Локлане власти: у Гази убијено 72.549 Палестинаца
Палестинско министарство здравља саопштило је данас да је број жртава у Појасу Газе од почетка сукоба, који расте услед настављених израелских напада, достигао 72.549, док су рањена 172.274 Палестинца. Како се наводи, здравствене власти у Гази примиле су осам тела у последња 24 сата, укључујући сед»»»
(ВИДЕО, ФОТО) ПРОТЕСТ ГРАЂАНА ПРОТИВ БРУТАЛНОГ ПОНАШАЊА ПОЛИЦАЈЦА ПРЕМА СТАРИЈЕМ ЧОВЕКУ Лидер напредњака Вучевић заједно са народом
Поводом насилног понашања полиције према старијем Новосађанину јуче на раскрсници Булевара Михајла Пупина и Жарка Зрењанина јутрос од 9 часова организован је протест испред ПУ Нови Сад на Булевару краља Петра Првог. На протесту, у организацији Центра за друштвену стабилност, се окупио велики број »»»
Макрон: Хезболах вероватно одговоран за убијеног француског војника
Француски војник из састава Привремених снага Уједињених нација у Либану (UNIFIL) погинуо је данас на југу Либана, саопштио је председник Француске Емануел Макрон и додао да је за напад највероватније одговоран либански милитантни покрет Хезболах. Макрон је у објави на мрежи Икс навео да су три фра»»»
Војислав Шешељ рекао зашто га Вучић никад није звао у Председништво, па ни на консултације
Војислав Шешељ, лидер Српске радикалне странке, изјавио је да до сада Александар Вучић, председник Србије, није звао радикале на консултације о ванредним изборима и спољној политици. Шешељ је у петак гостујући на ТВ К1, одговорио да би представници радикала отишли у случају да добију позив, подсети»»»
Фукујама: Трамп ментално попушта
Теоретичар Франсис Фукујама је вероватно најпознатији пророк погрешних прогноза. Његова књига "Крај историје" из 1992. створила је еуфорију заокружене либералне демократије која ће покрити свет и глобално осигурати мир и благостање. Фукујамине идеје су громогласно оповргнуте – са распадом Југослави»»»
Напади на бродове у Ормузу – ИРГЦ: Поново преузимамо контролу; Први удари ИДФ на Хезболах од почетка примирја
Иранска Револуционарна гарда саопштила је да, због америчке поморске блокаде, поново преузима контролу над Ормуским теснацем. Забележени напади на бродове у мореузу. Председник САД Доналд Трамп поручио је да би прекид ватре са Ираном могао да буде окончан уколико се до среде не постигне дугорочни с»»»
Вучевић посетио Мирка Павлова који је нападнут током протеста у Новом Саду: Очекујем одговорност
Председник Српске напредне странке (СНС) Милош Вучевић посетио је данас Мирка Павлова из Сремских Карловаца, којег су како је навео, малтретирали блокадери у Новом Саду и поручио да закон мора да важи за све и да ко не ради свој посао не може да ради за државу, као и да очекује одговорност за овај »»»
Пет танкера са течним природним гасом приближава се Ормуском мореузу
Пет танкера натоварених течним природним гасом (ТПГ) у Рас Лафану у Катару, приближавају се Ормуском мореузу, показују данашњи подаци фирме за праћењу бродова Кплер. Ако ови бродови успешно прођу кроз Ормуски мореуз то би био први транзит ТПГ терета кроз Ормуз од почетка рата између САД и Израела и»»»
Драган Гламочић: Исплаћена 131 милијарда динара за пољопривреду
Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде објавило је данас да је у периоду од априла 2025. године до априла 2026. године исплаћено за пољопривреду више од 131 милијарде динара, што је највише до сада. Како је наведено, у протеклих годину дана Министарство остварило конкретне и мерљиве ре»»»
Министарство пољопривреде: Исплаћена 131 милијарда динара за пољопривреду у последњих годину дана
БЕОГРАД - Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде објавило је данас да је у периоду од априла 2025. године до априла 2026. године исплаћено за пољопривреду више од 131 милијарде динара, што је највише до сада. Како је наведено, у протеклих годину дана Министарство остварило конкретне и »»»
Председник СНС посетио Мирка Павлова: Полиција да ради свој посао или да скине униформу
Председник Српске напредне странке (СНС) и саветник председника Србије за регионална питања Милош Вучевић посетио је данас Мирка Павлова из Сремских Карловаца, којег су како је навео, малтретирали блокадери у Новом Саду и поручио да закон мора да важи за све и да ко не ради свој посао не може да ра»»»
Вучевић у посети Новом Саду након инцидента: Закон мора да важи за све
Председник Српске напредне странке (СНС) и саветник председника Србије за регионална питања Милош Вучевић посетио је данас Мирка Павлова из Сремских Карловаца, којег су како је навео, малтретирали блокадери у Новом Саду и поручио да закон мора да важи за све и да ко не ради свој посао не може да ра»»»
Токио долива уље на ватру у односима са Москвом
Осам деценија након капитулације у Другом светском рату, Јапан се поново појављује као значајан војно-политички фактор, што у Москви изазива све израженију забринутост. Помоћник председника Русије Николај Патрушев оценио је да Токио напушта послератна ограничења и убрзано гради капацитете који, как»»»
Ко жели да стави новац Брисела у своје џепове
Пакет закона чије усвајање је важно за грађане, али, како наводе Влада и владајућа коалиција, и за усаглашавање са законодавством Европске уније, био је повод за јучерашњу оштру полемику у Скупштини Србије о евроинтеграцијама, али и о изборима у Мађарској и о гласању о неповерењу Влади. Опозиционар»»»
НАША РУКА ЈЕ ИСПРУЖЕНА Јасна порука Вучевића: Верујем да ће Петер Мађар бити свестан значаја односа Србије и Мађарске! СНС остаје стратешки партнер са СВМ
Лидер напредњака и саветник председника републике за регионална питања Милош Вучевић најавио је гостујући на Пинк телевизији разговоре са представницима СВМ-а, као и да је СНС опредељен за то стратешко партнерство, а захвалио се Виктору Орбану и његовом кабинету на релаксацији односа Мађарске и Ср»»»
ДА НИЈЕ СМЕШНО, БИЛО БИ ТРАГИЧНО! Лидер СНС Вучевић о потезима блокадера: Неприхватљиво је да идете по другим државама и пљујете сопствени народ! А одбијате дијалог с Вучићем!
Лидер напредњака и саветник председника републике за регионална питања Милош Вучевић изјавио је гостујући на Пинк телевизији да блокадери показују неодговорност према свом народу јер одбијају да причају са људима из своје државе већ иду и пљују је. -Оно што је неприхватљиво је да идете по другим д»»»
“Доследни у наставку сарадње с Вучићем и СНС” ПРЕДСЕДНИК СВМ БАЛИНТ ПАСТОР О ПОЛИТИЦИ СТРАНКЕ ПОСЛЕ ИЗБОРА У МАЂАРСКОЈ
Будућност мађарске заједнице у Војводини зависи од два фактора: да ли има снажно представништво овде: на републичком, покрајинском и локалном нивоу и да ли Влада Мађарске подржава њене институције, породице и припаднике заједнице, истиче лидер Савеза војвођанских Мађара Балинт Пастор после седница»»»
Брнабић: Нигде на свету странци не могу да дођу у парламент и да критикују вашу земљу
БЕОГРАД: Председница Скупштине Србије Ана Брнабић изјавила је данас поводом обраћања копредседника Европске зелене партије Вуле Цеци и Кирана Кафа у српском парламенту, на позив Зелено левог фронта, да нигде у свету странци не могу да дођу у ваш парламент, да критикују вашу земљу и одлуке већине гр»»»
(ВИДЕО) ХИТНА РЕАКЦИЈА ЛИДЕРА СНС ВУЧЕВИЋА НА СКАНДАЛОЗНО ПОНАШАЊЕ ПРИПАДНИКА ПОЛИЦИЈЕ У НОВОМ САДУ: Ко је на чијој страни?
Лидер СНС и саветник председника за регионална питања Милош Вучевић реаговао је на скандалозно понашање припадника полиције у Новом Саду који примењују силу на старијем мушкарцу који је желео да прође упркос блокади саобраћајнице од стране блокадера. -Зашто полиција у Новом Саду не кажњава блокадер»»»
ОШТРЕ РЕАКЦИЈЕ НАКОН ИНЦИДЕНТА У БАЧКОЈ ТОПОЛИ: Коме је у интересу да се покваре добри односи Срба и Мађара?
Најновији инцидент у Бачкој Тополи, у којем је оштећен улаз у породични дом одборника, изазвао је, како пипе НС уживо, оштре реакције и отворио озбиљна питања – коме је у интересу да се наруше историјски најбољи односи између Срба и Мађара? Овакви догађаји не долазе случајно и представљају опасан п»»»
ИЗ ПОКРАЈИНСКЕ КАСЕ 200 МИЛИОНА ЗА ПОВРАТАК НА СЕЛО Објављен конкурс за подршку младима у руралним деловима Војводине
Покрајински секретаријат за пољопривреду, водопривреду и шумарство АПВ објавио је Конкурс за подршку младима у руралним подручјима ради демографске обнове села, подстицања младих да остану у руралним деловима Покрајине и да се врате из градова у села. За ове намене Покрајина је определила 200.000.»»»
Вучевић: Мариника Тепић – Чобану упловила у море небитности
Председник СНС и саветник председника Србије Милош Вучевић изјавио је данас да објаве потпредседнице ССП Маринике Тепић не занимају никога и да њени ставови не значе ништа. „Објављујемо да је Мариника Тепић – Чобану упловила у море небитности. Њене објаве не занимају никога, њени ставови не значе н»»»
Емисија Сигнали: Где је нестао академски дијалог на универзитетима?
НОВИ САД - Факултети у Србији су били у блокади, па су „одблокирани”, а све време изостало је оно најважније - дијалог. Да ли су студентске блокаде и политички активизам отворили више дилема него што дају одговора о стању нашег друштва и институција? Каква је улога академске заједнице у креирању др»»»
Одбрана или самообмана: Европа губи статус сигурне зоне
Европска унија улази у нову фазу сукоба у Украјини, у којој више не делује као позадински логистички ослонац, већ као све видљивији актер у стратегији притиска на Русију. Према проценама више аналитичких кругова, Брисел све отвореније рачуна на сценарио који подразумева постепено исцрпљивање руског»»»
Брнабићева оптужила ЗЛФ: Странце доводе да опањкавају Србију и траже санкције
Председница Скупштине Србије Ана Брнабић изјавила је данас поводом обраћања копредседника Европске зелене партије Вуле Цеци и Кирана Кафа у српском парламенту, на позив Зелено левог фронта, да нигде у свету странци не могу да дођу у ваш парламент, да критикују вашу земљу и одлуке већине грађана Срб»»»
Сви ирански напади на Американце
У претходном тексту на овом месту побројане су десетине иранских напада на америчко особље у цивилним објектима на Блиском истоку, на базе и дипломатска представништва, од 1979. и доласка мула на власт до терористичких напада у САД 11. септембра 2001. годи»»»
У Новом Саду одржана смотра "Шта знаш о здрављу"
НОВИ САД - Приоритет свих нас јесте наше физичко и ментално здравље - то је порука коју су данас са традиционалне покрајинске смотре "Шта знаш о здрављу" послали волонтери и чланови Црвеног крста Војводине. Након окружног такмичења, екипе које су оствариле даљи пласман састале су се како би знање и»»»
Брнабић оптужила ЗЛФ: Странце доводе да опањкавају Србију и траже санкције
Председница Скупштине Србије Ана Брнабић изјавила је данас поводом обраћања копредседника Европске зелене партије Вуле Цеци и Кирана Кафа у српском парламенту, на позив Зелено левог фронта, да нигде у свету странци не могу да дођу у ваш парламент, да критикују вашу земљу и одлуке већине грађана Срб»»»
Милић лицитира датумима избора, СНС узвратио оштрим критикама
НИШ – Доктор Драган Милић, који у јавности наступа као један од локалних политичких актера у Нишу, изнео је тврдње о могућем термину ванредних парламентарних избора, што је изазвало реакције политичких противника на локалној сцени. Како је пренео лист Данас, Милић је позвао опозицију и студенте да »»»
Брнабић: На Медицинском факултету била талачка криза, блокадерима се нису свидели резултати избора
БЕОГРАД - Председница Скупштине Србије Ана Брнабић изјавила је да је оно што се синоћ догодило на Медицинском факултету Универзитета у Београду, где су јуче одржани избори за студентски парламент, била буквално талачка криза. "Према информацијама које ја имам, припадници Министарства унутрашњих пос»»»
Скупштина обједињеном расправом о 40 тачака завршила данашњи рад, наставак у понедељак
БЕОГРАД - Посланици Скупштине Србије завршили су рад, а председавајућа Марина Рагуш је заказала наставак седнице за понедељак у 10 часова. Током данашњег рада Друге редовне седнице пролећног заседања посланици су водили обједињену начелну расправу о 40 тачака дневног реда. Пред крај данашње седнице»»»
Брнабићева: Нигде на свету не могу да вам дођу странци у парламент и критикују вашу земљу
Председница Народне скупштине Србије Ана Брнабић огласила се након завршетка скупштинског заседања, оштро критикујући недавну конференцију за медије коју су у централном холу парламента организовали представници Зелено-левог фронта (ЗЛФ) и Европске партије зелених. Брнабићева је ове сцене окарактер»»»
Скупштина завршила данашњи рад, наставак у понедељак у 10.00 часова
БЕОГРАД - Посланици Скупштине Србије завршили су рад, а председавајућа Марина Рагуш је заказала наставак седнице за понедељак у 10 часова. Током данашњег рада Друге редовне седнице пролећног заседања посланици су водили обједињену начелну расправу о свих 40 тачака дневног реда. Пред крај данашње се»»»
Јованов: На Медицинском направили талачку кризу након што су изгубили изборе
БЕОГРАД – Шеф посланичке групе Српске напредне странке у Народној скупштини Миленко Јованов поручио је током скупштинске расправе да опозиција није у стању да води озбиљну политичку кампању, уз оштру полемику са послаником Народног покрета Србије Ђорђем Станковићем. Јованов је истакао да је, за раз»»»
Песков: Све је веће диркетно учешће ЕУ у сукобу око Украјине
Директно учешће европских земаља у сукобу око Украјине расте, а сви детаљи о овом питању изнети су у саопштењу руског Министарства одбране, према којем Москва сматра да је то корак који води ка ескалацији војно-политичке ситуације и упозорава да ће напади на Русију довести до непредвидивих последиц»»»
Комбинација притисака и претњи Србији из ЕУ
Еуфорија после избора у Мађарској, уз снове да ће оборити председника Александра Вучића на начин на који је то урадио Петер Мађар у случају Виктора Орбана, обузела је ових дана српске опозиционаре. Подршка „мађарском сценарију” све чешће стиже и са разних – не обавезно и превише битних – европских »»»
РТВ: Одложена одлука о резултатима конкурса радио-драме
НОВИ САД - Драмска редакција Радио-телевизије Војводине расписала је јавни конкурс за текст радио-драме. Конкурс је био отворен до 15 марта 2026. године. Због великог броја пристиглих понуда чланови жирија су померили датум доношења коначне одлуке. "Услед великог броја пристиглих радова на самом кр»»»
Јованов одговорио опозицији: Свесно траже да се новац за школе и болнице преусмери у њихове џепове
Шеф посланичке групе СНС Миленко Јованов изјавио је данас у Скупштини Србије да блокадери свесно траже обуставу средстава Европске уније намењених Србији како би тај новац био преусмерен на њихове организације и медије. Одговарајући на излагање посланице Биљане Ђорђевић, Јованов је истакао да су та»»»
У Музеју Војводине предавање о Келтском племену - Скордисци
НОВИ САД - Предавање о Келтском племену - Скордисци, одржано је у Музеју Војводине под називом "Астерикс и Обеликс од Инђије - Келтизација млађег гвозденог доба на тлу Србије". Предаване је посвећено проблемима у археологији везано за период млађег гвозденог доба. Келтско село, са неколико кућа, ко»»»
Парандиловић некада говорио о „логичној“ сарадњи са СНС-ом (видео)
На друштвеним мрежама актуелизован је политички ангажман председника странке Ново лице Србије Милоша Парандиловића, након што су корисници поделили раније снимке и изјаве у којима отворено говори о сарадњи са Српском напредном странком. На платформи Икс, осванула је објава у којој се тврди да је Па»»»
Трећи дан баражне ватре: руски ракетни талас исцрпљује украјинску ПВО
Руске оружане снаге извеле су 15. и 16. априла један од најинтензивнијих таласа ваздушних удара од почетка године, лансиравши најмање 24 ракете из система „Искандер“ на циљеве широм Украјине, у оквиру шире, координисане операције која је укључивала више врста ракета и стотине беспилотних летелица. »»»
Трамп: Иран прихватио да не поседује нуклеарно оружје дуже од 20 година
Председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је Иран прихватио да неће поседовати нуклеарно оружје у периоду дужем од 20 година. Трамп је новинарима испред Беле куће рекао да је договор са Ираном „веома близуˮ и да би требало да буде добар споразум без нуклеарног оружја, »»»
Писторијус забранио употребу мобилних телефона у свом ресору
Немачки министар одбране Борис Писторијус забранио је употребу приватних мобилних телефона и паметних сатова у просторијама Министраства као меру којом се пооштрава безбедност због растућег страха од шпијунаже Русије и Кине, преноси „Шпиглˮ. Наводно је запосленима средином фебруара послата строга б»»»
Трамп наговестио — нова рунда преговора о Ирану могла би бити одржана током викенда
Председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп наговестио је да би нова рунда разговора са Ираном могла да буде одржана током викенда и рекао да није сигуран да је потребно да се продужи примирје са том земљом. Одговарајући на питање новинара испред Беле куће, Трамп је рекао да САД „веома лепо»»»
Масовна хапшења због похвала пуцњава у турским школама
Турска полиција данас је саопштила да је привела 162 особе због објава на друштвеним мрежама у којима су поздрављале две пуцњаве у школама у Турској које су се догодиле ове седмице и у којима је убијено најмање девет особа. У саопштењу се наводи да су ухапшени осумњичени због "учествовања у објавам»»»
Техеран: Америчка поморска блокада је незаконита и крши суверенитет Ирана
Ирански представник при Уједињеним нацијама Амир Саид Иравани саопштио је на седници Генералне скупштине УН да поморска блокада Ормуског мореуза коју су прогласиле Сједињене Америчке Државе представља кршење суверенитета Ирана. Према објави агенције Тасним, амбасадор и стални представник Исламске Р»»»
Америчка поморска блокада незаконита и крши суверенитет Ирана
ЊУЈОРК – Ирански представник при Уједињеним нацијама Амир Саид Иравани саопштио је данас на седници Генералне скупштине УН да поморска блокада Ормуског мореуза коју су прогласиле Сједињене Америчке Државе представља кршење суверенитета Ирана. Према објави агенције Тасним, амбасадор и стални предста»»»
Посланици владајуће коалиције подржавају предложене законе, опозиција критикује
Посланици Скупштине Србије наставиће сутра другу редовну седницу пролећног заседања обједињеном расправом о свих 40 тачака дневног реда. Наставак седнице заказан је за 10 часова. На дневном реду је сет трговинских закона, међу којима су Предлог закона о заштити потрошача, Предлог закона о изменама »»»
Посланици владајуће коалиције подржавају предложене законе, опозиција критикује
Посланици Скупштине Србије наставиће сутра другу редовну седницу пролећног заседања обједињеном расправом о свих 40 тачака дневног реда. Наставак седнице заказан је за 10 часова. На дневном реду је сет трговинских закона, међу којима су Предлог закона о заштити потрошача, Предлог закона о изменама »»»
Хапшења у Турској: привођени због величања напада у школама
Турска полиција данас је саопштила да је привела 162 особе због објава на друштвеним мрежама у којима су поздрављале две пуцњаве у школама у Турској које су се догодиле ове седмице и у којима је убијено најмање девет особа. У саопштењу се наводи да су ухапшени осумњичени због „учествовања у објавам»»»