ekonomiaonline.com
Presidenti Thaçi takon ekipin që do ta përfaqësojë Kosovën në garën botërore të robotikës
lexo.com.al
Turizmi në Zonat e Mbrojtura, më shumë se 900 mijë vizitorë vetëm në periudhën janar-shtator
Bruksel, sot vendimi për negociatat e anëtarësimit për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut
cna.al
Për ty Halim, që di këndim
monitor.al
Franca kërkon që qeveria e re e Kosovës ta heqë taksën ndaj Serbisë
LSI: Shqipëria nuk e meriton hapjen e negociatave, mos i ndiqni mediat kryesore në vend se ju genjëjenë
aa.com.tr
City gati të paguajë 60 milionë euro për 19 vjeçarin Haland
Mafia e ISSH dhe heshtja e Kuvendit dhe qeverisë/ Kreu i sindikatës së minatorëve denoncon pezullimin e pastrimit të skemës së pensioneve nga abuzimet
gazetainfokus.com
Ofensiva e Speciales, për çdo ditë nga dy të ftuar në Hagë
boldnews.al
Dështimi me negociatat/ Bushati: Rama ka të drejtë të festojë edhe sot
koha.net
Bizneset në Ferizaj kundërshtojnë monopolin për shitjen e arkave fiskale
rtsh.al
Meksikë, përleshje mes policisë dhe një një karteli droge
shekulli.com.al
Rishikohet ligji, 94 mijë objekte të palegalizueshme nuk shemben
boldnews.al
Bosët e drogës, krimi, korrupsioni e azilkërkuesit/ Pse Franca, Holanda, Danimarka e Spanja kundërshtojnë hapjen e negociatave
koha.mk
Pas Tetovës dhe Strugës, “Maqedonia nga antika deri te koha jonë” arriti edhe në Shkup
boldnews.al
U kap me 3400 euro të falsifikuara, arrestohet (EMRI)
Qeveritë po dështojnë të trajtojnë pastrimin e parave dhe mashtrimet ndërkombëtare
Brexit në parlamentin britanik, liderët e BE-së përkrahin marrëveshjen e re
shqiptarja.com
Nis aplikimi i tarifave të Trump ndaj Europës, përfshirë djathin Parmigiano dhe verërat franceze
3.400 Euro të falsifikuara, kapet një person
starplus-tv.com
VETËVENDOSJA EDHE NË SHQIPËRI, SYNON BASHKIMIN KOMBËTAR
gazetamapo.al
Raportet e atdhetarit Jahja Karavelija mbi shfarosjen e fisit arbror
starplus-tv.com
NGRIHET KAMPI PËR KLANDESTINËT
sot.com.al
A do ta marrim “PO-në” e shumëpritur nga BE-ja? Sot vendoset fati për çeljen e negociatave
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 18 tetor 2019
sot.com.al
Dosja “Xhisiela”/ Gjykata e Tiranës pushon çështjen, rrëzon akuzat e Taulant Ballës ndaj Lulzim Bashës
sot.com.al
Debate në Parlament, Balla shpërthen ndaj Berishës për negociatat, opozita akuza për pakt të fshehtë Rama-Basha
sot.com.al
Dështon plani “Berisha-Meta” për të përçarë demokratët në Parlament, Hajdari siguron firmat e 5 deputetëve, vuloset shkarkimi i presidentit
sot.com.al
Hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë, Greqia dhe Bullgaria mbështesin integrimin e Ballkanit Perëndimor
sot.com.al
Rama vijon takimet në Bruksel, komisioneri Hahn kërkon hapje negociatash, shefja e KE e zhgënjyer me vendet skeptike
ekonomiaonline.com
Takohen grupet punuese të VV-së dhe LDK-së
kohajone.com
Presidentja e KE: Sinjale negative për NEGOCIATAT
shqiptarja.com
Xhufi: Mesjeta e pastudiuar, 2400 dosje për Arbërit në Arkivat e Venecias
Sot pritet takimi mes grupeve punuese të VV-së dhe LDK-së
shekulli.com.al
Von der Leyen: Zhgënjim, sot nuk ka shenja për zgjerimin e BE-së
hashtag.al
Sot KE merr vendimin final për hapjen ose jo të negociatave

Nuk ka BE pa e njohur Kosovën

Koha 19.06. 23:29

Nuk ka BE pa e njohur Kosovën

Ministrja e Integrimeve Evropiane në Serbi, Jadranka Joksimoviç ka deklaruar se pa u arritur marrëveshja përfundimtare Prishtinë-Beograd, shteti serb do ta ketë të pamundur anëtarësimin në BE. Joksimoviç në një intervistë për ‘Politiko’ theksoi rëndësinë e vazhdimit të dialogut ndërmjet dy shteteve»»»

koha.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining