mia.mk
Проценка на ЦИА: Путин веројатно ги насочува руските напори за дискредитирање на Џо Бајден
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Антивладините протести го одбележаа националниот празник на Бугарија
netpress.com.mk
Курц: Распределбата на мигрантите во Европа нема да оди
kanal5.com.mk
Макрон се закани кон Русија:Постојат црвени линии
kanal5.com.mk
Трамп ја нападна Кина на ГС на ООН :Вие ја пуштивте оваа чума
alsat-m.tv
Дебата за новите заменици министри во Собранието
makfax.com.mk
Палестина нема да претседава со Арапската лига поради договорите за нормализација со Израел
kanal5.com.mk
Рот повика да не се додаваат критериуми за преговорите со Македонија
mia.mk
Зелен коридор на ГП Табановце -Прешево ја олесни трговијата
puls24.mk
Wizz Air привремено укинува неколку авионски линии од Скопје
ЈАНКУЛОВСКА И БУДЕЊЕTO НА ВРХОВНИОТ СУД
„ВРБА“ И МАНЧЕВСКИ ВО ПОЗИЦИЈА ЗА НАГРАДИ НА РЕЈНДЕНС
БРАМБАУЕР: БУГАРИЈА ПРОВОЦИРА ГЛУПАВ КОНФЛИКТ СО ИЗМИСЛЕНИ ПРОБЛЕМИ
МАКЕДОНЦИ ВО ВИСОКАТА ПОЛИТИКА НА БУГАРИЈА: ПОБРОЈНИ РЕСЕНЧАНИТЕ ОТКОЛКУ СОФИЈАНЦИТЕ!
ГЕРМАНИЈА: БИЛАТЕРАЛАТА НЕ ТРЕБА ДА Е ДЕЛ ОД ПРЕГОВАРАЧКА РАМКА
СУДБИНАТА НА НАВАЛНИ: КАКО НОВИЧОК СЕ ПОЈАВИ ВО СОСЕДНА БУГАРИЈА: (2)
ГРЕНЕЛ ПОТВРДИ: Вистина е, 14 американски каубои пристигнаа во Приштина
sitel.com.mk
Димитров патува во Брисел, Османи е оптимист за договор на историчарите
mia.mk
САД воведуваат санкции за Мадуро и за иранското Министерство за одбрана
telma.com.mk
Караница меѓу СДСМ и ДУИ за субвенциите во приватениот сектор по етничка основа
kanal5.com.mk
Ќе се затвори ли црковното прашање со признавање на МПЦ?
mia.mk
Паѓаат акциите на водечките западни банки по новинарско истражување на ИЦИЈ
mia.mk
Минхен воведува задолжително носење маски на јавни места
Гренел и директорот на ДФЦ Болер утре во Белград на средба со Вучиќ и Брнабиќ
Османи-Брегу: Регионалната соработка е клучна за успех
netpress.com.mk
Осомничен за испраќање на отровното писмо за Трамп приведен на канадско-американската граница
netpress.com.mk
Секој деветти граѓанин на Србија е член на партијата на Вучиќ
Бројки, симболи и браќата Јинг, Јанг и Јунг
mia.mk
Американска државна делегација и Гренел во посета на Косово, Србија, Грција и Израел
kanal5.com.mk
Рекордни 226 новозаразени во Црна Гора, најмногу од почетокот на пандемијата
kanal5.com.mk
Илјадници демонстранти во Берлин бараат од ЕУ спас за мигрантите на Лезбос (ВИДЕО)
mia.mk
Ципрас: „Оруч Рејс“ ги крши нашите суверени права
mia.mk
„Си воч“: Блокадата на бродот е политички мотивирана
mia.mk
Рохани: САД ги очекува пораз поради санкциите кон Иран
kanal5.com.mk
Рохани:САД се соочуваат со пораз,страшно ќе им одговориме
press24.mk
Била обична домаќинка а никој не знаел дека води таен живот: Добила задача да го убие Хитлер но Москва рекла „НЕ“ (ВИДЕО)
puls24.mk
Кога се раѓаш во авион, се знае – леташ бесплатно целиот живот
makfax.com.mk
Суспендиран телохранител на британски министер затоа што оставил наполнет пиштол во авион
Kanal5 05.04. 14:30

ЕУ наскоро ќе одобри инсектите да се воведат како храна за населението

Европа наскоро би можела да дојде до пресвртен момент во областа на гастрономијата.Прегледи:9305 април 2020, 13:56СподелиСподелиПоточно, за неколку недели Европската агенција за безбедност на храна се очекува да ја поддржи индустријата за производство и преработка на инсекти со овластување за прода»»»

kanal5.com.mk
VECER 04.09. 16:07

(Видео) Шахпаска: Членовите на Комисијата за спречување дискриминација ќе се бираат по примерот на Антикорупциска

Денеска во владина процедура Министерството за труд и социјална политика ќе го достави Предлог – законот за спречување и заштита од дискриминација, соопшти министерката Јагода Шахпаска. Таа нагласи дека станува збор за закон кој на општеството му е неопходен и кој, како што рече, еднаш ги помина си»»»

Makfax 04.09. 18:26

(Видео) Шахпаска: Членовите на Комисијата за спречување дискриминација ќе се бираат по примерот на Антикорупциска

Денеска во владина процедура Министерството за труд и социјална политика ќе го достави предлог – законот за спречување и заштита од дискриминација, соопшти министерката Јагода Шахпаска. Таа нагласи дека станува збор за закон кој на општеството му е неопходен и кој, како што рече, еднаш ги помина си»»»

makfax.com.mk
MMS 10.12.2019. 08:46

„Не го давам, од татко ми е” – консолидацијата на земјиште полека, но сигурно фаќа чекор

„Ова ми е наследство. Од татко ми, дедо ми”, „Што ако ми земат повеќе?”, „Кој ми гарантира дека нема да бидам оштетен?”, „Ќе биде ли правилна размената?”, се само некои од „стравовите” на земјоделците кога ќе се спомене процесот на консолидација. Земјата е основен ресурс за земјоделско производство»»»

mms.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.