gazetamapo.al
Ernest Koliqi, 116-vjetori i themeluesit të tregimit modern shqiptar
kosova.info
Është pjesë e LGBTI, ka përjetuar bullizmin në fëmijëri dhe i kishin thënë se s’do arrinte asgjë në jetë – tani fitues i “Eurovision 2019” - Kosova In
Molliqaj sulmon Konjufcën e Memli Krasniqin, thotë se i kanë ndërruar rolet
indeksonline.net
Takimi i qeverive Kosovë-Shqipëri, nis diskutimi mbi zbatimin e marrëveshjeve të arritura
portalb.mk
Ndoshta ndonjëherë do të shohish tramvaj në Shkup (VIDEO)
mia.mk
Opozita e Kosovës e lëshoi seancën e Kuvendit, kërkon dorëheqjen e Veselit
periskopi.com
Zeka: Disa nuk i vini as te thembra Flora Brovinës, Avdullah Hoti gënjeshtar
klankosova.tv
Nis takimi koordinues i qeverive Kosovë-Shqipëri
evropaelire.org
Opozita braktis diskutimet për tribunalin për krimet e Serbisë
aa.com.tr
Shefat e mbrojtjes turke dhe ruse diskutojnë zhvillimet në Idlib
EKSKLUZIVE/ Rrëfimi i truprojës: Si e vranë partizanët djalin e shtëpisë ku rrinte Enveri. Debati me Petrit Dumen për pushkatimin e ballistëve
Fundi i ISIS-it, por ka rrezik nga ideologjia
noa.al
Mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë, Braçe: Të krijojmë zonë të përbashkët ekonomike në rajon
boldnews.al
Ish-truproja i Jozefina Topallit emërohet drejtues në doganë/ Çfarë po ndodh me qeverisjen…
sot.com.al
Çfarë po ndodh?/ Bindja Demokratike fut në sherr KQZ, plas keq debati: S’ke të drejtë të...
sot.com.al
Nuk jeni i zhgënjyer nga Sali Berisha? Patozi jep përgjigjen surprizë
ekonomiaonline.com
Hoti: Përveç VV-së dhe PSD-së, ftesë për mocionin edhe partive tjera
insajderi.com
7 persona të ndaluar në aksionin që lidhej me mafiozin Ismet Osmani - Currin
boldnews.al
Rama dhe Haradinaj ‘zhduken’/Mbledhja e përbashkët e qeverive drejtohet nga zv.kryeministrat
gazetablic.com
Opozita po bashkohet për rrëzimin e Ramush Haradinajt: Vjen përgjigja nga AAK, po çfarë të rrëzumi bre…
shekulli.com.al
Shkupi parakalon Tiranën, Hahn: Të hapen negociatat me Maqedoninë e Veriut para verës
epokaere.com
Masakra e Dubravës, një nga krimet e pandëshkuara
ekonomiaonline.com
Marshohet në mbështetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës
klankosova.tv
Katër aksidente me lëndime gjatë ditës së djeshme
periskopi.com
Krasniqi-Molliqajt: Veprimi i Brovinës e dëmtoi më së shumti PDK’në, s’mund të dalim çdo ditë me qëndrime
epokaere.com
PSD-ja i kërkon përgjegjësi PDK-së për publikimin e fotografisë nga Brovina
Trump: Nëse Irani do të kërkojë luftën, ky do të ishte fundi për të
cna.al
Tendera të dyshimtë dhe nën hetim nga Prokuroria/ Isa Sakja kryebashkiaku i pallateve në rërë
Shqiptarja e vogël Aida jepte frymën e fundit në Zvicër, kurreshtarët bënin fotografi
Opozita: Takime në Londër dhe Itali për krizën politike
Tepsia financiare e vendoreve: PS merr 85% të fondit
koha.mk
Familja e Emiliano Sala e akuzon Cardiffin për mosmbështetje
Nga jugu në veri dhe nga lindja në perëndim, 1334 km rrugë në rehabilitim të plotë
aa.com.tr
Malcolm X, përkujtohet në 94 vjetorin e lindjes
Si funksionon mafia e landfillit të dherave Ahmetaj-Gjiknuri, si vendosen gjobat ndaj bizneseve
Zgjedhjet në Mitrovicën e Veriut, reagojnë Beogradi e Prishtina
insajderi.com
Veprimtaria e mafiozit Curri në Çeki në mesin e gjashtë banditëve të Ballkanit
kallxo.com
VV kërkon dorëheqjen e Kadri Veselit, pas fotografisë së Flora Brovinës
“Anija kozmike” Mogherini po kthehet e dështuar në Itali
Flet kushëriri i Ramës tregon vuajtjet: Si më hoqën tre organe… Edi më grabiti pronën, Berisha më kompensoi financiarisht…
Deputetët e LDK-së dhe VV-së lëshojnë seancën - RTV21
koha.net
Sonte për emisionin “Puls” Pal Lekaj, Ministër i Infrastrukturës
rtsh.al
Daçiç për zgjedhjet: Ishte një demonstrim force i serbëve në mbrojtje të veriut të Kosovës

CAKTOHET DATA/ Ja kur kur është protesta e gjashtë kombëtare e opozitës – AlpeNews

Alpenews 15.05. 18:58

CAKTOHET DATA/ Ja kur kur është protesta e gjashtë kombëtare e opozitës – AlpeNews

Partia Demokratike ka mbledhur sot forumet për të diskutuar dhe vendosur në lidhje me vazhdimësinë e aksionit opozitar, teksa kryetari Lulzim Basha paralajmëroi dje se do të intensifikohet. -Partia Demokratike ka mbledhur sot forumet për të diskutuar dhe vendosur në lidhje me vazhdimësinë e aksioni»»»

Sot 15.05. 08:31

Ndërkombëtarët në unison kundër opozitës, edhe partitë popullore dënojnë ashpër dhunën në protestë, LSI në sulm ndaj SHBA-BE

Ndërkombëtarët duket se ia kanë mbledhur lakun opozitës. Protesta e së shtunës dhe kërcënimi ndaj ambasadorit të OSBE i kanë hapur mjaftë telashe Partisë Demokratike. Përveç reagimeve të shumta që erdhën të hënë nga ambasadat më në zë në Tiranë, ambasadorët dje kanë nisur takimet kokë më kokë me kr»»»

sot.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano