Brenda qytetit nëntokësor të Finlandës mund të strehohen të gjithë finlandezët në rast sulmi rus

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Epoka e Re Kosovo 16.05. 23:12

Brenda qytetit nëntokësor të Finlandës mund të strehohen të gjithë finlandezët në rast sulmi rus

Finlanda ka qenë e përgatitur prej kohësh nga një sulm i mundshëm rus duke ndërtuar me qindra bunkere nëntokë që kanë shumë hapësirë – dhe shtretër – për të strehuar çdo banor të Helsinkit. Finlanda dhe Rusia kanë një histori të ndërlikuar. Kjo është arsyeja pse finlandezët nuk ndihen shumë rehat d»»»

epokaere.com
American Eye Albania 14.05. 14:00

Brenda qytetit nëntokësor të Finlandës: Mund të strehojë të gjithë finlandezët në rast sulmi rus

Finlanda ka qenë e përgatitur prej kohësh nga një sulm i mundshëm rus duke ndërtuar me qindra bunkere nëntokë që kanë shumë hapësirë – dhe shtretër – për të strehuar çdo banor të Helsinkit. Finlanda dhe Rusia kanë një histori të ndërlikuar. Kjo është arsyeja pse finlandezët nuk ndihen shumë rehat d»»»

americaneye.al
RTV 21 Kosovo 14.04. 12:35

Lufta në Ukrainë, ngjarjet e fundit

Rusia ka lëshuar një paralajmërim për Suedinë dhe Finlandën lidhur me ambiciet e tyre të raportuara për NATO-n, duke thënë se ato do të klasifikoheshin si ‘kundërshtarë’; Furnizimet me gaz vazhdojnë të rrjedhin në Evropë nga Rusia – pavarësisht premtimit të kontinentit për të hequr dorë; Ndërkohë k»»»

Portalb Macedonia del Nord 25.03. 13:31

Maleski: Putini nuk i bëri llogaritë mirë, në vend të përçarjes ai shkaktoi unitet

Invazioni rus mbi Ukrainën është konfrontimi më i madh ushtarak pas Luftës së Dytë Botërore dhe është posaçërisht i rrezikshëm, sepse u ashpërsuan marrëdhëniet midis fuqive nukleare, thotë në një intervitë për „Vërtetëmatësin” Denko Maleski, profesor dhe ministri i parë për punë të jashtme në Maqed»»»

portalb.mk
Koha Jone Albania 24.03. 16:21

Invazioni rus në Ukrainë, kambanë alarmi për sigurinë kombëtare

Nga: Ekrem Spahiu Aventura ruse në Ukrainë tregoi se jo vetëm dy shtetet në konflikt, por e gjithë bota ndodhet përpara rreziqesh sigurie. Janë rreziqe ku koha nuk pret: SHBA dhe fuqitë e tjera demokratike bërthamore ridimensionuan menjëherë masat për të përballuar konfrontimin e një natyre të re t»»»

kohajone.com
EO - Ekonomia Online Kosovo 24.03. 15:31

NATO i siguron Ukrainës mbështetje të mëtejme, zgjeron trupat ushtarake në Evropë

NATO ka dënuar agresionin rus në Ukrainë dhe i ka bërë thirrje presidentit rus Vladimir Putin që ta ndalojë menjëherë pushtimin. Në deklaratën e përbashkët të aleancës, pas takimit të së enjtes, thuhet se “retorika eskaluese e presidentit Putin është e papërgjegjshme dhe destabilizuese”. Ka shtuar »»»

ekonomiaonline.com
Koha Kosovo 24.03. 15:16

NATO i siguron Ukrainës mbështetje të mëtejme, zgjeron trupat ushtarake në Evropë

NATO ka dënuar agresionin rus në Ukrainë dhe i ka bërë thirrje presidentit rus Vladimir Putin që ta ndalojë menjëherë pushtimin. Në deklaratën e përbashkët të aleancës, pas takimit të së enjtes, thuhet se “retorika eskaluese e presidentit Putin është e papërgjegjshme dhe destabilizuese”. Ka shtuar »»»

koha.net
Syri Albania 24.03. 11:23

'Invazioni rus në Ukrainë, kambanë alarmi për sigurinë kombëtare'

Nga Ekrem Spahiu* Aventura ruse në Ukrainë tregoi se jo vetëm dy shtetet në konflikt, por e gjithë bota ndodhet përpara rreziqesh sigurie. Janë rreziqe ku koha nuk pret: SHBA dhe fuqitë e tjera demokratike bërthamore ridimensionuan menjëherë masat për të përballuar konfrontimin e një natyre të re t»»»

syri.net
Shekulli Albania 24.03. 08:59

Ekrem Spahiu: Invazioni rus në Ukrainë, këmbanë alarmi për sigurinë kombëtare

Publikuar më nga Aventura ruse në Ukrainë tregoi se jo vetëm dy shtetet në konflikt, por e gjithë bota ndodhet përpara rreziqesh sigurie. Janë rreziqe ku koha nuk pret: SHBA dhe fuqitë e tjera demokratike bërthamore ridimensionuan menjëherë masat për të përballuar konfrontimin e një natyre të re të»»»

shekulli.com.al
Sot Albania 24.03. 07:43

Invazioni rus në Ukrainë, kambanë alarmi për sigurinë kombëtare

Aventura ruse në Ukrainë tregoi se jo vetëm dy shtetet në konflikt, por e gjithë bota ndodhet përpara rreziqesh sigurie. Janë rreziqe ku koha nuk pret: SHBA dhe fuqitë e tjera demokratike bërthamore ridimensionuan menjëherë masat për të përballuar konfrontimin e një natyre të re të kërcënimit bërth»»»

sot.com.al
Mapo Albania 23.03. 15:27

Invazioni rus në Ukrainë, kambanë alarmi për sigurinë kombëtare

Ekrem Spahiu* Aventura ruse në Ukrainë tregoi se jo vetëm dy shtetet në konflikt, por e gjithë bota ndodhet përpara rreziqesh sigurie. Janë rreziqe ku koha nuk pret: SHBA dhe fuqitë e tjera demokratike bërthamore ridimensionuan menjëherë masat për të përballuar konfrontimin e një natyre të re të kë»»»

gazetamapo.al
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.