Pasojat e tërmetit në Thumanë/ Vasili nxjerr videon dhe i bën thirrje kryeprokurorit: Ja cilët pushtetarë duhen marrë në pyetje
lexo.com.al
Triumfi i Boris Johnson, Britania jashtë BE-së brenda 31 janarit
tetovasot.com
OSMANI: INTEGRIMET EVROPIANE MBETEN PRIORITETI MË I LARTË I VENDIT
newsbomb.al
Do gjykojë Lulzim Bashën, kush është Lazer Sallaku gjyqtari i “CEZ”, Izet Haxhisë dhe vjedhjes së Bankës së Shqipërisë
shqiptarja.com
Festat e fundvitit, shikoni si është ndriçuar Tirana (FOTO)
ekonomiaonline.com
KIESA dhe AKB-ja ndajnë mirënjohje për 21 ndërmarrjet më të suksesshme për vitin 2019
syri.net
Aksidenti i rëndë në Shkodër, 1 i vdekur/ Ja emriAsnjë fjalë për Macron, Rama: Konferenca e Donatorëve mbahet në Tiranë Komentet
Merkel renditet si gruaja më e fuqishme në botë në vitin 2019
tvklan.al
Meta dekreton ligjin për dhurimin e banesave për të prekurit nga tërmeti
koha.mk
Liga e Evropës: Raundi i eliminimit direkt, shorti hidhet të hënën – gjithçka që duhet të dini
klankosova.tv
Angela Merkel për të nëntën herë ‘’Gruaja më e fuqishme në botë’’ nga Forbes
portalb.mk
Faik Ispahiu: Politikanët e korruptuar, të maskuar si gazetarë, janë burimi i lajmeve të rreme në Kosovë
tetovasot.com
Maqedonia e Veriut do të reagojë ndaj qëndrimit të ABSH-së, Marrëveshja me Bullgarinë është nënshkruar në gjuhën maqedonase dhe bullgare
rtsh.al
Tirana rikthen shpresën, Fshati i Festave në kryeqytet ndez dritat e festave të fundvitit
rtsh.al
Boris Jonson, britaniku i lindur në New York
ekonomiaonline.com
Dialogu me Serbinë e Specialja zbehën interesimin për investime nga jashtë, taksa pati efekte pozitive
boldnews.al
“Klientët”/ U arrestuan për Elbasan-Gjinar, “Vëllezërit “Hysa” 40 milionë USD tendera nga “Rilindja”
alpenews.al
"BABALJA"/ Peza: Sulmi i PD ndaj prokurorit, shqetësues (VIDEO)
gazetamapo.al
Universitetet miliona euro për roje, zero për libra
infoglobi.com
Britani e Madhe : Boris Johnson i fiton zgjedhjet e së enjtes
Fotot/ Tirana e shumë ngjyrave është këtu, Fshati i Festave ndez dritat e festave të fundvitit
tvklan.al
BE do të organizojë konferencë donatorësh për Shqipërinë
shqiptarja.com
Kompromisi i BE për klimën, energjia bërthamore hyn në energjitë "e gjelbërta", Conte: Italia, rol udhëheqës në marrëveshje
boldnews.al
Kessie besnik ndaj Milanit: I dua këto ngjyra, nuk largohem
gazetainfokus.com
Këto shkolla injoruan vendimin e SBASHK-ut, nuk po mbajnë grevë - inFokus
Sindikalistët arsyetojnë grevën në QKUK, qytetarët e mllefosur
shqiptarja.com
Europa League rrit nivelin, ekipet 'Big' në garë për trofeun
ekonomiaonline.com
Gjashtë shkolla s’e zbatojnë vendimin e SBAShK-ut për grevë
tvklan.al
Derbi Partizani-Tirana, masat e policisë dhe rrugët që do të bllokohen
aa.com.tr
"SHBA dhe Turqia kanë më shumë interesa sesa dallime"
rtsh.al
Soreca: BE në solidaritet me Shqipërinë në këtë kohë tepër të vështirë!
alsat-m.tv
Johnson fiton bindshëm, Corbyn jep dorëheqjen pas humbjes drastike
lexo.com.al
Projektligji “Për Mediet Audiovizive”, Mesi: Në asnjë dispozitë nuk cenon lirinë e shprehjes dhe pluralizmin e tregut
“Do të udhëheqë BE, por do të ketë sukses vetëm nëse s’e tepron shumë”
shekulli.com.al
Forebes e rendit Merkel ndër gratë më të fuqishme
Bujar Nishani, ish President/ Shqipëria është marrë peng nga regjimi autokratik, monopartiak, opigarkët dhe krimi i organizuar
aa.com.tr
Merkel kryeson listën e "Forbes" si gruaja më e fuqishme në botë
shqiptarja.com
Marrëveshja Turqi-Libi, Greqia i kërkon ndihmë BE-së, Italia dërgon anijen ushtarake
gazetaexpress.com
Kalakulla, prefekti i Mosulit dhe kryebashkiaku i Tiranës që vdiq në mjerim. Historia e panjohur e mikut të ngushtë të AtaturkutTe fundit
shekulli.com.al
Pesë arsye pse Laburistët humbën zgjedhjet
portalb.mk
Pendarovski e plotësoi ulësen e dytë në Këshillin Gjyqësor, Komisioni nuk i dha dritë të gjelbër propozimit të LSDM-së
Boris Johnson, arrin fitoren më të madhe që nga triumfi i Margaret Thatcher

Zgjedhjet për delegatët në PS, Balla: Votuan 77 mijë anëtarë, risi barazia gjinore

Newsbomb 16.11. 20:12

Zgjedhjet për delegatët në PS, Balla: Votuan 77 mijë anëtarë, risi barazia gjinore

Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla, në një deklaratë për mediat ka bërë një pasqyrë të shkurtër të zgjedhjeve brenda kësaj partie, dhe numrin e anëtarëve që votuan. Sipas Ballës, 76,769 anëtarë të PS kanë marrë pjesë sot në votime sipas parimit një anëtar një votë për të zgjedhur delegatët»»»

newsbomb.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano