shekulli.com.al
Mitsotakis: Minoriteti grek, kusht për negociatat me Shqipërin
shekulli.com.al
Përgjimet e Dibrës, Prokuroria e Krimeve të Rënda heq dorë
gazeta-shqip.com
Nis ‘reprezalja’/Trump paralajmëron heqjen e nënshtetësisë për fëmijët që lindin në Amerikë
Agim Bahtiri i bashkohet Vetëvendosjes - RTV21
shqiptarja.com
Aksident i trefishtë në Lezhë, 4 persona në gjendje të rëndë, dërgohen me urgjencë në spitalin e Traumës
sot.com.al
Plas në Fondacionin BESA, ja si janë zhvatur 3.7 milionë euro nën hundën e Gent Sejkos, 7 persona të arrestuar
sot.com.al
Skandali i “Veneto Banka”, italianët kërkojnë të hetohen kontratat mes “SGA” dhe “Tranzit”, ja loja e dyshimtë e Gent Sejkos
ekonomiaonline.com
Zgjedhjet e parakohshme më 6 tetor, shpallen menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendit
mia.mk
Makron dhe Micotakis sot do të takohen në Paris
sot.com.al
Lufta kundër informalitetit, bllokohen 550 ton naftë në Ballsh, reagon kryeministri Edi Rama
sot.com.al
IKMT shemb restorantin“Panorma” të Mihal Kokëdhimës: Ishte pa leje, do të vijojmë aksionin me ndërtesa të tjera
sot.com.al
Krimet e Rënda heqin dorë nga dosja “184”, nuk gjenden prova për grup të strukturuar kriminal, çështja kalon në Prokurorinë e Dibrës
shqiptarja.com
Reparti nr.315, burgu i panjohur i adoleshentëve në Belsh të Elbasanit
sot.com.al
Shpërthen sherri mes Metës e Idrizit, çamët akuza presidentit se po dekoron ata që përdhosën shqiptarët
shqiptarja.com
'Grushti i shtetit' në Moskë, shpërbërja e BRSS dhe prapaskenat e Jelcinit ndaj Gorbaçovit
sot.com.al
Ne qytetarët, politika dhe "teatri" i saj!
sot.com.al
Të gjithë vrapojnë t'i veshin shtatorit qyrkun e tmerrit
gazetablic.com
Deputeti i VV-së e ‘publikon’ një sondazh: Albin Kurti po prin për kryeministër
koha.net
Mosplotësimi i kërkesave çon në grevë 24-orëshe punëtorët e Aeroportit
infoglobi.com
A po shpërndahet sot Kuvendi i Kosovës
ekonomiaonline.com
Fisnik Ismaili lë politikën pasi Bahtiri iu bashkua VV-së
Kurthi i 13 marsit kundër UÇK-së në Strazhë të Likovës
periskopi.com
Pacolli: Agim Bahtiri nuk mund t’i bashkohet VV’së, kemi bërë shumë për të
koha.mk
Labinot Tahiri e Resul Sinani nesër aderojnë në AAK
MOSKË – Maas nxit Rusinë dhe Ukrainën të rifillojnë bisedimet për paqe
Trump: Vende të tjera duhet ta luftojnë ISIS
kohajone.com
Analisti kroat: Reforma në drejtësi zgjat me dekada
shqiptarja.com
Dosja '184' s'ka prokuror, Arta Marku çon dosjen në prokurorinë Dibër
boldnews.al
Koalicioni Për Shqipërinë do ndryshojë rregullat e lojës së përfitimit të shtetit nga burimet minerare dhe ato hidrokarbure!
lapsi.al
Historia/ Fundi i paralajmëruar i “Dosjes 184” për vjedhjen e votave të Dibrës
gazeta-shqip.com
Spanjollët quajnë Kokëdhimën ‘gladiator’, ja çfarë shkruajnë për shembjen e lokalit (Fotot)
Syla: Kosovës s`i duhet qeveri si e Haradinajt
syri.net
‘Shembet restoranti i gladiatorit’/ Ja si e përcjell media spanjolle prishjen e lokalit të Mihal Kokëdhimës
kohajone.com
Kjo verë e thatë politike për qeverinë dhe Ramën
koha.net
Komunat nuk përfillin obligimin ligjor për takime me qytetarë
PD opozitë me Martin Henze, reagon anëtari i CDU: Është askushi
lajmi.net
Haradinaj e tepron me 100 përqindëshin, thotë se Çarshia e Gjakovës po frymon si shtet

Fredi Beleri dërgon në Athinë dy Vangjelët, Dulen dhe Tavon. Ankohen për Ramën tek ministri i Jashtëm: Të bllokohen negociatat me BE

Gazetatema 22.05. 19:07

Fredi Beleri dërgon në Athinë dy Vangjelët, Dulen dhe Tavon. Ankohen për Ramën tek ministri i Jashtëm: Të bllokohen negociatat me BE

Ministri i Jashtëm grek Jorgos Katrougalos ka pritur në një takim përfaqësues të minoritetit grek në Shqipëri, ish deputetin e LSI Vangjel Tavo dhe kryetarin e Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut Vangjel Dule. Sipas qeverisë greke pa u respektuar të drejtat e minoritetit në Shqipëri nuk ka çe»»»

RTV Oranews 21.05. 22:44

Ministri Katoigalos: Greqia mbështet të drejtat e komunitetit grek në Shqipëri

Ministri Jashtëm grek Georgios Katrougkalos ka zhvilluar takime të ngjeshura dje dhe sot me përfaqësues të minoritetit grek në Shqipëri. Siç bën me dije Ministria e Jashtme e Greqisë, Katrougalos u takua me presidentin e përgjithshëm të Bashkimit Demokratik të Minoritetit Etnik Grek ‘Omonia’ (DEEEM»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano