjashtojnë mundësinë që me rikonstruimin e eshallonit të tretë t»»»

ina-online.net
Koha 15.07. 11:58

Osmani: Nuk ka marrëveshje për emërimin e Besimit në BPMV

Shkup, 15 korrik – Fatmir Besimi eshte kuadër të cilin do e kishte deshiruar cdo institucion ekonomiko- finansiar perfshi ketu edhe Banka popullore por kjo eshte çeshtje e ekspertizes se tij profesionale e jo e kombinimeve partiako politike. Kështu thotë zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, ndërsa moh»»»

koha.mk
Tetova Sot 15.07. 12:37

Osmani: Partnerët e koalicionit nuk funksionojnë me kushtëzime, por me marrëveshje të ndërsjella

Fatmir Besimi eshte kuadër të cilin do e kishte deshiruar cdo institucion ekonomiko- finansiar perfshi ketu edhe Banka popullore por kjo eshte çeshtje e ekspertizes se tij profesionale e jo e kombinimeve partiako politike. Kështu thotë zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, ndërsa mohon të ketë marrëves»»»

tetovasot.com
Lajmpress 24.06. 12:32

Babai i të vrarit në Smillkovë: Hapni bisedat e funksionarëve të BDI-së për Monstrën

Babai i njërit prej djemve të vrarë tek Liqeni i Smillkovës, Goran Nakevski, i kërkon gjykatës që të publikohen bisedat që funksionarët e BDI së thotë se i kanë zhvilluar me të akuzuarit e rastit Monstra e që janë deklasifikuar tashmë. Nakevski tha se në biseda dëgjohen Bekim Neziri, Nevzat Bejta, »»»

Almakos 15.07. 12:52

Osmani: Partnerët e koalicionit nuk funksionojnë me kushtëzime, por me marrëveshje të ndërsjella

Fatmir Besimi eshte kuadër të cilin do e kishte deshiruar cdo institucion ekonomiko- finansiar perfshi ketu edhe Banka popullore por kjo eshte çeshtje e ekspertizes se tij profesionale e jo e kombinimeve partiako politike. Kështu thotë zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, ndërsa mohon të ketë marrëves»»»

almakos.com
Portalb 01.09. 16:16

Osmani komentoi Planin B të Ligjit për Prokurori dhe rastin e këshilltarit Nefi Useini

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane dhe zëdhënësi i partisë Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), Bujar Osmani në një intervistë për Radio Evropa e Lirë në gjuhën maqedonase, ndër të tjerash ka komentuar Planin B të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut për Ligjin për Prokurori Publike dhe rast»»»

portalb.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano